Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

05 lip 2007, 10:09

hej, witaminy mam zaczac lukac od 3 miesiaca, za tydzien ide do gina, to sie dokladnie dowiem kiedy, teraz tylko folik i duphaston.
Nadal mi niedobrze, chyba tez wolalabym sie wyrzygac, ups sorrry, tak brzydko pisze, ale te nudnosci ograniczaja i moj apetyt i moja aktywnosc zyciowa, jestem jak wypompowana pilka.
Acha, juz w dzinsy sie nie domykam, malo jem, a wczoraj sie nie zapielam, jezu, jak tak dalej pojdzie to w 9 mies. bede jak hipopotam :ico_szoking:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

05 lip 2007, 10:23

coffe,ja w moje dżinsy juz tez niewchodze,ostatnio byłam sobie dresy zakupic,choc niebardzo mi sie podobają :ico_placzek:
ja normalnie wygladam na 3-4 mc,a tu dopiero 8 tydzień :ico_szoking:

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

05 lip 2007, 10:55

karina 22, no wlasnie mi tez mowia, ze wygladam na 3-4 m-c, moim kolezankom brzuszek pokazywal sie dopiero ok 5 m-ca! a tu 7 tydzien i brzuch rozlany i talii zero :ico_placzek: czy dresy kupilas juz jakies ciazowe czy normalne? musze sobie tez kupic.
Karina a jak z twoim apetytem? u mnie nadal nic, nie mam zadnych smakow, smierdzi mi wszystko. A jak z samopoczuciem? czy tez jestes tak zmeczona i senna? Ja chyba nadal sie nie przezwyczailam do mysli o dziecku, tak bardzo chcialam dzidzie, ale nadal nie moge sobie uzmyslowic, ze ja nosze w sobie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

05 lip 2007, 11:32

Kotka! Dzieki za wyjasnienie. Brzmi to smutno :( Najgorsze jest to, ze lekarze traktuja to troche tak byle jak. eee pierwsze moze sie zdarzyc, trzeba probowac dalej... przy 3 nieudanym podejsciu zaczniemy leczyc... itd... a kobieta tu na glowe dostaje i psychicznie sie wykancza :( No ale zycze Ci calym serduszkiem, zeby teraz bylo ok!

Karina, Coffe - nie moge uwierzyc ze wam brzuchy rosna i nie mozecie sie dopiac? Moze to jakies wzdecia co? Ja na razie nie mam problemow z dopinaniem. A przez te mdlosci waga mi spadla i na razie talie mam sliczna :) Choc jest mala gorka z przodu - ale bardzo mala...

Ja tez biore tylko duphaston i kwas foliowy. Ostatnio lekarz dal mi zestaw witamin bo marudzilam ze jestem bez zycia, ale jak dostalam rozwolnienia po nich to od razu zrezygnowalam...

Sluchajcie, dzisiaj zrobilam cos, co gdzies wyczytalam i chyba podzialalo? Zanim wstalam z lozka zjadlam na sucho pol kromki chleba, bez niczego. Potem jeszcze polezalam. Popilam woda. No i teraz jest mi lepiej. Nie czuje sie tak zle jak w ostatnie dni. Nie wiem, czy to z tego powodu, czy tez ogolnie mi dzisiaj lepiej - ale sprobujcie - moze wam tez pomoze!

Trzymajcie sie!

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

05 lip 2007, 18:25

coffe, apetytu zero,non stop mi smierdzi wszystko ale staram sie jesc,dresy sobie takie tanie zakupiłam ,ciążówki może za jakis miesiac sobie kupie.

Tagar, to zalezy od organizmu z synkiem tez szybko brzuch mi rósł,moja gin mi mówiła ze wszytsko jest ok,i moge tak tyc

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

06 lip 2007, 08:28

dziewczyny, czy w braniu duphastonu mozna robic przerwe? Opakowanie mi wystarczy do czwartku rano (biore rano i wieczorem). Do ginekologa ide dopiero w piatek popoludniu, wiec nie wezme dwoch tabletek. Gin ma zdecydowac, co dalej, czy bede brac, czy nie. Ale czy moge tak przerwac, a pozniej w razie czego znow lykac, jak dostane recepte?

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

06 lip 2007, 08:32

witaj coffee :ico_haha_02:
powiedz mi dlaczego gin zdecydował, ze bedziesz zazywała duphaston?Miałas jakies komplikacje na poczatku ciazy?

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

06 lip 2007, 08:55

K@tk@, o ciaze sie staralam bardzo bardzo dlugo, jak juz sie udalo, to przez ok. 2 tyg., zanim poszlam do lekarza w bardzo wczesnej ciazy bolalo mnie podbrzusze dosc czesto, podobnie jak na zblizajacy sie okres, wiec lekarka stwierdzila, ze te bole moga byc spowodowane zbyt mala iloscia hormonu ciazowego i zapisala mi wlasnie duphaston, twierdzac jednoczesnie, ze pomaga on utrzymac ciaze itd., wiec lykam i odpoczywam. Ona sie bardzo ucieszyla, ze w koncu zaszlam w ciaze i to naturalnie, a mialam miec in vitro, bo zaden z lekarzy wczesniej szans nam nie dawal. Cos tam mowila o progesteronie, jaki to on jest idelany dla kobiet w ciazy, ze pomaga utrzymac ciaze itd. ale malo pamietam.

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

06 lip 2007, 08:58

Dzieki za odpowiedź.

Własnie wiem, ze duphastonik podaje sie na podtrzymanie ciąży (wiem, bo sama go brałam w szpitalu, niestety straciłam ciążę :ico_placzek: ).Ale słysząłam też,ze stosuje sie go profilaktycznie jako podusie ochronna dla płodu, nawet wtedy gdy nic sie nie dzieje.
Mysle, ze poprosze mojego gina o zastosowanie tego leku przy drugiej ciąży - tak na wszelki wypadek :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Moge wiedzieć ile macie latek?Ty i Męzuś?


BARDZO BARDZO GRATULUJE CI FASOLCI - tyle na nia czekaliście, tyle sie o nia staraliście :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

06 lip 2007, 09:22

latek mamy sporo niestety, ja 33 w tym roku, a jak urodze 34, maz jest 12 lat starszy, jestesmy 12 lat ze soba, od kilku dobrych lat ganialam po roznych lekarzach i robilam rozne niepotrzebne, jak teraz widac badania i zabiegi, maz rowniez. Az ti sie cos zakotwiczylo w moim brzuszku :ico_brawa_01:
Bedziemy bardzo dojrzalymi rodzicami :ico_haha_01: chcielibysmy dwojke dzieci, zobaczymy czy sie uda. Juz sie nie moge doczekac wizyty u lekarki, czy wszystko dobrze. K@tk@, w ktorym tygodniu stracilas malenstwo?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość