NIKA167
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2007, 09:57

Co nowego w diecie po 7 miesiącu zycia?????

04 sie 2007, 22:30

Jakimi nowymi produktami moge urozmaicić diete mojego synka który skończył z końcem lipca 7 miesięcy.

Obecnie je wszystki słoiczki dostosowne do jego wieku ale czy np. jesli w słoiczku jest indyk z pomidorami to ja tez moge mu sama zrobic taka potrawkę??

Czy moge mu dawać DANONKI na deserek ?

A może jakieś biszkopty albo herbatniki skruszyc do owocka by był bardzie wartościowy.

U nas posiłki wygladaja tak rano na sniadanie kszka do picia w butelce o róznych smakach najcześciej BOBOVITY pózniej owoce ze słoiczka z jogurtem albo płatkami zbóż mleko na obiad słoik albo sama gotuje mieso z warzywami albo asame warzywa ( marchewka,pietruszka, seler, troszke pora, natka z pietruszki, brokuły, kalafior) do tego dodaje odrobine soli i masełka na przekaske owoc i na kolacje mlego z kleikiem ryzowym albo kaszka z butelki

[ Dodano: 2007-08-04, 22:31 ]
a no i chrupki kukurydziane :0 :)

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

04 sie 2007, 22:42

No myślę, że na te pomidory jest troszkę za wcześnie...one są silnie alergizujące. W tych słoiczkach jest pewnie tylko jakiś wyciąg z nich i to jeszcze mało procent w zawartości całości. A danonki? Moja siostra je podawała od 10 m-ca życia swojemu synkowi, choć nie wiem od kiedy można je podawać według zaleceń producenta. Myślę, że z danonkami możesz sprobować, ale ostrożnie. Na jogurty z kolei jest stanowczo za wcześnie. Biszkopciki możesz - ja je podaję Jagusi już od dwóch tygodni mieszając z jabłuszkiem albo innym owocem.
Polegaj na swojej intuicji... Probuj powoli coraz więcej, ale wprowadzaj jeden produkt nie częściej niż raz na tydzień, żeby w razie czego zaobserwować jakieś sygnały. Wiadomo, ze nie wejdziesz z fasolą czy grochem, ale takie małe eksperymenty są nieuniknione. Bo jak inaczej ta dietę rozszerzać :-)

A niżej wklejam link, gdzie znajdziesz przepisy, dzięki którym mozez urozmaicić dietę dziecka w zależnosci od jego wieku. Sama z nich korzystam. Polecam te dla alergików na bazie sinlac-u - smakują przepysznie :-)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2011, 10:28 przez eve.ok, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

05 sie 2007, 08:03

Witam na pomidory tak jak napisala eve.ok jest za wczesnie dopiero po 10 m-cu zycia moznaje podawac. Wszystkie produkty w sloiczkach sa inaczej przygotoywane i dlatego po ich podaniu jest bardzo male ryzyko alergi. Napewno mozesz podawac surowe jabluszko, gruszke, mozesz sprobowac arbuza. Bozskopciki najlepiej na poczatku rozmiekczac w soczkach,a nawet dac do raczki.Dannonki i inne produkty mleczne z regoly podaje sie po 1 urodzinach.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

05 sie 2007, 10:01

Mateusz ma niecałe 8 mcy i dawałam muj juz pomidory.nic nie bylo.oczywiscie tylko malutkailosc do zupki.bez pestek,skorki i dobrze ugotowane. u nas posilki wygladaja tak-rano piers. drugie sniadanie(jesli chce) to tez piers. potem obiadek-ze sloika (juz rzadziej bo drogo) albo sama gotuje zupke (marchewka,seler,por,ziemniak,pietruszka,maselko,miesko z kurczaka(osobno!!)plus np kalarepka,zielony groszek,buraczki,pomidor) i sie zajada:)))) :-D potem (po 3 godz) deserek-ze sloika lub sama robie-ugnieciony banan,starte jablko lub brzoskwinka z przetartymi wonogronkami.mozna zrobic tez kisiel zeby bylo gestsze.po prostu na mace ziemniaczanej.potem czasem dostaje jeszcze cycka jak chce. na kolacje kaszka bobovity lub manna z owocami-lyzeczka! po co takiego malucha poic butla?i piers.no i wnocy jeszce sie 2 razy na cyca budzi.duuuzo je moj syn :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-08-05, 10:02 ]
na nabial jeszcze za wczesnie! danonki i inne jogurty najwczesniej ok 11 mca!!

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

05 sie 2007, 10:02

ja pomidorka już dawałam jak Julia skończyła 7 mies.
Danonka daje chyba od 8,5 miesiąca.
biszkopty daje od 10 mies.

myśle że najlpeiej będzie skorzystać z jakiejś strony np. tej co dała ci eve i sama zadecydujesz co nowe wprowadzić w diete twojego synka :)

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

05 sie 2007, 18:29

Ja też mam podobny problem. Moja Oliwka też z końcem lipca skończyła 7 miesięcy. Zastanawiam się od zawsze nad tymi słoiczkami. Czy w ogóle te deserki są na bazie surowych owoców? Bo smak mają zupełnie inny, no i kupa wygląda inaczej niż po surowych. Z owoców małej najbardziej smakuje brzoskwinia z bananem i jabłko. Winogrona też już jadła. A zupki ze słoiczków przestałam już dawać, bo wszystkie są pomarańczowe o smaku marchewki i moja mała pluje nimi albo nie chce na ich widok buzi otwierać. Gotuję więc sama. Ostatnio gotowałam pomidorową na bazie surowego pomidora, bo gdzieś wyczytałam, że jakaś dziewczyna dawała. Mojej córci nie smakowała, była chyba za kwaśna, ale uczulenia ani żadnych problemów żołądkowych nie było. Gotowałam też buraczkową ze świeżym buraczkiem i mała zajadała się. Moja Oliwka bardzo lubi ziemniaki, im więcej ich w zupie tym smaczniejsza. W ogóle nie miksuję jej zupek tylko przed gotowaniem warzywa trę na tarce po to żeby uczyła się już przeżuwać. świetnie jej to wychodzi. Biszkopciki już podaję, jeden dziennie. Najlepsze są Lu, bo są miękkie. Nie kupuję tych specjalnych dla maluszków, bo uważam, że przeginają z ceną. Danonków jeszcze nie podawałam, ale dostała na czubeczku łyżeczki jogurtu dla dorosłych i też nic jej nie było. W ogóle to jak się przy niej coś je to ona też musi dostać, więc jadła już nawet chleb. Musisz zaufać własnej intuicji i własnemu dziecku, bo każde jest inne i inaczej reaguje na nowe produkty.

Awatar użytkownika
dorotex83
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 669
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:43

06 sie 2007, 07:34

Oliwka danoanki zjada juz od 6,5 miesięcy zupki sama jej gotuje bo ze słoiczka nie chciała jesc. Z początku gotowałam jej osobno ale teraz zjada praktycznie to co my i nic jej nie jest, żadnych problemów żołądkowych ani z kupą.
owoce zjada ze słoiczków albo z kubeczków. Z jogurtów podaję jej także Bakusie albo jogurty Danona, również serki homogenizowane. Żeby było treściwsze to dodaje jej także skruszonego biszkopta. Teraz od niedawna zaczęłam jej podawać albo kawałki nektarynki albo kiwi albo banana. Zjada aż jej się uszy trzęsą.
Nika ważne jest, by podawać jakąś nową rzecz pojedynczo albo w polaczeniu z czymś na co wiesz że synek nie ma uczulenia.
Ja też nie wiedziałam jak co kiedy podawać ale próbowałam.
Wczoraj na przykład kiedy Oliwka zobaczyła ze coś jem to zaraz przypełza do mnie i krzyczała zeby jej dać. Chciałam tego uniknąć bo jadłam grzybową ale nie dało się i dałam jej także i nic jej nie jest.

NIKA167
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 29 mar 2007, 09:57

06 sie 2007, 09:23

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady i wskazówki najgorsze jest to że wszedzie gdzie nie przeczytam albo jak zapytam lekarza to każdy mowi co innego i jestem troche zakręcona tak jak to np. z danonkami po 6 mies. po 10 mies. Wczoraj mały jadł kalafiona bo tak zalecił mi lekarz że wszystkie warzywa oprócz straczkowych wzdymajacych a na strone od eve jest zalecane ze od 10 mies.

Od kiedy zaczełyście przechodzic z butelki na karmienie łyzeczka TYLKO. Czy do 1 roku trzeba sie pozegnac z butelką. Ja staram sie od 2 dni by tylko na noc zjadał butle a tak wszystko łyzką.


:ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-08-06, 13:12 ]
ale ja daje jogurt w słoikach np. HIPP-a morele z jogurtem albo owoce leśne z jogurtem one sa od 6 miesiaca nie taki dla "dorosłych"??

Jakie moge jeszcze wprowadzić warzywka póki co daje: marchewka seler por ( chyba żle bo jest wzdymajacy) pietruszka, brokuł, ziemniak , kalafior, zielony groszek szpinak........................

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość