Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

06 sie 2007, 15:50

anetka, zrozumiałam, że znalazłaś prześcieradło flanelowe ze wzorkiem takim jak pościel.

Ja mam dużą łazienkę i chę tam małego kąpać żeby nie paprać całego mieszkania i nie tachać wody. Jak podrośnie to będzie kąpany w brodziku. Specjalnie zamontowaliśmy duży i głęboki.

anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

06 sie 2007, 16:15

niestety tylko pieluszke taka sama znalazłam ;)

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

06 sie 2007, 17:12

kilolek, ja stelaża nie kupuje u mnie zawsze kąpielą zajmował sie maż a nasze starszaki kąpią sie po prostu w brodziku ,ale powiem ci że chodziła mi po głowie myśl aby kupić stelaż pod wanienkę ale teraz najpierw muszę kupić nową wanienkę bo moją mi pies z nudów zjadł :ico_szoking: a drugą to mam taką nakładaną na wannę a ta mi sie nie przyda bo mam teraz prysznic :ico_oczko: http://www.allegro.pl/item220315029_wan ... ecam_.html mam dokładnie taką a jak ją na prysznic położyć :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

06 sie 2007, 19:38

Ja też mam znajomą która miała taki stojak pod wanienkę i kąpała małą w pokoju. po kilku miesiącach już tak chlapała że i tak przeniosła się z wanienką do łazienki. Ja też chcę kupic taki stojak ale jeszcze myślę. Zobaczymy. Ja mam w domu wannę więc potem nie będzie problemu żeby wstawić waniennkę :-)

[ Dodano: 2007-08-06, 20:19 ]
Dziewczyny ja się żegnam z wami na jakiś tydzień. Jadę do babci się troche polenić jak to u babci :-D :-D Dbajcie o siebie i swoje brzuszki. I proszę się nie przemęczać :ico_nienie: :ico_nienie:

Róbcie zdjęcia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

anetkajur
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 287
Rejestracja: 22 cze 2007, 09:40

06 sie 2007, 22:58

Miłego wypoczynku Evik.kp

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

07 sie 2007, 08:58

Hejka dziewczyny
Evik piękne są te pajacyki, ogólnie śliczne zrobiłyście zakupki dziewczynki.
My z mężem już też mamy prawie wszystko. Brakuje mi kilku pajaców i śpioszków, ale to jest do nadrobienia :-) . Co do kąpania to ja mam wanienkę i stojak do niej. Znajoma poradziła mi tak rozwiązanie ponieważ jest wygodnie i nie musisz się schylać albo stać w niewygodnej pozycji jak kąpiesz dzidzie.
Mam do was pytanko. Czy kupujecie ubrana typu: dżinsy lub jakieś inne spodenki np. sztruksowe albo takie kompleciki dresów, sukienki, spódniczki, ogrodniczki, sweterki. Widzę tego tyle na allegro i w sklepach, że nie mogłam się oprzeć i ostatnio kupiłam 2 pary dresików i do tego buciki, mam też 2 sukieneczki, które dostałam ale zastanawiam się czy będę miała gdzie to wszystko założyć ...
Nie wiem jak Wy ale ja już od dwóch dni piorę ubranka i pościel. Zastanawiam się czy mam wyprać kocyki i wypełnienie pościeli.

basiek40
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 14 maja 2007, 17:35

07 sie 2007, 08:58

Normalnie bardzo Wam zazdroszcze, że macie już tyle pokupowane. Powiem Wam, że też już pragnę pokupować, ale mój mąż jest tak zacofany, że zaczynam się z nim kłócić. :ico_puknij: Nie pozwala mi nic kupic trzyma kase i powiedział, że nic nie będe kupować dopóki się mały nie urodzi. Nie pomagają tłumaczenia, że kto wtedy bedzie kupowć jak ja będe siedzieć z dzieckiem , a on się na niczym nie zna.

Wiecie co potrzebuje pomocy czy też któraś tak ma:: od paru dni bardzo często twardnieje mi brzuch bardzo to boli mam go jak kamień nawet wyprostować się nie mogę. Potrafi to występować pare razy dziennie. Nie wiem co to czy to może mogą być skurcze. Miałam pierwszaą cesarkę, więc nie wiem jak się czuje skurcze. Mój głupi lekarz na urlopie. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

07 sie 2007, 10:01

mambii82 pisze:Mam do was pytanko. Czy kupujecie ubrana typu: dżinsy lub jakieś inne spodenki np. sztruksowe albo takie kompleciki dresów, sukienki, spódniczki, ogrodniczki, sweterki.

ja niestety mam same śpioszki, kaftaniki i body. Nic oryginalnego :ico_haha_02: Ciuchów praktycznie nie kupowałam, bo wszystkie dostałam, a teraz już nie mam kasy żeby coś dokupić z resztą nikt mi w rodzinie nie pozwala i mają słuszność, bo przy 38 kaftanikach (rozmiar 56) musiałabym przebierać małego co 15 min. żeby to użyć zanim wyrośnie. Ale przynajmniej nie będę robić prania :ico_haha_02:

mambii82 pisze:ja mam wanienkę i stojak do niej

A mogę spytać gdzie kupiłaś i ile dałaś? To stojak tylko do małej wanienki czy do wszystkich typów?

mambii82 pisze:Zastanawiam się czy mam wyprać kocyki i wypełnienie pościeli.

Też się zastanawiam. Kocyki na pewno upiorę, ale wypełnienie sama nie wiem. Chyba nie. zobaczę z resztą dopiero zamówiłam, jak przyjdzie, jak to się pierze itp.
basiek40 pisze:od paru dni bardzo często twardnieje mi brzuch bardzo to boli mam go jak kamień nawet wyprostować się nie mogę. Potrafi to występować parę razy dziennie.
.
Basiek, po pierwsze weź no-spę. Twardnienie brzucha nie powinno występować więcej niż ok. 3 razy w ciągu dnia, a ponoć najlepiej jak nie więcej niż 1. To może być stawianie się brzucha. Choć to jeszcze za wcześnie. Położna ze szkoły rodzenia mówiła nam, że jeśli nie stawia się w regularnych odstępach czasu (nie ważne 10 min czy 4 godziny) i nie boli to nie ma się czym denerwować, bo to tylko trening. Ale no-spe trzeba wziąć.

[ Dodano: 2007-08-07, 10:02 ]
acha, basiek i te skurcze nie mogą być dłuższe niż 30sek. Jeżeli trwają tyle, boli, albo są regularnie to trzeba do szpitala.

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

07 sie 2007, 10:09

basiek40, no co ty :ico_nienie: on ma złe podejście przecież musisz mieć już gotowe rzeczy na wyjście dziecka ze szpitala i łóżeczko bo co dzień po twoim porodzie przyjdzie położna środowiskowa do domu a ty co nic nie gotowe a ciekawe kto będzie to później prał i przygotowywał wszystko nie rozumiem go twój mąż ma zły tok myślenia i musisz go jakoś przestawić jeżeli nie chce kupować to dobrze ale pamiętaj wyprawka musi być no i łóżeczko pamiętaj że rodzimy zimą no nie jestem w stanie zrozumieć twoje męża :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

07 sie 2007, 10:17

Dokładnie! Nie wiem jak u was, ale u nas to trzeba do szpitala dla dziecka mieć swoje rzeczy. Ubranka, kosmetyki, pieluchy, becik. Słyszałam, że w innych rejonach Polski są jeszcze szpitale w których są ubranka dla maluszków.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość