Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

09 sie 2007, 21:59

ja jem prawie wszystko. Nie jem tłustego (nigdy nie jadłam) i ostrego (uwielbiam, ale moja wątroba nie bardzo).Słodyczy sobie nie odmawiam. Swoje daje też spacerek dwa razy dziennie z Ala po schodach na 4 piętro. Brzuszek mogłabym mieć trochę bardziej płaski. Ogólnie po porodzie wróciłam już do normy. Nawet rozstępy mi z tyłka i z piersi już znkają :-D

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

09 sie 2007, 22:24

chwalę się wszędzie i wszystkim to i tutaj was pokatuję :ico_sorki:

to efekt mych zmagań z alergią
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

po Nutramigenie to i zabawki są smaczne
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

pierwsze wyjście do kościoła
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

z mamusią
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

i na koniec wiadomośc od mej Vikulki dla lekarzy w UK :ico_oczko: :-D
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

09 sie 2007, 22:29

kasi.k, nie ma to jak wyluzowane dziecko
a nutramigen nie jest taki zly moja jadła z przyje,mnoscia :)
ale dla nas to rzeczywiscie paskudztwo
mnie sie kojharzy z karmą dla psów

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

09 sie 2007, 22:40

jagodka24 pisze: nutramigen nie jest taki zly moja jadła z przyje,mnoscia :)


dla mnie totalne paskudztwo, ale nie dla Vikuli :ico_szoking: :ico_nienie: poprzednie mleko jadla 120-150ml, a te 180ml, a na noc obowiazkowo 210ml :ico_szoking:

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

09 sie 2007, 22:52

kasi.k, czyli już wszystko OK jak rozumiem ??? Tzn. że chodziło tylko o zmianę mleka??? :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-08-09, 22:53 ]
Bo moja mała ma cały czas wysypkę ale tylko na twarzy, takie grudki... i nie chce mi się wierzyć, ze to trądzik niemowlęcy,,,, więc tak szperam, podpytuję... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

09 sie 2007, 22:57

massumi w zasadzie to o mleko... ale wyszłojeszcze kilka innych zaniedban lekarzy w UK :ico_olaboga:
wkleje tu posta z innego wątku co sie z mym dzieckiem dzieje...

To po wizycie u polskiego pediatry
W każdym razie w czasie wizyty okazało się, że moje dzieciątko takie zdrowiutkie to nie jest :ico_placzek: Na poczatek dowiedziałam się, że jest bardzo silnym alergikiem i czeka nas ciężka walka z jej alergią a to głownie z powodu tego, ze od 3 miesięcy jest "paprana gównami" w UK :ico_zly: Potem okazało się, ze mała potrzebuje pilnie witaminy D bo nieprawidlowo zrasta się jej ciemiączko tylne :ico_placzek: No i jakby tego bylo malo to ma za małe napięcie mięsni w pasie barkowym :ico_placzek:
Dzisiaj pojechaliśmy na USG. I złych wieści ciąg dalszy - konieczna jest rehabilitacja, by pobudzić niektóre mięśnie do pracy :ico_placzek: No po prostu załamka :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Dostaliśmy jeszcze Nutramigen i to nasza ostatnia deska ratunku, bo już nie ma innego mleka dla niemowlaków z alergią...
Pediatra mnie pocieszył, ze wszystko da się naprawic i wyleczyć tylko potrzeba na to czasu i niestety kupe kasy... Prawdopodobnie nie mielibysmy takich problemów zdrowotnych z Vikulką gdyby od początku była prawidlowo prowadzona przez lekarzy w UK :ico_zly:


A to po rehabilitacji:

My już po pierwszej wizycie rehabilitanta... Okazało się, ze góra Vikulki (głównie mięśnie pasa barkowego) są na poziomie rozwoju 2 miesięcznego niemowlaka :ico_placzek: co zawdzięczam wspaniałemu :ico_puknij: zaleceniu HV w UK by małej wkładać pod ramiona wałek to wtedy polubi leżeć na brzuszku i podnosić głowę... efekt tego taki, że rozwijały się i umacniały mięśnie karku a rozwój mięśni barku stanął w miejscu a nawet porobiły się małe przykurcze :ico_placzek: :ico_zly: :ico_placzek: i teraz musimy mieć rehabilitację by "rozruszać" te partie mięśni... jedyny plus tej sytuacji to taki, że Vikula makymalnie usprawniła dól - tzn. przemieszcza się pupcią a mięśnie nóg są rowiniete jak u 5 misiecznego niemowlaka :ico_olaboga:
Rehabilitant ma do nas przychodzic 2 razy w tygodniu a w pozostałe dni ja mam ćwiczyć z moją akrobatką tak jak mi on pokazał... Mam obiecane, że do końca pażdziernika Vikula będzie tak samo sprawna fizycznie jak jej rówieśnicy :ico_sorki:


[ Dodano: 2007-08-09, 22:59 ]
massumi pisze:Bo moja mała ma cały czas wysypkę ale tylko na twarzy, takie grudki... i nie chce mi się wierzyć, ze to trądzik niemowlęcy,,,, więc tak szperam, podpytuję...


ja czytałam sporo i wypytywałam się ile wlezie i z tego co mi wiadomo to tradzić niemowlecy powinien zniknąc po około 3 tygodniu życia :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

09 sie 2007, 22:59

A tu mam dowód na igraszki Uszulki z gryzakiem... :-D

:064:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

09 sie 2007, 22:59

:ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: dla Aluni i Kacperka.

Kasi.k strasznie się cieszę, że są rezultaty walki z tą okropną skazą białkową i mała Vikulka czuje się już lepiej.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 23:01 przez urmajo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

09 sie 2007, 23:00

Ech....no człowiek 1dzień nie zajrzy i juz ma zaległości jak smok...
Z tego wszystkiego widzę tylko to...załóżmy fan club Mordeczki! :-D
i w ogóle wszystkie dzieci nasze są...śliczne, zdrowe i kochane i w ogóle i w szczególe...

Awatar użytkownika
massumi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7209
Rejestracja: 09 mar 2007, 14:16

09 sie 2007, 23:03

kasi.k, ojojojojj to się Wam faktycznie narobiło!!!! Szkoda tylko malutkiej, ze tak się męczy !!! :ico_pocieszyciel:
No to trzymam za Was kciuki kochane !!! I pamiętaj w październiku dajecie czadu !!!! :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości