Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

14 sie 2007, 18:20

wisienka24, Macierzyństwo zmienia. Dobrze, ze na lepsze.
Dokładnie dobrze, że na lepsze, hihihi.
W ciąży byłyśmy jak te zmory, to przydała by się jakaś odmiana na lepsze !!!!!!!!! hihihi :-D

[ Dodano: 2007-08-14, 18:25 ]
swbasia, to jest nasza lista, na noworodki i ....
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... php?t=2465
szczęściara z ciebie z tym wiekiem mi wiele nie zostało,mam 27 lat i za jakieś 2 lata kolejne by się przydalo ale ostatnio też tak myśle, że ja to chyba już mam dosyć tego stanu ciążowego, dodatkowo wiele się wydażyło w tym czasie to jeszcze było gorzej niż jedynie ciąża.
No ale trzeba życi i tyle. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

14 sie 2007, 18:41

Kasia3, dzieki za linka :-) wiesz ja boje sie ze jezeli moj porod bedzie dlugi i trudny to juz nie bede chciala miec dziezi no i jeszcze te 9 miesiecy ciazy mnie to troche odstrasza :ico_wstydzioch: zreszta czuje sie za mloda by miec kolejne dziecko np. za 2 lata ale dla naszego dziecka to bedzie ogromna roznica wieku miec rodzenstwo np za 10 lat
mam nadzieje ze porod nie zniecheci mnie calkowicie do nastepnego dziecka !

Linka Ha1981
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:06

14 sie 2007, 20:06

Gratulacje dla Agasco :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Anitko ja od samego początku dokarmiałam mojego Mateuszka i to właśnie z powodu że ciągle płakał a po butli przesypiał 3 lub 4 godziny. Ja w tym czasie też mogłam się zdrzemnąć i potem budziłam się szczęśliwa jak nigdy. Wiem że to było egoistyczne podejście z mojej strony, ale miałam do wyboru albo być wściekła że mały nie chce spać i ryczy, albo dać mu butelkę i patrzeć jak słodko zasypia i budzi się wyspany. No i muszę przyznać że do drugiego roku życia nie miał nawet katarku. Więc uważam że dobrze zrobiłam, karmiąc go sztucznym mlekiem, bo przynajmniej wspominam ten czas jako cudowny. Nie chciałabym oczywiście zniechęcać nikogo do naturalnego karmienia, ale nic na siłę, nie wszystkie mamusie muszą być idealne :ico_wstydzioch: . Ja starałam się jak mogłam, ale to mnie chyba troszkę przerosło. Najważniejsze że teraz niczego nie żałuję. Pozdrawiam

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

14 sie 2007, 20:19

Agasco gratuluję :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
Wiecie co? A mnie się wydaje, że karmienie piersią nie czyni wcale idealną matką. Fakt, że w tej chwili jest duża kampania i nagonaka na karmienie piersią. Moje znajome karmią i wszystkie twierdzą, że trzeba i szczycą się tym. Ja też będę karmić, ale tylko do 6. miesiąca, bo później chcę wrócić do pracy i do swoich przyzwyczajeń i tyle. A wydaje mi się to bardzo wygodne, no ale zobaczę, bo zabijać się nie mam zamiaru. Jak o tym rozmawiamy, to nieraz mnie pouczają, ale ucinam te rozmowy. A najbardziej mnie denerwuje, jak twierdzą, ze trzeba. Wcale nie trzeba. A każda matka decyduje sama i tyle. Choć czasem zdarza i mi się faux pas. Ostatnio koleżanka powiedziałą, ze odzwyczajała karmić piersią syna, gdy ten miała trzy lata, a ja zanim pomyślałam, to powiedziała, ze to to już jest chore, żeby takiego byka przy cycku trzymać. Trochę się obraziła, ale jej przeszło, a ja bardziej się pilnuję.
Super Wisieńko, że się znalazłaś w tej roli. Mam nadzieję, ze i ja jakoś sobie poradzę. A i Amelia będzie grzeczna, a jak nie, to i tak nie mam skali, więc będę myślała, że jest.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

14 sie 2007, 20:27

Agasco gratuluje Kochana!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

14 sie 2007, 20:49

swbasia, między moją pasierbicą i naszym dzidzią bedzie dokładnie 10 lat różnicy, troche zaduża ta różnica,ale nie dało się inaczej, bo 3,5 roku temu poznałam męża więc nie dało się tego przyśpieszyć.
Ale z tego co słyszymy to najlepiej jest tak 4-5 lat różnicy bo jedno dziecko dostanie troche rodziców i potem już jest większe i więcej można zrobić znim, dać do przeczkola, i więcej mieć czasu dla tego mniejszego i wogole wydaje mi się to ciekawe, ale sama nie wiem kiedy zdecyduje się na kolejne dziecko. Narazie czekamy na rozprawe sądową, bo próbujemy wywalczyć całkowite prawa rodzicielskie dla mojego męża, więc wiele wtedy się zmieni.
Yvone, to jest głupota apropo tego bycia idealnym i że musisz. Nienawidzę tego, niektóre rzeczy musisz za przeproszeniem srać i sikać i jeść, ale inne rzeczy to możesz próbować zrobić i tyle.
martuunia1, jak tam brzunio bo ja to już chodzić nie mogę tak mnie nawala wszytko. :ico_olaboga:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

14 sie 2007, 22:09

jeju dzieki dziewczyny za zrozunienie :ico_sorki: narazie szukam najlepszego rozwiazania ja tez bym chciala zeby bylo normalnie karmilabym maly by byl najedzony itd ale jak tak dalej pujdzie to na wizycie u lekarza poprosze o tabletki na spalenie i nikt mnie nie zmusi...
Agasco oczywiscie GRATULACJE
Moj maly ma dzisiaj 2 tyg a ja dalej w niego patrze jak w obrazek oczywiscie jak spi :ico_oczko: i naprawde warto swoje wycierpiec dziewczyny pamietajcie ze bol szybko mija ja juz nie rozpanietuje ze przez pierwszy tydzien to chodzilam jak z krzyza zdjeta ... wiecznie wtej ciazy chodzic nie bedziecie mi na koniec tez strasznie sie dluzylo i ten 9 miesiac byl koszmarem... trzymajcie sie

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

14 sie 2007, 22:27

Kasiu 3 rozchodzilam bol, ale potem jak sie polozylam to znowu przyszedl.Ale coz takie uroki ciazy :-D !Zreszta wytrzymalysmy 9 miesiecy to wytrzymamay jeszcze te nawet nadprogramowe 2 tygodnie i nie ma co sie zalamywac!!!Niczego to nie zmieni a tylko pogorszy nasze samopoczucie1No to co zaczynamy od dzis czekac w spokoju?? :-D Nie mowie ze ponarzekac nie jest dobrze bo jest :-D !!!

Anitko tylko Ty decydujesz o tym czy karmisz tak czy inaczej.Twoje cycki Twoj wybor :ico_brawa_01: !A jak masz sie zadreczac to tez bez sensu!Cokolwiek postanowisz to postanowisz dobrze!!!

Ja rozmawialam godzinke z mezusiem!naladowalam baterie na troche :-D

buzka

beata84
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 114
Rejestracja: 12 mar 2007, 00:37

15 sie 2007, 11:43

agasco gratuluje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

:ico_prezent:
:ico_prezent:
:ico_prezent:
:ico_prezent:
:ico_dziecko:

a ja wciaz czekam.
zaraz przychodzi polozna na masaz szyjki :506:

mam nadzieje,ze cos z tego wypali.

:-D

do sklikania pozniej.
buziaki

Awatar użytkownika
swbasia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2007, 12:04

15 sie 2007, 13:01

beata84, powodzenia mam nadzieje ze masaz pomoze !!!!
ja wstalam po koszmarnej nocy caly czas mnie brzuch pobolewal a najbardziej jak wstawalam na siku wtedy to plakac mi sie chciala tak mnie bolalo :ico_placzek: a wstawalam co 15 min doslownie no i taka mialam zgage ze az mi niedobrze bylo :ico_olaboga: z dnia na dzien coraz gorsze mam nocki dzis juz chyba niewytrzymam z bolu i niewyspania :ico_placzek:

[ Dodano: 2007-08-15, 13:33 ]
beatko wiesz moze jak tutaj sie nazywa woda utleniona????

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], KylieTab i 1 gość