doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

17 sie 2007, 06:54

Witajcie!
Napisalyscie tyle, że nie wiem co która pisała...

Kinga wczoraj przez tą duchote była tak marudna, że szkoda gadac!!! Dopiero jak wiecziorem z mezem pojechalismy do Gdańska na spacer to zasnela i nic jej nie przeszkadzało, nawet to ze byla przenoszona z fotelika do wozka!
Otworzyla tylko oczy tak zeby skontrolowac co sie dzieje i jak tylko wyladowala w wozku spala jak zabita!!!

Stawiamy :ico_tort: z okazji 3 miesięcy Kingi!!!

Co do smoczków... moja Kinia "zajada" się takimi splaszczonymi z dwoch stroni tez bardzo czesto go nie chce, wlasciwie to dostaje go tylko jak jest marudna i ma kolki. Ale jak tylko skonczą sie kolki to skonczy sie smok!

Zastanawiam sie kiedy ja sie wyspie, bo mała jak w zegarku je co 3h... nawet w nocy... :(

massumi fajnie ze wrocilas!

Gosia, Zbora zazdroszcze spotkania

No i chyba dzisiaj jestem tu pierwsza - wszystko przez mojego malego potworka

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

17 sie 2007, 08:15

Dzień dobry :ico_haha_01: Witaj Doris :ico_haha_01: Ja miałam dziś pobudkę o 7.30 :ico_haha_01:

Sikorka życzę udanego wypoczynku :-D

Dziś odwiedzi mnie koleżanka, która ma termin porodu na 5 września. Bidulka boi się, więc muszę jej dodać otuchy :-D

Muszę zrobić :ico_kawa: żeby lepiej funkcjonować :-D

Acha dziewczyny wybaczcie ale jest was troszkę i zapomniałam-która ma córeczkę z 26 maja (moją przyszłą synową :-D ) ???

Do usłyszenia.

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

17 sie 2007, 09:51

Witajcie!!!
stawiam wszystkim
Obrazek

a ja chyba przechwaliłam Igę ostatnio bo od dwóch dni jakoś częściej mi się w nocy budzi :ico_spanko:
zborra, i Gosia no ja też Wam zazdroszczę spotkania ... nam się coś z Gosią nie udało :ico_placzek:
jakby ktoś miał być w Łodzi to obowiązkowo ma mi dać znać!!! :ico_nienie:
Sikorka to życzę udanego wyjazdu i lekkiej podróży :-)

to muszę lecieć bo Iga się budzi ... znów co 2godz jedzenie :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-08-17, 09:54 ]
:ico_wstydzioch:
z tego wszystkiego zapomniałam o życzeniach

rośnij zdrowo Kingusiu!!! :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_urodzinki: :526:

[ Dodano: 2007-08-17, 09:56 ]
acha kamizela, spójrz sobie na pierwszą stronę w tym wątku :-D

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

17 sie 2007, 09:57

Mój smerf też właśnie wstał. Dobrze, że zdążyłam wypić :ico_kawa: bez pośpiechu :-D

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

17 sie 2007, 10:18

hej...my w nocy 3 pobudki-wrocilismy do czasow noworodkowych :ico_placzek:
Ale teraz mala juz zasnela na pierwsza drzemke...planowo o 9.00 wiec mama ma czas do siebie...

:ico_tort: i najlepsze zyczonka dla Kingi....rosnij mamie rosnij...i daj sie wyspac!-od czasu do czasu :ico_oczko:

u nas znow pogoda sredniawa...ciekawe czy uda mi sie dzis z nią wyjsc-oprucz zakupow w tesco oczywiscie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

17 sie 2007, 10:23

taki to ma dobrze :-D :ico_spanko:
Obrazek

Awatar użytkownika
mukaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 108
Rejestracja: 27 mar 2007, 02:08

17 sie 2007, 10:38

No wreszcie dotarłam do końca ;) przejrzałam tylko tam pobieżnie co pisałyście. Miałam problem z forum a potem nie przyszło mi powiadomienie i ... zapomniałam sprawdzić to stare :P

Wszystkiego najlepszego dla solenizantów z wczoraj i dziś :ico_tort:

widziałam że przewinął się temat rozszerzania diety
ja chcę karmić wyłącznie cycem do końca 6 miesiąca ale jeśli zobaczę wcześniej że ma chętkę na coś więcej to zacznę wprowadzać po piątym miesiącu. Myślę że zacznę od soczku jabłkowego, potem przecier z jabłuszka, marchewka i jakoś się tam rozkręci.
Na pewno przynajmniej na początku będę kupowac słoiczki - warzywa i owoce z ktorych jest zrobione jedzonko są dokladnie przebadane i będę miała pewność że nie ma w nich świństw jakiś. Poza tym oszczędność czasu i nie trzeba się skupiać co "już można" bo jest na nich skład i pisze od kiedy można. Co do tego że są mdłe - oj są!!!!!!!!! kupiłam na spróbowanie szpinak z ziemniaczkami i prawie się shaftowałam! oiczywiście nie udało mi się wmusić w siebie więcej niż łyżeczkę a potem tym znajomych katowałam - zawsze z taką samą reakcją
ale dziecku nie będę doprawiać. Nie ma porównania więc po prostu nie wie że to mdłe :ico_haha_01: A nie chcę mu dawać cukru czy soli niepotrzebnie. (zresztą sama ich mało używam) Niech przyzwyczaja się do smaku warzyw (ja myślę że gdybym podgrzała ten nieszczęsny szpinak to bnie byłby taki obleśny)

co do smoczków mam z aventa i mały bardoz go lubi. Zresztą on lubi każdy rodzaj :ico_szoking: bo w butelce jednej mam inny (chyba canpol) a czasem daję mu wodę jak upał nieziemski. I nie wyobrażam sobie życia bez smoka!! Mały dość że strasznie marudny i nerwowy to jeszcze ssie co popadnie i jak smoka nie miał to ssał misia, pieluszkę, paluszek, wszystko co było w zasięgu jego ust. A jak już nic nie miał to zasysał własną wargę :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

ech potem dokoncze bp mi tu wyje

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

17 sie 2007, 10:51

Mukaa ja też zdecyduję się na słoiczki. Dzieciom nie trzeba przyprawiać jedzonka, później dopiero można dosypywać np. bazylię czy majeranek, ale nie sól i cukier :-D

Fajnie, że twoje maleństwo ssie smoka. Mój nie potrafi, a czasami naprawdę jest marudny i smok bardzo by się przydał.

Dziewczyny mam jeszcze dwa pytanka :
-czy wasze maluchy sięgają po zabawkę lewą czy prawą rączką ??? Mojemu synkowi sprawniej idzie lewą rączką, ale to jeszcze za wcześnie żeby martwić się, że będzie leworęczny, prawda ???
-czy wasze dzieciaczki wpatrują się w telewizor i siedzą wtedy cichutko jak aniolki ??? Nasz jak tylko zobaczy włączony tv od razu odwraca główkę w jego stronę. może mu nie pozwalać ??? aAe z drugiej strony on jeszcze nic nie rozumie, a patrzy się bo widzi migające, kolorowe obrazki. Jak podrośnie ograniczę mu czas przed tv do minimum.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

17 sie 2007, 11:13

Witajcie

Tak na świezo od razu odpowiadam kamizeli, Milunia ma bardziej aktywną prawą rączke i mysle ze bedzie praworęczna, ale nie wiem jak to dokładnie jest, a jeśli chodzi o tv, to tu też zauważyłam, ze jak posadze ją w lezaczku a akurta jest tak odwrócony ze widzi telewizor to patrzy na niego...ale ja ja odwracam od razu jak to zauważe, nie chce zeby sobie zasmiecała umysł juz jakimis telewizyjnymi obrazami.

A teraz co u nas...mała spała fajnie, całą noc, dopiero 5:30 sie obudziła na mleczko.zauważyłam, ze jak A. jest na noc w pracy to mała przesypia całą noc, a jak tylko sroda była wolna, to juz o 1:30 sie obudziła...hmm..ciekawe nie?? :ico_noniewiem:

Jeśli chodzi o postępy w rozwoju to Milunia najchetniej chyba by sobie juz siedziała, bo jak mam ja położoną na sobie ( a lezy na plackach) - głowe dzwiga strasznie,a poza tym próbuje chwytac swoje ukochane ptaszki, a ile ryku jak jej sie nie udaje, krzyczy po nich strasznie :569:
Jak jedziemy na specer, to podwyzszam jej leżenie zeby mogła wiecej widziec, a przynajmniej jakby jej sie ulało to tez sie zakrztusi...a jaka ciekawa swiata, wczoraj bylismy na spacerze i tak jej było źle, mrudziła strasznie, ale jak podwyzszyliśmy ją troche to od razu spokój, obserwowała swiat i nie było czasu na marudy.. :ico_oczko:

ide teraz posprzatac, bo jutro znów weselicho,a w niedziele sie goscie zaprosili wiec nie wypada miec syfu...

a co do ubranek jeszcze, to my na razie co chwile dostajemy jakies, jak przychodza nas odwiedzac znajomi, ale i tak przed wczasami bede musiała co nieco dokupic, bo nie wiadomo czy we wrzesniu nie bedziemy mieli juz jesieni...

[ Dodano: 2007-08-17, 11:18 ]
acha i jeszcze była mowa o smoczkach...Mili ma smoczek okrągły i lubi go strasznie, choc jak zasypia to go wypluwa ale tylko w nocy, bo popołudniu śpi razem z nim, ciekawe, nie?wybrałam okragły bo w tvn style jest taki program o dzieciach i tak mówili ze spłaszczone smoczki mogą powodowac wady zgryzu i cieżej od nich oduczyć, bo sie lekko trzymają w buzi i dziecko nie musi ich praktycznie ssac,a one w buzi sie trzymaja :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

17 sie 2007, 11:27

witam!!! :-D
najpierwe jezeli chodzi o smoczki - to te ladybird23, - włąśnie płaskie są zalecane - bo wyadają z bużki a okrągłe - takie bańki trzymają sie same - dziecko nie musi ich ssać - więć takie płaskie są lepsze - co przypominają sutek - mój ma taki Aventu - jak dziewczyn ... tak też było w tym programie ...
młody spał jednak - wprawdzie do 23 wybudzał sie czasami - ale pozniej już spał dp 4.30 i potem do 6.30 i potem do 9 :-D
teraz tez zasnął i wrócił moj króliczek usmiechnięty :-D :ico_sorki: :ico_sorki: dobrze!!!
lecę poprasować ... urwanie głowy z tymi chrzcinami ... moja mama złamała ręke -więc mi nie pomoże ..na całe szczeście jutro przyjdzie Pani do sprzatania to mi pomoże ...ona sprzątnie , ja przygotuje jedzenie ...bo mój D. - to niech lepiej nie tyka niczego ...
Zbora- jestem tak nakręcona naszym spotkaniem,że jest to ardzej dla mnie ekscytujące niż chrzciny :-D ale sie nie moge doczekać!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
jak nic dziołchy bedzie trzeba zrobić spotkanie majówkowe!!!! :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość