madziafit
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2007, 10:20

co mi jest?co to za śluz?

25 kwie 2007, 10:23

a więc w czwartek tydzien temu byłam na badanach kontrolnych u mojego gina i zajzał zrobił usg dopochwowe i wsio ok...( było pdejzenie torbiela)ale od paru dni 3-4 pobolewa mnie brzuch tak piecze czy jakos tak, ciężko to okreslic...mam do tego lekkie mdłości, ale takie naprawde lekkie ale mam.do tego wczoraj chciałam sprawdzic moj śluz i zauważyłam że jest taki zabarwiony na brąz , tak jakbym miała okres dostac..tak lekko zabarwiony...okres mam regularny i miałam teraz 14 kwietnia...w ciąży raczej nie jestem ...bo ostatnio rzadko sie kochamy..z moim s, bo duzo pracuje..alewiem żebyło takie jedno przytulanko no moze wiecej jak jedno, w dni płodne jakies 4 tyg temu...najpierw troche bez zapezpieczenia(gumeczka:)) a potem gumcia doszła i wsio w niej zostało..zawsze tak robimy odkąd ne biore tabletek..takze ciąże wykluczam...mimo iż wiem że w tym płynie rzed cos mogło byc..ale to raczej znikome...więc co mi dolega...okres mam tak co 29-30 dni...moze to skutk tego że prowadze bardzo aktywny tryb życia...i ostatnio zaczelam druga prace na basenie..no i moze to od tego chloru???no nie wiem...co to moze byc...prosze o rade...słyszałam tez że to moze byc sluz okołoowulacyjny..owulke mam miec jakos na dniach...ale jeszcze nie mam dni płodnych bo nie mam sluzu płodnego tylko taki kawowy mozna to tak ująć

Awatar użytkownika
Aga_fr
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 860
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 kwie 2007, 11:16

madziafit, ja mam podobny sluz tyle tylko ze ja biore tab.anty.wiec to jest przyczyna , no najprawdopodobniej podejzenie ze to sluz okoloowulacyjny wydje mi sie najbardziej sesowne ale wiesz ze tylko wizyta lub telefon do lekarza bedzie tu najpewniejsze
A kiedy odstawilas tab.?

madziafit
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2007, 10:20

25 kwie 2007, 11:23

juz dawno z 3 miesiace temu

Awatar użytkownika
gaja23
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:44

02 maja 2007, 10:11

sylwia tu masz artukuł - powiem ci że ja urodziłam dziecko w wieku 21 lat i Bogu dziękuje za to :-D

Symptomem, który najczęściej powoduje niepokój jest zatrzymanie krwawienia miesiączkowego. Jest to niepokojący objaw szczególnie u kobiet z regularnymi dotąd cyklami. Jednak należy pamiętać, że spóźniająca się miesiączka nie jest wystarczającym powodem, aby sadzić, iż doszło do zapłodnienia. Miesiączka może się spóźniać z wielu powodów: stres, alkohol, leki, przeziębienie, zmiana klimatu, nieregularny tryb życia, brak snu, długa mecząca podróż.

Jeden, dwa cykle w roku mogą się zdarzyć bezowulacyjne i nie dojdzie do krwawienia. To jeszcze nie jest powód do niepokoju. Z wiekiem takich pustych cykli będzie coraz więcej. Może Cię to spotkać również w wyniku odstawienia pigułek antykoncepcyjnych lub wyjęcia spirali wewnątrzmacicznej, to się zdarza.

Należy również pamiętać, że kobieta może być w ciąży a krwawienia mogą występować. Zdarza się nawet, ze około 11 - 12 dnia od zapłodnienia dochodzi do drobnego krwawienia z dróg rodnych (sugerującego krwawienie miesiączkowe), które może być mylące dla określenia terminu porodu. Niektóre kobiety miewają po zapłodnieniu trzy, nawet cztery krwawienia w terminach przypadających na okres menstruacji.

Do częstych objawów odczuwanych przez kobiety należą również: nudności, wymioty, ślinotok, zgaga. Występują głównie rano, choć czasami dokuczają przez cały dzień. Nudności i wymioty występują od 6.-8. tygodnia i zazwyczaj trwają do 12.-14. tygodnia ciąży. Należy podkreślić, że wymioty i nudności nie są symptomami ciąży w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Występują dopiero po 6 tygodniu. Najbardziej narażone są na nie kobiety, które spodziewają się dziecka po raz pierwszy, te u których rozwija się ciąża mnoga oraz kobiety bardzo wyczulone na zapachy.

Mogą się również pojawić wzdęcia brzucha oraz nadmierna męczliwość i senność, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Może pojawić się także zgaga - spowodowana cofaniem się treści żołądkowej, a czasem także dwunastniczej, do przełyku. Inne objawy subiektywne to: zmiany samopoczucia; przede wszystkim: zmęczenie, drażliwość, nadpobudliwość, bolesność gruczołów piersiowych od 6. tygodnia ciąży.

U niektórych kobiet w pierwszych tygodniach ciąży pojawiają się przebarwienia skórne - na wargach sromowych, brodawkach, linii biegnącej od pępka do spojenia łonowego, mogą pojawić się także przebarwienia na twarzy.

Objawy prawdopodobne

Powyższe objawy w żadnym wypadku nie mogą dać pewności, ze kobieta jest w ciąży. Istnieją objawy, które są bardziej prawdopodobne. Należy do nich przede wszystkim podwyższona podstawowa temperatura ciała (ponad 37°C), utrzymująca się przez minimum 2-3 tygodnie po owulacji. Jest to związane z tym, iż zwiększa się ilość progesteronu odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży w pierwszych tygodniach. Potem tę funkcję przejmuje łożysko.

Do innych prawdopodobnych objawów ciąży należą zmiany w gruczołach piersiowych - powiększenie, obrzmienie, wzrost napięcia, poszerzenie naczyń żylnych widocznych pod skórą, przebarwienie brodawek i obwódek piersiowych. Około ósmego tygodnia piersi stają się bardziej wrażliwe, bolesne, staję się także pełniejsze, a dookoła brodawek powstają niewielkie guzki, które są ujściami gruczołów łojowych.

Pojawiają się również nowe rozstępy skórne - najwyraźniejsze umiejscowione na brzuchu, na bocznych powierzchniach pośladków i zewnętrznych powierzchniach ud

Charakterystyczne są zmiany w narządach płciowych, które stwierdza lekarz w trakcie badania ginekologicznego. Na początku ciąży zmieniają się też narządy płciowe, stają się sine i "rozpulchnione". W ósmym tygodniu ciąży macica jest już powiększona mniej więcej do rozmiaru pomarańczy. Dziecko ma ok. 4,5 cm.

Objawy pewne

Należy zdawać sobie sprawę, że w pierwszych dniach ciąży kobieta bez wizyty u lekarza nigdy nie może być pewna czy jest w ciąży. Ważną i pomocną rolę spełniają tutaj testy ciążowe. Nie dają one 100% pewności, jednak ich skuteczność jest bardzo wysoka. Należy stosować je w zgodzie z instrukcją i w określonym czasie od owulacji. Najwcześniejsze wykrywają ciążę już po około tygodniu od zapłodnienia. Aby uzyskać pewność, warto jednak poczekać na termin spodziewanej miesiączki, czyli właściwą dla każdej kobiety liczbę dni po owulacji.

Jeśli kobieta chce mieć pewność 100% musi udać się do lekarza ginekologa. Lekarz analizując zmiany w narządach rodnych i odpowiednich badaniach stwierdzi lub wykluczy ciąże. Niestety za pomocą ultrasonografii (USG) potwierdzić pewnie ciąże można dopiero w 5 tygodniu. Istnieje możliwość wysłuchania rytmu serca dziecka najczęściej za pomocą ultradźwiękowego dekodera. Matka może sama pewnie zaobserwować objawy ciąży (ruchy dziecka) dopiero od około 20 tygodniach.

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

13 sie 2007, 19:39

hej, podłącze sie pozwolicie pod wątek ze sluzem,ok?
nie moge rozeznac sie w moim śluzie płodnym- dzis go dostrzeglam- a juz jest 38dc , czy to mozliwe? ze skoków temp. ciezko mi okreslic w tym mies.czy była owulacja, czy moze któras z was potrafi ją oszacowac jak podam dane z wykresu? w tym cyklu było burzliwie-zmiany klimatu, co pare dni alkohol i rózne godz.pomiaru, pogubilam sie . :ico_wstydzioch: :ico_chory: :-)

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

17 sie 2007, 18:36

niunia, a jakie dlugie masz cykle???Bo jak czytam,piszesz,ze masz teraz 38dc :ico_szoking:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

18 sie 2007, 11:50

najczesciej 30-33 dniowe, ostatnie dwa wczesniejsze byly wyjatkowo długie 47 i 44 dni, mialam wtedy duzo stresu i zmiany klimatu, a teraz 38 to tez za długo ( ale @ juz przyszła wlasnie ), ( choc sie pocieszam ze moze wraca do normy ),wiec bylam :ico_szoking: ze jakis ciagnący śluz na 1 dzien przed @???

lekarz zlecil mi tylko badanie prolaktyny- która wyszła b.dobrze, ostatnie usg mialam robione 4 mies.temu i nie było torbieli, czy jesli to one sa przyczyna przedłuzającaych sie cykli to powinnam zrobic kolejne usg??? :ico_olaboga: jak szybko sie taka torbiel produkuje?

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

18 sie 2007, 13:48

ABC sluzu...

TAKA JEST NORMA...

Wydzielina z dróg rodnych pojawia się u każdej kobiety, a jej ilość oraz wygląd zmieniają się w zależności od wieku i fazy cyklu menstruacyjnego.

przed okresem dojrzewania Skąpa mlecznobiała bezwonna wydzielina jest normą nawet u dziewczynek w wieku przedszkolnym. Śluzu jest niewiele, więc zazwyczaj ledwie daje się zauważyć. Zmiana koloru i ilości wydzieliny świadczy zazwyczaj o infekcji, gdyż nawet dzieciom (choć znacznie rzadziej niż dorosłym) przytrafiają się stany zapalne narządów płciowych (intymną infekcję mogą np. "złapać" pływając w basenie lub korzystając z publicznej toalety). W takiej sytuacji mama powinna udać się z córką do pediatry lub ginekologa.

w okresie pokwitania Z powodu tzw. burzy hormonalnej, ilość intymnej wydzieliny u nastolatek zwiększa się. Dopóki jest ona jednak mlecznobiała i bezwonna i nie towarzyszy jej swędzenie ani zaczerwienienie krocza, nie ma powodu do niepokoju.

po osiągnięciu dojrzałości płciowej Z pochwy wydostaje się na zewnątrz śluz wydzielany przez szyjkę macicy oraz gruczoły znajdujące się w przedsionku pochwy (tzw. gruczoły Bartholina). Jego cechy zmieniają się podczas cyklu mentruacyjnego na skutek działania hormonów.

fazy cyklu

1 faza przedowulacyjna zwana również folikularną; trwa ok. ośmiu dni; intymna wydzielina zazwyczaj nie pojawia się, większość kobiet odczuwa w tym okresie suchość pochwy

2 faza owulacyjna trwa trzy-cztery dni; przed jajeczkowaniem pojawia się obfity śluz przypominający białko jaja kurzego: rzadki, przejrzysty, ciągnący się; jest on "przyjazny" dla plemników: nie blokuje im drogi do komórki jajowej, ale chroni je przed zabójczym dla nich naturalnym kwaśnym pH pochwy

3 faza lutealna trwa ok. 12 dni; po owulacji śluz wyraźnie gęstnieje, staje się biały, nieprzejrzysty i kłaczkowaty, aż do początku miesiączki; jego zadaniem jest ochrona wewnętrznych narządów płciowych przed przedostaniem się tam drobnoustrojów

4 miesiączka trwa od trzech do siedmiu dni; w okresie menstruacji śluz wciąż jest obecny, tyle że zabarwiony krwią

uwaga! u kobiet, które stosują antykoncepcję hormonalną (pigułka, plaster), wydzielina z pochwy jest taka sama podczas całego cyklu: skąpa i mlecznobiała

w ciąży Intymny śluz jest wtedy mlecznobiały, dość rzadki. Dzięki zawartym w nim przeciwciałom, chroni on płód przed wniknięciem do macicy chorobotwórczych drobnoustrojów. Ale uwaga! Śluzówka macicy jest w ciąży bardziej przekrwiona, w skutek czego do wydzieliny pochwowej przenika z krwi więcej niż przedtem glukozy. Jest ona świetną pożywką dla bytujących w pochwie grzybów, zwiększa się więc zagrożenie intymną grzybicą!

w okresie przekwitania Szyjka macicy i gruczoły znajdujące się w przedsionku pochwy są coraz mniej aktywne, a ich wydzielina jest coraz bardziej skąpa, zazwyczaj mlecznobiała. Cykle menstruacyjne coraz częściej są bezowulacyjne, dlatego sygnalizujący jajeczkowanie przejrzysty ciągnący się śluz pojawia się coraz rzadziej.

po menopauzie Z czasem intymny śluz znika zupełnie, co powoduje nieprzyjemne uczucie suchości krocza i pochwy. Brak naturalnego nawilżenia wyściełającej te miejsca śluzówki sprawia, że łatwiej niż poprzednio ulegają one stanom zapalnym. Uwaga: u kobiet stosujących hormonalną terapię zastępczą śluz wydziela się podobnie jak przed menopauzą.
Zrodlo
http://samozdrowie.interia.pl/kobiece/d ... =100043725
niunia, takze watpie,ze bylas :ico_oczko:
A co do torbeli,niestety nie potrafie Ci pomoc bo nie mialam nigdy z nimi problemow......

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

18 sie 2007, 15:44

dzięki mamo Gabi:) za info o śluzie- zaskoczyło mnie to ze w czasie @ tez jest śluz tyle ze zabarwiony, czyli wszystko ok, ale co mnie zdziwiło ten mój na dzień przed @ wyglądał jak owulacyjny ( długi, jak kurze białko i przezrocysty), cos mi sie zle napisało i wyszło ze " bylam" ale nie chodziło mi o :ico_ciezarowka: tylko o :ico_szoking: ze byłam w szoku ;) dzięki jeszcze raz, droga kobieto

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

18 sie 2007, 15:50

niunia, hehe,nie ma za co :ico_oczko:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości