mimoza24
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2007, 16:54

Pomocy?! brak kupki

22 paź 2007, 17:05

moja niunia ma 3 miesice od trzech dni podaje jej mleko modyfikowane dla skazowców. Od tej pory nie zrobiła kupki ale bączki są, brzuszek miękki do tego zrobiła się marudna. nigdy wcześniej nie było takich problemów. Co robić?

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

22 paź 2007, 18:45

Jak sa baczki to dobrze.Najprawdopodobniej to wina zmiany mleka. Podaj jej moze troszku herbatki koperkowej a jak ja bardzo bedzie brzuszek meczyl to mozesz jej podac czopka glicerynowego ale to juz w ostatecznosci .A mozesz jeszcze sprobowac masazu brzuszka i gimnastyki nozkami i lezenie na brzuszku to pobudza prace jelit i moze cos pomoze.

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

22 paź 2007, 21:18

Mimoza nie przejmuj sie mój Franio tez tak miał, mozesz tez dac soku jabłkowego z wodą, albo tej herbatki koperkowej, dodatkowo mozesz pozmarowac odbyt wazeliną dla lepszego poślizgu, no i masaz brzuszka koniecznie

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

22 paź 2007, 23:11

mimoza24, nie martw się,moja Zuza też tak miała,piła bebilon pepti i kupka była raz na tydzień,lub 2 razy w tyg.Jeśli puszcza gazy to dobrze,ja podawałam esputicon albo greep water(nie pamiętam dokładnie nazwy).Jeśli był problem i mała sie napinała to dawałam czopek glicerynowy,ale tylko w ostateczności,żeby się nie uzależniła.I nie martw się,kupka raz w tyg. to normalne przy podawaniu mleka w proszku.Za jakiś czas wszystko się unormuje,jak organizm córeczki się przyzwyczai do innego pokarmu niż pierś.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

23 paź 2007, 10:12

mimoza24, nie martw się. Ja też jestem właśnie na etapie wprowadzania mleka modyfikowanego dla dzieci ze skazą białkową. Ja co prawda podaję Isomil ale Emi też ma problem z kupką. Pytałam się o to lekarki i jest to podobno całkiem naturalna reakcja organizmu. Jeżeli maleńka purka to nie ma się czym martwić. Potrwa to kilka dni i wszystko wróci do normy.
Ja mojej Emi Isomil podaję od około tygodnia i powoli kupki zaczynają wracać do normy

Powodzenia :-)

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

23 paź 2007, 10:26

na rozkurczenie jelit pomaga sok z pomarańczy z 5 kropel wycisnij z pomaranczki i daj na łyżeczke gdy dziecko juz bedzie robic kupke mozna troszke posmarowac oliwka odbyt oraz delikatnie wsadzic czubek termometra (chodzi mi o ta częśc cienką) i podkurczyć nózki do wyżej- uwierz to naprade pomaga i dziecko szybciej sie wypróznia

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

23 paź 2007, 15:13

Jaga tez jest na Nutramigenie i tez początki były ciężkie. Najważniejsze jednak, że gazy odchodzą, bo to znaczy, ze jelitka się nie dają :ico_oczko:
Ja wprowadziłabym przeciery owocowe albo podawała soczek. u nas znakimicie działało jabłuszko i suszona śliwka. Do tego podawaj Maleństwu probiotyk - ureguluje prace jelit (dicoflor jest dla alergików). W ostateczności kup w aptece czopki (są bez recepty), ale na razie chyba nie ma konieczności ich stosowania...
I głowa do góry! :-) Z czasem sie wszystko ureguluje i odechce Ci się pieluch z kupką zmieniac :ico_oczko:

mimoza24
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2007, 16:54

23 paź 2007, 17:51

:-) dzięki wielkie kamień spadł mi z serca bo mnie jedna koleżanka nastraszyła że powinna robić normalnie i codzień. ja też podaje małej isomil. pozdrawiam papatki :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
stokrotka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2007, 22:04

07 lis 2007, 00:01

z tym termometrem to jest dobry sposób, tylko nie można na dłuższy okres czasu, bo dziecko przyzwyczaja się. Ja miałam ten sam problem, ale nie od mleka takiego, bo karmiłam tylko piersią. Ale nie robiły mi po kilka dni. Jak ma 3 miesiące , to możesz już położyć ją na sobie i na nocniczku, tak żeby nie siedziała, bo jeszcze nie może całkiem siedzieć, ale tak żeby się opierała o ciebie. I stękaj , to ona też będzie stękać aż zrobi kupkę. Zobaczysz, że będziesz zaskoczona, kiedy zrobi ci kupkę do nocnika. Mój najmłodszy synek jak miał miesiąc to miał takie zatwardzenie i się męczył, to najpierw pomagałam mu termometrem, a potem jak miał 6 tygodni , to tak oparłam go o siebie i stękałam i zrobił. Codziennie natrzymywałam go do nocnika i od tej pory już się nie męczył tylko robił kupkę do nocnika. Miałam też czyste pampersy, tylko zsikane. Może dlatego też nauczył się szybko wołać siku. Spróbuj , polecam. Zrobiłam tak z moją trójką dzieci, bo wszystkie miały problem z kupką, to chyba rodzinne. :-)

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

21 lis 2007, 03:05

dziewczyny a moj leos jest tylko na piersi i robi kupke co tydzien.. juz dwa razy powtorzyla sie taka przerwa i teraz tez od kilku dni kupki brak
dodam ze nie meczy sie, nie placze. ale czasem postekuje i nie wiem czy to nie przez ta kupke hehe
poza tym pierdzi smierdzaca hihi co jest normalne

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości