Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

25 paź 2007, 13:32

Sto lat dla naszego kochanego Zuzolka :-D :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Mam sekunde, narazie nic nie przeczytałam, wczoraj widziałam tylko, że Ela o pulpeciki się pytała

Eluś pulpeciki robię tak samo jak nasze dorosłe mielone, tylko zamiast obtoczyć je w bułce tartej i usmażyć robię kuleczki i wrzucam na gotującą sie osoloną wodę (zawsze to robię przy okazji smażenia kotletów dla nas, bo roboty wtedy nie ma :ico_haha_01: )

Zawsze robię z 20 sztuk, po ostygnięciu układam w pojemniczku i wrzucam do zamrażary. Potem pojedyńczo wyjmuję pulpecika i robię dla niego sos.

Np. pomidorowy: trochę wody, łyżeczka koncentratu, sól troszkę cukru do smaku, odrobina bazylli
koperkowy: łyżeczkę masła rozpuszczam w rondelku, sypie dużo posiekanego koperku, zalewam wodą, sypię sól, troszkę cukru do smaku.

Sosów można wymyślić mnóstwo, za każdym razem wychodzi inne danie. Do gorącego sosu, wrzucam pulpecika, trochę się gotuje i gotowe. Do tego podaję ziemniaczki buraczki, lub ziemniaczki i bukiet warzyw (marchew, kalafior, brokuły) z mrożonki. Co tam do głowy przyjdzie. Hubi to uwielbia.

Musze kończyć, bo Hubi zasypia a ja mam chwile na zrobienie obiadu. Może wpadnę później. Jak znajde chwilkę, bo o 17 mam wychodne :-D PAAAAAAA

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 paź 2007, 13:44

STO LAT ZUZIEŃKO

Obrazek

a swoją drogą juz tak szybko minał październik :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Reeni
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 468
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:45

25 paź 2007, 14:50

Najlepsze życzenia urodzinowe dla roczniaczków:
Juleczki, Wikuni, Oskara, Konradka, Dominika, Kubusia, Dawidka, Milanka, Bianeczki Liliany, Hani, Jasia, Tomeczka, Kingi, Aleksandry, Hubcia, hani, Joachimka, Maksia, Bartusia, Jasia, Bartoszka, Oli, Kornelka, Jasia, Karolka i dzisiejszej jubilatki Zuzi :)
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
Obrazek

[ Dodano: 2007-10-25, 14:51 ]
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam :)

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 paź 2007, 15:22

Reeni cześć co u Was pisz??

Mam wrażenie, że dziś pt :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Maritta
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1817
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:44

25 paź 2007, 16:32

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek droga Zuzanko :-D

Reeni - jesteś, co się działo z Wami jak Was nie było?? :ico_szoking: a dłuuuugo... eehhh no i jak urodzinki Erniego, czekamy na foty i historię dłuuuugą :-) :ico_brawa_01:

Asia - opis??

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 paź 2007, 17:03

Maritko nie jarzę opis?? chodzi o gg?? :-D

Awatar użytkownika
nella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 410
Rejestracja: 30 lip 2007, 10:54

25 paź 2007, 17:05

Zuziu wszystkiego co najlepsze i samych słodyczy życzy Maksiu z mamusią
Obrazek

Maksowi nic nie jest po płynie :-D Nie dzwoniłam do lekarza a do mamy i powiedziała,że może mieć jedynie czyszczenie. Zrobił już kupkę ale bez piany :ico_oczko: Tak sobie myślę, że przecież jest to płyn do kąpieli a dzieci czasem piją wodę, to nie może być jakieś niebezpieczne dla zdrowia :059:

Asiu, golfik super, też kupię Maksowi :ico_oczko:

Mery, ale masz fajnie spacerek....my siedzimy w domu :ico_zly: ale jutro idę na kontrolę z Maksem i może jest już zdrowy bo na chorego to on nie wygląda - tak psoci :064:

Kasiulko, skorzystam z przepisów :ico_brawa_01: Takie proste a pewnie bardzo smaczne.

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

25 paź 2007, 17:14

Moja ostatnio dorwała torebke proszku dopieczenia, rozerwała jej się tzn szrpneła ząbkai i jej się rozsypało, roszke do buzi poleciało, ale nic się nie stało

Awatar użytkownika
Maritta
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1817
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:44

25 paź 2007, 17:19

Joluś - ja pulpety zrobię na bank!! :-D dziś dałam Lilce pomidorową (Bartek jakoś tak jej robi) do tego lane kluseczki - zażerała się :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: mniam - 15 sekund i po misce zupki było :-)

Asiu - tak gg ;-), a ten golfik super sprawa :030:

Awatar użytkownika
Reeni
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 468
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:45

25 paź 2007, 17:20

Fotki wysłałam, jak ktoś nie dostał to piszcie wyślę jeszcze raz.
Ogólnie wszystko ok, czasu mniej bo Erni się przestawił na jedną drzemkę i we wrześniu zaczął stawać i sam siadać, więc oczy dookoła głowy.

Jedzeniowo nadal niejadek, chce jeść ale się krztusi więć podaję różne rzeczy małymi kroczkami, parówki, miśkopty, bułkę itd.

Od końca sierpnia chodzimy do rehabilitanta i na basen. W zeszłym tygodniu nie byliśmy na ćwiczeniach bo odwołane w tym tygodniu też się nie zanosi niestety.

Próbowałam was czytać ale nie da się wszystkiego opisać, widzę że nowe koleżanki dołączyły witam :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość