Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

01 lis 2007, 22:34

czesc kochaniutkie!!

maryyann super opisallas porod. dokladnie jakbym swoj widziala z paroma roznicami. a to wdzianko szpitalne dla mezusia to czadowe bylo nie?? he he :-D

marcysia74 serdecznie witamy u nas :-D

no to jeszcze dwie z nas pozostaly 2w1 :-D ale to juz niedlugo :-D

[ Dodano: 2007-11-01, 21:39 ]
i wrzucam najnowsze zdjecie mojego dzieciatka z dzisiaj :-D

Obrazek

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

02 lis 2007, 09:29

asiu ja to chyba mam podobnie z pokarmem, maly mi chyba nie dojada i zaczełam mu na noc podawac butle.
paulinka sliczne zdjecia coreczka bedzie miała wspaniała pamiatke w postaci takich swietnych zdjec.

powiedzcie mi dziewczyny jak czesto wasze malenstwa robia kupki, bo moj wikus corac rzadziej a mianowicie co 3, 4 dni :ico_szoking:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

02 lis 2007, 09:47

Zaniu jeśli jest tylko na cycu to ok.
ale jeśli już zaczęłaś podawać butle to pilnuj żeby tak co 2 dni to robił tego kupala. Przy sztucznym karmieniu należy dziecko dopajac, więc dawaj mu choć raz dziennie coś do picia, choćby wodę z glukozą. A jak będziesz widziec że brzuchol boli bo sie nie może wykupkac, to spokojnie daj łyżeczkę startego surowego jabłka.

[ Dodano: 2007-11-02, 08:49 ]
Paulinka zdjecia rewelka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

marcysia74
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 11:30

02 lis 2007, 13:03

Wiecie co dziewuchy, jak tak patrzę na te Wasze skarby to już bym chciała mieć swojego koło siebie :-D

paulina1978 super sesja zdjęciowa córci, mała boska

a ja kurcze strasznie cierpię z powodu bólu krzyża, i to już 3ci miesiąc, niestety i niestety wiem, że nic na to nie mogę wziąć, a im cięższy maluch tym bardziej boli kręgosłup, poza tym nie wiem, czy tez miałyście może drętwienia w nocy rąk??? :ico_szoking:

no ale cóż małż mi powtarza ciągle, że to już niedługo,,,
pozdrawiam Was wszystkie w ten brzydki dzionek, jak macie jakieś pytanka do mnie nie krępować się :ico_oczko:

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

02 lis 2007, 14:52

kochane
odwołuję alarm poszukiwania niani. Szwagierka już znalazła. Szczegółw dowiem się po południu ale to jakaś polecona kobieta i mieszka niedaleko mnie. Ale dziękuję wam za zaineresowanie

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

02 lis 2007, 16:00

marcysia mi też w nocy drętwiały ręce. Takze to nic dziwnego w ciąży chyba :-D Co do maluszka to na pewno Ci przeleci. A nakiedy masz termin????

Asiula ja tez chce zacząć podawać zupki małej. Będziesz sama gotować????

Paulina malutka po prostu słodziutka :ico_brawa_01:

Aga to co idziesz dzisiaj?????

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

02 lis 2007, 16:08

Olciaa ugotowałam dziś zupkę zgodnie z przepisem podanym na szkole rodzenia: marchewka, seler i pietruszka, to wszystko ugotowane lekko osłodzone i zmiksowane :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: i Emi tego nie chce, nie smakuje jej, drze sie na maxa, a głodna była bo 120ml butli zjadła ale zupki nie chciała. Spróbuje jeszcze raz jej potem podać, a jak nie to kupię na próbę jakiś słoiczek i zobaczymy czy będzie jeść.

Ja nie pamiętakm czy mi ręce drętwiał ale chyba czasami tak

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

02 lis 2007, 17:25

CZeść dziewczynki :-D

Ale pogoda feeee aż się nie chce z domu nosa wystawiać...

Olcia mimo tak okropnej pogody IDĘ !!! (Sama się sobie dziwię :ico_szoking: )

Co do zupek... i wogóle karmienia dziecia pokarmami stałymi
Ja zaczęłam wogóle od soczków. Nie wiem czy już podajecie je swoim maleństwom. Najpierw zaczyna się od jabłkowego, później z marchewką a jeszcze później to lecą już wszystkie , które można podawać dziecku od 4 misiąca. Jeżeli Wasze dzieci dobrze będą tolerowały soczki to wtedy można śmiało zacząć z zupkami.
A co do tych zupek to mogę się wypowiedzieć tylko na przykładzie Emilki.
Otóż moje dziecko nie chwyci się zupki ze słoiczka (z resztą spróbujcie same - OCHYDA)
Od samego początku gotuję więc zupki Emi. Robie je tak żeby mi też smakowały :-)
Wiadomo że bez przypraw.
Asiula na Twoim miejscu nie dodawałabym cukru do zupki.
Ja pierwszą zupkę Emilce ugotowałam z małej marcheweczki, odrobinki pietruszki (pietruszka daje gorzki posmak więc niewiele się jej dodaje), i małego ziemniaczka. Do tego dodałam taką malusieńką gałązkę koperku.
Ja np nie dodaję wogóle selera bo moja Emilka go nie lubi.
Teraz niestety metodą prób i błędów będziecie poznawać smaki Waszych pociech :-)

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

02 lis 2007, 17:36

Aga no pogoda do bani ale poćwiczyc można :ico_brawa_01: To gdzie się spotkamy już na miejscu???

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

02 lis 2007, 17:39

marcysia74 mnie tez strasznie dretwialy rece zwlaszcza podczas snu tak ze jak sie budzilam w nocy to mialam wrazenie ze mi rece odcieli. ale pociesze cie po porodzie wszystko przechodzi jak reka odjal he he :-D

co do sloiczkow to swoja droga tez jestem ciekawa jak tam moja niunia bedzie je jadla ale narazie to jej cycek wystarcza i chyba nie wyobraza sobie ona swiata poza nim he he :-D

a tak w ogole to moja kolezanka karmila swoja corke cyckiem do 1,5 roku i tylko na cycku ja trzymala. teraz mala juz poszla do szkoly i maja z nia same problemy bo dziecko nie chce jesc zadnych warzyw bo nie jest nauczone innych smakow poza cycem. je tylko slodycze i cale zeby ma juz popsute. tak to jest jak sie chce na sile uszczesliwic dziecko. ale zeby karmic tylko cycem przez 1,5 roku to dla mnie juz choroba he he :-D

Aga a powiedz mi bo slyszalam ze jak sie dziecku zaczyna podawac sloiczki od tych slodkich to potem nie chce jesc np. warzyw bo mu niesmakuja. Prawda`to??

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość