marcysia74
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 11:30

19 lis 2007, 11:06

Dziewczyny czy w Eskulapie jest inkubator, tak na wszelki wypadek???
I czy przy porodzie jest też neonatolog ?

Wiecie co zapisałam się na wizytę w grudniu, jakoś przekonuje mnie to ZZO i w ogóle wiecie co, żeby kurcze w szpitalu nie było środków przeciwbólowych i trzeba je było samemu przynosić :ico_olaboga: wiem, że sytuacja w szpitalch nie jest za ciekawa ale kurcze, no już wolę zapłacić te 340 pln ale mieć full service,,,a przecież i tak w razie czego to ESKULAP zwraca 200 pln,,,no nic jestem taka targana teraz różnymi emocjami, jak to baba w ciąży,,, :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

19 lis 2007, 12:35

marcysia, nie przejmuj się...tak to już jest jak jest się w ciąży że targają nami różne emocje. Przecież chcemy dla dziecka jak najlepiej :-)

Co do tych inkubatorów to dziewczyny któe tam rodziły mogą się wypowiedzieć. Ale wydaje mi się że muszą być :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

19 lis 2007, 12:50

Marcysia inkubatorki w Eskulapie są oczywiście. To jest przecież podstawowy sprzęt i zdarza się, że wcześniaka muszą tam dać.
Ostatnio byłam w Eskulapie na kontroli z moją raną po cesarce, która sie cos nie chce goić i słyszałam jak przy recepcji jakas kobitka płacila za porod i te wizyty 410 zl. Wiec nie wiem czy podniesli cene? Ja w sumie byłam na wizycie jakos w polowie wrzesnia i placilam jeszcze 340 zl. No, ale moze te dodatkowe 70 zl jest za usg przy wizycie u ginekologa.

W kazdym razie powinnas byc z Eskulapa zadowolona. Ja mimo drobnych mankamentow nie mam zadnych zastrzeżeń. Tam naprawde traktują człowieka po ludzku z godnościa, a co do ich kompetencji to sa naprawde dobrzy specjalisci. Do ktorego lekarza zapisalas sie na wizyte? Ja polecam szczegolnie dr Biernackiego - swietny lekarz i do tego przystojny :)
Osobiscie w ciazy chodzilam do dr Kawulok - bardzo sympatyczna kobitka i jest dobrym fachowcem. No, ale przeed samym porodem nie bylo dr K. i chodzilam juz do dr Biernac kiego on tez odbieral moj porod.

marcysia74
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 11:30

19 lis 2007, 13:10

maryyann za waszą radą zapisałam się do dr Biernackiego :-)
co miałaś na myśli mówiąc drobne manakamenty??? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

19 lis 2007, 14:15

No tak chyba w rzadnym miejscu nigdy nie będziemy zadowolone w 100% :-D Ja w sumie nie mam rzadnych negatywnych opinii co do wojewódzkiego - no jedynie pani doktor od noworodków mnie raz wkurzyła :-D

A tak wogóle to mężu chyba dostanie odroczenie - dostał jakies pisemko ze szkoły zobaczymy co mu dzisiaj powiedzą na WKU :ico_noniewiem:
A moje dziecko to strasznie chumorzaste jest. Przed chwilą ryczała jak głupia bo ją śmiałam zostawic samą w łóżeczku i wyjść do kuchni, a teraz sobie gada jak najęta. Ostatnio miałam niezły cyrk jak jadła zupke. Bardzo jej się spodobało że z zupki można puśzczać bańki :ico_szoking: i efekcie całą zupka była na niej i na mnie. Jak znajde chwile to wkleje zdjęcie z tego karmienia bo jej pstryknełam. :-D

Aga dzisiaj o 18 dresik i ostro ćwiczymy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

19 lis 2007, 16:45

Marcysiu jesli chodzi o "drobne mankamenty" to w sumie nic zlego nie mialam na mysli, bo w zasadzie wszystko bylo w Eskulapie ok i jestem bardzo zadowolona. Ale jak Olciia mowi nigdy czlowiek w 100% nie jest zadowolony :)
Takimi "mankamentami" jest chocby to ze nie ma badan sluchu u noworodka a w szpitalach są no i trzeba dzieciaczka wieść na badanie sluchu. Kolejny minusik - krotkie trzymanie w klinice. Moze po porodzie naturalnym to jest ok, ale po cesarce dwie doby to troszke krociutko. Ja jeszcze potem z tydzien lezalam w lozku, bo tak mnie rana bolala i ciezko mi bylo chodzic. Ale tych minusow jest naprawde kilka, a plusow bardzo duzo. Gdybym miala drugi raz wybierac, choc nie planuje wiecej dzieci to tez poszlabym do Eskulapu.
Za Eskulapem dla mnie najbardziej przemawialo znieczulenie zewnatrzoponowe o ktore trudno w innych szpitalach, a bez znieczulenia jakos nie wyobrazalam sobie porodu. Chociaz szczerze mowiac do 5 palcow rozwarcia jakos spokojnie udalo mi sie wytrzymac i w sumie nie krzyczalam jakos bardzo o to znieczulenie, ale mi podali. A potem to nie wiem jakby bylo bo nie mam porownania jak jest dalej bez:)
No i przede wszystkim w Eskulapie jest naprawde mila atmosfera, nie jest to taki moloch jak szpital wojewodzki, do kazdego tam maja bardziej indywidualne podejscie.

Ciesze sie, ze wybralas dr Biernackiego :) Mysle, ze bedziesz zadowolona. Ja szczerze mowiac mialam jakas fobie przed lekarzami ginekologami-facetami i zawsze chodzilam do kobiet. No, ale do dr Biernackiego sie przekonalam od pierwszej wizyty.

[ Dodano: 2007-11-19, 15:49 ]
A no i moze dla niektorych minusem jesli chodzi o Eskulapa jest wyznaczony czas odwiedzic i to, ze wolno wchodzic tylko pojedynczo. Odwiedziny sa w godzinach 10-11 i 16-18 i tylko wtedy. Jak ktos siedzi dluzej to wypraszaja:) Mnie popoludniu przyszla odwiedzic mama z siostra, tesciowa ciotka i maz i musieli pokolei wchodzic kazdy na 5 minutek do sali :) Tak samo krotko tez maz moze byc po porodzie. Pamietam, że przy porodzie moze byc caly czas, a potem to moze byl z godzine i juz kazali nam sie żegnać i go delikatnie wypraszali. :)

Awatar użytkownika
Olciiaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 262
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:18

19 lis 2007, 17:43

maryyann co do badania słuchu to w wojewódzkim aparat jest często zepsuty więc musiałam i tak jechac i załątwiac to osobno. a co do odwiedzin to faktycznie kruciotko. Mój mąż meldował sie zawsze o 7 rano :-D i spędzał ze mną praktycznie cały dzień :-D
rany ale mgła nic nie widze za oknem :ico_szoking: :ico_szoking: Emisia śpi ale strasznie macha łapami chyba jej sie coś śni :ico_haha_01:

marcysia74
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2007, 11:30

20 lis 2007, 10:33

maryyann bardzo dziękuję za wytłumaczenie tematu, nie ma to jak rady doświadczonych :ico_brawa_01: dzięki.
Poza tym analizując czym różni się Eskulap od Szpitala to wszystko przemawia za Eskulapem, jest zzo a nigdzie indziej go nie ma, jest miła opieka, jesteśmy traktowane po ludzku, są środki przeciwbólowe dostępne bez problemu, a te godziny wizyt to najmniejszy problem myślę .

A tak w ogóle to jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził,,,,

Jakaś kurcze osłabiona i senna cały czas jestem, uderzenia gorąca od rana mam,,,ach te hormony wariują w organizmie pewnie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

20 lis 2007, 10:48

maryyann, wydaje mi się że z tymi odwiedzinami to akurat fajnie zrobili w Eskulapie. Ja wiem jak leżałam na Wyspiańskiego. W sali byłyśmy we 3 a drzwi się nie zamykały. Co chwilę przychodzili goście do którejś z nas. Troszkę to było męczące ale dało się przeżyć. Wiadomo że po porodzie jest się zmęczonym i chce się wypocząć :ico_oczko:

Olcia :ico_sorki: że mnie nie było.

Awatar użytkownika
maryyann
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 156
Rejestracja: 11 sie 2007, 19:01

20 lis 2007, 12:04

Cześć Dziewczynki!

Marcysiu nie ma za co, cieszę się, że na coś przydały Ci się moje informacje:)
Co do zmęczenia i senności w końcówce ciąży to też tak miałam. W ogóle już mi się na koniec tak ciężko chodziło, że bardziej się kulałam niż chodziłam :)
Końcóweczka ciąży też była mnie najbardziej nerwowa, bo chciałam już urodzić, to wyczekiwanie troszkę męczy.

Aga w sumie masz rację, zbyt długie odwiedziny to też nie jest dobre rozwiązanie. Jeszcze jak jest w sali kilka pacjentek.

Ja mam teraz chwilkę czasu dla siebie, bo Mały śpi:) Ciekawa jestem jak długo pośpi. W nocy spał po raz pierwszy chyba 5 godzin w kawałku od 22 do 3 w nocy, bo tak to zwykle budzi się co 3 godziny.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość