Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 lis 2007, 11:01

ladybird23, czekaj czekaj. Milenka miała gorączkę a potem pojawiła się wysypka? tak? A jak długo to już trwa?

agasia75
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2007, 12:32

21 lis 2007, 11:10

Witam majowe maleństwa i ich mamy :)
Chciałabym do was dołączyć mój synek Szymon tez jest z maja 2007 urodził sie 6.05.07
Na poczatku ciązy troche tu byłam na forum potem nie miałam dostepu do kompa ale teraz chetnie tu z wami poklikam jesli mnie przyjmiecie :ico_oczko:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 lis 2007, 11:15

agasia75, jasne że CIę przyjmiemy.

[ Dodano: 2007-11-21, 10:19 ]
kate_k82, śliczne zdjęcia

ladybird23, a tu coś dla Ciebie
Trzydniówka - zwana rumieniem nagłym jest chorobą wirusową, na którą chorują najczęściej dzieci od 6 do 36 miesiąca życia. Przebycie trzydniówki uodparnia malucha na całe życie.
Okres wykluwania choroby:
trwa przeważnie od pięciu do piętnastu dni
Okres zakaźności:
trwa od około siedmiu dni przed wystąpieniem objawów chorobowych aż do momentu zniknięcia wysypki
Objawy:
nagła temperatura oscylująca między 39 a 40 stopni celcjusza, utrzymująca się od jednego do pięciu dni, najczęściej jednak trzy dni.
łagodny nieżyt gardła i ucha środkowego.
bezpośrednio po spadku gorączki na ciele malucha pojawia się czerwona wysypka, która znika zwykle po 1-2 dniach. Na ogół obejmuje twarz i górną część tułowia i przypomina wysypkę różyczkową.
Powikłania:
Trzydniówka jest chorobą niegroźną i nie powoduje powikłań. Jednak ze względu na występującą wysoką gorączkę mogą wystąpić u dziecka drgawki. Należy wtedy niezwłocznie wezwać lekarza. Niebezpieczeństwem choroby jest również długotrwałóść wysokiej gorączki (ok 40stC), która często prowadzi do częstych pomyłek diagnostycznych.
Leki: Nie stosuje się żadnych leków specyficznych. Podaje sie na ogół leki przeciwgorączkowe i objawowo działające.

[ Dodano: 2007-11-21, 10:20 ]
agasia75, wklejaj zdjęcia i koniecznie zrób suwaczek....... i napisz nam coś wiecej o sobie

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

21 lis 2007, 11:26

agasia75 witaj wsód nas i klikaj

kurcze mojemu coś wyskoczyło na pupie małe krostki i oczywiście czerwone... tylko to jest na pośladku... odparzenie???? ale jakoś tak inaczej to wygląda... zastanawiam się czy możliwe jest żeby mały uczulił się na pieluchy??? od urodzenia używam pampersów...zmienić??? chustki też pampers i woda i szare mydło...
Ewcik dzięki

agasia75
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2007, 12:32

21 lis 2007, 11:44

Bardzo chciałabym wkleic sobie zdjatko swoich pociech i suwaczek ale kurcze nie bardzo wiem jak i zaraz cos o sobie napiszę :-D

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

21 lis 2007, 11:45

hejka wszystkim !!!

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

21 lis 2007, 11:48

agasia75, witaj :) cieszymy sie ze grono majowek sie powieksza :)

suwaczki robi sie na stronach www.suwaczek.pl albo na www.smyki.pl - to tylko przyklady. tam trzeba sie zalogowac i stworzyc suwaczek, potem skopiowac kod i wkleic w podpisie w zakladce profil

a fotki to wrzuca sie na www.fotosik.pl i podobnie jak z suwaczkiem :)

napisz nam cos o sobie, skad jestes czym sie zajmujesz i takie tam pierdoly

Awatar użytkownika
Patrycja.le
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2070
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:45

21 lis 2007, 11:56

Dzień dobry
U mnie dzisiaj ponuro, zimno i beeee Chce mi się spać :(

Hubertku wszystkiego najlepszego :ico_tort: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2007-11-21, 10:56 ]
agasia75, witaj i klikaj

Awatar użytkownika
Sikorka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2625
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:17

21 lis 2007, 12:01

Zacznę od przywitania się z nową majóweczką!!!!!!! Witaj agasia75, i Szymonku!!!!

Teraz najlepsze życzonka dla naszego super chłopaka - Hubercika!!!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Przyszła kolej przywitać się z całą resztą :-D Witajcie!!!!!!

Tak pobieżnie tylko przeczytałam, co tam u Was. Ewcik może mieć rację, to być może trzydniówka Lady, ale i uczulenie na lek też możliwe, ja tak miałam z Kacprem jak brał bactrim i do dziś nie wiem, czy to była trzydniówka, czy uczulenie na lek :-D

A jeżeli chodzi o siedzenie to mój owszem siedzi, ale dosłownie chwilę, bo jest straszny wiercioch i myk zaraz na brzuch i pełza, a teraz właśnie leży obok mnie i stołek przesuwa :-D

No a teraz się będę chwalić, bo już jesteśmy po szczepieniu, które odbyło się tylko z małym jęknięciem, a ponoć to na żółtaczkę jest bolesne. No i nasza waga to 8.220, a długość 77cm więc jak na cycowe dziecię to jest świetnie. Nadal będę eksperymentować z jedzeniem, teraz mam podać sam ziemniaczek z mięskiem. I musze powiedzieć, że panią doktor mamy naprawdę świetną, państwowo, ale jest super babka, jest naszą rodzinną panią doktor, a Karol ją uwielbia, cały czas się do niej śmieje. No i zna się na rzeczy, doradzi, zapyta i jestem bardzo zadowolona.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

21 lis 2007, 12:03

Cześć i czołem!!!

Hubertusku :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: ogromne buziaczyska od teściowej :-D mam nadzieję że nie jędzy...i narzeczonej :-D

No pięknie się wyrabia...
Agasia75 wittaj!!! i pisz, wklejaj...

Kate_k82 proszę, jak się teście wyrobili, brawo!!! no widzisz kochana? czasem los sam zmienia bieg rzeczy i to co się wydaje nie do przeskoczenia, nagle staje się pozytywne w 100%! A z Matem może faktycznie idź jeszcze gdzieś, ale spokojnie. Mam nadzieję, że to nic takiego.

Doris no Hanka dziś znów rano kupkę strzeliła w nocnik. No może ona sama nie siedzi jakoś rewelacyjnie, ale ja jej nie sadzam na pół dnia... :ico_nienie: jak widzę, że się zbiera na kupę :-D to lecę po nocnik, sadzam, przytrzymuję i za 2minuty schodzimy bo już po sprawie :-D tym sposobem wyrabiam w dziecku nawyk, że jednak można inaczej niż w pampersa. WIem, że ona nie kuma jeszcze o co chodzi, ale spoko, będzie dobrze. Wczoraj nawet siku jej się udało w nocniczek :ico_brawa_01:

Ladybird23 oj...może to faktycznie 3dniówka?oby....będę czekać na wieści...

Jagódka Twoja mała jest niezniszczalna!!!

U nas ok. Młoda spała nawet ładnie, więc mogliśmy... :ico_wstydzioch: ale mam problem...strasznie mnie boli... :ico_placzek: już się umówiłam do gina, ale kurczę muszę przełożyć, bo wyliczyłam, że akurat będzie @............No i zdecydowałam na razie na tablety...zobaczymy.
Ale załamkę miałam przez ten ból...czuję się jak kaleka...chyba mnie jakoś źle pocięli i pozszywali... :ico_placzek: i co ja teraz zrobię???

Hanka ma drzemkę...ja :ico_zly: bo znów u nas nie ma wody :ico_zly: a ja głowy nie zdążyłam umyć i teraz rebus, czy przed pracą zdążę???
Miłego dnia!!!

A Massumi, Gocha i Anza to chyba tak poczuły workowego bluesa :-D że nie mają dla nas czasu :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość