madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

28 lis 2007, 23:03

Fintifluszka pisze:niby takiemu szkrabowi nie wiele trzeba, ale wydala z siebie takie ilości brzydactw, że na pampersach sie można nieźle spłukać

haha dobre :-D '
zgadzam się z tym :-)

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

29 lis 2007, 09:21

Czesc Dziewczynki,

Witam w ten mrozny poranek (-13).... brrrrr

Widze, ze wczoraj nie proznowalyscie :-)

Ja nie wiem jeszcze jak dlugo bede karmic, wszystko zalezy kiedy bede musiala wrocic do pracy! :ico_noniewiem: ale nawet wtedy zamierzam dalej karmic moim pokarmem nawet z butelki.

No pieluchy jednorazowe tanie nie sa, ale za wygode trzeba placic...! Zreszta wszystko kosztuje, jak ja sobie teraz juz podsumuje wydatki do tej pory, to mozna sie za glowe zlapac i to biorac pod uwage, ze lozeczko dostalsmy a wozek dostaniemy... A tu jeszcze troche do kupienia :ico_olaboga:

...wczoraj w szkole byl wyklad na temat znieczulenia zo :ico_oczko:

Zycze milego dzionka!!

Buziaczki!!

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

29 lis 2007, 09:31

Dzien dobry.

Zajrzałam sie przywitac, zaraz sniadanko i jedziemy po zakupy.

Miłego dnia :-)

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

29 lis 2007, 09:55

hej dziewczyny :-)
Ja już na nogach,już o 7 rano byłam na moczu i morfologii i mam nadzieje,ze to ostatnie pobieranie krwi :ico_sorki: Jeżeli leukocyty mi nie spadną to czeka mnie szpital buuuuuu...,ale to koncówka wiec przeżyję :ico_brawa_01:
Jakoś ostatnio mam tyle energii w sobie ,że nawt ten szpital mnie nie przeraził :ico_puknij:

mz74 pisze:Ja nie wiem jeszcze jak dlugo bede karmic, wszystko zalezy kiedy bede musiala wrocic do pracy!

Ja Wam powiem szczerze i pewnie mnie za to skarcicie,ale nie leży mi karmienie,nie wim co bedzie jak urodzę,bo to może sie zmienic,ale może dlatego,ze u mnie w rodzinie kobiety miały mało pokarmu i maluchy były karmione góra 3 m-ce i mi by to wystarczyło :ico_noniewiem: ,tylko mnie nie bijcie... :ico_oczko:
Czas pokaże,bo do pracy to ja raczej szybko nie wrócę ,bo nie bede miała z kim Szymonka zostawić.

mz74 pisze:Witam w ten mrozny poranek (-13).... brrrrr

ŁŁoooo matko aż tyle,u Nas -5,a ja już zamarzam :ico_olaboga:

Co do pieluszek tetrowych to ja kupiłam 5 szt za 8 zł,ale rzeczywiście za grube to one nie są hhmmm...,będe musiała jeszcze dokupić.

Dobra uciekam coś zjeśc ,bo mały sie domaga.

[ Dodano: 2007-11-29, 08:57 ]
A włąsnie miałam sie Was zapytać,czy Wasi lekarze kazali Wam zrobić wymaz na paciorkowca,cos mi lekarz wspomniał,ze lepiej zrobić zeby zapobiec zapaleniu płuc u dziecka i lepiej to spawdzić i właśnie w poniedziałek mam mieć takie badanie :ico_noniewiem: Coś wiecie na ten temat?


To ja narazie uiekam :ico_papa:
Buziaki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

29 lis 2007, 10:30

monia26 pisze:A włąsnie miałam sie Was zapytać,czy Wasi lekarze kazali Wam zrobić wymaz na paciorkowca,cos mi lekarz wspomniał,ze lepiej zrobić zeby zapobiec zapaleniu płuc u dziecka i lepiej to spawdzić i właśnie w poniedziałek mam mieć takie badanie :ico_noniewiem: Coś wiecie na ten temat?


Ja pierwsze slysze ..... :ico_szoking:

monia26 pisze:Co do pieluszek tetrowych to ja kupiłam 5 szt za 8 zł,ale rzeczywiście za grube to one nie są hhmmm...,będe musiała jeszcze dokupić.


ja kupilam 10 szt. za 17 zl i uwazam ze sa wystarczajaco dobrej jakosci, biorac pod uwage do jakich celow bede ich uzywac... wytrzec dziecku buzie, albo wyscielac rozek , itp. i mysle ze mi tyle wystarczy w zupelnosci!

monia26 pisze:Ja Wam powiem szczerze i pewnie mnie za to skarcicie,ale nie leży mi karmienie,nie wim co bedzie jak urodzę,bo to może sie zmienic,ale może dlatego,ze u mnie w rodzinie kobiety miały mało pokarmu i maluchy były karmione góra 3 m-ce i mi by to wystarczyło :ico_noniewiem: ,tylko mnie nie bijcie... :ico_oczko:
Czas pokaże,bo do pracy to ja raczej szybko nie wrócę ,bo nie bede miała z kim Szymonka zostawić.


Monia,

No cos Ty, nikt nie zamierza Cie karcic, a juz tym bardziej bic.... Ja mysle, ze takich rzeczy nie ma co planowac, moze po porodzie zmienisz zdanie i bedziesz chciala karmic dluzej nigdy nic nie wiadomo... :-) ja w zasadzie tez nie wiem jak to u mnie bedzie, bede sie tym martwic pozniej....

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

29 lis 2007, 10:55

Witam Panie z rana :-)
Ja właśnie zjałam śniadanko i przybyłam. Pieluchy tetrowe tak, mam, kupiłam 40 szt za 60 zł (czy jakoś tak) grube nie są ale chyba takie strasznie cienkie też nie, uprałam je raz na próbę (połowę) żeby zobaczyć co się stanie po upraniu i jest ok, biorąc pod uwagę że mojej koleżance się rozsypała po pierwszym praniu :ico_olaboga:
A kupiłam tak dużo bo mam zamiar bobaska przewijać tetrowymi bo to przewiwne są bardziej i od pampersów są jakieś zapalenia pieluszkowe, wiem że więcej z tym pracy ale może uda mi się na początku Marcina namówić do prania :ico_oczko: bo już mu zapowiedziałam że ma sobie wziąć miesiąc tacierzyńskiego :ico_oczko: ja sama nie będę siedzieć.

monia26 pisze:A włąsnie miałam sie Was zapytać,czy Wasi lekarze kazali Wam zrobić wymaz na paciorkowca,cos mi lekarz wspomniał,ze lepiej zrobić zeby zapobiec zapaleniu płuc u dziecka i lepiej to spawdzić i właśnie w poniedziałek mam mieć takie badanie Coś wiecie na ten temat?

też pierwsze słyszę

A i co do karmienia też bym chciała do roczku , jakoś tak się utarło że wtedy pokarm dobry a później dzieciaczek coraz bardziej rozumny i nie chce się odzwyczaić, a i słyszałam że po roku to on nam zabiera składniki nasz (wapń, żelazo). Mojej siostrze tak się zepsuły zęby że szok :ico_szoking:

[ Dodano: 2007-11-29, 10:10 ]
postanowiłam zrobić sobie listę pytań do mojego gin, macie może jakieś propozycje. Chcę głownie o poród zapytać bo to już w sumie niedaleko.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

29 lis 2007, 11:19

Cześć dziewczyny.
Ja o tym wymazie też pierwsze słysze :ico_noniewiem: wiecie co... po ostatnim podwójnym pobieraniu krwi siniak mi się już 10 dzień trzyma i nadal jest ogromny i wstrętny... wczoraj pod prysznicem zauważyłam, że te rozstępy na udzie to jakaś zaraza-na obszarze 5x12cm mam sino purpurową pajęczynkę... :ico_placzek: jak Kubie wczoraj pokazałam to spojrzał na mnie i powiedział-przepraszam i pocałował brzydactwa :ico_haha_01: no i powiedział oczywiście, że dla niego i tak jestem najpiękniejsza :ico_brawa_01:
w nocy się obudziłam i nie mogłam zasnąć-tak mnie coś brzuch kuł w dole... ja nawet nie wiem jakie to uczucie jakiekolwiek skurcze mieć-już nawet nie mówię, że porodowe, ale choćby te "ćwiczebne" :ico_oczko: i jak mnie tylko jakiś nietypowy ból w brzuchu złapie to się zaraz zastanawiam co to za ustrojstwo... W ogóle jak już zasnęłam to mnie pies obudził piskiem-normalnie mnie zadziwiła, miała jakiś zły sen i tak piszczała, że ją obudziłam a ona dalej piszczała i nie mogłam jej uspokoić :ico_szoking:
wracając do pieluch to chcę się podjąć misji tetrowej, ale nie 24h... moja mama się 2 lata opiekowała córką swojego chrześniaka, mała miała wrażliwą skórę i jednorazówki jej nie służyły-jak z nią była u nas w domu to jej zakładała tylko tetrę i mała sobie tak śmigała po domu, bardzo szybko udało się skórę wyleczyć, a przez częste przewijanie zniknęły jakieś tam bakterie, które powstały wcześniej i jej "objadały" organy :ico_noniewiem: zobaczę jak sobie będę radziła, po prostu zamierzam się podjąć opcji mieszanej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

29 lis 2007, 11:22

mz74 pisze:ja kupilam 10 szt. za 17 zl i uwazam ze sa wystarczajaco dobrej jakosci, biorac pod uwage do jakich celow bede ich uzywac... wytrzec dziecku buzie, albo wyscielac rozek , itp. i mysle ze mi tyle wystarczy w zupelnosci!

Dokładnie przecież głównie to i tak bedę używać pampersy,wiec tetra tak jak piszesz Gosiu do innych celów :-)
mz74 pisze:monia26 napisał/a:
A włąsnie miałam sie Was zapytać,czy Wasi lekarze kazali Wam zrobić wymaz na paciorkowca,cos mi lekarz wspomniał,ze lepiej zrobić zeby zapobiec zapaleniu płuc u dziecka i lepiej to spawdzić i właśnie w poniedziałek mam mieć takie badanie Coś wiecie na ten temat?

Ja pierwsze slysze .....


No ja tez się zdziwiłam,ale w sumie to ja za nie nie płace ,więc co mi szkodzi zrobić,jak ma czemuś zapobiec to warto mi zrobić :-)

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

29 lis 2007, 11:29

monia26 pisze:No ja tez się zdziwiłam,ale w sumie to ja za nie nie płace ,więc co mi szkodzi zrobić,jak ma czemuś zapobiec to warto mi zrobić

no dokładnie, ja nie mam takiego luksusu bo chodzę prywatnie i każde jesno badanie mnie kosztuje, niektóre więcej a niektóre mniej ale zawsze coś. Ale jak będę w poniedziałek u gin to się zapytam co to i po co, jak oczywiście nie zapomnę bo u mnie ciężko z tą pamięcią.

A jak często wasz maluszek ma czkawkę? Bo mnie aż to czasem niepokoi, wieczoram ostatnio go straszna czkawica złapała i teraz znowu ma :ico_olaboga: a ja niewiem jak mam mu pomóc, straszna ta bezradność :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

29 lis 2007, 12:40

Renia0601 pisze: Ale jak będę w poniedziałek u gin to się zapytam co to i po co, jak oczywiście nie zapomnę bo u mnie ciężko z tą pamięcią.

Reniu ja też idę w poniedziałek do gina i dowiem sie o co z tym badaniem konkretnie chodzi.Pamiętam tylko tyle jak lekarz mi mówił,że dużo maluszków choruje po porodzie na zapalenie płuc i to badanie ma pomóc to wykryc i ewentualnie zpobiec ,bo to podobno wywołuje paciorkowiec,ale znając życie coś pokręciłam.dowiem sie to wam napiszę.

Renia0601 pisze:A jak często wasz maluszek ma czkawkę?

Ja nie lubię jak mały ma czkawkę,a zdarza mu sie to tak do 3 razy dziennie :ico_olaboga: ,próbuje sie troche poprzekręcac na boki i wtedy mu przechodzi,ale czasami to tak mu sie czka,ze cała chodzę hehe :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-11-29, 11:41 ]
ale cos puściutko dzisiaj ,hej gdzie sie podziałyście wszystkie :ico_noniewiem: :569:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość