lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

30 lis 2007, 00:09

ale ma Krzysio czadowych rodzicow :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a nonono zgrabna,a nie wielka :-D

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

30 lis 2007, 00:11

Juli nas teroryzuje trojanami a teraz sobie poszla hi hi oj nie ladnie :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: hi hi :-D

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

30 lis 2007, 00:36

juli zdjecia super

madzia co dawalas marcinowi na ten kaszel? my juz tydzien na eurespalu i dzis jakby gorzej choc nie ma goraczki ani nie jest marudna

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

30 lis 2007, 03:56

hejol szalone mamuski
nadchodze i moj mega poscik.. hihi spokojnie dzis nie bedzie tak zleeee (czyt opisowo) hehe

musze zaczac od juli.. swietne foteczki, tomus smieszek , wasza fotka z misiem w sepii rewelka, a i mikolaje super krejzole hihi piekny cel !!! sama bym pojechala ale nie mam motoru ani mozliwosci... tutaj chyba nie bawia sie w takie mikolajkowe jazdy hehe

a co do przygotowan swiatecznych.. ze wstydem przyznaje ze ja nie z z tych gotujacych ani piekacych hehe owszem potrafie gotowac i to wiele. aale akurat wigilijne potrawy sa dla mnie z maxymalna skala trudnosci hehe
nie przepadam za pieczeniem.. ale zwykle z siosstrami po nocach bawimy sie w jakies ciasteczka hehe w towarzystwie nocna pora fajnie jest nawet piec hehe

pod tym wzgledem moja najmlodsza siostra wiedzie prym.. pracowita kochana na maxa hihi tyle ze u nas wszystko mozemy robic byleby w towarzystwie bo pogaduchy przy tym wskazane hehee

swiat nie moge sie doczekac . rzecz jasnaa. hehe pierwsze z leonidaskiem hehe
wigilie spedzamy w tym roku z adama rodzicami, siostra jej mezem i dwojka coreczek,
tak wypada.. bo w ub roku bylismy z moja rodzinka hihi
ale napewno przed wigilia zrobimy sobie mala kolacyjke z moimi rodzicami i siostrami hihi
pierwszy dzien swiat spedzamy z moja rodzinka. jedziemy do dziadkow, kuzynek itd hehe napewno wizyta bedzie ekscytujaca i wyczekiwana przez wszystkich a glownym i pozadanym gosciem bedzie rzecz jasna leoncjo hehe

w drugi dzien swiat urzadzamy chrzciny u moich rodzicow hehe

no i swieta swieta i po swietach....bedzie trzeba rzec....
ale poki co cieszmy sie swiateczna atmosfera.. hihi co by podsycala nasze wyczekiwania hehe

frydza mozesz napisac mi przepis na zupe rybna? [/b]u nas nie ma takiego dania ale my otwarci na nowosci i mama czasem cos dodatkowe przyrzadzi hihi wszystko co rybne kusi i łechce ,moje podniebienie hihi

dziewczyny napiszcie wasze coroczne dania wigilijne. wiadomo ze w roznych regionach bywaja inne potrawy hehe

na naszym stole zawsze mamy:
1.barszcz grzybowy z uszkami.. najlepsze i uwielbiane danie
2. barszcz czerw z grochem
3.golabki
4.pierogi ruskie (z serem i ziemn)
5. pierogi z kapusta
6. pierogi na slodko z dzemem
7.kasza jaglana ze sliwkami
8. ryba roznego rodzaju... hihi z racji ze za karpiem nie przepadamy.. kazda rybka jest mile widziana na naszym stole poczawszy od mintaja po grecku po pstraga lososia itd

.. ale ub roku zjadlam u tesciowej karpia i przyznam ze bardzo mi smakowal wiec moze w tym roku tato znow przyrzadzi jak niegdys hehe

9.ziemniaki z kapusta
10.kompot z suszek

a mamy rowniez kilka smakolykow, ktore pojawiaja sie sporadycznie hehe tzn nie naleza do naszych kultywowanych potraw wigilijnych hihi ale bywaja na naszym stole... najmlodsza siostra zawsze pilnuje ilosci.. musi byc 12 wedle tradycji hehe
czasem mama przyrzadza kutie,
w ub roku po raz pierwszy zrobila pierogi z kasza.. tak wydziwia. jak wspomnialam bywaja u nas nowosci wigilijne zaczerpniete z innych regionow hihi hehe
zupa grzybowa, rowniez przzewinela sie przez stol, pyszna na maxa
i tak wyglada menu u nas
myssle ze o niczym nie zapomnialam hehe

ciekawa jestem waszych stolow hehe
moze wymienimy sie jakimis przepisami..


dziewczyny czy wy uwazacie, ze zupa rybna jest ok dla niemowlat? tzn przygotowana wedle ich uznania..
bo kumpela ostatnio wspomniala, ze zamierza taka ugotowac dla swej coreczki
na wywarze z karpiaa, z warzzywami... :ico_noniewiem:


asiula moje uznanie za stosowanie tetrowek !! jestes mama na medal, nie dosc ze praca, szkola, obowiazki to jeszzce tez nielatwe zmagania z tetra..
jak ty to robisz??
mnie do tetry nikt nie przekona hehe
emilka slodka.. taka duza sie wydaje hehe a zabki sliczne oczywiscie hehe

avisek brawa za drugi zabek u malej
a choroba niech wreszcie pojdzie sobie precz!!!

madziu super ze marcinek juz zdrowy.. fotki ladniutkie zwlaszcza twoj wcale nie taki maly model hehe
widze ze ty juz prezenciki prawie skompletowalas hihi szybko sie uwinelas
a pod tym wzgledem jest przekorna swej naturze (wszystko na ostatania chwile), bo zakupki-prezenciki uwielbiam robic i zaczzynam duuzo szybciej wylapujac poszczegolne okazje
za 1,5 tyg uderzam do polski wiec zakupy prawie gotowe
jeszcze cos dla taty i.. moge leciec hehe

dzis jeszcze zakupilismy gwiazdkowy prezent leosia..
cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/VTECH-Grow-Go-WAL ... dZViewItem
tutaj nie jest pokazane jaak stopniowo zmienia on swe zastosowanie..
na poczaktu dziecko dotyka zabawki lezac na brzuszku, badz siedzac. kiedy zaczyna chodzic sluzy do podpierania.. mam nadzieje, ze trafilismy z ta zabawka.. hihi

aaa jeszcze dla adasia nic nie mam ale to nie problem hehe

Alinka no widac widac zebolki :ico_brawa_01:

nie wiem czy wam pokazywalam leosia gadajacego hehe
http://www.youtube.com/watch?v=g0ah-d_FRIY

[ Dodano: 2007-11-30, 03:16 ]
juz po 2 a ja wciaz przed kompem
nadrabiam zaleglosci hehe wyszlam z domu o 15.. a dopiero o 22 wrocilismy..
jak zwykle zakupki, smiechy hihy.. kawka i takie tam duperele . bo coz innego moze sie zdarzyc w shopping center nie? ihi
na koniec dotarl do nas tatus. mielsimy odwiedzic mikolaja w grocie.. i dostac pamiatkowe zdjecie z leosiem.. ale stary brodacz zmyl sie szybciej niz sie spodziewalismy.. hihi
no szkoda
ale uwiecznilismy leosia przed jego posiadloscia w hallu centrum handl hehe

dokupilismy dzis brakujace prezenty gwiazdkowe hehe
i leosiowi rowniez juz zabaweczke nabylismy.. http://cgi.ebay.co.uk/VTECH-Grow-Go-WAL ... dZViewItem
ma mu sluzyc od 6-30 mies hehe
poczatkowo istnieje mozliwosc korzystania z zabawy w pozycji lezacej na brzuszku, siedzacej, a potem sluzy do pomocy przy chodzeniu hihi

mam nadzieje ze sprawdzi sie i spodoba leoskowi hehe
a teraz uciekam..
pozno juz

:ico_sorki: mimo szczerych checi.. post gigant wyszedl hehe

[ Dodano: 2007-11-30, 03:44 ]
Obrazek

leos kawosz hehe

Obrazek

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

30 lis 2007, 08:37

Witam z ranca spac nie moge a chlopaki grzecznie spia :-D

Madziorka zabawka super :ico_oczko: mam cos podobnego z fisher price i jestem bardzo zadowolona jest wlasnie od pozycji lezacej nastepnie siedzacej a na koncu stojacej.

Juli
moze do nas wpadniecie jako Mikołaj na gwiazdke hehe
Avisek ja dostalam MUCOSOLVAN syropek i na katarek mam steimar wode morska
A co do Świat to wyglada menu tak
1. Barszcz z uszkami
2.Pierogi z kapustą i grzybami
3.Kapusta wigilijna
4.Karp smazony
5.ryba w pieczarkach ( filet z pangi przegladany farszem z pieczarek papryki cebulki z koncetratem)
6.Makaron z makiem na słodko
7.Galaretka z ryby
8.kompot ze sliwek
9.Groch z kapusta
10.Kutia

Dziewczyny moze napiszemy jakie robimy dania na nastepny dzien moze cos nowego kazda z nas zrobi.

Wiec zaczne
Sałatka jarzynowa
sałatka z kurczaka wedzonego z ananasem
sałatka z cebulka i filetem z kurczaka
sałatka sledziowa z ananasem i orzechami
śledzie w smietanie
śledzie w oleju
kurczak pieczony
szaszlyki
karkowka i boczek pieczony
pomidory nadziewane serem z sosem czosnkowym
schab ze sliwka
bigos
jajka faszerowane ( z pieczarkami ,z papryka, z ogorkiem )

chyba wszystko jak cos dopisze :-D

[ Dodano: 2007-11-30, 07:51 ]
Powiem wam tylko ze tyle jedzonka bedzie a ja od pon na diete i aerobic ide :ico_placzek: ale cos troszke cos tam skubne :ico_oczko:

Mam propozycje jak przystroimy nasze domu swiatecznie pokarzmy to na fotkach jezeli oczywiscie macie ochote.

Ja mam zamiar do 12 uporac sie ze sprzataniem i 16 ubrac chionke z P i Marcinkiem wczesnie bo na swiete jedziemy do tesciow wiec w domku musze miec wczesniej:)

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

30 lis 2007, 11:17

a jaki mial kaszel, meczacy suchy? w nocy w dzien?

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

30 lis 2007, 11:21

Witam kochane :-D u nas sypie snieg swiata nie widac a ja musze do sklepu wyjsc bede wygladac jak balwanek hi hi :-D MADZIORKA ja zazwyczja zupke rybna robie z karpia z glow lub szkieletow,no bo reszta karpia na 2 danie jest lub na pozniej,poprostu gotujesz rybke dosc dlugo i duzo jarzyn trzeba dodac,i jak juz bedziesz czuc posmak rybki i piekny zapach to juz gotowe,ja podaje ta zupke z grzankami :-D Ja Wiki dam troszke zupki,ostatnio to rosol z nami jadla i kurczaka ale zajadala :ico_oczko: MADZIU mysle ze pomysl ze zdjeciami ze swiat rewelacyjny no i wystroj tez trzeba pokazac :-D

[ Dodano: 2007-11-30, 10:23 ]
Co myslicie o tym foteliku http://www.allegro.pl/item270642988_90_ ... bonus.html
Ostatnio zmieniony 30 lis 2007, 11:32 przez Frydza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

30 lis 2007, 11:25

Witam z rańca!!
Alez u nas zasypało :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: narreszcie zima prawdziwa hehe

Juli brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrawooo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pięknie się udało hehe, a się właśnie zastanawiałam dlaczego Juniora nie masz w podpisach, a tu tak zwykła przyczyna :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Zdjęcia czaddddd!! Fajni zwariowani z Was ludzie :ico_oczko:

Madziorka fajnie Leoś kawkuje hehe. A Ty pijesz kawę karmiąc?

O właśnie tak vczasem sobie pomyślę o tym karmieniu fajne cycki miałam, a teraz mam jeszcze mniejsze niz przed ciązą :ico_placzek: yyy ja chce je z powrotem!!!!!

Madziorka ja bym takiej zupy nie ryzykowała podawać dziecku. Hmm a ile ta dziewczymka ma? O ile dobrze pamiętam tylko Bobovita ma słoiczek z rybą i to jedyne danie rybne słoiiczkowe na rynku dla dzieciaczków, a co do wywarów, rosołów, to we wszystkim mundrych dziecięcych gazetach piszą, ze niemowlakom nie mozna podawać :ico_noniewiem: ja bym nie śpieszyła z tą zupą...

Potrawy wigilijne. Ja pochodzę w iinego regionu, więc u nas się robi inne dania. Ale niewielke się rózni :ico_haha_01:
karp smazony
śledź po meksykańsku (kazdy róznie to nazywa, to jest śledź w sosie pomidorowym)
ryba po grecu
ryba w cieście
pierozki z makiem, kapustą, grzybami, jabłkami
czasem jakaś wędzona rybka
sałatka warzywna (ostatnio)
sałatka z krabami (ostatnio)
śledź z grzybami
kisiel zurawinowy
POCYTA - to jest taki napój ze startego na miazgę maku z cukrem zalany gotowaną zimną wodą + ślizyki (takie drozdzowe twarde kloski wielkości paznokcia czasem większe) Ślizyki moczy się w pocycie. Dla mnie pyyychhaaaaaaa uwielbiam to!!! Hheheh i moze dlatego wszyscy po wigilii śpią jak zabici :ico_smiechbig:

U nas nigdy nie podawało się barszcu ani zupy rybnej. karol dopiero to wprowadził hehe. 2 lata temu była zupa rybna, a w ub. roku barszcz z uszakmi.

Na I dzień świat
sałatka pieczarkowa z makaronem
sałatka jakaś mięsna
pieczeń wieprzowa (ze śliwkami lub morelkami)
pieczeń nadziewana pieczarkami lub innymi grzybami
pieczony boczuś
mięso w cieście (zazwyczaj robimy 2 lub 3 mięsa)

ochh i teraz nie pamiętam co jeszcze, ale to zawsze improwizuję w kuchni hehe.

Madziu oczywiście mozemy pokazać swoje przgotowania :) W tym roku za dekoracje wielkanocne dostałam I miejsce na TT hehe był zorganizowany konkurs :-D :-D :-D Takze warto pokazywać swoje starania :ico_haha_02:

Kiedy ubieracie choinkę? Ja zawsze w okolicach mikołajek :-D

Awatar użytkownika
avisek
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 735
Rejestracja: 18 maja 2007, 10:48

30 lis 2007, 11:31

my choinke ubieramy zawsze w wigilie

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

30 lis 2007, 11:31

My ubieramy choinke zawsze tradycyjnie w wigilie :-D Alinka ale s,makolyki mniam mniam :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość