Awatar użytkownika
Aagaa
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 376
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:33

13 sty 2008, 18:36

Czesc Dziewuszki
10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 miesiaczkow dla Julii z okazji 6miesiecznicy :-D zdrowka i radosci i milosci i samych w zyciu smakowitosci :-D
Welcome :-D dla Serafinki :ico_brawa_01:
Viola super ze imprezka sie udala :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Nasz Kubulek tez szaleje w wannie i juz przeniesiemy kapiel do duzej wanny bo lazienka cala mokra po jego kapaniu. A dzis bylismy na baseniku po miesiecznej przerwie i straaaaasznie mu sie podobalo piskal i smial sie wnieboglosy :-D
Potem rodzice zaliczyli ostry 8 km spacerek, potem obiadek a teraz ledwie dychamy :-D
Mam nadzieje ze Kubus dzis bedzie spal cala nocke bo ostatnio budzi sie co godzina i marudzi zeby wymusic spanie z nami w lozeczku... mam nadzieje ze jakos z nim ta batalie wygramy. 3majcie kciukasy.

A co do rodzenstwa to ja mam 1 brata 4 lata mlodszego... i sama tez chcialabym 2 albo moze moze 3 . A nastepna dzidzie :ico_ciezarowka: jak Bozia da planujemy za 2 latka :ico_haha_02:

Moj mezus to tez jak mezus Sosim -takze nie narzekam. We wszystkim mi pomaga i jak wraca z pracy to moge poleniuchowac bo zajmuje sie Kubusiem... czasem nawet jestem trochu zazdrosna :ico_oczko: no i czasem sie przylaczam to teamu tata-synek :-D

[ Dodano: 2008-01-13, 17:45 ]
dodam jeszcze zdj Menskiego :-D Teamu
[img][img]http://images23.fotosik.pl/139/09a951f5b833bb98.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images31.fotosik.pl/106/e6b86a193d9b8bf1.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
abegano
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1691
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:39

13 sty 2008, 18:46

ale zasypałyście mnie postami............. :)
jakoś ostatnio nie miałam weny do komputera za co bardzo was przepraszam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Natala teraz mało śpi po południu w związku z tym nie mam czasu zaglądać na internecik.... :ico_placzek: :ico_placzek: A wieczorkiem jesteśmy bardzo zmęczone i padamy......
Jutro wybieramy się do nowej pani doktor na konsultacje bo nasza niestety jakaś niekonkretna....... Zobaczymy......... Mam nadzieję że ta okaże się dobrym wyborem..... Chce zapytać się o basen, bo mnie już się bardzo tęskni za wodą.
Jak nadrobię zaległości w czytaniu odpowiem na posty.
Na razie całuje was gorąco od Natali.

[ Dodano: 2008-01-13, 17:50 ]
a co do spania to u nas coraz lepiej. wyprowadziłam się z pokoju, śpię z menżem w dużym pokoju :-D i Natala śpi dużo spokojniej..... Widoczniej lepiej jej się śpi nie czując cyca w pobliżu. Ale wciąż budzi się ok. 3 razy na jedzonko, a właściwie picie bo pociągnie przez 3 minutki i zasypia. Może czas pomyśleć o jakiejś herbatce na nocne pobudki :ico_brawa_01:

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

13 sty 2008, 19:25

Hej dziekujemy za zyczonka :ico_sorki:
Aagaa widac ze mezczyzni ogladaja pilke nozna ale tata nie wytrzymal i tylko syn ten mecz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A my tez kupilismy nowy fotelik do samochodu i Juli juz w nim jezdzi bo jest opuszczany do roznych pozycji.A tego mi bylo potrzeba bo ten inny to juz nie moglam udzwignac.( 8kg + fotelik) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Aagaa
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 376
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:33

13 sty 2008, 19:29

joanna1111 pisze:Aagaa widac ze mezczyzni ogladaja pilke nozna ale tata nie wytrzymal i tylko syn ten mecz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_smiechbig:
Asia a jakiej firmy kupiliscie ten fotelik bo my tez myslimy nad zmiana bo Kubusiowi juz duszno i parno sie robi w tym starym mimo ze do 13 kg ma dac rade... :ico_sorki:

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

13 sty 2008, 19:32

dziewczyny ja też mam problem z dźwiganiem fotelika (na szczęście pasuje nam na obydwa wózki) i choć myślę o zmianie, to jednak bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze, a we wszystkich filmikach z testów jednak dziecko wychodzi mniej poszkodowane z fotelików jeżdżących tyłem do kierunku jazdy
może dlatego w Szwecji nawet dla starszaków też są takie montowane tyłem

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

13 sty 2008, 19:36

Brawa dla Elizy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Brawa dla Natalii :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-01-13, 18:43 ]
No Basia masz racje ale mowie ze nawet moj sie nie kwapil do noszenia Juli w tym foteliku a teraz smigamy tylko u Juli.A ona rozglada sie na wszystkie str.a tak to krzyczala jak za dlugo jezdzilismy.To tak samo jak bylo na poczatku z wozkiem(gondola)Jak jaj troszke podnioslam tak jak doradzalas Basiu to jak reka odjol Ciekawska wszystko widzi i jest spokojna
Aagaa "Storchenmühle "tojest gr 1,2,3czyli od 9m-ca do 12 lat

[ Dodano: 2008-01-13, 18:49 ]
Nie nie sklamalam nie od 9 m-ca bo bysmy nie mogli Juli wozic :ico_wstydzioch: Od 6m-ca

serafinka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 319
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:19

13 sty 2008, 20:08

małolata ten link już nczego nie pokazuje bo został zarchiwizowany
ja też oglądałam te foteliki które montuje sie tyłem do kierunku jazdy ale zastanawiałamsie jak dzieci starsze mają trzymać w nich nózki

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

13 sty 2008, 20:37

ja też się nad tym zastanawiałam dopóki nie zobaczyłam na You Tube filmiku z testów zderzeniowych i tam właśnie pokazali starszaczka z nogami na oparciu siedzenia
w każdym razie joasiu ja to rozumiem co Juli denerwuje, bo miałam to samo z Wiki, jednak przewalczyliśmy jej krzyki i dopiero w 8 miesiącu zmieniliśmy foteli i był spokój
tutaj mała namiastka:
http://pl.youtube.com/watch?v=_aCbxC09KsA

[ Dodano: 2008-01-13, 19:48 ]
zobaczcie jeszcze to:
http://pl.youtube.com/watch?v=wmZzbSDs9 ... re=related
i to:
http://pl.youtube.com/watch?v=cG_P6dU3c ... re=related

[ Dodano: 2008-01-13, 19:52 ]
polecam wam stronkę:
http://fotelik.info/
ja z niej korzystałam wybierając fotelik

[ Dodano: 2008-01-13, 20:01 ]
i jeszcze co znalazłam na stronce o której powyżej:

10. Od kiedy można wozić dziecko przodem w foteliku?
Minimum zalecane obecnie przez biomechaników to osiągnięcie przez dziecko wagi 13 kg. Więcej na ten temat w artykule Od kiedy fotelik przodem do kierunku ruchu?

Od kiedy fotelik przodem do kierunku ruchu?

Autor: Paweł Kurpiewski

Data dodania: 12.12.2004 Ostatnia aktualizacja: 16.12.2007
Przewożenie małych dzieci samochodem w pozycji przodem do kierunku jazdy - nawet pomimo dobrego fotelika - nie pozostaje bez ryzyka. Niestety, często jest postrzegane przez rodziców jako cel, który należy osiągnąć tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

To przekonanie jest niestosowne i bezzasadne. Dezinformacja i brak zrozumienia fizyki zderzenia samochodów oraz fizjologii dziecka są ciągle trudne do przezwyciężenia, często nawet w środowisku medycznym. Tymczasem praktyka pokazuje, że część szyjna kręgosłupa małego dziecka może być uszkodzona za sprawą sił wywołanych gwałtownym ruchem głowy podczas zderzenia, kiedy to ramiona są jednocześnie przytrzymywane z tyłu przez uprząż fotelika. Problem ten omawiany jest w wielu publikacjach biomechaników.

Wśród fachowców sprawa budzi duży niepokój, natomiast rodzice często nawet nie uświadamiają sobie tego, że narażają własne dzieci. Jedna z popularnych (powiedziałbym: "ludowych") błędnych koncepcji głosi, że siła mięśni może przezwyciężyć, pokonać te siły i że dziecko, które potrafi już samodzielnie trzymać podniesioną głowę i siedzieć w pozycji wyprostowanej, jest wystarczająco silne, by siedzieć w foteliku przodem do kierunku ruchu. Osobiście polecam obejrzenie crashtestów dostępnych na stronach serwisu fotelik.info. Poświęcenie zaledwie kilku minut i obejrzenie kilku filmów zawierających testy fotelików czołowych producentów daje zupełnie inne spojrzenie. Skłania do tego, by zastanowić się solidnie nad tym, czy nie można by było jeszcze czegoś zrobić dla poprawy bezpieczeństwa najmłodszych pasażerów.

Przy zderzeniu z prędkością 50km/h mamy do czynienia z przyspieszeniami (a w sensie dosłownym z opóźnieniami) działającymi na wnętrze samochodu rzędu 25G. W tym czasie dla przykładu na głowę siedzącego przodem dorosłego pasażera mogą działać przeciążenia rzędu 60 do 70G!!! Dzieje się tak dlatego, że głowa zatrzymuje się później i bardziej raptownie niż rama samochodu. Kręgosłup szyjny dorosłego może wytrzymać obciążenia siłami rozciągającymi związanymi z opóźnieniem do 100G, a uszkodzenia (jeśli mają miejsce) są wtedy zawsze związane ze złamaniami. Z drugiej zaś strony, nie do końca ukształtowany kręgosłup małego dziecka składa się z segmentów kostnych i tkanki chrzęstnej, a wiązadła są luźne, przystosowane do rozrostu, dalszego rozwoju. Ta kombinacja pozwala na deformacje i rozerwanie słabych elementów kręgosłupa w warunkach zderzenia.

Jak długo więc trzymać dziecko tyłem do kierunku ruchu? Odpowiedź jest prosta: najdłużej, jak to jest tylko możliwe, oczywiście z zachowaniem zaleceń producenta dla konkretnego fotelika. W fotelikach grupy 0+ aż do osiągnięcia maksymalnej wagi 13 kg. Szerzej na ten temat w artykule: Fotelik tyłem do kierunku jazdy - zaczęło się od kosmonautów!!!

Uwaga! Niektórzy rodzice błędnie interpretujący te zalecenia inżynierów biomechaników próbują wymyślać własne sposoby na zamocowanie "klasycznych", europejskich fotelików 9-18 kg tyłem do kierunku ruchu. Jest to absolutnie niedopuszczalna praktyka i grozi poważnymi obrażeniami w przypadku kolizji.

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

13 sty 2008, 21:34

Filmy straszne :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

serafinka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 319
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:19

13 sty 2008, 21:49

no to troche poczytałam..... weszłam treż na testronkę fotelik.info- wielkie dzieki zanim kupię nastepny fotelik to sobie poczytam.

czy któraś z was już kupiła fotelik od 9 kilo???

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości