emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

17 sty 2008, 22:15

samo znieczulenie 500 zł??
i to jest to w kręgosłup??

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

17 sty 2008, 22:17

Tak bo musza wzywac anestezjologa :ico_szoking:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

17 sty 2008, 22:18

strasznie dużo

a czy Wy będziecie się dedydowały na to znieczulenie kochane marcóweczki??

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

17 sty 2008, 22:20

Ja chyba nie bo duzo czytałam na ten temat i wiecej jest negatywów niz pozytywów.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

17 sty 2008, 22:27

to ja chyba też muszę doczytać, a jakie negatywy??

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

18 sty 2008, 09:41

WItam
bardzo dzikuje Wam kochane marcoweczki za wsparcie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Co do znieczulenia to ja niestety nie bede mogla mnie do kregoslupa dlatego ze biore Cleksane w zastrzykach i to jest duze niebezpieczenstwo no a swoja droga strasznie drogie jak dla mnie :-) I tez slyszlalam ze są negatywy ale nie orietuje sie na tyle aby pisac co jest nie tak w tym znieczuleniu.
Pierwszy raz jestem wyspana fakt ze przebudzil mnie o 4 rano straszy deszcz ale czuje sie dzis taka wypoczta :-D juz za niedlugo drugie sniadanko i :ico_kawa: Caro Nestle zapraszam i stawiam dla Wszystkich :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

18 sty 2008, 10:04

czesc dziewczynki, ja normalnie planuje znieczulenie zewnatrz oponowe czyli to w kregoslup. wczoraj dowiedzialam sie w szkole rodzenia ze wiele dziewczyn je bierze bo oslabiaja troche skurcze, sa mniej upierdliwe jak to nasza polozna okreslila.

jest tez znieczulenie dozylne, podawane w formie kroplowki, ale to lek narkotyczny, jest proponowany pacjentkom gdy polozna widzi ze pacjentka ma bardzo niski prog bolu. to nie znieczula calkowicie skurcze czuc, ale miedzy skurczami nawet mozna sie przespac bo tak silnie dziala. ale dziala tylko 4 godziny w organizmie kobiety, natomiast w cialku dzieciaczka jest nawet do 72 godzin,co moze powodowac sennosc dzieciaczka i zniechecic go do ssania,ale to nie jest nic zlego. bo mama moze dzieciaczka budzic i przystawiac do piersi by po pierwsze nie zastala laktacja,po drugie by maluszek jadl i rosl. ale sie rozpisalam.

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

18 sty 2008, 10:25

witam was marocoweczki :-)
wczoraj mnie nie bylo prawie caly dzien w domku bo bylam załatwic kilka spraw na miescie potem zakupy i nic mi sie nie chcialo potem, nie moglam spac w nocy krecilam sie ciagle mi sie siusiu chcialo,jeszcze zuzia taka spokojna byla ze mnie wystraszyla.dzis rano tez musialam popukac w brzuszek zeby sie odezwala bo bardzo grzeczna jest nawet za bardzo, ja oczywiscie wezwe jakies znieczulenie bo nie zniose bulu ale nie wiem jeszcze jakie.
emilka wczoraj moja kolezanka pojechala rodzic na lutycka bo jej wody odeszly okazalo sie ze nie ma miejsca i jej nie przyjeli :ico_placzek: :ico_olaboga: ale karetka zawiozla ja na polna i chyba tam urodzila bede do niej dzwonic dzis co i jak to ci potem napisze,,chyba ze juz nie chcesz rodzic w poznaniu?
wiecie co ja mam takie pragnienie ze w ciagu 20 minut wypilam litr wody :-) czy to normalne zawsze tak mam rano jak bym kaca miala :-)
no i oczywiscie jak juz pewnie wiecie moja dzidzia na 8 miesiacu stawiam :ico_tort: :ico_kawa: to juz 32 tydzien jejku jednak troche ten czas leci :ico_oczko:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 sty 2008, 11:04

basia24 pisze:emilka wczoraj moja kolezanka pojechala rodzic na lutycka bo jej wody odeszly okazalo sie ze nie ma miejsca i jej nie przyjeli ale karetka zawiozla ja na polna i chyba tam urodzila bede do niej dzwonic dzis co i jak to ci potem napisze,,chyba ze juz nie chcesz rodzic w poznaniu?


będę wdzięczna za informację

moja koleżanka urodziła we wtorek na polnej, tylko ona leżała już tam od poniedziałku, bo była chyba 10 dni po terminie, miała też załatwioną tam właśnie położną

jutro idę do lekarza, już nie mogę się doczekać :-)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

18 sty 2008, 11:21

Witajcie :ico_ciezarowka:
Wkleję wam cos do poczytania:
Znieczulenie dożylne
Główne środki farmakologiczne o działaniu przeciwbólowym stosowane w Polsce to Penitydyna i Ketamina.
Penitydyna obniża napięcie mięśnia macicy i zmniejsza częstotliwość skurczów. Przyspiesza również rozwieranie się ujścia. Niekorzystnym objawami po zastosowaniu tego leku mogą być: nudności, wymioty i senność.

Uwaga! Największe stężenie penitydyny stwierdza się po 2 do 3 godzin po podaniu. Rozwiązanie w tym właśnie okresie może wiązać się z pojawieniem się zaburzeń oddychania u noworodka
Ketamina wyraźnie zmniejsza intensywność odczuwania bólu. Jest także najpopularniejszym środkiem do znieczulania porodu, gdy zachodzi konieczność użycia np. kleszczy. Znieczulenie ketaminą porodu przebiegającego prawidłowo nie wpływa na krążenie krwi między macicą i łożyskiem, skurcze macicy i stan noworodka. Niestety rodząca jeszcze długo po porodzie odczuwa nieprzyjemne działanie tego środka (zawroty głowy, senność, nudności).

[ Dodano: 2008-01-18, 10:22 ]
Znieczulenie zewnątrzoponowe ( dolędźwiowe )

Sposób znieczulenia zapobiega przedostaniu się leków używanych do znieczulenia (chloroprokainy, lidokainy, bupiwakainy) przez łożysko do płodu, prawie w stu procentach. Znieczulenie zewnątrzoponowe stosuje się zwykle już w pierwszym okresie porodu, jednak nie wcześniej niż przy 3 -4 centymetrowym rozwarciu szyjki macicy (wcześniejsze podanie leku mogłoby zahamować akcję porodową). By znieczulenie działało w sposób ciągły, anestezjolog nakłuwa skórę, następnie kręgosłup i oponę rdzenia kręgowego na wysokości odcinka lędźwiowego i poprzez nie wprowadza specjalny cewnik, między opony otaczające rdzeń kręgowy. Przez cewnik podawany jest lek, który znosi czucie dolnej połowy ciała kobiety rodzącej (od pasa w dół). Dzięki znieczuleniu nie czuje się bólu porodowego, można jedynie odróżnić skurcz od parcia.

Uwaga! Niekorzystny wpływ znieczulenia dolędźwiowego: leki wyciszają większość intensywnych sygnałów dochodzących z wnętrza organizmu. O tym, co się dzieje kobieta dowiaduje się od położnika, gdyż nie czuje bóli (ma całkowicie zniesione czucie w dolnej części ciała). Często powoduje to, że rodząca słabiej prze, a lekarz musi zakończyć poród zabiegiem np. : użyć próżniociągu czyli wyciągacza próżniowego lub kleszczy by pomóc dziecku przyjść na świat. Podanie znieczulenia może też wydłużyć poród o kilka godzin.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość