Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

18 sty 2008, 19:50

dzieki kochane :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ania1980
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1715
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:07

18 sty 2008, 20:59

Madziorka, śliczna Panna Młoda z Ciebie była!!!! Trzymam kciuki za realizajcę Waszych planów, no i szczęśliwego podróży.

Dla Lusi :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Więcej nie pamiętam, przepraszam, ale padam normalnie. Krzyś przejmuje Helenkę a ja idę spaaaaaaaaać.

Aha, moja Przyjaciółka wczoraj urodziła córeczkę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: . Niunia dostała 7 pkt w skali apgar ( jest wcześniakiem); mama ok, Jagódka w inkubatorku.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

18 sty 2008, 21:23

Madziorka ślicznie wyglądałaś, zdjęcia jak dl;a mnie bobma :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Miłego lotu i zeby Wam się udało z tym mieszkankiem :ico_oczko:

Aniu gratulacje dla Twojej kolezanki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Zyczymy Niuni i jej mamusi szybkiego powrotu do formy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

18 sty 2008, 21:26

Obrazek

My dzis nieciekawy dzionek niestety mielismy :ico_noniewiem: Pogrzeb babci mojego meza byl, ale ja nie dotarlam, bo niestety znowu sie potwierdzilo, ze z rodzina na zdjeciach sie tylko dobrze wychodzi :ico_noniewiem: Nawet mi sie pisac nie chce, ale sie z bartem i mama poklocilam znowu. Tak jest, ze ja mam byc na kazde zawolanie, a jak ja juz czegos potrzebuje to sie albo na mnie wypinaja, albo nie wywiazuja z wczesniejszych zobowiazan....

Na raty was czytalam, bo nie mialam weny pisac i prawi nic nie pamietam :ico_noniewiem: Wiem, ze cos o wit D3 bylo i z tego co wiem Wit. D3 tak naprawdę nie powinno się podawać ot, tak sobie tylko dostosowywać indywidualnie. W Polsce coraz częściej jest ona przedawkowywana. Jest coraz więcej przypadków potwierdzonych w CZD. A przedawkowanie jest groźniejsze niż niedobór.
Przed określeniem dawki, bądź w ogóle wskazania do stosowania powinno być zrobione badanie gospodarki fosforowo-wapniowej: fosfor, fosfataza alkaliczna i wapń.
Z przedawkowania Wit D3 najlzejsze schorzenia to szkorbut i piasek na nerkach :ico_noniewiem:

Z pozytywnych aspektow dnia dzisiejszego, to moja szajba znowu zostala podkarmiona, chociaz dzialanie poczty daje wiele do zyczenia :ico_noniewiem: Na priorytet 4 dni czekalam :ico_noniewiem:

Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Obrazek
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

18 sty 2008, 22:03

sto latek dla Łucji :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

czytam was ale też nie mam dnia na odpisywanie, wybaczcie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

18 sty 2008, 22:11

Dziewczyny.. odebrałam wyniki badań, a teraz siedze w necie i porównuję normy. nonono albo za mało albo za duzo wszystkiego :ico_placzek:
Co za mało, to źle, co za duzpo tez źle..

Fosfataza zasadowa, o której wspomniała Dominika.. podwójnie podwyzszona/.. zalezy jakie źrodło ale norma najwyzsza jest 150 tymczasem Wańka ma 291 :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: a to oznacza:
WARTOŚCI PODWYŻSZONE
-nadczynność przytarczyc pierwotna
-krzywica -niedobór witaminy D3
-niedobór fosforanów i wapnia w diecie (rzadko)
-choroba Pageta
-zespół Cushinga
-nowotwory kości
-choroby wątroby
-mononukleoza zakaźna
-cholestaza wewnątrz i zewnątrzwątrobowa
-wirus cytomegali u niemowląt


Wapnia za duzo o jednostkę od dozwolonej górnej normy :ico_placzek:

Cięzar właściwy siuśków za mały, co jest groźne, bo nerki źle pracują i nie zagęszczają moczu.

Jakiś Rozkład objętości krwinek czerwonychRDW we krwi zamiast górnej półki 14,5 % jest 31,9% , co jak wyczytałam oznacza niedokrwistość z niedoboru zelaza :ico_placzek: :ico_placzek:

Hemoglobina za niska :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

dalej juz nie szukam nawet


Matko po co ja szperałam w internecie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

18 sty 2008, 22:18

Alineczq, ty sie nie zamartwiaj tylko idz do dobrego pediatry z tymi wynikami, bo z doswiadczenia ciazowego wiem, ze czasem przekroczenie jakiejs normy na internecie przyprawialo mnie o dreszcze a gin potem mowil, ze sie tym nie trzeba przejmowac. Trzymam kciuki, zeby dobrze bylo

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

18 sty 2008, 22:48

ja sie staram nie zamartwiać, tylko to jest silniejsze ode mnie :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
wiem, ze czasem wyniki podane w necie mogą być rozbiezne, no ale nie na tyle chyba??
Matko patrzę na małą i nie wierzę, ze ją to wszystko spotyka, dlaczego ją, a nie mnie?

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

18 sty 2008, 22:57

Alinko kochana, proszę Cie nie zamartwiaj się na zapas bo się wykończysz.
Jedyny sposób w jaki mogę ci pomóc, to jeśli masz w domu skaner albo dobry aparat cyfrowy, to prześlij mi te wyniki jak chcesz a ja zadzwonię jutro do mamy i zapytam co nieco, ona pracuje w szpitalu w laboratorium, więc się orientuje, a jak nie ona to jej znajoma pracuje w laboratorium szpitala pediatrycznego, to też będzie wiedzieć jakie są normy i czy to ciś poważnego. Ja tylko tak ci mogę pomóc, jeśli chcesz to napisz mi wiadomość na priwa a ja ci prześle mojego maila na który bedziesz mogła mi przesłać dane.

W każdym bądź razie na pewno będzie dobrze

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

18 sty 2008, 23:16

Dla Luśki :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Alinko wiem, że łatwo powiedzieć, ale Dominika ma rację. Te normy z internetu wcale nie muszą byc dobre. Może one sa dla osoby dorosłej a nie dla niemowlęcia. A to zaadnicza różnica. Tak samo miałam w ciąży. Internet pokazywał mi, że jest niedobrze a lekarz uspokajał, że w ciąży to zupełnie inna sprawa. Także nie ma co panikować. najpierw do lekarza.

Dominika ja nie chcę sie kłócić bo nie jestem specjalistą, ale w programie"mamo to ja" na tvnStyle mówił lekarz, że wit D nie można przedawkować. Mówił, że nadmiar wydalany jest z moczem. Przedawkowanie mogłoby nastąpić, gdyby dziecko wypiło na raz całą buteleczkę a nie jedna lub kilka kropelek za dużo.
Ja tam jakoś wierzę temu programowi, no ale oczywiście lekarzem nie jestem więc tylko powtarzam.

Alinko a Ty Wańke nie za grubo ubierasz do spania?? Czapeczke jej ubierałaś?? Ja Tomkowi nawet jak był noworodkiem to nie zakładałam a co dopiero teraz?

Dominika tak to prawda z ta rodzina. Ale mam nadzieję, ze sie pogodzicie przed twoim wyjazdem.

Madziorka szczęśliwej podróży. No i powodzenia w realizacji nowych planów.

Ja byłam dzis u lakarza i wszystko u nas ok. Ten katarek nie wiadomo skąd. Prawdopodobnie jednak zbyt suche powietrze. Fajna lekarka była, mimo że na zastępstwie. Tak dokładnie Tomka obejrzała z każdej strony. Kazała kąpać w Oilatum lub czyms podobnym bo skóra raczej atopowa u niego. W każdym bądź razie wrażliwa.
Do noska kropelki dała i zobaczymy. za tydzień na kontrol jak nie minie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość