Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

31 sty 2008, 09:33

Witam
na początku wybaczcie ze nie napisalam wczoraj ani slowa ale bylam wykonczona a do tego zestresowana :ico_szoking: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Bylam u ginki gdy jej powiedzialam o tym ze mam te skurcze i twardnieje brzuch to zaraz wyslala mnie na ktgmalutka miala tetno 160, 170 za wysokie :ico_olaboga: tam zrobili mi te ktg niby pigula mowila ze ok a ginka ze sie zaczynaja skurcze ktorych jeszcze nie powinno byc i masz tu babo placek.Powiedziala ze jak skurcze po ktg beda ją niepokoic to zaraz na oddzial :ico_olaboga: Przyszlam sorawdzila no i poweidziala czy chce juz isc na oddzial patologi ciazy ja mowie ze jeszcze bym nie chciala. To mi powiedziala ze jak by co to zaraz przyjezdzac na odzial do kliniki nie dziwnoic do niej tylko zaraz szpital :ico_placzek: Wczoraj z tego wszystkiego czulam wyrazne skurcze tak sie balam ze :ico_szoking: nawet nie schowalam ubran i dokumentow tylko mowie jak by co to jedziemy,ale sie uspokoilo. No i nie wiem juz zglupialam bo powiedziala mi ze trzeba teraz uwazac bo to 34 tydz a do tego mam ten zespolantyfosfolipidowy i zaczynam juz fiksowac calkowicie licze ruchy sprawdzam co chwile brzuch :ico_placzek: normalnie wpadam chyba w obled bo nie rozumie tego jak cos by juz bylo niepokoijącego z tkg to chyba bym juz musiala zostac w szpitalu a nie sie mnie pytac czy chce juz sama nie wiem. To narazie na tyle pujde teraz troche pomoc tesciowej przy pączkach. Narazie pa pa

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

31 sty 2008, 10:11

Aneta 30, trzymaj sie kochana, bedzie dobrze.

Kamila1982
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 21 wrz 2007, 15:58

31 sty 2008, 10:42

HEJ DZIEWCZYNY!
WCZORAJ JAK WRACALAM Z MEZEM ZE SZKOLY RODZENIA TO PO LEWEJ STRONIE BRZUCHA NA DOLE CHWYCIL MNIE TAKI DZIWNY BOL TAK JAK MIESIACZKOWY ALE SILNY ZE ISC NIE MOGLAM :ico_placzek: . MAZ WEZWAL TAXI I JAK TYLKO USIADLAM W SAMOCHODZIE TO MI PRZESZLO --DZIWNE NIE?POJECHALISMY DO DOMKU I SIE POLOZYLAM DO LOZKA ALE MUSIALAM WZIAC NOSPE BO ZACZELU MNIE SKURCZE LAPAC :ico_olaboga: :ico_olaboga: BO SIE ZDENERWOWALAM TAMTYM BOLEM....
MASAKRA CALY CZAS STRES. JA NAJCHETNIEJ PRZELEZALABYM DO KONCA CIAZY W LOZKU ZEBY SIE TAK NIE STRESOWAC BO ZWARIOWAC MOZNA!!! :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

31 sty 2008, 11:47

kamila_torun, trzymam sie oj ale jest ciezko normalnie dostane fiola :ico_olaboga:
Ciasto juz wyrobione teraz zaczyna ladnie rosnąc
Zapraszam Was Wszystkie na paczki bedzie ich naprawde duzo :-D

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

31 sty 2008, 12:37

Cześć dziewczyny :ico_ciezarowka:
mnie tez czasmi łapią różnego rodzaju bóle,skurcze i nie wiem co tam jeszcze to chyba normalne juz w tych tygodnich :-) Zuzia dzis grzeczna jest,zobaczymy pozniej.
Nic mi sie nie chce dzis znowu taka niewyspana sie czuje,ciagle bola mnie biodra w nocy strasznie,acha niech juz bedzie marzec naprawde juz nawet tak czesto nie mysle o porodzie czy mnie bedzie bolalo czy nie,poprostu juz jestem zmeczona ciaza powinna trwac 8 miesiecy :ico_oczko: (biedne slonice chodza w ciazy dwa lata) czuje ze brzuszek mi sie wiekszy zrobil potem moze wkleje zdiecieide sobie cos zjesc teraz paczka moze :ico_brawa_01: trzymajcie sie :-) :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2008-01-31, 11:38 ]
acha to juz tylko 6 tygodni :ico_szoking:

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

31 sty 2008, 13:02

czesc :-D
ja własnie wróciłam z apteki, wiecie co, nie kupiłam w koncu tego oilatum tylko zwykłe mydełko dla maluszków i oliwkę, to chyba wystarczy do kąpieli. No ale teraz zastanawiam się, czy trzeba jeszcze do tego kupowac jakąs emulsję, płyn do kąpania?

Chyba wszystkie mamy juz dosc. :ico_zly: :ico_zly: Mnie zaczynają bolec plecy, pachwiny, nie znoszę nocy, bo mam problemy ze snem, w ustach mam taki dziwny "metaliczny" posmak, nic mi się nie chce, mam jakies hustawki nastrojów, ogólnie mozna duzo by jeszcze wymieniac. Jednym słowem: chcę marca! :ico_sorki:
no i teraz czuję się źle w takiej dużej wersji :ico_placzek:

Co do pączków, to zjadłam połowę takiego malutkiego. Kiedys w liceum kupiłam sobie pączka, który był chyba smazony na starym tłuszczu. Degustacja skonczyła się okropnymi mdłosciami. Od tamtej pory raczej pączusiów nie jadam. Wolę np. chrust (czyli faworki), tylko on u nas kosztuje 26zł/kg :ico_szoking:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

31 sty 2008, 14:01

dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza
od dwóch dni mam kaszel i boli mnie gardło, chciałam sprawdzić co jest grane
okazało się, że mam zmiany w oskrzelach :ico_placzek: i dostałam antybiotyk :ico_olaboga:
Na ulotce jest napisane, że może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
co ja mam terz robić :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

31 sty 2008, 14:21

emilia7895 pisze: napisał/a:
dziewczyny a orientujecie się, czy za każdym razem przed porodem obniża się brzuch?

Mi w pierwszej ciąży nie obniżył się brzuch no moze troszeczkę ale nawet w domu mi mówili że chyba jeszcze nie będę rodzić bo brzuch wysoko.
Aneta 30 pisze:sprawdzam co chwile brzuch
Anetko nie stresuj się bo sam stres przyczynia się do tego że masz skurcze. Ja to przerabiałam i teraz cały czas jestem na lekach przeciwskurczowych. AAAAA i najważniejsze broń boże dotykać czy masować brzuch bo tym jeszcze bardziej pobudzasz do skurczów. Nie martw się wszystko będzie dobrze.
Dona pisze:No ale teraz zastanawiam się, czy trzeba jeszcze do tego kupowac jakąs emulsję, płyn do kąpania?
nam nasza doktorka mówiła że dziecko można myć samą wodą w końcu przeciez gdzie ma się ubrudzić. Nasz Kubus jak był mały miał ciąglę uczulenie a to na jakiś płyn do kąpania a to na oliwkę i uspokoiło się jak zaczęliśmy go kąpać w oilatum

[ Dodano: 2008-01-31 ]
emilia7895 pisze:Na ulotce jest napisane, że może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności
co ja mam terz robić
Skoro masz już zmiany w oskrzelach to lepiej bierz antybiotyk. jesteśmy już teraz w tak zaawansowanej ciaży że już leki nie zaszkodzą tak maluszkowi jak na początku.

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

31 sty 2008, 14:48

ja tez mam za soba nieprzespana noc, biodra nie daly mi spac. :ico_noniewiem:

i jak wiekszosc odczuwam jakies juz bole skurcze..dziwne jakies.. ale najwiekszy nasz problem to mysli. ciagle myslimy o tym co nas czeka i ciagle nasluchujemy co tam nam piszczy..ach..i tylko sie tym zamartwiamy. :ico_noniewiem:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

31 sty 2008, 14:48

jesteśmy już teraz w tak zaawansowanej ciaży że już leki nie zaszkodzą tak maluszkowi jak na początku. dokladnie a jesli to konieczne to lepiej wez wszystko bedzie dobrze.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość