Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

09 lut 2008, 23:08

Hey Wam! Więc i ja się dołączam do styczniówek (zresztą i tak czuję się jedną z Was.. to tylko Norbert wcześniej się zjawił :ico_haha_01: ).
Ja się trochę martwię bo Norbertowi wysiało jakieś krostki na czółku. Sądzę, że ciemieniuchę ma bo zrobiły mu się takie żółtawe strupki na brwiach a na główce miał taką suchą skórkę. Ale nie wiem czy te krostki to także ciemieniucha :ico_noniewiem: ? Na główce też ma takie krostki.

A przedwczoraj to też nie wiem czy dostałam już okres czy jeszcze po porodzie mi krew wypływa. W sumie brzuch mnie pobolewał tak delikatnie jak przy okresie ale czy to możliwe? Byliśmy wczoraj na wizycie u lekarza i przepisała mi już tabletki antykoncepcyjne Micronor - to tabletka jednoskładnikowa w podobie do Cerazette, które można stosować przy karmieniu piersią.

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

09 lut 2008, 23:45

[ Dodano: 2008-02-09, 09:25 ]
w ogóle to Gabriel ciągle spi w naszym łóżku-tak się po prostu składa... wy zawsze kładziecie dzieciaczki do łóżeczka? On położony do łóżeczka się zaraz budzi-poza tym w nocy mi wygodniej jak mam go obok...

U mnie jest podobnie. Zazwyczaj Karol śpi w łóżeczku w dzień, a w nocy z nami. Po prostu budzi się jeszcze zbyt często, żeby miało sens spanie w łóżeczku. Tak to musiałabym co godz. lub dwie wyciągać go z łóżeczka. W tej sytuacji ma "mleczarnię" tuż obok :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-02-09, 22:47 ]
CleoShe pisze:żółtawe strupki na brwiach
Karol miał ciemieniuchę na brwiach. Przeszła po nawilżaniu ciekłą parafiną i przemywaniu ciepłą wodą wieczorem.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

10 lut 2008, 00:00

Goonia, a co to za ciekła parafina :-| ? No i nie wiesz czy te krostki na czółku i główce to także element ciemieniuchy?

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

10 lut 2008, 00:18

W aptece ją można kupić dosłownie za grosze. To taki tłusty, przezroczysty płyn. Brałam go na jałowy gazik i wcierałam w brewki. To ładnie rozmiękczało te strupki i super potem schodziło. Robiły sie takie żółte łuseczki i opadały po lekkim potarciu po nich. Bo z głowy to wyczesujesz miękką szczoteczką. A ja tu uzywałam gazika suchego, pocierałam i tez złaziło. A czy może być na czółku to nie wiem. Wydaje mi się, że raczej tam gdzie są włoski czyli głowa, brwi. Bo to się robi na skutek zaburzonej pracy gruczołów łojowych.

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

10 lut 2008, 11:54

Hej hej witam z rana!
Klaudia zastosowałam trik który opisałaś na grudniówkach co do usypiania po kąpieli i rewelacja normalnie, odzywałam się do niego tylko przy ubieraniu a później już cisza i po ponad pół godziny kołysania w kołysce (nie na rękach) usnął sam bez żadnego niepotrzebnego płaczu (to nic że ze smokiem ale spokojnie). W nocu też nawet słowem się nie odzywałam to nawet jak go przebrałam to zaraz usnął. Oj jakbym tak chciała żeby już spał :ico_sorki:

A i ja też miałam (znaczy Artur :ico_haha_01: ) suchą skórkę na brwiach ale z tego co widzę to nie była ciemieniucha bo żadne żółte strupki mi się nie robiły, smarowałam zwykłym kremem NIVEA baby nutri sensitive (akurat miałam w domu próbki). I wogóle polecam całą linię NIVEA baby, ja używam i jestem zadowolona.

A i jeszcze zauważyłam że za bardzo rozpieściłam tego mojego faceta bo zawszze jak tylko zapłakał to robiłam wszystko żeby przestał a od wczoraj jak płacze to biorę go na ręce i nic nie mówię, jak się trochę uspokaja to zaczynam mówić i jest trochę spokojniejszy mi się zdaje (destrukcyjne metody wprowadzam bo nic innego nie działało). Tak samo teraz rano położyłam go do kołyski podujałam w ciszy i śpi spobie grzecznie :ico_haha_02:

Wczoraj zaczęłam posta pisać odnośnie spacerków i mi nie dał dokończyć, więc piszę teraz. Mi nie cierpi się ubierać i musi mieć rewelacyjny dzień do wyjścia bo czasem i po pięciu minutach muszę wracać bo marudzi :ico_noniewiem: taki domator z niego

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

10 lut 2008, 12:05

Mój żołądek boli mnie dalej ale biegunki nie mam gorzej z moją Julka od wczoraj ma 38 stopni gorączki wymiotuje i biegunka az sie boje bo słyszałam że z naszej miejscowości dużo dzieci jest w szpitalu z powodu wirusu.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

10 lut 2008, 12:22

Mariola, to pewnie grypa żołądkowa u Julki.

Renia, a ja też myślałam, żepłacz bedzie przy usypianiu Norberta jak po kapieli go odloze dp lozeczka, ale o dziwo jak odkladam go do lozeczka, wlaczam mu pozytywke, bez smoka tez sie nie obejdzie, to oczka momentalnie wywracaja mu sie w druga strone.. Czasem nawet powiek nie zdarzy domknac i widac mu same białkówki :ico_haha_01:
Metoda rzeczywiscie jest skuteczna.

A co do spacerkow to Norbert uwielbia. Pomarudzi zwykle przy ubieraniu, ale chocbysmy byli i 5h to on je przespi. Ewentualnie zaplacze jak mu sie czapka na oczka zsunie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

10 lut 2008, 13:18

mariola, ja niewiem, ale ja też znam dużo osób co ma właśnie tak wysoką gorączkę, tylko jeszcze nie u mnie, tylko tam skąd pochodze i też antybiotyk, aż ja się na dwór czasem boję wychodzić żeby mały nie złapał ale miejmy nadzieję że to nie to.

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

10 lut 2008, 13:24

[img][img]http://images26.fotosik.pl/156/af23d9dd1d19081d.jpg[/img][/img]
Julka spi biegunka dalej a mój żołądek niezle wiruje.

[ Dodano: 2008-02-10, 12:27 ]
[img][img]http://images26.fotosik.pl/156/af23d9dd1d19081d.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

10 lut 2008, 13:51

Mariola a masz w domu Nifuroksazyd? to jest najlepsza lek na swiecie na sprawy związane z żoładkiem i jelitami, jest wersja dla dzieci w syropie i w tabletkach dla dorosłych. tyle że to na recepte ale czasem uda sie "wycyganic" w aptece bez recepty. spróbuj

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości