Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

20 lut 2008, 17:15

Edytko ja tak nie mierzę i nie pamiętam ile trzeba odjąć. Mam tylko termometr elektroniczny do ucha i na czolo, ale zadzwonie do mamy, moze bedzie wiedzieć i dam ci znać

edyta29
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 733
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:11

20 lut 2008, 17:18

a ten termometr do ucha to sprawdza się chociaż jest drogi ale jak dobry to bym zainwestowała

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

20 lut 2008, 17:46

Edytko mierzac temperature w odbycie nalezy odjąć 0,5 stopnia od wyniku:):

[ Dodano: 2008-02-20, 16:48 ]
edyta29 pisze:a ten termometr do ucha to sprawdza się chociaż jest drogi ale jak dobry to bym zainwestowała
Marcinek dostal jak sie urodzil od mojej siostry jako prezent bardzo jestem zadowolona nawet jak spi moge mu zmierzyc i pomiar w 1 s

A my dzisiaj wybralismy sie na zakupy kupilam sobie pizamke bielizne buciki i kosmetyki ....maz nie narzekal wiec kupowalam :):

[ Dodano: 2008-02-20, 16:49 ]
A tutaj male informacje :):
Temperatura zdrowego niemowlęcia jest zależna od pory dnia, a także jego aktywności. Waha się w przedziale między 36oC do 37oC. zwykle rano jest niższa a wieczorem wyższa.
Stopnie nasilenia gorączki – mierzone pod pachą - określamy zwykle jako:
- normalna temperatura to: 36 -37 st. C
- stan podgorączkowy: 37,1-38 st. C
- gorączka - umiarkowana: 38,1-39 st. C
- gorączka - wysoka: powyżej 39 st. C
Wartości temperatury jest zależna od miejsca w którym jest mierzona. Temperatura mierzona w jamie ustnej jest wyższa o 0,3 stopnie Celsjusza, a w odbytnicy o 0,5 stopnia Celsjusza od mierzonej w tym samym czasie pod pachą.Pomiar w odbycie szczególnie polecany jest u noworodków i małych dzieci ze względu na łatwość pomiaru i jego dokładność (w tej metodzie zalecane są termometry elektroniczne).
NIGDY NIE UŻYWAJ TERMOMETRU RTĘCIOWEGO DO POMIARU TEMPERATURY W ODBYCIE!!!!!

[ Dodano: 2008-02-20, 16:54 ]
Znalazlam fajny artykuł :):

Niektórzy rodzice sadzają dziecko na nocnik, ledwo ono w ogóle nauczy się siadać. Stąd zapewne historie o ośmiomiesięcznych niemowlakach siusiających do nocnika. Oczywiście może się zdarzyć, że maluch, który spędza na nocniku dużo czasu, akurat wtedy zrobi kupę lub siusiu. Ale to czysty przypadek. Dziecko powinno w sposób naturalny, fizjologiczny, dojrzeć do pożegnania z pieluchą.

Większość dzieci zaczyna korzystać z nocnika mniej więcej w drugiej połowie trzeciego roku życia. Dziewczynki zaczynają panować nad zwieraczami zazwyczaj nieco wcześniej od chłopców. Wydaje się, że używanie jednorazowych pieluszek opóźnia sprawę - dziecko nie czuje, że ma mokro, więc zasiusiana pielucha wcale mu nie przeszkadza. Choć z drugiej strony napęczniały pampers musi być trochę niewygodny dla energicznego i ruchliwego dwulatka.

[ Dodano: 2008-02-20, 16:55 ]
A co do tesciowej wyslalam jej sms( poniedzialek wieczorem) łapiacego za serce i do tej pory cisza.....chyba niema sensu :ico_placzek:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

20 lut 2008, 17:56

dziewczyny mialyscie racje ,juzn jest ok...T przemyslal i da mi karte i ja bede planowac wydatki itp :ico_brawa_01: on sie bal,ze jak da mi karte ,to nie bedzie mial zadnych pieniedzy :ico_puknij: a ja przeciez mu mowilam,ze bede mu dawac na co bedzie potrzebowal....tylko chodzilo mi o to,ze on ciagle placi karta i nie kontroluje tego ,a potem musi za debety placic,bo nigdy nie wie ile ma kasy ,a tak to unikniemy takich sytuacji i nie bede musiala sie prosic ....ja tez troche zmeczona ,bo 5 dni pracowalam ,bo maja duzo ludzi ,a w weekend bedzie jeszcze gorzej :ico_szoking: chcieli zebym w pt przyszla ,ale mam jazde ,bo w koncu sie zmobilizowalam ,wiec ide i koniec he he musze sie w koncu nauczyc jezdzic,nie wiem czy jeszcze wiem jak :ico_wstydzioch:

edyta29
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 733
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:11

20 lut 2008, 18:00

Madziu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Ja mam termometr elektroniczny i z tego co wyczytałam to moja stan taki podgorączkowy ma może faktycznie to ząbki chociaż narazie nic nie widać

Awatar użytkownika
magda26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3206
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:25

20 lut 2008, 18:05

lucy23 pisze:dziewczyny mialyscie racje ,juzn jest ok
i super Lucy jednak rozmowa wiele wyjasnia na spokojnie

[ Dodano: 2008-02-20, 17:06 ]
Edytko prosze bardzo :):

http://magdex22.posadzdrzewo.pl/

Awatar użytkownika
asiula26
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1985
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:07

20 lut 2008, 18:16

Edytko moja mama nie wie

Lucy ciesze sie że już ok. No i odpocznij sobie

Madziu fajny artykuł

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

20 lut 2008, 20:16

Mezulek zadowolony z nowej pracy :-D EDYTKO oj biedna Wikunia,ja temerature kiedys miezylam w odbycie :ico_oczko: i pare kresek odjelam LUCY super ze wszystko juz dobrze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: MADZIU to widocznie tesciowa ma to gdzies aby kontakty z Wami polepszyc :ico_olaboga: ,artykul fajny tez go kiefy czytalam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 lut 2008, 20:31

-indigo- pisze:
edyta29 pisze:Indigo z kąt ty bieżesz na wszystko siły ja ostatnio wypompowana jestem


Edytko mi właśnie te wyjścia daja siłę na przetrwanie codzienności. ?


zgadzam sie w 100%

kamila gratuluje randki z mezulkiem hehe a w kinie mogliscie choc pogadac?? hihi
super ze bedziesz miala kompanke do spacerkow hihi
aa moje konto tez pelne oszczednosci hehe i wszystkie wyplaty nieruszane hehe wiec jakby co to jestem ustawiona hehe
oczywiscie zartuje
wspolna kaska hehe

edytko wspolczuje zarwanej nocki :ico_olaboga:

frydza fajnie ze pierwszy dzien pracy mezulka minal ok i zazdroszcze przespanej nocki hehe



asiula ty to masz szczescie. spoko szef ci sie trafil

my dzis caly dzien w terenie, zrobilismy sobie wycieczke na pieszo do sasiedniej dzielnicy 40min w jedna strone, w tym dwie dlugie gorki wiec opchalam sie wozka ale co tam
lubie takie wysilki hehe
przynajmniej nie zmarzlam hehe
na miejscu szukalysmy szkoly z kursami, no i w piatek mamy spotkanie hehe
wiec znow czeka nas dluzszy spacerek
bo tam autobusem nie jezdze
bo jest maly, stary i za ciasny na nasz wozek
ale spoko, bo trasa jest fajna , szybko i prosta i milo sie idzie hehe takze fajnie

a lelek obudzil sie przed 15 i do tej pory nie spal
czyli olal ostatnia drzemke przed 17-ta
i ciagle jest taki rozesmiany, rozkoszny.. normalnie ciacho hehe
zaraz chcemy wyjsc do fitness klubu, ale boimy sie ze nam zasnie w wozku co przedluzy kapanie, spanie i zaburzy noc hmmm

mezulek wynalazl mi solarke.. wwreszcie.. bo plakalam ze na naszej wiosce nic nie ma hehe
kochany jest!!!

[ Dodano: 2008-02-20, 19:42 ]
edytko my mamy term do ucha ale nie polecam
choc kupilsmy niby dobry to pokazuje temp jak chce
za kazdym razem inna. niewiarygodna jak dla mnie
kumpela ma inny i tak samo niezadowolona

wiec one chyba wszystkie ogolnie tak mierza

madziu moze tesciowa zaskoczylas.. i nie ma odwagi sie odezwac.. mam nadzieje ze cos zrozumiala wreszcie

madziu wlasnie jestem na etapie poszukiwania nocnika dla lelka hehehehe
lepiej zeby siusial do niego teraz choc nieswiadomie niz czekac do 3 lat... mnie osobiscie takie duze dzieci w pampersach szokuja :ico_olaboga:


lucy ciesze sie ze miedzy wami juz w porzadku :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

20 lut 2008, 20:42

magda26, to nie jest fajny artykul tylko usprawiedliwianie sie przed sama soba. Luska na nocniku spedza dziennie okolo 5 min, a kup w pieluche nie robi, tylko do nocnika, wiec gdzie w ramach 5 minutowego przedzialu czasowego jest miejsce na przypadek

Dziewczyny, czasami mi rece opadaja jak Was czytam. Co to znaczy fajny artylul???? Fajny bo co? Moze rozwincie troche swoje wypowiedzi, bo normalnie mam wrazenie, ze Wy z nudow na to forum wpadacie. Pierdniecie tylko lakonicznie trzy slowa, zapytacie o cos i wio dalej :ico_noniewiem: Moze dlatego na poczatku bylo nas dwa razy wiecej??? Reszta poszukala sobie forum, gdzie jest cos wiecej niz tylko balwochwalstwo

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość