Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

22 lut 2008, 00:31

Kocura Bura pisze:Zozulek padł i normalnie zasnął na brzuchu

no to słodko :-D mój ostatnio zasnął na siedząco kiedy prawie babcia krzyczała mu do ucha bo ja mleczko akurat robiłam :ico_brawa_01:
Kocura Bura pisze:Pytanko- czy Wy karmicie dzieciaczki o konkretnych godzinach, czy po konkretnych czynnościach?

niech pomyślę...rano do pierwszej drzemki pije butlę soczku(dziś dałam pierwszy raz jabłkowo-malinowy, bardzo zasmakowal mu), wstanie to deserek, do spania np. herbatka potem,wstanie to ok 14-15 zupka,później znów soczek albo pierś i butla wieczorem....a w nocy to nie wiem ile razy je bo to różnie....
Kocura Bura pisze:bo dla mnie te ponad 6 kilo to i tak spory ciężar

no proszę Cię...super macie :ico_brawa_01:
Dominisia pisze:mam jeszcze cos mocniejszego: :ico_zdrowko:

a jednego przed snem czemu nie :ico_sorki:
Dominisia pisze:Agnieszka Jasiu tez terrorysta

jak to chłop :ico_oczko:
paulina1978 pisze:a tym przystawianiem do butli to koszmar

oj wiem coś o tym, ale mój teraz dzielnie do spania ssie smoczka ...to już jak odlatuje o bach i ma butlę w buzi...i daje do dna...najlepsze że soczki i herbatkę tak samo pije, bo w życiu by nie tknął chyba :-D
a poza tym nie masz kłopotów z Majeczką za dużych :ico_oczko:
mama_zuzi1980 pisze:wiec uciekam do wanny do mezulca :ico_wstydzioch:

pozazdrościć :ico_brawa_01:

a ja tam się sama napiję co Dominisia daje.... :ico_noniewiem:....najważniejsze to się nie dołować :ico_oczko:

DOBREJ NOCKI :-)

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 lut 2008, 10:17

agnieszka01.04 pisze:u mnie to nie działa :ico_placzek: niestety :ico_noniewiem:


u mnie niestety tez :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
obudzil sie o 3.00, oczy jak 5zl i zadowolony, no ja mniej :ico_zly:
dobrze ze w wozku udalo sie go uspic :ico_sorki: i pobudka o 7.00 :ico_spanko:

kocura pisze:Zozulek padł i normalnie zasnął na brzuchu :ico_szoking:


no to nieźle..hehe zaskoczyla spryciula mamuske :-D

kocura pisze:czy Wy karmicie dzieciaczki o konkretnych godzinach, czy po konkretnych czynnościach?


moj Szymon je co 3h, zazwyczaj po 1,5h od jedzenia idzie spac tak srednio na 30min

dominisia pisze:Lece na zakupki internetowe :-)


a na co polujesz??

paulina pisze:teraz mam BEBILON COMFORT. i na tym ostatnim zrobilam jej popoludniu kaszke brzoskwiniowa z bobovity z dodatkiem deserka jabluszka i brzoskwinie i mnie zaskoczyla. wcinala jak dzika :-D


no to super ze trafilas w koncu na mleczko ktore malej pasuje :-)
i brawa za postepy Majki :ico_brawa_01:

mama zuzi pisze:Zuzia zaczela jesc slodkie jak miala 2 latka.


no i super, moze i mnie sie uda, tymbardziej ze babcie beda daleko i nie bedzie zagrozenia z ich strony ze slodyczami..heheh chyba jedyny plus tej odleglosci

a co ile spia wasze maluchy w dzien>>?? bo moj dokladnie co 2.5h ma drzemki po 30min no i jedna dluzsza tak 1-2h po poludniu przed kapielą

a wiecie co wymyslilam>>???
zeby zrobi Szymonowi sesje zdjeciowa :-D cos jak te fotki u Paulinki
i chcialabym zeby to byl prezent dla Szymona dziadkow na nasz wyjazd do UK
co o tym myslicie.>>??

[ Dodano: 2008-02-22, 09:20 ]
aaa taka sesja kosztuje 250zł za 30-40zdjec w wysokiej rozdzielczosci :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kicia10
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 15 mar 2007, 22:36

22 lut 2008, 10:57

Hej ja narazie tylko na chwileczkę.Mam do was pytanie,czy jak idziecie na szczepienie to mierzą waszym dzieciom główki??Jak tak to proszę was napiszcie ile się zwiększył obwód główki waszym maluchom od urodzenia.Kacperkowi na początku główka rosła tak po 5 cm przez 6 tygodniu no a teraz urosła tylko 1 cm przez 6 tygodni,babeczka powiedziała że jest oki ale ja się martwię że to za mało,a teraz w internecie poczytałam o skutkach tego i wyć mi się chce jak niewiem :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

22 lut 2008, 11:24

Kicia10 jesli chodzi o obwod glowki to przez pierwsze 3 miesiące życia obwód głowy powinien powiększyć się o około 6 cm, a przez kolejne 3 miesiące (czyli w przedziale wieku 3-6 miesięcy) o kolejne 3 cm. Potem przyrost obwodu głowy jest jeszcze wolniejszy. najleiej jak bedziesz sobie nanosila te dane na siatke centylowa i jesli obwod miesci sie w skali siatki to nie ma powodu do zmartwien.

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

22 lut 2008, 11:33

i ja się witam :-D
eve81 pisze:zeby zrobi Szymonowi sesje zdjeciowa :-D

uważam że to świetny pomysł :ico_brawa_01: a jeszcze jak nie ograniczają Was pieniążki to myślę, że warto :ico_brawa_01:
Kicia10 pisze:Jak tak to proszę was napiszcie ile się zwiększył obwód główki

przy urodzeniu Darek miał obwód 34 cm, jak miał7 tyg. to 39 cm, po 6 tygodniach 42cm i znów po 6 tygodniach 44 cm a teraz po 4 tygodniach też 44 cm, ale niby wszystko ok :-D

Awatar użytkownika
ania0709
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1131
Rejestracja: 28 sie 2007, 13:19

22 lut 2008, 11:43

Kicia10, no co Ty. Ja dopiero teraz zobaczyłam sobie jak rosła Krystiankowi głowa.
Między 3 a 4 miesiącem też urosła mu tylko 1 cm a teraz o 4 skoczyło do góry :-D
Nic Mu na pewno nie jest :ico_pocieszyciel: Nie czytaj tego co piszą w internecie bo sie tylko będziesz zamartwiać :ico_nienie:

Ja dziś też miałam ciekawą nockę. Mały o 1.00 się obudził i bawić Mu się zachciało :-D
Podobno jak jest pełnia to dzieci nie chcą spac :ico_noniewiem:

Ja też karmię co 3 godzinki. Zawsze jest spanko potem godzina zabawy potem karmienie i znów godzina zabawy i po 2 godzinkach znów spanko. Mały śpi tak w dzień od 40 minut do godzinki. Czasem zdarzy Mu sie spać półtorej godziny ale to bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 lut 2008, 11:45

Kicia10, mojemu mierza głowke przy szczepieniu, ale ja jakos nigdy sie tym nie interesowalam po prostu mowili ze jest ok wiec ok ja tam nie dociekalam...
mysle ze nie masz sie co martwic :ico_nienie: pewnie gdyby bylo cos nie tak to napewno by ci powiedzieli w koncu to twoje dziecko i nie mieliby co ukrywac, wiec glowa do gory :ico_sorki: a w necie to juz nic nie czytaj bo tam mozna sie tylko dowiedziec o najgorszych rzeczach w danym przypadku wiec bez sensu przypisywac wszystko pod swoje dziecko :ico_nienie:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

22 lut 2008, 11:47

no ja też jestem tego zdania co Ania, bo jak za dużo się naczytam o chorobach w necie to później jakieś filmy łapię :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-02-22, 10:50 ]
ale u mnie pogoda okropna :ico_olaboga: zero spacerku dziś :ico_noniewiem: ale za to zaraz przychodzi koleżanka na kawkę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

22 lut 2008, 11:59

Kicia10, Zuzia w dniu urodzenia miała obwód główki 35 cm,a na ostatnim szczepieniu 41,5 (30stycznia). I tak jak eve81, pisze na pewno by Ci powiedzieli, gdyby było coś nie tak. Nas jest tylko parę na tym wątku, a dzieciaczki tak bardzo się różnią- wagą, umiejętnościami, a przecież wszystkie zdrowe :-)

mamo Zuzi, ja mam nadzieję uchować Zuzię przed słodkim, ile się da. No i jeszcze jak napisałaś o tych zdrowiutkich ząbkach Zuzi... :-)

Idę już dziś na spacer, bo normalnie mam dość siedzenia w domku! Ale ostatnio był duży wiatr i siedziałyśmy.

[ Dodano: 2008-02-22, 11:00 ]
agnieszka01.04, hihi, to się pogodą wymieniłyśmy :-D

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

22 lut 2008, 12:04

ania0709 pisze:Ja też karmię co 3 godzinki. Zawsze jest spanko potem godzina zabawy potem karmienie i znów godzina zabawy i po 2 godzinkach znów spanko. Mały śpi tak w dzień od 40 minut do godzinki. Czasem zdarzy Mu sie spać półtorej godziny ale to bardzo rzadko.


to mamy bardzo podobny schemat dnia naszych dzieciaczków :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość