Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

20 maja 2008, 15:27

witajcie Laseczki!!!!
mam ogromną prośbę do wszystkich Dublinerek w dwupakach-gdzie chodzicie do gina? ja właśnie wczoraj dowiedziałam się, że ginka-polka do tej pory prowadząca moja ciążę, będzie przyjmowała już tylko w Galway.... :ico_placzek: proszę, piszcie kto i gdzie prowadzi waszą :ico_ciezarowka: nie chciałabym wybierać w ciemno...
a do rozdwojonych- czy któras rodziła w Rotundzie? z góry dzieki za odpowiedzi :ico_sorki:

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

20 maja 2008, 20:28

Czesc zirca!!!!
Ja chodze w Dublinie do osławionego Medicusa, do pani doktor Antepowicz, bardzo mila, cierpliwa i kompetentna.
Rodze za jakis miesiac w Rotundzie.
A Ty, w ktorym jestes tygodniu?

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 maja 2008, 00:05

zirca, mnie akurat prowadzi przez cala ciaze lekarz w moim rejonie w GP pani z Indii i jestem bardzo z niej zadowolona jak i opieka pod okiem szpitala w ktorym bede rodzic czyli Coombe-w Rotundzie rodzila moja kolezanka i byla zadowolona,a w listopadzie ma rodzic tam moja siostra-znajoma Polka ma tam dwie kolezanki :)
Co do samego Medicusa to nie bylam zadowolona-drogo i nie kompetentnie jak dla mnie,ale widze wyzej sa inne opinie-dodam,ze mieszkam tutaj od 5 lat.
podam ci numer do polskiego ginekologa,do ktorego poszla Mikusia z naszego forum i byla zadowolona jak i moja siostra ktora jest w 14 tyg

0857813737
- przyjmuje na Parnell Street

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

21 maja 2008, 11:02

Ja na poczatku bylam w Medicusie u pana doktora, nie moglam sie jednak z nim dogadac-byl opryskliwy i niemily. Dlatego zmenilam na pania doktor i jest ok.
W Rotundzie , jak w kazdym szpitalu w Irlandii czekasz 3 godziny by spedzic 3 minuty ze specjalista, ale irlandki wszystkie tak rodza wiec chyba nie jest zle. :-)
Gorzej, bo przy koncowce ciazy juz ciezko jest wysiedziec :ico_olaboga:
Jestem tutaj tez prawie piec lat i niestety w szpitalach irlandzkich wysiedzialam juz nie jedna godzine- ale, choc prawie za kazdym razem widzi cie inny lekarz, nie mialam problemow. I pielegniarki i obsluga znacznie milsze, z respektem dla pacjenta, czego niestety nie da sie powiedziec o paniach w recepcji Medicusa. Zywcem wyjete z polskiego sklepu z polowy lat siedemdziesiatych, gdy podobno tylko ocet na polkach stal :-)

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

21 maja 2008, 11:14

witajciue kochane
dawno mnie tutaj niebylo :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

a wiec tak
Marta zajefajne fotki Frania :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
poprostu bombowe jaki on jest boski no i ty jaka laska :ico_szoking:
super schudlas kochana :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
chyba ta twoja dietka dziala hihi :ico_brawa_01:
i fajnie ze jestescie juz w domku zycze mnostwa zdrowka dla Frania :-D :-D :-D
do ktorego poszla Mikusia z naszego forum i byla zadowolona jak i moja siostra ktora jest w 14 tyg
kochana ja bylam w Pl przychodni i jest zajefajnie
podam ci zaraz linka i tam przyjmuje polski leparz dr.Z.Banaczek i jest naparwdes uper mila obsluga pania w rejestracji bardzo mila przychodnia tez spoko
niebylam nigdy w Medicusie ale ceny sa tam porazajace
a teraz u niego jest tak ze wizyta kosztuje 60E a wraz z Usg 120E takze jest atnio i chyba maja promocje tetraz dokonca czerwca ze cytologia darmowa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
bardzo polecam :-D :-D

http://www.polskaprzychodnia.ie/
to jest ich stronka :-D :-D

Emilia widze ze ty chodzisz ostatnimi silami hihi
ale ja juz niemoge sie doczekac kiedy juz urodzisz :-D :-D
trzymam mocno kciukaski kochana bedzie dobrze zobaczysz :-D

acah i witam nowe kolezanki :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

21 maja 2008, 15:56

dzieki za wszelkie odpowiedzi!!!!
martam21, a ile płacisz za wizyte u niej? ja tez rodzę w Rotundzie, termin mam na 7 października :ico_oczko: a co do czekania...pierwsza wizyta zajęła mi 4 godziny....
emalia30, to jest ta przychodnia na parnell gdzie ja chodziłam i moja gin juz nie przyjmuje :ico_placzek: teraz przyjmuje tam jakiś facet i nie mam pojęcia jakie o nim chodzą opinie...
mikusia1, dzieki za info. dowiem się jeszcze ile w medicusie biorą i zdecyduję się na którąś z tych przychodni....bo wizyty u GP irlandzkiego mnie rozśmieszaja (ciśnienie mi tylko zmierzyli, serca posłuchali i pytanko "are you ok?", wiec masakra jakaś) a w szpitalu wizyty są bardzo rzadko i to przeważnie bez usg. ja mam scan 9 czerwca, więc chcialabym złapać jakiegoś polskiego gina w lipcu

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 maja 2008, 16:34

teraz przyjmuje tam jakiś facet i nie mam pojęcia jakie o nim chodzą opinie...
-no wlasnie to numer do niego i o nim ci pisalam

co do opieki medycznej to niestety nie jest rewelacyjna jesli chodzi o irlandzka sluzbe zdrowia,cala ciaze przechodzilam jakos i Bozia dawala mi sile jak i sprawila,ze nie mialam wiekszych problemow-teraz zostala mi meta na ktora czekam i oby w szpitalu poszlo mi jak splatka,dokladnie jak przy 1 porodzie zyczylabym sobie :ico_sorki: 2 i pol godz i po :ico_sorki: :ico_sorki:

zirca trzymam kciuki i cierpliwosci w czekaniu na poczekalniach szpitalnych i parominutowych ogledzinach lekarzy juz jak sie dopchasz :ico_zly:

martam21
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 20 lis 2007, 14:21

21 maja 2008, 16:35

zirca, Medicus rzeczywiscie zdziera pieniadze.
Ale jesli nie potrzebujesz wiecej wizyt niz masz zapewnione wg maternity care, to nic nie placisz -to jest tak samo jak w przypadku kazdego innego gp. Po prostu ginekolog przejmuje niejako role Twojego gp.
Za usg w Medicusie zadaja 80 euro. tyle samo za wizyte.
Tylko dopytuj sie o wszystko bo mi na poczatku ciazy robili usg co miesiac, co miesiac placilam 80 euro, i w koncu nie wiedzialam za co i dlaczego ja place.
Ale poprosilismy rozmowe z menadzerka i wszystko sie wyjasnilo.
Moja lekarka jest bardzo mila i cierpliwa, choc dosc dlugo
trzeba do niej zwykle czekac, bo prawie zawsze maja jakis"poslizg".
Ja sie zastanawialam nad typowo irlandzka opieka, bo moj byly juz gp byl lekarzem bardzo doswiadczonym i duzo mi pomogl,ale poniewaz mialam kilka ginekologicznych problemow i obawialam sie o dzidziusia to zdecydowalam sie na polska opieke.Chodzilo mi glownie o to aby usg miec wczesniej niz w 18 tygodniu ciazy.

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

21 maja 2008, 16:36

Emilia widze ze ty chodzisz ostatnimi silami hihi
-nie moge tego tak nazawac hehe,ja to jeszcze biegac moge i gory przenosic,czuje sie rewelacyjnie,wiec zycze kazdej by przy kazdej ciazy czula sie tak jak ja :ico_brawa_01: :-D

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

21 maja 2008, 21:47

Mikusia dzieki za komplementy, ale w Polsce przytyłam :ico_olaboga: wiec biore sie do roboty zeby na ślub schudnąc :ico_oczko:
co do medicusa to ja nie jestem zadowolona, jeżdziłam jak fran był chory i nic mądrego nie zrobili :ico_olaboga:
dziewczyny od kiedy przylecialam to fran codziennie przed spaniem mi płacze koło 2 godzin ( czyt. drze sie) i wygląda to jak kolki, bo w dzien jest pogodny, uśmiechnięty, a na wieczór jest tragedia :ico_placzek: nie moge go uspokoić :ico_placzek: trace cierpliwość ale przecież to nie jego wina bo moze go coś boli??? sama nie wiem :ico_olaboga:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość