Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:55

Biały nalot - grzybica??

29 maja 2008, 10:34

hej. Parę dni temu zauważyłam biały nalot w okolicach wejścia do pochwy i cewki moczowej. Do tego biały śluz, był co prawda od początku ciąży ale teraz (początek 11tc)jakby troszkę zgęstniał, chociaż nie widzę w nim zanych grudek ktore mogłyby wskazywać na drożdzaki.
Potem nalot znika a śluzówka tych miejsc na których wcześniej był jakby się złuszczała, nie wiem jak to inaczej określic poprostu ten "nalot" sie roluje a pod spodem jest błona śuzowa normalnego koloru. Potem dni spokoju i znowu to samo. Nic mnie nie piecze nie swędzi. Podczas ostatniej wizyty lekarz przpisał mi nystatynę (w razie gdyby sie pojawiły upławy) ale nie wiem czy ma sens jej branie i ingerencja w florę pochwy. Następną wizytę mam dopiero 24 czerwca ;/ Może któraś z Was miała podobne obserwacje???

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

29 maja 2008, 12:40

La_fleur, jeśli lekarz przepisał Ci nystatynę, to zapewne masz grzybicę. A przy grzybicy nie zawsze swędzi. Musisz zastosować ten lek i to do końca, prawdopodobnie zalecił Ci to stosować przez 14 dni. Jeśli nie zastosujesz się do zaleceń lekarza, objawy nie ustąpią a mogą jedynie się nasilić

NICOLA_1985

29 maja 2008, 17:22

ja gdy przeprowadziłam się do mieszkania które obecnie wynajmujemy zaraziłam się czymś.. chyba grzybica bo miałam ten sam lek i byłam w ciąży w 5 miesiacu, grzybice miałam na stopach i w okolicy wejścia do pochwy bo zaraziłam sie w łazience bo była w stanie okropnym - mimo wczesniejszej dezynfekcji przed skorzystaniem z łazienki i tak złapałam grzyby - musiałam sie nieźle naszorowac domestosem wszystko kibel wanne a nawet podłogi... radze ci zastosować sie do poleceń lekarza bo zaszkodzisz nie tylko sobie ale i dziecku każda infekcja która dotyczy zwłaszcza dróg rodnych jest w ciązy niebezpieczna.

Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:55

29 maja 2008, 18:37

delicja lekarz zapisał mi nystatynę na pierwszej ciążowej wizycie w 6 tc, profilaktycznie w razie GDYBY pojawiły sie upławy (bo w ciąży grzybica to przecież prawie norma). Nie było wtedy białego nalotu, a poza tym on mnie zawsze informuje gdy coś jest nie tak więc przypuszczam, że jeśli podejrzewałby grzybice to również by o tym powiedział. Poza tym nie kazał stosować przez 14 dni, tylko jedną raz na 3 dni na noc.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 maja 2008, 19:16

La_fleur, moze zadzwon do lekarza. Powiedz o nalocie, moze przesunie wizyte albo powie co robic. Ja tez złapałam grzybice ciazy, nystatyna przez 14dni i potem 3 *pimafucin i przeszlo bezpowrotnie.

Awatar użytkownika
La_fleur
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:55

29 maja 2008, 19:41

pozekam jeszcze ze 3 dni , mam nadzieje, że nie będę żałować. ;/

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 maja 2008, 19:51

La_fleur, jeżeli masz nr telefonu to zadzwon dzis albo jutro. Po co masz się jeszcze przez 3 dni stresować? Im szybciej zadzwonisz tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz żałować.

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

30 maja 2008, 17:57

ja bym na Twoim miejscu na razie nie brała nystatyny tylko spróbowała się skontaktować z ginekologiem a do czasu kiedy się sprawa nie wyjaśni przemywałabym wargi sromowe np wacikiem nasączonym w vagosanie i może smarowała alantanem. i kupiłabym lacibios femina, żeby nie dopuścić do rozwoju infekcji. z tym że ja probiotyk brałam po konsultacji z lekarzem, ale generalnie nie ma przeciwwskazań do jego stosowania.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość