Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 cze 2008, 14:37

Agusia1982 pisze:hej dziewczynki! mam pytanko -jak to jest z waszym terminem porodu? kurcze bo u mnie ciągle sie zmienia i juz sama nie wiem na kiedy mam!
ja gdzies czytalam ze najbardziej prawdopodobny jest termin z usg wykonanego miedzy 10 a 14 tyg.ciazy.dlatego ja sie tego trzymam(po pozniej tez mialam zmieniany termin na wczesniejszy o 2 tyg)ale slyszalam ze od tych tyg.dziecko rosnie w wlasnym tepie i to ze w 22 tyg jest duze-i wygladsa na 24 tyd-nie znaczy ze za 2 tyg zwolni i przestanie tak szybko rosnac.
sarenka pisze:Hej dziewczyny,pozwolcie ze do was doloncze bo widze ze na pazdziernikowkach niewiele sie dzieje.
Witam we wrzesniu-jednak sie skusilas
sarenka pisze:no a po porodzie musialam takie 2 na raz ubierac brr.
no to teraz mnie zalamalas :ico_placzek: jak zaloze 2 to jak ja bede chodzic wogole nog nie zlacze :ico_olaboga: masakra...po porodzie to juz nie powinno byc tego pologu-to niesprawiedliwe :ico_sorki:
miszka pisze:.Co prawda plamienia minely,ale i tak pobiegne w poniedzialek do lekarza,bo to nie pierwsze plamienie w tej ciazy,za kazdym razem okazywalo sie ze nic sie nie dzieje,taka moja uroda,ale juz jedno dziecko urodzilam przed terminem,wiec przeplakalam cala noc.Ledwo zyje.A moje malenstwo zupelnie nieswiadome ,bryka w najlepsze i w ogole sie nie przjmuje.
Miszka nie martw sie wszystko bedzie ok :ico_sorki: jak to takie niewielkie i brazowe plamienie to bym sie tym nie przejela-zobaczysz zreszta w poniedzialek tak ci powiedza-a do tego czasu szkoda Twoich nerwow-posc to w niepamiec :ico_sorki:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

07 cze 2008, 14:48

mmarta81 pisze:Miszka nie martw sie wszystko bedzie ok jak to takie niewielkie i brazowe plamienie to bym sie tym nie przejela-zobaczysz zreszta w poniedzialek tak ci powiedza-a do tego czasu szkoda Twoich nerwow-posc to w niepamiec
U mnie nic nie moze byc normalnie :ico_placzek: Na szczescie juz sie nic nie dzieje,troche mi nerwy puscily.Nie czuje skurczy,to wazne,bo dzieci urodzone w 24 tygodniu ciazy maja tylko 50% szans na przezycie.I tak czuje sie bezpieczniej w Anglii,bo w Polsce to tylko 15% :ico_olaboga: Mialam bardzo ciezki tydzien,bylam wczoraj bardzo zmeczona,ta lekarka mowila,ze to moze byc przyczyna.
mmarta81 pisze:ja gdzies czytalam ze najbardziej prawdopodobny jest termin z usg wykonanego miedzy 10 a 14

Tak tez mi powiedzial lekarz,robiacy USG w 14 tygodniu,zreszta oni sie wlasnie tego terminu trzymaja,bez wzgledu na wielkosc dzidziusia,bo wielkosc, to juz uwarunkowanie osobnicze,kazdy po prostu jest inny :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 cze 2008, 14:51

A to teraz Miszka napisze Ci jak ja wgrywam foty :-D -wiem,ze dziewczyny wgrywaja inaczej przez fotosik ale tego Ci nie powiem jak moze jakas inna napisze :ico_sorki:
1.wchodze na stronke
http://imageshack.us/
2.Browse...no i ladujesz fotke...z kompa...aparatu..cd...
3.Zaznaczasz nizej kwadracik resize image i robisz rozmiar 640x680-ja taki zawsze robie no ale mozesz `dac inny :-D
4.Dusisz HOST IT !
5.czekasz :ico_haha_01:
6.Kopiujesz oststni link na stronie na smym dole -on sie nazywa direct link to image !
7.jak juz skopjujesz to na forum piszesz tak [img]tutaj%20kopjujesz%20link%20i%20zakanczasz[/img]
8.wyskakuje Ci fota :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-06-07, 14:53 ]
miszka pisze:U mnie nic nie moze byc normalnie
nie nie to u mnie zawsze cos jest jakies pokrecone :ico_haha_01:
wstawiam fote brzuchola a w nim princesski :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

07 cze 2008, 15:05

mmarta81 pisze:A to teraz Miszka napisze Ci jak ja wgrywam foty -wiem,ze dziewczyny wgrywaja inaczej przez fotosik ale tego Ci nie powiem jak moze jakas inna napisze

Dzieki Martus-jestes kochana!Wieczorem machne fotei wrzuce>Jestescie ode mnie chudsze-ja taka grubasna :ico_placzek:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 cze 2008, 15:11

miszka pisze:Jestescie ode mnie chudsze-ja taka grubasna
wiesz co ja juz szczerze mowiac mam to w nonono ile przytyje...bo sie nie objadam slodyczami czy kielbasami -wogole sie nie obiadam-jem kiedy jestem glodna i tyle :ico_haha_02: ze tyje...ko kurde jak przedtem normalnie nie jadlam no to teraz musze a nie bede liczyc kalorii kosztem dziecka.Poza tym 3 latra temu jak rzucilam palenie przytylam 8 kg :ico_szoking: a w ciazy nie bylam i zrzucilam :ico_brawa_01: wiec co tam ...nie moge nic poradzic nie bede sobie dodawac zmartwien :ico_brawa_01: ty tez sie Miszka nie martw nie ma czym -to stan przejsciowy :ico_brawa_01: :-D zobzczysz jak ruszymy z wozkami na spacery po tych gorkach zaraz waga zacznie spadac :-D :ico_sorki:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

07 cze 2008, 15:21

to stan przejsciowy zobzczysz jak ruszymy z wozkami na spacery po tych gorkach zaraz waga zacznie spadac
_________________
Ty zawsze potrafisz mnie pocieszyc :-D

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

07 cze 2008, 15:47

miszka propo tych plamień,ja miałam gdzieś w 14 tygodniu takie,bylismy wtedy w polsce i odrazu pojechałam do szpitala na kontrole ponieważ jestem juz po jednym poronieniu i lekarz tam zalecił mi brać luteine i tak biore ją cały czas i juz chyba do końca ciąży,powiedział ze tak profilaktycznie,jak wróciliśmy do norwegii i poszłam do lekarza na kontrole to położna sie śmiała tu nie ma takich sposobów,że to bzdura! ogólnie jest dobrze nic sie nie dzieje i czasem tak może być,tak powiedzieli! także głowa do góry jest dobrze i musi być!!!lepiej się nie martwić lekarz pewnie powie ci to samo,pozdrawiam! a teraz jedziemy nad jezioro,jest upał!!!papa

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

07 cze 2008, 15:55

Agusia1982 pisze:miszka propo tych plamień,ja miałam gdzieś w 14 tygodniu takie,bylismy wtedy w polsce i odrazu pojechałam do szpitala na kontrole ponieważ jestem juz po jednym poronieniu i lekarz tam zalecił mi brać luteine i tak biore ją cały czas i juz chyba do końca ciąży,powiedział ze tak profilaktycznie,jak wróciliśmy do norwegii i poszłam do lekarza na kontrole to położna sie śmiała tu nie ma takich sposobów,że to bzdura! ogólnie jest dobrze nic sie nie dzieje i czasem tak może być,tak powiedzieli! także głowa do góry jest dobrze i musi być!!!lepiej się nie martwić lekarz pewnie powie ci to samo,pozdrawiam! a teraz jedziemy nad jezioro,jest upał!!!papa
Ja juz mialam w 14,17 i teraz w 24 zawsze jednorazowo i zadnej luteiny,wszystko nastepnego dnia wracalo do normy.U nas tez tylko sie to monitoruje,nie leczy bo lekarze twierdza ze to bardzo powszechne i niektore kobiety plamia cala ciaze systematycznie co kilka tygodni nikt nie wie dlaczego,bo wszystko z ciaza jest ok.Jedz wypoczywaj,u nas tez goraco,ale ja pojde tylko do ogrodu :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

07 cze 2008, 17:43

miszka pisze:U nas tez tylko sie to monitoruje,nie leczy bo lekarze twierdza ze to bardzo powszechne i niektore kobiety plamia cala ciaze systematycznie co kilka tygodni
zgdzam sie z tym :ico_brawa_01: Co do prowadzenia ciazy przez Angielskich lekarz-w zasadzie polozne-to jak bylam w Polsce u lekarki bardzo go chwalila-sama przyznala ze w Polsce jest wiecej wczesnych poronien przez czeste badania ginekologiczne prowadzone juz we wczesnych tygodniach ciazy :ico_szoking: Stwierdzila,ze Angielskie polozne sa dobrze przygodtowane do prowadzenia cazy-a dzienki temu lekarz nie musi tego robic i moze zajmowac sie ciazami patologicznymi :ico_sorki: .Na poczatku balam sie byc tutaj w ciazy-wszyscy mnie straszyli,ze nie ma badan blblblbla...a eraz wiem ,ze 2 dziecko tez na 100% tutaj bede miec :ico_haha_02: ( o kurde co ja pisze niech sie to pierwsze urodzi :ico_olaboga: :-D )

[ Dodano: 2008-06-07, 17:44 ]
miszka pisze:ale ja pojde tylko do ogrodu
ja dokladnie to samo na ogrodzie siedze :ico_noniewiem: ale kicham co chwile i dostalam lekki katar-mam nadzieje ze szybko minie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
sarenka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 505
Rejestracja: 06 cze 2008, 11:07

07 cze 2008, 19:00

miszka--- Jesli takie plamienia zdarzaja sie u ciebie czesciej i jest to normalne to bym sie na twoim miejscu nie martwila.Ale jesli towarzyszy ci bol brzucha czy cos w tym stylu,skonsultowalabym sie z lekarzem.Lepiej dmuchac na zimne.
A waga sie nei martw.JA jestem z natury drobna osobka i w pierwszej ciazy jak i w tej szybko lapie dodatkowe kg,mimo ze nie jem za dwoch,jak to sie mwoi.Staram sie takze jesc zdrowo,choc zdarza mi sie podjesc conieco niedozwolonego hehe :-)
marta MAsz zgrabniutki brzuszek i faktycznie maly.
Mi tez mowia ze mam maly,ale moim zdaniem nie nalezy on do najmniejszych rozmiarow hehe.Pozatym w drugie ciazy ma sie ponoc wiekszy brzuszek.
Mi lekarz powiedzial ze najdokladniejszy termin porodu wynika z usg polowkowego.Co lekarz to opinia.Ale w moim przypadku by sie zgadzalo.
Pierwszego synka urodzilam w terminie :ico_haha_01: i mam nadzieje ze tym razem tez tak bedzie.

Wlasnie upieklam buleczki drozdzowe i lece do mezula coby ich troche podjesc :-D

Pozdrawiam

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość