Awatar użytkownika
sarenka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 505
Rejestracja: 06 cze 2008, 11:07

13 cze 2008, 20:23

pati Nie zadreczaj sie na zas.Kazda kobieta jest inna.U ciebie moze pujsc jak po masle.U mnie byla taka sytuacja,ze OScarek juz calkiem zeszedl na dol,ale glowke nie chcial wcisnac w kanal rodny tylko sobie ja na boki przesuwal,dlatego to tez opoznilo caly porod.
A co do zzo,to ja nei wyobrazam sobie rodzic drugiego dziecka bez tego znieczulenia.Serio.To nic strasznego.Znieczulenie to podaje anestozjolog,dla ktorego to jest rutyna.U mnie zrobil to rach-ciach i zaraz juz neiczulam nog.BYlam w szoku ze tak szybko,jeszcze gostek mnie rozsmieszal przy podawaniu tego hehe.A wbicia igly w kregoslup wogole nie odczulam.

I ja nei zostalam nacieta tylko samoistnie peklam,to byl dopiero bol brrrr.
Ale nie martwcie sie ze sobie z czyms nie poradzicie.Pierwsze dni to ja sie nudzilam bo OSci ciagle spal i chetnie chcialam go szturchnac coby sie obudzil,ale zal mi bylo go budzic hehe.
A karienia ,kapania nauczy was polozna.To nie takie trudne,uwierzcie mi.Wspomnicie moje slowa.Was poprostu przerasta strach calego porodu,ale jak juz napisalam kazda kobieta jest inna,odczuwa inaczej bol itd.

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 cze 2008, 20:27

sarenka, kurcze jak Ci zazdroszcze ze Ty juz masz jeden porod za soba, wiesz z czym to sie je. Moja mama miala jedna cesarke a mnie urodzila normalnie ale ponad 20 godzin zastanawia mnie to czy to ze moja mama tak dlugo rodzila to ja tez moge tak miec czy to nie ma kompletnie nic wspolnego???? Ja sie boje w tym znieczuleniu, zeby sie nie poruszyc przy nakuwaniu, ale wez i tu sie ruszaj jak skurcze sa i boli ja nie mam pojecia o tym z czym to sie je :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2008-06-13, 20:31 ]
sarenka, no mam nadzieje, ze bedzie tak jak mowisz, no wlasnie my same sobie dodajemy strach bo wiesz kurcze nie wiem z czym to sie je, a mam nadzieje, ze nie bedzie tak zle. Dzieki ze tak piszesz to troche lepiej sie na sercu robi Obrazek

Awatar użytkownika
sarenka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 505
Rejestracja: 06 cze 2008, 11:07

13 cze 2008, 20:38

pati-- to ze twoja mama miala ciezkie porody to nie znaczy ze ty bedziesz takie miala.JA mam 3rodzenstwa,i moja mama miala rozne porody,jeden lepszy ,drugi gorszy i my wszystkie mamy niezbyt ciekawe przejscia z porodem hehe.Ale uwierz mi ze jak ci dzieciatko poloza na bruszek zapomnisz caly bol.JA wtedy dosatalam takiego powera ze zamiast spac,bo urodzilam o 22.32,to ja cala noc przygladalam sie OScarkowi.A dzieci po porodzie tylko spia,bo dla nich to wiekssza meczarnia niz dla nas.

A skurcze nie ma sie caly czas,one mijaja ,czym blizej porodu tym odstepy skurczy sa mniejsze,ale mimo to sa przerwy relaksu.I nie martw sie ze sie poruszysz,ja nawet o tym nie myslalam i gosciu pomogl mi przezwyciezyc strach calego znieczulenia.
Potem to juz z usmiechem na twarzy czekalam na final.Wiadomo ze jak juz jest 10cm rozwarcia to nie dodaja znieczulenia ,wtedy trzeba czuc skurcze i przec,ale wtedy to juz sama koncowka :ico_oczko: Chetnie sie prze ,mimo ze boli,bo wiesz ze ujrzysz swoje dzieciatko.Piekne przezycie.JA bym nigdy nie zamienila porodu naturalnego na cesarke :-)

[ Dodano: 2008-06-13, 20:41 ]
Przez to ze OScarek nie chcial zejsc glowka do kanalu rodnego grozzila mi cesarka albo proznociag,moglam sobie wybrac.Ale ja powiedzialam ze chce sama urodzic.DAli mi ostatnia szanse.Wtedy nabralam sil w pluca i tak parlam ze glowka zeszla migiem w dol.Normalnie cuddddddddddddd :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 cze 2008, 20:46

sarenka, no to mialas kochana niezly porod :-) wiem, ze to jest najwspanialsza rzecz i ze sie o bolu potem zapomina, ale wiesz jak kobieta jeszcze nie rodzila, to ja to przeraza, naslucha sie od innych, naczyta a potem po nocach nie mozna spac :-D

wiesz ja moze bede miala cesarke bo moj maluch jest bardzo nisko ulozony i posladkowe ulozenie jest tak powiedzial lekarz

Awatar użytkownika
sarenka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 505
Rejestracja: 06 cze 2008, 11:07

13 cze 2008, 20:50

Pati85 pisze:wiesz ja moze bede miala cesarke bo moj maluch jest bardzo nisko ulozony i posladkowe ulozenie jest tak powiedzial lekarz


Jesli mus to mus,ale chodzi mi o cesarke na zyczenie.Nigdy w zyciu

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 cze 2008, 20:53

sarenka pisze:Jesli mus to mus,ale chodzi mi o cesarke na zyczenie.Nigdy w zyciu


nie nie jesli bedzie wskazanie do cesarki to oczywiscie z niej skorzystam bo nie wyobazam sobie rodzic odwrotnie ale jesli maluch sie przekreci to wtedy bede rodzic naturalnie :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-06-13, 21:05 ]
Ja sie zegnam na dzis, mezulo worcil i chce na kompa, zycze Wam milego wieczoru Obrazek :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

13 cze 2008, 22:00

sarenka pisze:Pierwsze dni to ja sie nudzilam bo OSci ciagle spal i chetnie chcialam go szturchnac coby sie obudzil,ale zal mi bylo go budzic hehe.
:ico_haha_01: to dobre :ico_haha_01: leje normalnie...to Tobie sie naprawde nudzilo jak Cie kusilo do szturchania malego :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

13 cze 2008, 22:42

Czesc dziewczynki!Kurcze caly dzien nie otwieral mi sie TT!Jakis blad mi wyskakiwal!Musialam przeczytac wszystko co pisalyscie,zeby nie wypasc z obiegu :-D Teraz ja musze zrobic buleczki,chyba w niedziele sie za to wezme :-) Czy zzo jest dodatkowo jakos platne,bo ja bym bardzo chetnie.....ostatni moj porod trwal 28 godzin,mam nadzieje,ze tym razem bedzie lepiej,ale wole sie asekurowac :ico_noniewiem: I tak najbardziej boje sie peknac,az mnie ciarki przechodza :ico_szoking:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

13 cze 2008, 22:49

:ico_brawa_01: no Miszka myslalm ze gdzies zwialas :ico_brawa_01:
miszka pisze:Czy zzo jest dodatkowo jakos platne
z tego co wiem nie! na poczatku polozna Ci sie nie pyatala jekie znieczulenie chcesz??? bo mi tak a ja jak nienormalna powiedzialam ze te gazy :ico_noniewiem: co gowno daja no ale powoli mnie ogarnia panika i juz we wtorek sie zapytak czy moge zmienic zdanie jak bede u poloznej :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-06-13, 22:51 ]
miszka pisze: I tak najbardziej boje sie peknac,az mnie ciarki przechodza
slyszlam ze niby pekniecie lepiej sie goi niz naciecie ale ile w tym prawdy to nie wiem :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

14 cze 2008, 08:53

Witam sie jak zwykle :-)

ja juz po sniadanku i zabieram sie do roboty, musze ogarnac mieszkanko i sie wykapac i dzis jedziemy do Poznania i wrocimy az w poniedzialek wieczorem wiec kochane moje nie bedzie mnie.

mmarta81 pisze:slyszlam ze niby pekniecie lepiej sie goi niz naciecie ale ile w tym prawdy to nie wiem :ico_noniewiem:


ja tez tak slyszalam, ze szybciej sie goi ale gorzej boli jak sama pewkniesz tak wlasnie slyszalam, no nic trudno wszystkie to przezyly to i my damy rade.

Kochane zycze Wam milego weekendu :ico_buziaczki_big: :516: :516:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość