malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

18 cze 2008, 15:06

...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 22:05 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

18 cze 2008, 15:57

malgoska pisze:statystykę ma niezłą 1,01kg
ładnie przybiera ta nasza wcześniaczka:)

[ Dodano: 2008-06-18, 15:58 ]
Małgośka Ty dajesz Tosi herbatke, ile na dobę? Ja daje 100 ml rumiankowej i nie wiem czy na za duzo.

[ Dodano: 2008-06-18, 16:00 ]
Trochę się martwię bo mam coraz mniej mleka. Słyszałyście o tym,że Karmi poprawia laktacje? Ile trzeba czasu pić to piwko, wie może ktoś bo ja chcę dalej karmic i nie podawać butli ale jakos słabo to widzę na dzień dzisiejszy. Piję herbatkę na laktacje Hip ale to chyba za mało.

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

18 cze 2008, 16:23

asika82 pisze:
[ Dodano: 2008-06-18, 15:58 ]
Małgośka Ty dajesz Tosi herbatke, ile na dobę? Ja daje 100 ml rumiankowej i nie wiem czy na za duzo.

[ Dodano: 2008-06-18, 16:00 ]
Trochę się martwię bo mam coraz mniej mleka. Słyszałyście o tym,że Karmi poprawia laktacje? Ile trzeba czasu pić to piwko, wie może ktoś bo ja chcę dalej karmic i nie podawać butli ale jakos słabo to widzę na dzień dzisiejszy. Piję herbatkę na laktacje Hip ale to chyba za mało.


Asika ja też daję herbatkę, moja wypija bardzo mało 20-60ml dziennie. A Ty na raz dajesz 100? Myślę że to nie szkodzi, ale jak tyle aż wypija to może z głodu a nie pragnienia...? Co do Karmi to przy mnie laska 2 wypiła i się ruszyło- miała generalnie problem z produkcją. Ja piję czasem tylko np pół pifffka więc znacząco to nie wpływa. Ja myślę że 1 Karmi dziennie wystarczy, żeby sobie dopomóc. Jest jeszcze opcja pobudzenia laktacji dzięki sposobowi ściągania pokarmu 775533, czyli 7 minut ciągniesz z jednej, 7 z drugiej, potem 5 z tej pierwszej i 5 z drugiej itd - w sumie pół godzinki. Trochę czasochłonne ale dość szybko widać rezultaty.

A co do tego czasu to ja zdaję sobie sprawę z tego że teraz poświęcę się dziecku bez reszty, ale chwila dla siebie należy się każdemu. Nie jestem samotną matką opuszczoną przez rodzinę, więc mogę się spodziewać 2-3 godzin dla siebie choćby raz w tygodniu. Teraz np moja mama przyjechała i zabrała małą na spacer, a ja mam chwilę na którą nie muszę czekać kilkanaście lat :-) Podziwiam i współczuję tym mamom które 24h na dobę są z dzieckiem przez taki okres czasu.
Moja Julisia zaraz wróci a ja po małym odpoczynku chętnie wrócę do opieki nad nią :-D

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

18 cze 2008, 16:41

asika82, mój mały na dobe potrafi wypić koło 300ml herbatki.
asika82 pisze:Trochę się martwię bo mam coraz mniej mleka. Słyszałyście o tym,że Karmi poprawia laktacje? Ile trzeba czasu pić to piwko, wie może ktoś bo ja chcę dalej karmic i nie podawać butli ale jakos słabo to widzę na dzień dzisiejszy. Piję herbatkę na laktacje Hip ale to chyba za mało.

Ja mam ten sam problem :( :ico_placzek: Herbatka z Hipa wogóle mi nie pomaga a o Karmi słyszałam.
mamamonia pisze:Jest jeszcze opcja pobudzenia laktacji dzięki sposobowi ściągania pokarmu 775533, czyli 7 minut ciągniesz z jednej, 7 z drugiej, potem 5 z tej pierwszej i 5 z drugiej itd - w sumie pół godzinki. Trochę czasochłonne ale dość szybko widać rezultaty.

A powiedz mi trzeba laktatorem?? Czy można ręcznie?? Mi ręcznie jest wygodniej :ico_noniewiem:

mamamonia pisze:Teraz np moja mama przyjechała i zabrała małą na spacer, a ja mam chwilę na którą nie muszę czekać kilkanaście lat :-) Podziwiam i współczuję tym mamom które 24h na dobę są z dzieckiem przez taki okres czasu.
Moja Julisia zaraz wróci a ja po małym odpoczynku chętnie wrócę do opieki nad nią :-D

I bardzo dobrze. Ja też tak mam bo albo zostawiam u taty małego, albo idzie z teściową na spacerek albo mąz się zajmuje małym :)

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

18 cze 2008, 16:56

Joanna24 pisze:
mamamonia pisze:Jest jeszcze opcja pobudzenia laktacji dzięki sposobowi ściągania pokarmu 775533, czyli 7 minut ciągniesz z jednej, 7 z drugiej, potem 5 z tej pierwszej i 5 z drugiej itd - w sumie pół godzinki. Trochę czasochłonne ale dość szybko widać rezultaty.

A powiedz mi trzeba laktatorem?? Czy można ręcznie?? Mi ręcznie jest wygodniej :ico_noniewiem:



Wydaje mi się że nie ma różnicy czym. Najważniejsze jest to, aby zmieniać co te kilka minut pierś.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

18 cze 2008, 17:16

asika82 pisze:Trochę się martwię bo mam coraz mniej mleka.

no ale po czym wnioskujesz że masz mniej? Antoś sie nie najada? Płacze? Wybudza się po karmieniu zbyt często? Bo może masz mniej ale wcale nie za mało? Laktacja się unormowała i piersi produkują mleko głównie w momencie gdy maluszek ssie. Miedzy karmieniami ja też mam piersi miękkie i zdawałoby się puste, ale w trakcie karmienia czuję jak się napełniają, Kinga przybiera na wadze, śpi bez przerwy minimum 2 godz po karmieniu więc wnioskuję, że problema ni ma :-)
czasem tylko dam jej przed snem mleko butelkowe, bo zdarza się że jest głodna np. o 18-nakarmię ją, a o 19 zwykle ją kapiemy, po kąpieli żeby usnęła na dobre kilka godzin dam jej 120 ml mleka i mam wieczór wolny od karmienia-pobudka ma miejsce zazwyczaj ok 1-2 w nocy
[ Dodano: 2008-06-18, 17:19 ]
mamamonia pisze:Podziwiam i współczuję tym mamom które 24h na dobę są z dzieckiem przez taki okres czasu.

hi hi dzięki (choc współczuc to chyba nie ma czego), bo ja jestem taką mamą-prawie non stop z dziećmi. Z małymi przerwami np. na szkołę, bo nawet do fryzjera to zawsze całą czteroosobową ekipą jedziemy :-) Nie mam tutaj żadnej rodziny blisko, jedynie siostrę ale ona pracuje od rana do wieczora, a w weekendy też często zajęta. jesteśmy sami z mężem, a kiedy Adam wraca z pracy to nie mam sumienie zostawiać go samego z dwójką szkrabów. On tak samo zmęczony pracą jak ja po całym dniu więc dlaczego on miałby zostawać z dziećmi a ja odpoczywać. Oboje wtedy zajmujemy się dziećmi, razem się bawimy, kąpiemy itp. i wtedy jest sprawiedliwie :-)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

18 cze 2008, 19:37

Wydaje mi się,ze mam mniej pokarmu bo piersi nie są takie dabite, twarde tylko miękkie. Antoś jeszcze się najada, nie dokarmiam ale już czasem pod koniec jedzia puszcza sutek i łapie po kilka razy jakby było juz mało mleczka.

[ Dodano: 2008-06-18, 19:38 ]
A może ja żle karmię bo na jedno jedzenie tylko z jednej piersi. Może powinnam trochę z jednej i trochę z drugiej. Jak Wy robicie?

[ Dodano: 2008-06-18, 19:43 ]
Obrazek

[ Dodano: 2008-06-18, 19:45 ]
Antoś z moją bratanicą Kamilką.
Obrazek

[ Dodano: 2008-06-18, 19:48 ]
Obrazek

[ Dodano: 2008-06-18, 20:05 ]
na razie mam tylko kilka zdjęć z wesela i sa takie sobie no ale pokazuje. Obrazek

[ Dodano: 2008-06-18, 20:10 ]
Obrazek

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

18 cze 2008, 21:24

...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2009, 22:07 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

18 cze 2008, 21:36

asika82 pisze:piersi nie są takie dabite, twarde tylko miękkie

moim zdaniem nie ma się narazie czym martwić-to jest normalne-ja takimi miękkimi piersiami karmiłam Ewe do 7 mies życia-fakt pod koniec już tylko w nocy, ale zawsze

[ Dodano: 2008-06-18, 21:43 ]
asika82 pisze:A może ja źle karmię bo na jedno jedzenie tylko z jednej piersi. Może powinnam trochę z jednej i trochę z drugiej. Jak Wy robicie?

dobrze karmisz, możesz karmić z dwóch ale tylko wtedy gdy Antoś opróżni pierwszą. Nie powinno się karmić chwilę z jednej a chwilę z drugiej, bo skład i konsystencja mleka zmienia się w trakcie jednego karmienia i taka zmiana może skutkować problemami z brzuszkiem. Czytałam o tym ostatnio w jakiejś gazecie dzieciowej, ale nie bardzo umiem wytłumaczyć o co chodzi :)

Jak Antosiowi za mało z jednej piersi, to potrzymaj do odbicia, daj mu drugą i tyle.

[ Dodano: 2008-06-18, 21:45 ]
malgoska pisze:Edit wróciła :ico_brawa_01:

gdzie? chyba nie na nasze forum, bo nie zauważyłam :-)

[ Dodano: 2008-06-18, 21:58 ]
asika82, fajne zdjęcia
A Kamilka to taka opalona mocno czy taka z niej śniada dziewuszka (ale po kim)?
Fajne skarpetki z piłką miał Antoś na weselu :-)
Już pisałam, że my mamy wesele 19.07 i właśnie wtedy przyjeżdżamy do Siedlec i zostajemy 2 tygodnie. Będziecie mieli z Antolkiem czas żeby nas odwiedzić u moich rodziców ?

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

18 cze 2008, 22:24

Cześć dziewczyny
Mam pytanko : jak wam spią wasze pociechy w nocy? i co myślicie o dokarmieniu sztucznym mlekiem na noc ? Czy wasze dzieicaczki maja jakis stały rytm nocny ? Ja dziś testuje mleko Nan 1 coś mi sie wydaje ,że mój pokarm nie jest treściwy , mała najchętniej jadłaby co godzink e , półtora w dzień , noc wygląda tak o 19 kąpanie cycek i spanko różnie 20 nawet czasem po . pobudka zawsze była o 2 , 6 a teraz od paru dni 24 , 2 -troszkę po 5 i już przerwa godzinna bo jasno na dworze i jeszcze jedna godzinka czasem budzi częściej .Dziś po kąpaniu dostała 100ml mleka sztucznego , przed kąpaniem dostała cyca bo mocno płakała a jej nie dać to zaraz ryk a nawet tajenie .

[ Dodano: 2008-06-18, 22:27 ]
AgaSza, co to znaczy ,że dajesz butle ? w niej jest twoje czy sztuczne mleko?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość