Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

02 lip 2008, 16:01

i kwas foliowy...
:ico_szoking: kwas foliowy po pierwszym trymestrze nie przynosi zadnych korzysci, wazny jest w momencie powstawania glownych organow i mozgu (dlatego podaje sie go kobietom tez na 3 mce przed zajsciem w ciaze zeby wyeliminowac ew braki tego kwasu w organizmie, bo wiadomo ze w pierwszych tygodniach wytwarza sie wiele organow a niewiele z nas wie o :ico_ciezarowka: :ico_oczko: ). tutaj podaje sie tez... jod. otoz ostatnie badania wykazaly, ze kobiety w ciazy spozywaja b. malo soli i maja czesto niedobory jodu, ktory to ma tez wplyw na rozwoj mozgu (to tzw pierwiatek madrosci :ico_oczko: ). bo czesto tez dochodzi do niedoczynnosci tarczycy u kobiet :ico_ciezarowka: (ze wzgledu na wachania hormonow) . czytalam tez gdzies, ze wloscy badacze wykryli ze dieta uboga w jod u ciezarnych moze doprowadzic do... adhd u dzieci :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: jesli tak, to mam nadzieje ze ten moj drugi dzidzius bedzie o wiele spokojniejszy niz Carmen - z nia jodu nie bralam, zreszta, nie bralam zadnych witamin dla ciezarnych bo.. tutaj nie ma :ico_zly:
My na zaupach do domu raczej nie oszczędzamy
my juz mamy mieszkanko w zasadzie... urzadzone. ale ceny tutaj sa kosmiczne... wiesz, np glupie markizy na balkon kosztowaly nas 500€ :ico_zly: w ostatnich 4 latach wymienilismy wszystkie okna, drzwi, kuchnie, lazienke, sypialnie, jadalnie... teraz nas czeka jeszcze pokoj malej, a to wydatek "tylko" okolo 1000€ (i to nic wielkiego! zwykle meble - lozko, biurko, jakies polki i szafa...). no i musimy w koncu meble do przedpokoju jakies wynalezc... niedlugo pokoj goscinny trzeba bedzie zagospodarowac na pokoj dla maluszka, tak wiec powoli, ale kasy duzo idzie. a ja lubie jak mi na koncie rosnie, jak spada, to dostaje palpitacji serca :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

dzisiaj w sklepie disneya widzialam boski komplecik... ale 22€ to jak dla mnie za duzo za pajacyk dla dzidzi :ico_olaboga: no moze sobie kupie za tydzien, jesli tylko poznam plec :-D

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

02 lip 2008, 17:44

Jeja ale sie rozpisalyscie dzis :-)

asiula_o ja tez biore folik jeszcze - i bede go bralado konca ciazy. Poza tym nospa, magnez (chyba przez nie najlepsze wyniki badan) i feminatal. I nawet jesli ktos powiedzialby mi ze niepotrzebnie to i tak bede brac dopoki lekarz mi nie powie stop. Dlatego do niego chodze ze mam jakies zaufanie, i gdybym miala jakiekolwiek podejrzenia, ze przypisuje mi cos co mogloby zazkodzic malenstwu zmienilabym go na innego. osita, nie ze zle piszesz, ale gdyby tak czytac kazda gazete i badania jakie prowadza to czlowiek moglby jedynie oszalec i raz lykac a raz nie. :ico_olaboga: Najlepiej sluchac lekarza - bo w koncu gdyby nam nie byli potrzebni to bysmy poprostu nie chodzili do nich.
A co do duphastonu to ja bralam jakos do 16 tygodnia - i z tego co wiem (z czytania o tym leku) to wlasnie chyba od 14 tygodnia mozna go juz odstawiac. A luteina to chyba pomoc w produkcji jakiegos hormonu wiec moze dlatego trzeba go brac nadal.

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

02 lip 2008, 18:37

Ale naklikałyście :ico_szoking:

Ja już po wizycie, muszę powtórzyć badanie moczu aby upewnić się że wynik był spowodowany złym poborem. Jeśli chodzi o morfologię to jestem na granicy niedokrwistości ciężarnych i muszę przyjmować żelazo. Usg "połówkowe" mam 18.07.2008 i dowiemy się czy chłopczyk czy dziewczynka :ico_brawa_01: Jeśli na USG będzie wszystko wporządku i będę się dobrze czuła to wracam do pracy na jakiś czas :ico_brawa_01:

Jeśli chodzi o hormony to ja nie biorę ich od początku czwartego miesiąca i za miast folika biorę Elevit.

osita, ja na ciuszki sobie też żałuję dlatego kupuję na allegro a nie w sklepie a mężowi chciałabym kupować tylko w firmowych sklepach i nie szkoda mi kasy dla niego :-D

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

02 lip 2008, 19:11

Motylek22, fajnie ze juz niedlugo sie dowiesz kto to bedzie ten malutki czlowieczek :-) ja mialam isc 15 ale ze to wtorek wiec przelozylam na 19 (zeby maz mogl pojsc ze mna) ale 19 lekarz na urlopie wiec kolejny tydzien musze czekac :ico_placzek: i bede wiedziala dopiero 26 lipca :ico_brawa_01: ale juz sie nie moge doczekac.

A ciuszki - mi tez troszke szkoda pieniazkow, ale siostra moja czasem buszuje w ciuchach i dzis znalazla mi extra bluzeczka z takim rekawkiem 3/4 za 8 zl :-) w ogole co chwile mi cos przynosi :ico_haha_01: Ale jesli chodzi o firmowe ciuchy to sa rezcy ktorych nie kupilabym na targu ani jakis kiepskich - np sportowe buty, czy skarpetki sportowe, jak sie kupi pozadne buty (co nie znaczy bardzo drogie np 150 zl) to mozna w nich chodzic i chodzic (i modne dlugo) - gorzej z butkami eleganckimi ktore nie dosc ze musza byc wygodne to jesczze najlepiej w modnym fasonie. Ale ostatnio w ogole nie chce mi sie lazic po sklepach (od jakis 8 miesiecy) co z koei nie znaczy ze niczego nie potrzebuje :ico_haha_02:

A teraz pytanie - na pierwsze urodzinki dla dzieczynki - co kupic?? Ide w sobote na impreze z tej okazji i nic ryginalnego nie przychodzi mi do glowy. Nie chce kupowac ciuszkow - tego i tak napewno dostanie od groma...

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

03 lip 2008, 09:56

My mamy usg za tydzień na wizycie, wieć mam nadzieje, że potierdzi się płeć naszego Bąbla, bo powiem Wam, że już się przyzwycziłam do myśli, ze bedzie synek, chociaż gdyby była córcia, to też bylibyśmy szczęśliwi, bo przecież najważniejsze, żeby było zdrowe..

Po za tym wiedziałabym jaki kolor zrobić w pokoju dziecnnym, bo puki co zastanawiam się i kompletnie nie mam pomysłu, na pewno będzie jasny, ale jaki??

U nas dzisiaj potwornie gorąco i chyba znów mam lenia, bo jakoś ciężko mi się zebrać..

[ Dodano: 2008-07-03, 09:57 ]
betka, gratuluje półmetka ciąży !! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

03 lip 2008, 10:30

#ania#, o dziekuje - nawet nie zauwazylam. Ja to licze tak miesiacami najlepiej. A ten suwaczek podpowiada tylko ktory to miesiac. To ja chyba z was wszystklich bede wiedziala ostatnia kto nam sie urodzi :( ale to nic :-) kto by sie nie urodzil i tak bede naszczesliwsza mama :-) tak jak i wy wszystkie.
A dzidzi z dnia na dzien coraz czesciej kopie - o wlasnie np teraz :-D

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

03 lip 2008, 11:51

My tez dzis zaczynamy 20 tydzien:)Połowa za nami:)

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

03 lip 2008, 13:04

betka, asiula_o, gratuluję półmetka!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
czas leci cholernie szybko...ja mam za tydzień 100-dniówkę.... :ico_oczko:
osita ja też tak mam!!! :-D dopiero wczoraj kupiłam sobie spodnie dla :ico_ciezarowka: bo...juz mnie bardzo bolał brzuch w normalnych :ico_wstydzioch: gdyby nie bolał, kto wie jak długo śmigałabym w normalnych portkach :ico_oczko: poza tym akurat są wyprzedaze, więc jakos przełknełam ten wydatek-z 50e zapłaciłam 25...da się żyć :ico_oczko:
ale na innych kasy nie żałuję, zawsze wydaje majatek na prezenty, a Mężulec ma o wiele drozsze ubrania niz ja :ico_oczko:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

03 lip 2008, 16:37

na innych kasy nie żałuję, zawsze wydaje majatek na prezenty
hahaha, ciesze sie, ze nie jestem osamotniona :ico_oczko: wiecie, niedlugo mamy mamy 5 rocznice i kupilam mezowi zegarek za 160 € :ico_wstydzioch: (co prawda w promocji, oryginalna cena - 290 :ico_szoking: ). i jakos mi nie zal... a zal mi glupich paru zlotych na moje portki :ico_puknij:
betka, powiem ci tylko, co ci potwierdzi duzo dziewczyn, ze w pl zupelnie inaczej sie prowadzi ciaze - ze tak powiem bardziej sie dmucha i chucha i wiecej witamin i innych specyfikow podaje. tutaj twierdza, ze dieta bogata w owoce i witaminy powinna wystarczyc i nawet nie ma witamin dla ciezarnych :ico_noniewiem: jedyne co daja to zapobiegawczo kwas foliowy w 1. trymestrze (tak samo jak w pl) i ten jod, ale wystarczy sol jodowana - tutaj malo popularna, jest glownie stosowana zwykla sol morska :ico_oczko: a jesli chodzi o kobiety :ico_ciezarowka: to mowi sie ze "ciaza to nie choroba" i wiekszosc lekarzy nie da ci nawet zwolnienia jesli tylko nie krwawisz. zwolnienie jest pod warunkiem realnego zagrozenia aborcja, i jak tylko to zagrozenie minie, to do pracy. dobrze, ze mam lekarz, ktora uwaza ze bycie w ciazy to nie lada wyczyn a wychowywanie dzieci to niemal dyscyplina olimpijska :ico_haha_01: ona po prostu nie lubi dzieci (wlasnych :ico_oczko: ), nie ma ich i uwaza ze jesli kobieta tylko zle sie poczuje, to powinna odpoczac - w koncu jest matka przyszlego pokolenia :ico_oczko: to akurat mi sie podoba :-D
ja polmetek bede miala w pl :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

03 lip 2008, 18:55

osita, rowniez uwazam ze ciaza to nie choroba, chyba ze ktos przechodzi ja wyjatkowo zle (i takiej kobiecie trzeba pomagac ile wlezie) ale wiesz jak est, lekarz powiedzial zebym brala to biore. Nie znam sie na tym az tak bardzo, mimio ze slyszlaam i czytalam ze folik potrzebny tylko w 1 trymestrze...


Moja siostra leci jutro do stanow i zlecilam jej zakup tych rzeczy. Wroci akurat miesiac przed planowanym porodem wiec akurat... :-)

http://www.kohls.com/kohlsStore/baby/he ... +Years.jsp

http://www.kohls.com/kohlsStore/baby/ap ... a+Pram.jsp - tylko ze to akurat sama kiedys kupilam za okolo $20

i zastanawiam sie jeszcze nad fotelikiem do auta - tam mozna kupic juz za $40 taki porzadny

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość