blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

09 lip 2008, 21:21

asiula_o, - brzuszek Cię boli podobnie jak podczas okresu. I sie macica jakoś ponoc napina ale ja nie wiem o co dokładnie z tym chodzi. Czy stawia się jakoś. Ale wiem ze brzuszek boli jak na okres.

[ Dodano: 2008-07-09, 21:26 ]
Aha, no i wczoraj poraz pierwszy wyczułam jak Maja miała czkawkę :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

09 lip 2008, 23:38

Dziewczyny jak wy rozpoznajecie te skurcze??Czym się to objawia?
u mnie na poczatku tym, ze mnie zginalo w pol :ico_oczko: teraz ni z gruszki ni z pietruszki nagle brzuch robi sie twardy i boli, po jakims czasie to ustepuje i mam serie takich "delikatnych" skorczykow (pobolewan). ogolnie - tak jak przy porodzie tylko 1000 razy mniej boli :ico_haha_01: :ico_oczko:
blumek, sprobuj kiedys do tego przepisu dodac... pomidory. pycha :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: jak masz np miekkie pomidory to obierasz ze skorki i takie pokrojone dodajesz, "rozgotuja" sie ze szpinakiem. mozna tez dodac jajko na koniec i przykryc - zsiadzie sie :ico_oczko: to wynalazki mojego meza :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i w sumie w hiszpanii tak sie wlasnie je szpinak - albo z czosnkiem i smietana, albo z czosnkiem (lub bez) i pomidorami (+ jajko jak ktos chce).

jutro ide do ginka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

10 lip 2008, 01:59

no jesteś Motylek :ico_nienie: buziaczki dla przecudnego brzuszka w połowie drogi!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Czas leci Kochane....
a co do tych bóli brzucha-widze że wszystkie nasze :ico_ciezarowka: tak mają w tym okresie ciąży...no trudno, widocznie trzeba zacisnać zęby i jakoś to przejść :ico_olaboga: najpierw mdlości i wymioty, potem te bóle....what's next???!!! :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

10 lip 2008, 05:14

Zawsze coę, chociaż miałam takie kilka tygodnie, że w ogóle nie czułam, że jestem w ciażydosłownie nic mi nie było, a dziś od 3.50 nie śpie bo tak mi brzuch nawala, wziełam 2 no- spy i czekam aż minie, do tego jeszcze głowa mnie rozbolała więc totalna porażka, moja ginka mówila, ze macica mi się rozciąga i z tąd te bóle, więc w sumie są niegroźne, tylko weź je wytrzymaj jak wszystko przeszkadza..

Co do skórczy to ja czuje jedynie jak mi się środek brzucha napina przez kilka sekund i to wszystko nic mnie przy tym nie boli.

My dzisiaj mamy luźniejszy dzień, P jedzie rano do znajomych zrobic im kompa bo kupili nowy i sobie nie radzą, a my z Wiką pójdziemy na plac zabaw i na lody jeśli nie będzie padać, bo od przedwczoraj coś mży..

Od wczoraj z niecierpliwością czekam do 5 sierpniana USG 4D zdecydowałam się, bo w końcu raz się żyje, a pamiątka na całe życie, po za tym na dziecku na pewno nie będe oszczędzać :-)

[ Dodano: 2008-07-10, 05:15 ]
Zapomniałam o najważniejszym, dzisaj zaczynamy 21 tc półmetek za nami!!

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

10 lip 2008, 08:03

blumek, dzieki za przepis, musze wyprobowac. Jakos szpinak mnie nie zacheca ale calosc brzmi smakowicie.

jesli o bolach mowa to ja nie mam zadnych. Biore nospe 2 razy dziennie i moze ona dziala tak ze nic nie boli. Czasem mnie cos zaboli ale chwila i jest wszystko ok, wiec nawet nie moge powiedziec ze mnie cos boli. I mam nadzieje ze tak zostanie. Czuje tylko brzdaca - juz wlasciwie caly czas :ico_haha_02: Fajne te bulgotki w brzuszku :ico_brawa_01:

#ania#, ja tez sie nie moge doczekac swojego 4D - i kurcze jeszcze prawie 2 tyg pozniej ide bo lekarz na urlopie... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Motylek22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2838
Rejestracja: 29 kwie 2007, 16:27

10 lip 2008, 09:45

Hejka :-)

Jeśli mowa o skurczach to moja trwają dosłownie kilka sekund i czuję że brzusio twardnieje i się napina ale nie jest to jakieś bolesne. Ja biorę no-spę 2-3 razy dziennie tą trzecią tabletke biorę jak w ciągu dnia coś pobolewa.

Ania super, uwielbiam chodzić z dziećmi na plac zabaw :ico_brawa_01: one są tam takie szczęśliwe :-D No i gratulacje połówki :ico_ciezarowka:

K@tuś, zirca dziękuje kochane :ico_sorki:

Ja od kilku dni czuję się rewelacyjnie, wstaję rano i biorę się za sprzątanie, pranie, prasowanie, zmywanie a potem mam cały dzionek wolny :ico_brawa_01: Bardzo mi się to podoba że mam tyle energii, wydaje mi się nawet że przed ciążą miałam mniej.

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

10 lip 2008, 09:55

betka, to na pewno przewz no-spe, ja ją biore tylko doraźnie, bo jakoś wole nie używać leków w ciąży i ginka mówiła, że w moim wypadku to lepiej doraźnie, przed ciązą miałam niedrożny lewy jajowód i to coś tam robiło.. w każdym razie było przyczyną mojej niepłodności, ale to przeszłość więc już prawie nie pamiętam, bo po co :-)

Dzisiaj odpadł nam obiad, bo moja mama jest na urlopie i robi ruskie pierogi, więc idziemy na plac zabaw jak tylko posprzątamy mieszkanko, później lody..

Nasz maluch też szaleje, wczoraj P próbował poczuć jak to jest, leżał z ręką na brzuchu chyba z godzine, ale mały chyba zrobił sobie drzemke, bo nic się nie ruszał.. Śmiałam się, że czuje resprkt przed tatą i jest grzeczniutki :-)

Ja też nie moge doczekać się USG 4D, jeszcze prawie miesiąc, ale co zrobić..w tej mojej przychodni zawsze kolejki, z drugiej strony to będzie już 25 tc więc maluszek będzie większy i wszystko będzie dobrze widać ;-)

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

10 lip 2008, 12:05

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi co do tych skurczów...To ja tez je mam...
Myslałyscie juz o szkole rodzenia?

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

10 lip 2008, 12:17

#ania#, gratuluję półmetka :ico_brawa_01:
ja stawiam :ico_tort: z okazji 100-dniówki :ico_oczko:

Awatar użytkownika
asiula_o
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 517
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40

10 lip 2008, 12:48

Zirca gratuluję:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość