caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

04 wrz 2008, 13:06

Własnie przed chwilką kupiłam sobie brązową bluzeczkę, odcinaną pod biustem i wiązaną z tyłu za całe 36zł :) Była u nas w pracy pani sprzedająca różne lumpki no i mi się udało :)
_________________
no to super :ico_brawa_01:

a ztymi miesiacami to ja nigdy nie mogłam ogarnąć który kiedy się zaczyna, zwłąszcza,że różne żródła różnie podają :ico_noniewiem: , ja myślę,ze albo27 albo 28 :ico_noniewiem: :ico_wstydzioch:
brzuch mnie boli a do tego gdzies od tygodnia krzyz daje czadu
u mnie jest identycznie i dotego brzuchal twardnieje, a krzyż szczególnie po dłuższych spacerach to :ico_olaboga: i najgorsze,że jak się kłądę to nie mogę się ułózyć, bo na wznak to najwięcej wtedy boli, a an bokach to młody zaczyna tak kopać,że :ico_szoking: .....no i włąśnie jescze 3 miesiące, albo i dłużej :ico_olaboga: ...nie ma co...uroki ciązy :-)
zrobilam sobie przed chwila fotki, widac lepiej rozmiary i sadelko po bokach
kobieto ty chyba masz jakieś powiększające lustro, bo ja żadnego sadełka nie widzę :ico_nienie: , po porodzie to od razu to nikt chyba Ci nie uwierzy,ze niedawno rodziłąś :-) :-)
wiecie, ze my juz chrzciny wstepnie zamowilismy??? na 10 stycznia
to szybko, ale niektórzy wolą tak jak dziecko jest jeszcze malusie....a my Oskarka chrzściliśmy jak miał 11 miesięcy :-) , teraz też dopiero planujemy najwcześniej latem..

[b[aniafs[/b] lepiej nie ryzykować jeśli chodzi o choroby :-)

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

04 wrz 2008, 13:07

A propo jedzenia to my właśnie szykujemy się do grilla. Wyszło słoneczko i myślę że nam się uda trochę podjeść :ico_wstydzioch:

Mnie na szczęście żadna choroba nie bierze ale też nie czuję się najlepiej. Jestem osłabiona i nie mam na nic ochoty. Poza tym wszystko mnie boli. Muszę znów zrobić morfologię.

jeżeli chodzi o chrzciny to my robiliśmy w święta Bożego Narodzenia (25 grudnia). I jeżeli macie duże rodziny to odradzam robienie w domu. U mnie było 20 osób a nie mam małego mieszkania. Gotowanie przed, latanie przy stole i potem sprzątanie :ico_olaboga: po prostu masakra. A kasy poszło mi tyle samo jak bym wzięła w knajpie obiad. Ja teraz na pewno zrobię w restauracji, nie będę miał czasu, siły i ochoty na szykowane takiej imprezy. I tak mam problem bo nie wiem jak to będzie z roczkiem mojego Tymka. No bo przecież wypadało by zaprosić wszystkich co byli na chrzcie :ico_olaboga:

osita, z tym sadełkiem to troszkę przesadzasz :-D choć jak ty zawsze byłąś taka szczuplutka to dla ciebie takie wałeczki to sadełko :ico_oczko:

A ja na wesele wybieram się w maju. Bardzo się cieszę zę nie będę w ciąży i może w końcu się wybawię bo jak na razie jestem drugi rok na "odwyku" imprezowym :ico_placzek:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

04 wrz 2008, 13:23

Evik.kp my robiliśmy w knajpie i nie załuje,za 16 osób zapłaciliśmy jakoś 450zł- rosół, drugie danie, ciasto, kawa, cherbata, kompot i dodatkowo zamówiliśmy 2 torty i było super, u nas w rodzinie to nikt tak nie robił, byliśmy pierwsi i wszystkim się podobało, teraz też nie wyobrazam sobie robić w domu, ile to bieganiny, roboty, sprzątania i nawet na tyłku nie usiądziesz bo musisz usługiwać, a przecież jako matka też człowiek chce posiedzieć pogadac :-) , teraz też tak zrobimy....a my na roczek to zaprosiliśmy tylko teściów i chrzestnych(niezamężnych zresztą) było kameralnie :-)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2008, 13:25 przez caro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

04 wrz 2008, 13:23

choć jak ty zawsze byłąś taka szczuplutka to dla ciebie takie wałeczki to sadełko :ico_oczko:
nooooooo :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_oczko:
I jeżeli macie duże rodziny to odradzam robienie w domu.
ja nie mam duzej, ale i tak w knajpie robimy :ico_oczko: tutaj raczej w domu sie nie robi... baaaaardzo rzadko, i raczej jak ktos ma ogrod, to na ogrodzie. my juz mamy knajpke upatrzona - robilismy tam chrzciny carmen i bylo super. zarcie wysmienite, obsluga nienaganna... przed knajpka jest duzy plac, sa tez parki dla dzieci, parking obok... i morze tez :ico_oczko: zamawia sie menu, a w tym menu sa rozne dania i kazdy wybiera sobie to, co chce. napoje wliczone w cene, tak samo tort, szampan, przystawki... cena moze nie jest jakas niska, ale da sie przezyc - w zaleznosci od menu 25-30 € na osobe, co przy tutejszych zarobkach mozna powiedziec ze w pl ok 70 zl :ico_oczko: A! dzieci placa 10€ za menu, jesli nie jedza (jedza z rodzicami np.), to nie liczy sie dziecka :ico_oczko: a maja menu takie typowo dzieciece, np. nuggety, frytki, hamburgery.. super dieta, nie??? :ico_haha_01:
po porodzie to od razu to nikt chyba Ci nie uwierzy,ze niedawno rodziłąś :-) :-)
z Carmen wrocilam do poprzedniej wagi w poltora mca, ale wiecej przytylam na tym samym etapie niz teraz :ico_szoking: a brzuch mam wiekszy :ico_puknij:

teraz odnosnie mcy i tyg ciazy... za http://www.erodzina.com/forum/1-vt1632. ... 520b47a648
Kilka różnych sposobów na obliczanie miesięcy:

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum Smile

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

ja(karolcia) dostałam taka fajna książke od babci Very Happy na amym początku ciąży i tam miesiące są rozpisane tak (ale zawze pisze, że w przybliżeniu Wink ( ):
Pierwszy miesiąc : od 1 do 4 tygodnia
Drugi miesiąc : od 5 do 8 tygodnia
Trzeci miesiąc : od 9 do 13 tygodnia
Czwarty miesiąc : od 14 do 17 tygodnia
Piąty miesiąc : od 18 do 22 tygodnia
Szósty miesiąc : od 23 do 27 tygodnia
Siódmy miesiąc : od 28 do 31 tygodnia
Ósmy miesiąc : od 32 do 35 tygodnia
Dziewiąty miesiąc : od 36 do 40 tygodnia

czyli srednio, u mnie wg OM za chwile zacznie sie 7 m-ac, albo za tydzien dopiero :ico_oczko: ale juz 3 trymestr mniej wiecej wpadl... :ico_olaboga:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

04 wrz 2008, 13:30

nuggety, frytki, hamburgery.. super dieta, nie???
mi się podoba, bo też tak lubię :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

04 wrz 2008, 14:01

Tosia napisał/a:
bo mój Marek jest świadkiem
To już zmienia postac rzeczy i zobowiązuje do pozostania raczej do końca. Tosia, dasz rade. Trzymam kciuki!
Osita, z Ciebie to chodząca encyklopedia, mówisz- masz. Według wszystkich tych rozpisek ja jestem w szóstym m-cu.
A chrzciny w lokalu to chyba najrozsądniesze rozwiązanie, chyba że ktoś ma duzo miejsca i kilka par rąk do pomocy.
Karolina, wysłałam dzisiaj włóczki do Ciebie priorytetem, powinny być lada dzień.

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

04 wrz 2008, 14:53

Osita, z Ciebie to chodząca encyklopedia, mówisz- masz
hahhahaa, nieeeeee.... wiesz, ja jestem z tych osob raczej "ciekawskich". lubie szperac w necie... wiele osob, ktore mnie nie zna (zna z wypowiedzi na forum) uwaza, ze jestem strasznie madralinska, wyniosla :ico_oczko: ten typ tak ma, musi wtracic swoje 3 grosze wszedzie :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: ale nie na zasadzie narzucania swojej woli, swojego zdania... sama sie zastanawialam, jak to jest z tymi tygodniami/miesiacami/trymestrami... no i wkleilam.
A ze uwieeeeeeelbiam buszowac po necie, wiele tutaj znajduje. moja mama czesto do mnie dzwoni i pyta, czy mam kompa wlaczonego, zeby jej cos znalezc... nr telefonu, adres, jakas informacje, przepis... szybciej znajde ja, kilka tys kilometrow od niej, niz ona sama w domu z ksiazka kucharska, ksiazka telefoniczna, czy tez dzwoniac po roznych instytucjach :ico_oczko: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Lece do mezusia, przyjechal z zakupami :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

04 wrz 2008, 17:41

osita, to już wiem do kogo się zwrócić jak będę czegoś szukać a nie będę mogłą znaleźć :ico_oczko:

No a my po grilku :-D pycha sprawa :ico_brawa_01: objadłam się za wszystkie czasy. Mąż poszedł z małym na spacerek a ja się relaksuję. Muszę sobie znaleźć spodnie dresowe b nie mam w czym chodzić. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

04 wrz 2008, 17:57

Evik.kp, wlasnie ogladalam twoje zdjecie sprzed jakis 10-11 mcy :-D

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

04 wrz 2008, 18:11

osita, a gdzie je znalazłaś??? :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość