BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

04 wrz 2008, 15:24

shoo pisze:szkrab, BeataW, podziwiam Was, ze wychowujecie dwojke szkrabow naraz, ja sobie probowalam wyobrazic jakby to bylo, jakby mi jeszcze jakis brzdac platal sie pod nogami, kiedy zajmuje sie tym, ktorego teraz mam

shoo kwestia przyzwyczajenia...najgorzej było na samym poczatku,kiedy Piotruś godzinami wisiał na cycu,a Iza czuła się chyba troche odrzucona,choć starałam sie jej poświęcić jak najwięcej czasu...potem Piotrkowi się unormowało,je co 2,5-3 godz.,dużo śpi,więc mam czas dla Izy...poza tym Iza jest baardzo samodzielna,sama zrobi siku na nocnik,sama weźmie sobie soczek czy np kromeczkę chleba. Jak trzeba to fajnie bawi sie sama,maluje,układa puzzle...ja nie narzekam :ico_oczko:
Pewnie gorzej jest,jak jest mniejsza różnica wieku :ico_noniewiem:
shoo pisze:), nie probowalam jeszcze dawac tego mlodemu (Infacolu), ale podobno skutecznie pomaga sie odbic...

Piotrkowi pomógł na kolki :ico_oczko:
margarita83, słodziutka niunia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

04 wrz 2008, 18:38

BeataW, dziekuję :-)
Dokazuje tylko ale cóż taki urok noworodków :ico_spanko:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

04 wrz 2008, 20:50

Gie czytałam Twój opis porodu...ale się rozpisałaś :ico_olaboga:
Czekam na c.d. :ico_oczko:

Jeżeli chodzi o karmienie,ja nawet mogłabym leżeć z młodą przyczepioną do cycka cały dzień,ale przecież mam dwóch synków w wieku szkolnym..kto zrobi z nimi lekcje,obiad itd.
Żeby jeszcze Emilka najadała się to pół biedy,a tu ... :ico_olaboga: dziecko płacze,pręży się,ssie pięść...ja przystawiam ja raz do jednej,raz do drugiej piersi...Mała śpi kilka minut ,potem budzi sie i płacze.
Ech...ja nie wiem ,młodszego syna karmiłam do 2 lat i nie było problemów.
Piersi mam miekkie nawet po całym dniu nie przystawiania Emilki do cyca.

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

04 wrz 2008, 21:52

JAGNA - co do opsiu porodu - to i tak w wielkim skrócie... jakbym miałą opisać wszystko dokładnie, to chyba z m-c by się zeszło... postaram się jutro dokończyć, bo niewiele już zostało... :)

Ja też podziwiam te kobietki, które mają kilkoro dzieci... JAGA - a Ciebie w szczególności...

a moja Zuzia jest dzisiaj tak grzeczna, że aż się nie mogę nadziwić... wczoraj wieczorem przypomniało mi się, że mam w domu smoczek, podałam małej po całym dniu płaczu i jak usnęła, to spała chyba ze 4 godziny i nie mogłam jej dobudzić na kąpanie :ico_olaboga: :ico_olaboga: całowałam ją po buzi, po rączkach, całowałam ją, a ona NIC! Tylko się przeciagała...

dzisiaj cały dzień też jest bardzo grzeczna, tylko je i spi i ssie smoczka - oby tak juz zostało :)

pozdawiam wszystkie :)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

04 wrz 2008, 22:45

Gie, oj kochany smoczek....ja tez malej wtykam do buzi...

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

05 wrz 2008, 09:39

Moja tez ciagnie dydusia, ale wyobraźcie sobie że nie może byc sylikonowy :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Mamy kilka i jej podpasowały akie z Tesco :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

05 wrz 2008, 11:22

margarita83, no prosze dziecko mało wymagające :ico_oczko: :ico_brawa_01:

Moja ma silikonowy ,przezroczysty Aventa.

Nockę miałam nie za ciekawą.Emilka coś marudziła,i dawałam jej tylko piers :ico_placzek: potem oszukiwałam ja herbatka Hippa ale nic z tego,ciagły płacz .
Więc niestety,ale nie pozostaje mi nic innego jak ja dokarmiać. :ico_placzek:
Po kąpieli i butli mleka spi jak aniołek po kilka godzin.A dzisiaj jak najdłużej spała z godzinke to dobrze :ico_olaboga: :ico_noniewiem: :ico_placzek:

A teraz wybieram sie na spacer,bo w domu to chyba zaraz usnę.
Mam fajne worki pod oczami,ale co tam :ico_placzek:
Ok wpadne póżniej.
Pa

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

05 wrz 2008, 12:47

Jagna30, Twój mąż nadal w delegacjach czy wraca codziennie do domu???
Jak sobie radzisz sama z trójka dzieci???
Mój P. pracuje juz od poniedzialku i jak na złość nie wróci dzisiaj :ico_placzek: tylko jutro.
Jestem uryczana po pas :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Mała nie chciala wcale spać za zdnia, teraz zasnęła nie wiem na ile :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Co do smoczków to Maja jest antysilikonowa - nie chce tych "firmowych" ssać, smakują jej te z Tesco - próbuje jeszcze ją oszukiwać i podmieniam, ale ona wypluwa :ico_szoking:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

05 wrz 2008, 13:10

Witam.
U nas nocka spoko mala idzie spac tak kolo22 budzi sie na cyca po 4 godzinkach je i czasami jej cyc wystarcza i idzie spac do 5 moglo by tak zostac :ico_sorki: Co do cumla u nas zaden nie pasuje tak wiec bedzie pewno bezsmoczkowa :-) Na spacerkach spi jak aniol dobrze ze pogoda dopisuje :ico_brawa_01:
Wiki biega poplacu zabaw a Julka spi :ico_brawa_01:

A od jutro mam tesciowa na karku przez caly tydzien :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
murdemille
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1021
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:55

05 wrz 2008, 17:07

witajcie, tu czerwcowka 2008 :-D

jejkuuu jakie piekne maluszki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: a jakie malutkie :ico_haha_02:
gdyby ktoras z Was zechciala cos kupic to zapraszam,na nasze czerwcowe dzieciaki juz chyba za male :-D


http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... 61#4591561

pozdrawiam serdecznie i zycze cierpliwosci :-D

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość