Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

28 paź 2008, 22:28

Hej :-D
A ja dopiero usiadlam od rana...

Sylwia ale straszna sprawa z tym wozkiem i zatruciem :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: faktycznie straszny pech....ale teraz juz musi byc dobrze!!!

Janiolku mam nadzieje ze szybko uloza sie te kardiologiczne sprawy!!!

Anita tez pamietam jak czekalam na A a jak wchodzil do domu to pelnia szczescia!!!

Ania na patologii bedzie ciezko pewnie bo serducho bedzie pekalo ale na pewno dasz rade!!!!Widzialam Tosi zdjecia na nk!!!Cudna!!!

Karolina Ami wyglada bosko!!!Slodka jest niesamowicie!!!

Yvone mam nadzieje ze uloza sie sprawy bankowe!Trzymama kciuki z doktoratem!!!

Kasia ja tez jak widze noworotki nie moge uwierzyc ze Nelinka byla taka mini :-D


Ja dzis mialam kolosa i caly dzien zajec do 19.15.Jakos poszlo...w czwartek jedziemy do lublina i nelinka sprzedana dziadkom :ico_brawa_01: zapowiedzieli ze my mamy wolne i mozemy robic co chcemy a oni wnuczka sie zajma :ico_brawa_01: Takze jak tylko wroca z pracy to Nelinka jest ich do samego wieczora :-D troche odpoczniemy i pojdziemy sobie gdzies we 2ke. :-) Ide pisac prace bo jutro musze oddac. :ico_zly:

[ Dodano: 2008-10-28, 21:30 ]
Justyna czy wypasiona cebulowa bedzie z serem żółtym :-D ??

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

28 paź 2008, 23:46

Justyna czy wypasiona cebulowa bedzie z serem żółtym ??
z topionym "Złoty Ementaler", w tym tygoodniu bida :ico_oczko: w sumie juz zjedlismy i byla super. Strasznie sie najadłam, ale tak mi smakuje ze zjadłabym jeszcze.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

29 paź 2008, 09:20

sylwia czasem musi byc pod górkę zeby później mogło być z górki :ico_haha_02: ludzie są beznadziejni szkoda slów na takich

czy wasze dzieci też tak szybko wyrastaja z ciuszków? :ico_szoking: matko ja nie nadążam wymieniać rozmiarow kasy ciagle brak a tu co i rusz ciuszki za małeteraz 86 juz sie ciasne robi trzeba kupować 92 body rajstopki pajace do spania :ico_olaboga: ja chcę ogłosić bankructwo :-D pocieszam sie tylko że jak kupie teraz to przy drugim bobasku tyle nie wydam

mam też problem z butami bo Łukaszek ma takie jesienne buciki rozmiar 20 ale są juz takie ledwo ledwo a jak zaloże takie grube rajstopy to juz noga nie wejdzie a na wszystkich swiętych tzreba sie przecież cieplutko ubrać no i teraz na biegu muszę coś kupic ale nie wiem czy kupować jeszcze takie jesienne czy juz typowo zimowe na kożuszku?
ceny mnie dobijaja w sklepie patrzyłam na buciki to 140 zł :ico_szoking: a na takim miejskim targowisku 50 zl nie zla różnica tylko że w tych tańszych to akurat nie ma Łukaszka rozmiaru wogóle z tym rozmiarem to też dziwna sprawa bo teraz ma niby 20 a jak mu buciki 22 przymierzyląm to były na styk wiec tzreba by wziaść 23 żeby luźno było

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 paź 2008, 10:56

kasia1983, moze lepiej zimowe, załozysz ciensze skarpetki i bedzie ok, bo nastepna para jesiennych i potem zimowe pomoga w bankructwie.. no chyba ze znajdziesz mega okazje.
Lenka nawet spoko z tymi ciuszkami, bo mialam sporo bodziaków które nosiła od lutego i w sumie jeszcze je nosi ale juz bede musiala je odlozyc. Teraz nosi 74, pare wiekszych na 68 a sweterki niektóre ma na 80, ale sa dosc luzne i trzeba rekaw podwinac, no ale to zaden problem. Z reszta do 86 mamy wszystko procz bodziaków i pajacykow bo jak mam pare groszy wiecej i jest cos ładnego to kupie i czeka na swoj czas. A w listopadzie bedzie wyprzedaz w tesco to troche sie obkupimy. Bluzeczki i bodziaki mam nowe, ale spodenki czy sweterki wygrzebuje.

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

29 paź 2008, 11:55

Ja ma buciki na 20 i zimowe i jesienne. Jak jesienne będa na styk, to zrobie tak jak radzi Janiołek, zimowe i cieńsze rajtuzki. Ja ostatnio kupiłam Amelci rajtuzki w tesco po 20 zł 2 pary, myslałam, że to tanio, a wczoraj w biedronce, grubsze, super ciepłe, bawełniane z małą domieszką poliestru czyli tak jak te z tesco i kosztują - uwaga 6 zł. Załamałam się, że kupiłam droższe. A w biedronce zakupiłam kilka par, a są naprawdę śliczne. Są też i pajacyki i dresy po 15 zł też bardzo fajne.
Amelcia tez mi wyrasta z rzeczy. Widzę to po ciuchach. Ona ogólenie jest maleńka, ale ostatnio spodenki na niej zaczęły wyglądać jak rybaczki. Taka długa się zrobiła i chuda. A teraz jeszcze nie chce nic jeść i zęby idą i jeszcze żłobek.
Janiołku mam nadzieję, ze się wyrobisz w czasie i trafisz na normalnych ludzi, którzy nie będą utrudniać. Jestem pewna, że wszystko się ułozy ze sprawami kardiologicznymi.
Ja jutro zarejestrowałam Amelcie na szczepienie przeciwko grypie, ale nie mogę nigdzie dostać szczepionkę. Tak więc nie wiem czy ją zaszczepię, a przekładanie przy żłobku mi się nie podoba. Amelci wychodzi kolejna czwórka. Tzn wyszła już do połowy.
No a jutro na uczelnię, a potem po Ami i na szczepienie i będę czekać do późnej nocy na mojego M, bo w pracy.
Wiecie co, ja to wam czasę zazdroszczę optymizmu.
Nie mogę sie doczekać jutra i tego doktoratu do porawek, bo już nie wiem co ze sobą zrobic. Amisia w żłobku mieszkanie wysprzątane, nawet pierogi porobiłam i pomroziłam na najbliższe dni. Janiołku daj przepis na cebulową. Ja mam ale bez serka i nie jest tak dobra.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 paź 2008, 12:15

Janiołku daj przepis na cebulową. Ja mam ale bez serka i nie jest tak dobra.
Sa dwie wersje: 1. Bardzo syta wystarczająca za cały obiad i 2. taka jako zupka przed drugim daniem:
1. na każdy 1litr wody dajesz 1 kg cebuli
a. gotujesz rosołek, możez dodać boczek wędzony.
b. Pokrojona cebule trzeba zeszklić na patelni (ja kroję w piórka, nie musi być dokładnie bo potem i tak to miksujesz)
c. cebule dorzucasz do wywaru i gotujesz ok 15 minut
d. pod koniec gotowania dodajesz ser żółty pokrojony, albo serek topiony
e. miksujesz, wyławiasz boczek, kroisz go na kawałki
Gotowe
Wersja 2. różni się tym że na 1l wody daje 0.5kg cebuli.

A ja dzis mam wolne bo nie mialam autobusu i pojechalam do domu nadrobic zaległosci w sprzątaniu. Lenka nie pląta się pod nogami więc już kończe.

[ Dodano: 2008-10-29, 11:16 ]
a jeszcze czasem dorzucam odrobinę marchewki

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

29 paź 2008, 14:03

dzięki, już spisałam i spróbuje zrobić. Brzmi smakowicie. Przeczytalam, że dla Francuzów jest to takie danie jak dla nas bigos.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 paź 2008, 14:13

Przeczytalam, że dla Francuzów jest to takie danie jak dla nas bigos.
a mi na to przypomnieli się angielscy lotnicy przebrani za sprzedawców cebuli w "Allo, Allo" :-D Kończe sprzątanie, zaraz trzecie pranko wrzucam. Dawno nie było takieg porządku

sylwia77
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 21 mar 2007, 22:31

29 paź 2008, 14:30

Przepis na zupę brzmi smakowicie. Spróbuję zrobić innym razem, bo dzisiaj zaplanowałam spagetti.

Kupiliśmy wózek za 300 zł i powiem wam, że pod względem jakości to mu dużo brakuje do tego co mieliśmy, ale cóż zrobić. Teraz kupiliśmy parasolkę a te z reguły są węższe niż ten wózek co mieliśmy. Nie wiem jak się Patryk w nim pomieści jak będzie poubierany na zimę :ico_placzek:

Muszę jechać na komisariat na Kozanów i zgłosić kradzież wózka, bo chcę się ubiegać od ochrony osiedla o zwrot kosztów i bez świstka z komisariatu nic nie załatwię. Ciekawe jak ochrona do tego podejdzie, kupe kasy biorą co miesiąc za ochrone to odpowiadać też powinni.

Ela zazdroszcze Ci, że masz tyle wolnego czasu. Ja jak wracam koło 17 to nie wiem w co ręce włożyć. Ostatnio weny nie mam do sprzątania, ani do gotowania. Jakoś tak mnie te wszystkie sprawy przygnębiły, że zrobiłam się jakaś taka smutna, nic mnie nie cieszy. I ta pogoda przygnębiająca, ile może padać i padać.

Ania ja na tej patologii to chyba bym nie wytrzymała. Jak widzę ludzkie nieszczęścia to nie potrafię powstrzymać łez. Taka ze mnie wrażliwa rybka marcowa.

kasia1983 mój Patryk od dłuższeg czasu nosi rozmiar 86. Taki drobniutki jest. Teraz musiałam mu tylko dokupić buty na jesień i zimę i kombimezonik. Buciki ma kupione w rozmiarze 21. Ja kupuję w Factory, jest taniej niż w galeriach. Chociaż cen z Biedronki Factory nie przebije :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 paź 2008, 14:34

Ja jak wracam koło 17 to nie wiem w co ręce włożyć. Ostatnio weny nie mam do sprzątania, ani do gotowania. Jakoś tak mnie te wszystkie sprawy przygnębiły, że zrobiłam się jakaś taka smutna, nic mnie nie cieszy. I ta pogoda przygnębiająca, ile może padać i padać.
ja też wracam albo o 16 albo o 18 wiec bawie sie z lenka, kłade ja spac, a potem nie mam siły, co najwyżej pozmywam, żeby nie smierdziało ze zlewu, dlatego ciesze sie, że dzis zrobilam sobie taki dzien. W sumie jeszcze nie miałam dnia dla siebie od narodzin Lenki wiec tym bardziej się cieszę. U nas dziś pogoda śliczna - cieplutko, słonko świeci, lekki wiaterek więc pranko suszy się super. A Lenka w kurtce zimowej bo ta ciensza miała wczoraj przejscia i własnie sie suszy :ico_oczko: wezme jej moze ciensza bluze i sweterek bo w tej kurtce sie ugotuje.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości