Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

23 lis 2008, 09:25

ivi dziękuję za zaufanie :p, ale fakt dopiero jestem na 3 roku i to medycyny fizykalnej - czyli glównie związanej z dzialanie prądu w leczeniu osób chorych, co nie zmienia faktu, że owszem ginekologie mamy, no ale dopiero kolejnego semestru a ja jestem na dziekańskim bo w ciąży jest zakaz pracy przy przy zabiegach galwanizacji i jonoforezy . Ale fakt nie uważam, że na określenie plci jest zbyt wcześnie i może nawet nie leży to w tym czy lekarz jest dobry czy nie - niekiedy dzida jest zwyczajnie wstydliwa:) Zdarzaly się sytuacje kiedy lekarz dzień przed porodem potwierdzal chlopca a przy porodzie okazalo się, że to czego faktycznie nie bylo to pępowina :) A co do Twojej szwagierki - bez urazy - próżna kobieta - dziecko to dar. Ja też do tej pory dbalam o wygląd po 4 godziny spędzalam w klubie. Obowiązkowo śmigalam po 45 minut dziennie na orbitrku i to na obciążeniu 5. A ile ja pieniądzy na odżywki, rollery itp. wydalam to się nie mówi. A teraz nie jest to dla mnie ważne :) Nie zamienilabym mojego synka na nic - nawet jeśli nigdy nie wróce już do formy z okresu z przed ciąży :)

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

23 lis 2008, 09:26

avanti83, jak sie Kochana czujesz
witaj cieplutko rankiem widze że nie ja jestem rannym ptaszkiem :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

23 lis 2008, 09:47

avanti83, jak sie Kochana czujesz
rewelacyjnie :-D :-D :-D tylko nadal brzuszka brak :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-11-23, 09:05 ]
Dziewczyny a jak u Was z rozstepami??? Ja generalnie staram sie im zapobiegac tylko ciekawa jestem jaki bedzie skutek jak brzusio urosnie do mega rozmiarow w kazdym razie bo kazdej kapieli smaruje sie oliwka dla dzieci a dodatkowo wciram w skore krem o nazwie FISSAN ktory podobno potrafi zdzialac cuda :ico_oczko: i jak na razie jest ok

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

23 lis 2008, 10:08

czesc dziewczyny !
powiem wam ze ja mam co dzisiaj swietwac!!!
własnie wziełam ostatni zastrzyk ! Było ich 60 i myslałam ze juz sie nie skoncza ...zrobiły mi sie az zrosty na brzuszku no ale czego nie zrobi sie dla fasolinki...... :ico_sorki:
tak wiec stawiam kazdej po kawałku :ico_tort:
tylko nadal brzuszka brak
a ja powiem szczerze ze moge juz sie pochwalic brzuszkiem ......mezus sie smieje ze rosnie jak na drozdzach

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

23 lis 2008, 10:30

avanti83, to cieszę sie ze tak dobrze sie czujesz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a brzusio urosnie zobaczysz :-)
ja też nie mogę sie doczekać gdy bedzie widać jakiś już brzuszek :ico_oczko:

a jeśli chodzi o rozstępy to ja po każdej kapieli stosuję balsam nawilżający z Lirene ale rozgladam sie jeszcze za jakims do smarowania na rozstępy bo gdy brzusio zacznie rosnać noi piersi to trzeba jakoś zapobiec jeśli sie da :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

23 lis 2008, 11:16

czesc
nie moge spac!

avanti super ze dobrze sie czujesz. Ja na rozstepy stosuje to taki specjalny balsam robiony na mleku i miodzie- jest bardzo tlusty i poki co jest ok. Zobaczymy do kiedy bedzie dobry i skuteczny.

zoola super ze juz zastrzyki za Toba.

ejustysiu moja szwagierka jest okropna! To kobieta pozbawiona instyktu maciezynskiego, do dzieci ma nianie, ona nie pracuje tylko wydaje szmal, opala sie, lata po gabinetch kosmetycznych, SPA, sklepach i po przyjeciach. Dzieci dla niej nie istnieja, woli dac im pieniadze zeby miec ich tylko z glowy i spokoj. Czasami nawet 2 dni z nimi nie rozmawia bo nie ma czasu! Dzieci sa nieszczesliwe- moja tesciowa bardzo cierpi gdy to widzi.
Ja nie ukrywam, moja ciaza byla nie planowana ale kocham moje dziecko.
Jestem gotowa oddac za nie zycie i moj maz tez.

Greg zalatwil na mojej uczelni, ze jezeli nadrobie zaleglosci to mi by zaliczyli rok. Kolezanka w poniedzialek przysle mi materialy i zaczne nadrabiac zaleglosci, tu w szkole nie ma tego duzo nie to co w POLSCE. Wiec dam rade i moze zalicze semestr, moze nie bedzie zaliczony wzorowo ale zawsze semestr do przodu.

dobra koncze, bo zaraz przyjda sprawdzic czy spie i mnie opiepsza ze siedze na kompie.

ejustysiu lekarze zastanawiaja sie czy zrobic mi tomograf glowy, mowia ze to jest bezpieczniejsze niz rezonans magnetyczny.
Dzis o 10;00 rano zadecyduja, jezeli beda chcieli to zrobic to zrobia dzis o 13;00 a jutro bedzie wynik.
Bole glowy zaczely sie juz na Sycyli i czesto przy bolu glowy czuje ze moj glos sie spowalnia i tak wydluza- chwilowo, tak jakbym byla po 2 drinkach i zaczyna mi wirowac w glowie. Jest to bardzo przerazajace uczucie, bo nigdy tego nie mialam . :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

23 lis 2008, 13:26

ivi, a nie masz czasem anemi bo jeśli tak to od tego mogą być bóle, no i podróż , zmiana klimatu. Ja jak przeprowadzalam się do holandii to z bólu nie moglam wytrzymać i zaraz krostki mnie jakieś wsypaly i okazalo się wlaśnie, że zmiana klimatu gwaltowna. Mogą to też być zatoki :) Rezonans magnetyczny faktycznie może być bardzo niebezpieczny dla dzidziusia, tomografia również nie jest wskazana, chyba, że jest podejrzenie krwiaka, tętniaka bądz poważnego urazu spowodowanego wypadkiem. Jeśli już lekarz zdecyduje się na wykonanie takiego badania ręsztę ciala powinnaś mieś obwinięte specjalną folią (podobną do aluminium). ivi, ja dopiero się uczę, ale wierz mi slucham uważnie na wykladach. Wiem, że u nas robione są nawet przed badaniem testy ciążowe przed badaniem wykluczające wczesną ciążę. Po wykonaniu takiego badania należy odczekać 1-2 miesiące przed zajściem w ciążę.
Badanie MR jest zasadzie nieszkodliwe dla ludzi, ale nie dla maluszka :(

Jeśi chodzi o mnie nie zgodzilabym się na wykonanie tego rodzaju badania- ani tomografi ani MR chyba że podejrzewany bylby krwiak itp. W stanach innej aparatury niż w Polse nie ma - wiem, bo moja siostra mieszka od 12 lat kończyla tam studia i teraz tam pracuje i mówi, że jeśli chodzi o SZ jest tam nawet gorzej niż w Polsce (wbrew pozorom) Ivi jeśli nie wykluczono anemii bądz może czujesz, że to zatoki bądz inna pozornie mniej groźna przyczyna to zastanów się nad tym badaniem

[ Dodano: 2008-11-23, 12:30 ]
Przepraszam jeśli nie napisalam skladnie, ale pes mi wlaśnie papcia gryzie i jestem nieco rozproszona :)

[ Dodano: 2008-11-23, 13:24 ]
avanti jeszcze urośnie, a jak urośnie to zobaczysz jaki brzsio niewidoczny. Ja mam wyjątkowo wielgaśny brzusio :):))) (jutro Wam wkleje, bo Krzysiu musi fotke mi zrobić) Mi mój to już w spaniu przeszkadza i to bardzo a gdzie tu jeszcze do maja :(:(:( :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

23 lis 2008, 16:55

ejustysiu dziekuje za odpowiedz, odpowiedz jest jak najbardziej jasna i zrozumiala dla mnie.
Greg tez mowi ze takie badanie jest chyba wskazane przed ciaza. Ale wlasnie poszedl do lekarza i mowi ze pol roku przed ciaza mialam wypadek i niestety, kregoslup ulegl obrazeniom. Coprawda moglam chodzic, ale z dlugim siedzeniem czy staniem mialam duze klopoty. Przez 2 miesiace mialam rehabilitacje a lekarz powiedzial ze jak zajde w ciaze to moge odczowac bol kregoslupa, moze bol glowy to jakis ucisk na jakies nerwy w tym kregoslupie- ja sie tam na tym nie znam. Greg juz dzwonil do mojego lekarza, ktory leczyl mnie po wypadku i ma sie skontaktowac z lekarzem z kliniki. Moze to od tego kregoslupa.
A problemy z krwia mialam jak mialam 12 lat, wtedy bylo za duzo we krwi zelaza i krew byla gesta i musieli ja rozzedzac a zelazo gdzies sie odkladalo, a teraz jest znaczny spadek zelaza- sama juz nie wiem.
Narazie o tym badaniu nic nie mowia, ale skoro piszesz ze to strasznie niebezpieczne to faktycznie nie ma sensu sie zgadzac zeby usluszec ze wsztystko w porzadku.
Nudnosci pomalutku przechodza- dzis na sniadanko zjadlam pomarancza, platki na mleku i sok jablkowy wiec pierwsze normalne sniadanko od kilku tygodni.

Przepraszam ze tak ciagle o sobie ale oni mnie tu strasza, moja mama i tesciowa wcale sie na tym nie znaja. Jedynie Greg mysli trzezwo i racjonalnie.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

23 lis 2008, 17:09

Ivi, spadek żelaza jest normalny w ciąży i jeśli anemia jest niewielka to nic strasznego. Podejrzewam, że to może być przyczyną bólu, ale faktycznie kręgoslup też, choć nie sądzę by uciskal jakiś nerw :) A wypadek byl dawno więc uraz glowy z jego przyczyny to nie jest :) Życze szybkiego powrotu do lepszego samopoczucia i nie przepraszaj bo nie masz za co :) A i co do tego kręgoslupa to nie śpij na plecach :) szczególnie teraz dzidzia by Ci go obciążala co sprawialoby dodatkowy ból - najlepie spać na boku z poduszką między nogami hihi - mi tak najwygodniej :)

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

23 lis 2008, 17:21

ejustysiu spie na prawym boku bo tak mi faktycznie wygodnie i nawet wtedy tak mnie nie mulilo. I mam kupiona taka poduszke rodal- taki dlugi na 150 cm i sobie go tak zwijam miedzy nogi i wtedy jest mi juz dobrze :ico_brawa_01:
Czekam na Grega jeszcze nie wrocil od lekarza, moze faktycznie bol glowy jest spowodowany tym ze jest ta anemia.
Najwazniejsze ze z dzieckiem wszystko dobrze, widzialam jak bilo serduszko.
Wkurza mnie to lezenie, od samego poczatku ciazy ciagle cos mi wyskakuje.
Jak bede cos wiedziec to cos napisze, co tu zadecydowali.

ejustysiu a ty dzis siedzisz w domciu?

[ Dodano: 2008-11-23, 16:47 ]
Greg wlasnie powiedzial ze dodzwonili sie do lekarza i zaraz bedzie wiadomo co dalej. Narazie czekamy na decyzje. Moja mama i maz poszli teraz i rozmawiaja z ginekologiem, czekaja tylko n lekarza tego od kregoslupa i wtedy zadecyduja. Najgorsze jest to, ze jest zamieszanie i wszyscy lataja i jak narazie odpowiadaja mi polslowkami.

[ Dodano: 2008-11-23, 19:37 ]
Czekam dalej.

[ Dodano: 2008-11-23, 20:39 ]
Wiec tak- trzymaja mnie do jutra.
Dokumentacja leczenia doszla, lekarze jeszcze raz zrobia jutro badania krwi. Potem wypuszcza mnie do domu, jak bedzie mnie bolala glowa mam zaraz przyjechac do kliniki i potem beda sie dalej zastanawiac.
Przed ciaza nie mialam bolu glowy- tylko bolal czasami kregoslup.
Greg dlugo rozmawial z lekarzem i tlumaczy ze mam sie nie denerwowac, ufam mu. Koncentruje sie na dziecku zeby je urodzic, to tyle.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość