Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

26 lis 2008, 15:14

Evik, ja nie pracowałam w kraju przed zajściem w ciążę. Mam świadectwo pracy z Anglii na podstawie, którego przyznali mi zasiłek dla bezrobotnych w Polsce, na pół roku.
Jest takie prawo, że jak kobieta urodzi dziecko w ciagu 30 dni od dnia wpłyniecią ostatniego zasiłku to przysługje jej dodatkowe pół roku zasiłku macierzyńskiego. Ja ostatni zasiłek dostałam 4 listopada więc jakbym urodziła do 4 grudnia załapałabym sie na ten macierzyński. Ale to raczej nie mozliwe. Gdy bym wiedziała, wczesniej, że istnieje taka mozliwość to bym się poprostu miesiąc poźniej zarejestrowała po ten cały zasiłek.
Rzeczywistośc jest taka, że żeruja na ludziach ile się da, i martwia się oby to za dużo człowiek przypadkiem nie dostał.
Pciesza mnie fakt, że mąż ubezpieczył nas oboje u siebie w pracy i z tytułu urodzenia dziecka wpadnie nam troszkę kasy :ico_sorki:

[ Dodano: 2008-11-26, 14:16 ]
Dzięki dziewczynki, fakt bruszek nie za wielki bo nawet położna się dziwiła że jakis mały jak na 9 miesiąć.

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

26 lis 2008, 15:35

Aniu, jaki sliczny maleńki bimbołek :ico_brawa_01: :-D
Ja to się normalnie kompleksów przy Was nabawię :-D
Dzięki za przypomnienie starej sklerotyczce o kosmetykach :-D Chusteczki mam Dada, bo sama ich używam,a ponieważ jestem alergikiem, dokonałam testu na sobie i uważam, że w swojej mini cenie są rewelacyjne :-D
A resztę dokupię z serii Nivea, bo Johnson potrafi nieźźle uczulić... Przeszłam to z córcią i na wszelki wypadek nie będę ryzykować :ico_haha_01: Ale tym niech się żadna nie kieruje, bo to rzecz gustu, upodobań i wrażliwości... Każdy dzieciaszek inny... Jednemu służy to, drugiemu tamto...
Do pupci poproszę w aptece, żeby mi zrobili kremik recepturowy, bo się świetnie sprawdza i potem może jeszcze posłużyć mamusi na łagodzenie noska po katarze siennym :-D Nieładnie tak dziecko do swoich celów wykorzystywać, nie...? :-D :ico_wstydzioch:
Sudocrem jest rewelacyjny, ale szlag mnie trafiał zawsze jak miałam go zmywać :ico_olaboga:
Osita, a co żarłaś, że hafty uprawiałaś...? :ico_noniewiem:
Evik, powodzenia w załatwianiu formalności... To się biedna nalatasz... Zadzwoń do szefowej najpierw i niech Tobie od A - Z wyłuszczy, jakie papiery, w jakiej ilości musisz mieć, żebyś nie musiała 1501 razy biegać...
Mój mężuś wczoraj do mnie zadzwonił i powiedział, że poważnie myśli nad zmianą pracy... Z polecenia kumpla ma po Nowym Roku iść do firmy w Poznaniu i dowiedzieć się co i jak... Codziennie wieczorem podobno w domku... Co druga sobota pracująca... Każda niedziela wolna... LUUUUDUUUU, jak ja bym chciała, żeby to wypaliło... I pieniążki podobno te same co teraz... Bożuchnu... Żyć nie umierać... Wreszcie zaczęlibyśmy żyć jak ludzie... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
W związku z powyższym może udałoby mi się wrócić do pracy na stałe, a nie tylko z doskoku. Bo teraz po mnie dzwonią jak się wali i pali... Moja mamusia mogłaby już wtedy dać sobie spokój ze swoją pracą... Na rencie jest i dorabia bez żadnych dodatkowych świadczeń... Mogłabym sobie wtedy pozwolić na to, żeby z wnusiem siedziała i płacić jej nawet tyle, ile ma teraz...
Kurka, ale się rozmarzyłam... :ico_noniewiem: :-D

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

26 lis 2008, 16:06

Karolina2411 pisze:Kurka, ale się rozmarzyłam..
marz to może się spełni :ico_oczko:


Hura hura Ania brzucha pokazała :-D Jakiś on mały :ico_szoking: Już dawno temu wyglądał na większy, odchudzałaś się ? :ico_haha_01:

Karolina Ty męża do domu sciagnąć próbujesz a mój pracy na Tira szuka :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

26 lis 2008, 16:10

asika82 pisze:Karolina Ty męża do domu sciagnąć próbujesz a mój pracy na Tira szuka :ico_olaboga:

Sorki, ale on się z choinki urwał...? Wybij mu to toporem ze łba... Życie przez palce ucieka... Dwa domy prowadzisz... Stres za stresem łykasz, jak słyszysz o wypadkach... Niiiiieeee!!!! Koszmar!!!! Przeżywam to już tyle lat a jeszcze nie przywykłam...

[ Dodano: 2008-11-26, 15:12 ]
asika82 pisze:Już dawno temu wyglądał na większy, odchudzałaś się ? :ico_haha_01:

No właśnie, o tym nie pomyślałam... :ico_noniewiem: :-D

[ Dodano: 2008-11-26, 15:18 ]
Poza tym, już kiedyś na tym wątku Ani napisałam, jak to życie wygląda... Wieczorkiem znajdę tego posta i Podam Tobie stronę...

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

26 lis 2008, 16:27

hej dziewczynki ja dzis zwleklam sie z lozka o 12 fajnie tak jak cora da odpoczac..a teraz wybieram sie na goraca czekolade do baru z kolezanka i jej cora fajna cafejka jest tam plac zabaw dla dzieci w roznym wieku wiec dziwczyny sie wyszaleja a my posiedzimy i bedziemy sie oblawiac goraca chocolade..oczywiscie to jest w srodku..wiec pogoda nie gra roli...co do kosmetykow ja kupilam wszystko co potrzebne i nie potrzebne z jonsona ale przez to ze tutaj jest tylko taka marka plus te sklepowe cos jak tesco itd takze wyboru nie mialam ...mam nadzieje ze sie nie uczuli mala z tym ze kupilam taka nowa serie na srodkach naturalnych dla alergikow bo juz dawno slyszalam ze jonson uczula przy Emilce uzywalam nivea i bylam bardzo zadowolona..do pupy uzywalam sudocrem i teraz tez go kupilam plus zasypke i inny krem tak dla odmiany...wanienke kupie chyba w sobote pojedziemy z mezem to popatrze co jeszcze dokupic nie mam szczoteczki do glowy maz mi mowi dlaczego nie kupilas a ja mu na to ze urodzi sie dziecko jesli bedzie miala wlosy polecisz i kupisz a jak nie pozycze jej mojej...on jestbardziej przejety niz ja wczoraj zadawal pytania jak to bedzie wygladac i czy jakby mogl byc to czy bedzie w tej samej sali jak mu powiedzialam ze bedzie siedzial obok mnie jesli sie zdecyduje to nie chcielibyscie zobaczyc jego miny totalny strach malo przerazenie..i troche zbladl..hmm ci mezczyzni

[ Dodano: 2008-11-26, 16:34 ]
kurcze zapomnialabym musze baterie do aparatu naladowac jak nie zapomne do niedzieli to zrobie fotki kacika i kilku innych rzeczy ,no i brzuszka oczywiscie porobie fotki bo to juz beda ostatnie moje chwile z bimbolkiem wiec zrobimy impre pozegnalna ale bede plakac tak mi dobrze z nim jest...

Awatar użytkownika
magda83
4000 - letni staruszek
Posty: 4364
Rejestracja: 14 wrz 2007, 23:26

26 lis 2008, 16:36

Karola-normalnie byloby super gdyby Twoj maz tutaj pracował-mam nadzieje ze to sie uda:)))

Kasiulek247-no niezle Twoj pan sie przerazil :-D .Moj nic o porodzie nie mowi-pewnie boi sie ale nie przyzna sie do tego :-D

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

26 lis 2008, 16:55

ja jeszcze na chwilkę...niedługo odłączamy kompa :ico_placzek: , jak ja to przeżyje :ico_olaboga: .........Oskarek biedny nie wie co sie dzieje, nastawiane rupieci w całym domu, chodzi i tylko wyciąga, teraz usnął, a ja pleców nie czuje....normalnie chce mi sie ryczeć :ico_placzek: .......

ja używam przy młodym Nivea i sudokrem i przy Filipku będzie to samo

pa pa

do sklikania :-)

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

26 lis 2008, 17:20

Karolina2411 pisze:Osita, a co żarłaś

najciekawsze, ze u mnie sniadanie sklada sie zawsze z kawy, a od jakiegos czasu 1. zelazo :ico_chory: z mandarynkami lub sokiem i pozniej (jakies pol godz do godz pozniej) kawa. ten sam zestaw od dluzszego czasu... to nie od zarcia bylo, lobuzie :-D :ico_oczko: od dawna mam mdlosci ale dzisiaj po prostu mna o kibel rzucilo... ponad godz po sniadaniu, tak swoja droga :ico_noniewiem:
Karolina2411 pisze:asika82 napisał/a:
Już dawno temu wyglądał na większy, odchudzałaś się ? :ico_haha_01:

No właśnie, o tym nie pomyślałam... :ico_noniewiem: :-D

i ja :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_oczko:
Karolina2411 pisze:A resztę dokupię z serii Nivea, bo Johnson potrafi nieźźle uczulić...

ja slyszalam na odwrot, zreszta, carmen nivea jako jedno z baaaaaardzo nielicznych uczulalo :ico_szoking:
Karolina2411 pisze:Sorki, ale on się z choinki urwał...?

nie, z siedlec :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: wiesz, to miasto slynie z tirowcow i .. ich samotnych zon z malymi dziecmi :ico_oczko:
moj bratanek: jasiu, gdzie pracuje tata? tata? tak jak i dziadek jest tirowcem. a babcia i mama to tirowki!!! :-D :ico_oczko:

caro, wspolczuje tego pospiechu... myslalam ze na spokojnie to wszystko bedziesz miala, czas tak do konca roku... :ico_noniewiem:
magda83, daj znac co i jak. no i jeszcze 2 tyg musisz wytrzymac :-D

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

26 lis 2008, 17:28

Caro- trzymaj się kochana, daj się czasem słyszeć jakimś smsikiem no i do szybkiego zobaczenia.
Karola- no to nie wiem ja to będzie dalej ale ja zaczynam trzymać kciuki na rączkach i nóżkach (i tak robota mi nie idzie- a tak to będę miała wymówkę że to przez Ciebie) żeby się Wam tylko plany "pracowe" ułozyły tak jak chcecie
Co od dzisiejszych zakupów to zostały przełożone na jutro bo z pracy wyszłam po 15 :ico_noniewiem: Ja chusteczki mam Nivea Soft, do pupci będzie Sudocrem, do kąpieli i włosków płyn Oilatum (drogi ale wystarcza na około 2-3miesiące, chyba że uda mi się dostać tańszy odpowiednik Oill) i jeszcze krem do bużki Oilatum. A co do pępuszka- spirytus 70% czy coś innego? I jeszcze kupię Bepanthen bo podobno dobry i na cycuchy i na pupcie

[ Dodano: 2008-11-26, 16:29 ]
Aniu- brzuchalek śliczny i faktycznie maleńki :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-11-26, 16:32 ]
A odnośnie dzieci i ich zabawnych odpowiedzi. Mamy znajomego który jest drzewiarzem- jeżdzi tirami po drzewo do lasu,a jego kumple mówią że on w pracy wiewióry dmucha. Więc kiedy się jego synka pani w przedszkolu gdzie pracuje tatuś i co robi maciuś powiedział: jezdzi do pracy wiewióry dmuchać :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kasiulek247
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 486
Rejestracja: 18 kwie 2008, 15:02

26 lis 2008, 19:14

do pepuszka bede izywaz takich gazikow nasaczonych spyrytusem 70 % ,kupilam je w Pl w aptece uzywane sa do dezynfekcji i do zastrzykow bo jak pytalam o sam spyryt to nie ma trzeba kupic zwykly 90%i rozcienczac z woda wiec postawilam na gaziki tego mi chlop nie wypije :-D za cale pudeleczko placilam kolo 5zl wiec kupilam kilka tak na wszelki wypadek ..

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość