Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

01 gru 2008, 21:27

Powiedzcie mi, jak mówicie do swoich dzieci? Chodzi mi o takie normalne rozmawianie - czy mówicie jak do dorosłego, czy tworzycie jakiś dziecięcy język? Bo ja to ostatnio rodzinkę po kątach ustawiam (niektórych od początku), że mają mówić do Tosi normalnie a nie w jakimś dziwnym narzeczu. Wkurza mnie takie tworzenie języka na siłę. Np. pasierb mojego brata zaraz skonczy dwa latka i mówi tylko "tata" "mama" "dzicia" "niania" (to na koleżanką Anię), "komba" czyli kombajn, "buma" czyli wszystko co ma silnik - samochód, ciągnik i "buba" czyli, że na dworze jest zimno :ico_szoking: Najgorsze jest to, że wszyscy wkoło mówią w jego języku, że nawet go nie poprawiają i z Tosią próbują zrobić to samo :ico_zly: Czasem nawet już nie wiem jak się zachować - czy mówić "auto" czy "buma" :ico_noniewiem:
chyba powinno sie mowic normalnie...ja czasem sie zapominam i mowie mlecko zamiast mleczko i tak czasem seplenie- ale to takie slodkie :-D ale tez duzo mowie do niego doroslym jezykiem, czasem nawet wyklad mu robie jak nabroi jakby mnie rozumial :ico_haha_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

01 gru 2008, 22:04

zasem nawet wyklad mu robie jak nabroi jakby mnie rozumial :ico_haha_01:
:-D :-D :-D

[ Dodano: 2008-12-01, 21:05 ]
hyba powinno sie mowic normalnie...ja czasem sie zapominam
wlasnie ja tez sie czasem zapominam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

01 gru 2008, 22:24

kolejny raz komus przeszkadza, ze prosze o glosy dla Olka. Napisalam na kilku watkach, ze zaprzestaje. Pewnie polowa sie obrazi? :ico_noniewiem: :-D :-D :-D

w kazdym razie linku zamieszczac juz nie bede. Nie wiem tylko, czy tu tez nie moge???? ponoc to wbrew relulaminowi??? jak myslicie?

nie chcialabym, zeby mnie wypieprzyli z forum przez pluszowego misia :-D :-D :-D

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

01 gru 2008, 22:29

ponoc to wbrew relulaminowi??? jak myslicie?
wbrew regulaminowi jest link z http:// ale bez to może być :-D

także podawaj linka, bo bez niego głosować nie można :-D i reszta dziewczyn też niech podaje, bo juz mi w krew wchodzi rozdawanie gwiazdek :-D

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

01 gru 2008, 23:09

Powiedzcie mi, jak mówicie do swoich dzieci? Chodzi mi o takie normalne rozmawianie - czy mówicie jak do dorosłego, czy tworzycie jakiś dziecięcy język?
Ja i wszyscy w moim domu mówia do Julki normalnie. Niech się od początku uczy normalnego jezyka. Moja tesciowa czasami cos palnie o jakimś ajciu ajciu :ico_haha_01: ale nawet nie wiem o co jej chodzi.
. pasierb mojego brata zaraz skonczy dwa latka i mówi tylko "tata" "mama" "dzicia" "niania" (to na koleżanką Anię), "komba" czyli kombajn, "buma" czyli wszystko co ma silnik - samochód, ciągnik i "buba" czyli, że na dworze jest zimno Najgorsze jest to, że wszyscy wkoło mówią w jego języku, że nawet go nie poprawiają i z Tosią próbują zrobić to samo Czasem nawet już nie wiem jak się zachować - czy mówić "auto" czy "buma"
ta cala sytuacja jest jakas chora. Czy ci dorośli ludzie są normalni????????? Ja rozumiem, że dziecko może nie umiec mowić i może mówic w swoim języku ale jak ma sie nauczyc prawidlowej wymowy słów skoro wszyscy dookoła pie.... tak jak i to dzieco czyli w jakims swoim jezyku :ico_olaboga: . U nas np Kuba jak mial niecałe 2 lata na chrzestną Pamelę mówił "mnemna" a na jej brata Mateusza "aja" i wiele innych rzeczy miało swoje nazwy, ale my wszyscy mówiliśmy normalnie.
czy tu tez nie moge???? ponoc to wbrew relulaminowi???
nam dawaj linka :)) :ico_sorki: :ico_sorki: albo przez te kilka dni dodam sobie olinka do ulubionych i bede glosować. tylko bym poprosila jeszcze raz o linka :ico_sorki:

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

01 gru 2008, 23:33

w kazdym razie linku zamieszczac juz nie bede. Nie wiem tylko, czy tu tez nie moge???? ponoc to wbrew relulaminowi??? jak myslicie?
wklejaj hociaz link bez tego http i przypominaj o glosowaniu bo inaczej zapomnimy! ciekawe komu to przeszkadza??

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

01 gru 2008, 23:36

asiab to moze daj dziecku chodzik co? i on sie ucieszy i ty odsapniesz
wiesz nie jestem za tym wiem ze było by to dla mnie wygodne ale nie jest zdrowe dla dziecka a ja cięgle mam nadzieje że franek bedzie raczkował . dr neurolog Franusia to by mnie nieżle opierniczyła jakbym go do chodzika wsadziła.

[ Dodano: 2008-12-01, 18:02 ]
Basiu Franek jak zobaczył Zuzie przed chwilką powiedział dzidzia :ico_szoking: :ico_brawa_01: :-) :-)

zrobisz jak uwazasz,nie pamiętam za bardzo dlaczego Franek ma neurologa? sorki ze nie pamietam,za duzo mam na głowie

ale jesli chodzi o ogolne wsadzanie czy nie do chodzika to ja jestem za chodzikiem bo dziecko samo sie uczy chodzic , mame nie bolą plecy a w moim wypadku nie ma mowy prowadzanie dziecka pod paszki z powodu plecow, poza tym moje dwie corki chodzily, nie slyszalam zadnych przeciwskazan 10 lat temu i dzis one dla mnie tez nie istnieją choc naukowcy mowia swoje, gdyby wejsc na najwyzsza gore na swiecie i popatrzec ile jest dzieci a ile z nich chodzilo w chodzikach i jakos zyja i sa zdrowe... no sorki, uwazam ze ci specjalisci co wymyslaja to zdrowe a to nie, po prostu sie czepiaja bo juz chyba nie wiedza co wymyslec i podkreslam ze mowie ogolnie o dzieciach a nie konkrtnie o Franku czy innych dzieciach ktore wychowuja sie bez chodzika bo pewnie wiecej jest tu takich mam co wolą bez, ale te wymysly tych specow to dla mnie paranoja :ico_puknij:

[ Dodano: 2008-12-01, 22:52 ]
ja tez do mojej Toski mowie normalnie choc jest pare zwrotów dzieciecego jezyka np.: ajka ajka znaczy że coś lub ktoś jest ładny np ajka tatus :) lub że coś jest si albo hi znaczy gorące ale to wszystko

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

02 gru 2008, 09:46

hejka
u nas nocka do bani, Bianka budziła sie co hcwila z płaczem,pewno przez zęby

Dzis jade z nią do kardiologa, ach, strasznie sie denerwuję.
A za tydzień mam wizytę u okulisty dziecięcego, koszt to 60-80zł,mam nadziję,ze to wszystko mnie uspokoi.


Trochę zazdroszczę Wam tych zakupów ,nie tylko na allegro.Z powodu braku funduszy mam zakaz kupowania. A wizja pustego konta mnie przeraża. Dlaczego urlopy mavierzyńskie są krótkie i dlaczaego wychowawcze są bezpłatne? :ico_zly:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

02 gru 2008, 09:54

jak to bezpłatne? mało ale płacą na wychowawczym 400 zł :/

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

02 gru 2008, 09:59

jak to bezpłatne? mało ale płacą na wychowawczym 400 zł
no tak, ale zeby miec te 4 stówki, trzeba miec na osobę ileś tam zł, prawda? u mnie na osobę wychodzi więcej
No i masz rację to malutko kaski.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości