Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 gru 2008, 13:08

a njbardziej w marketach wkurza mnie to,ze nie ma zadnego miejsca,zeby przewinąc dziecko
a wiecie jaki ostatnio doznalam szok. u nas w CH "manufaktura" w łodzi posżłam do pokoju matki z dzieckiem a tam. stoliki do karmienia, małe kibelki dla dzieci, super przewijaki i kanapy ze stolikami dla znudzonych tatusiów i podhrzewacz do butelek i mikrofalowka. normalnie mnie zamurowało :ico_szoking:
powiedziala mi tez ze duzo bledow robimy my rodzice, bo trzeba uczyc dzieci tak jak dziecko lezy to nie sadzac samemu tylko pociagnac za raczki,a najlepiej jedna zeby dziecko ta 2 sie podpieralo i uzywac do tego jak najmniej naszej siły, a ja glupia sadzalam ja od razu i ona nie wiedziala ze tak mozna a odruch ma bardzo dobrze opanowany bo widzialam u lekarki, i tak samo ze wstawianiem dziecko stawiac z pozycji siedzacej ,a nie odrazu na nogi a ja ja od razu na nogi potem dziecko nie wie nagle jak ma samo to zrobic, czyli z lezacego na siedzaco z siedzaco na staojaco
no to ja nie popelnialam takich blędów :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-12-03, 12:11 ]
baiu 5 gwiazdek dla ciebie

[ Dodano: 2008-12-03, 12:12 ]
rysio lubi zakupy wlasnie od momentu jak zaczelam go do wozka sklepowego wsadzac
a u nas kuba w środku wózka a julka na tym siedzonku małym

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

03 gru 2008, 13:14

Alez mam do doczytania :ico_szoking: nie miałam netu kilka dni i takie mi się tu u Was zaległości zrobiły, no nie wiem czy podołam w nadrabianiu :-)

A miałyście racje z łóżeczkiem. Obniżylismy i już pierwszego dnia maluch próbował wstawac, dzięki mamuśki :ico_sorki:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

03 gru 2008, 13:17

rysio lubi zakupy wlasnie od momentu jak zaczelam go do wozka sklepowego wsadzac
zuzi nie lubiiiiiiiiiiii strasznie biore jej spacerowke laske bo kiedys mi malo nie wylecia z tego tak sie cieszyla i wariowala przczasnela sobie palec i od tego momentu nie lubi, a dzis mi ze spacerowkiwyleciala po drzwimi ja odkluczam dom a ona pyk i lezy szk :ico_szoking: poplakl troche i starla sobie raczke

[ Dodano: 2008-12-03, 12:24 ]
Obrazek

[ Dodano: 2008-12-03, 12:26 ]
a oto zuzia i jej nowy postep :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 gru 2008, 14:02

a oto zuzia i jej nowy postep
brawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

03 gru 2008, 14:08

smiesznie to wyglada bo zuzia za bardzo nie wie co ma dalej robic ale tak wlasnie kazala nam ja postawiac i w koncy zapapie co ma robic, oczywiscie nic na siełe

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

03 gru 2008, 14:28

pociagnac za raczki,a najlepiej jedna zeby dziecko ta 2 sie podpieralo
a własnie lekarze zabraniają za jedną rączkę! Każa za dwie, bo jak za jedną się dziecko podciaga lub prowadza, to mozna doprowadzić do bocznego skrzywienie kręgosłupa.
Dona napisał/a:
a njbardziej w marketach wkurza mnie to,ze nie ma zadnego miejsca,zeby przewinąc dziecko
a wiecie jaki ostatnio doznalam szok. u nas w CH "manufaktura" w łodzi posżłam do pokoju matki z dzieckiem a tam. stoliki do karmienia, małe kibelki dla dzieci, super przewijaki i kanapy ze stolikami dla znudzonych tatusiów i podhrzewacz do butelek i mikrofalowka. normalnie mnie zamurowało
a u nas nonono blada - tylko w jednym jest licha toaleta, o przewijaku i innych udogodnieniech można tylko pomarzyć :ico_zly: Nawet jak jedziemy z mała na basen to musimy prosić o klucz do szatni dla niepełnosprawynych, bo tylko tam są dwa wcety z przewijakiem!! tandeta, bo tandeta ale zawsze coś. Najgorzej, jak się trafi na kasie na wredną babkę - wtedy nie da szafki dla niepełnosprawnych tylko zwykłą :ico_nienie:
My wczoraj byliśmy w nowym, dużym centrum handlowym - chciałam przewinąc Tosię bo zrobiła kupala. Final był taki, że przewijałam ją w samochodzie. A niby takie nowoczesne to centrum...

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 gru 2008, 14:29

smiesznie to wyglada bo zuzia za bardzo nie wie co ma dalej robic ale tak wlasnie kazala nam ja postawiac i w koncy zapapie co ma robic, oczywiscie nic na siełe
moja tez najpierw ak stała i jeszcze tak śmiesznie dupsko do gory podnosiła i po jakimś tygodniu załapała o co chodzi :-D

[ Dodano: 2008-12-03, 13:31 ]
Malgoska ten pierwszy Twój cytat to nie mój :-) nie wiem z kąd to wziełaś. Bo ja nic takiego nie powiedziałam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

03 gru 2008, 14:32

a oto zuzia i jej nowy postep :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: od pozycji raczkujacej do raczkowania to tylko jeden krok :-) za kilka dni bedzie ci podloge kolankami zamiatac :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-12-03, 13:36 ]
a ja dzis lenistwo przezwyciężyłam :ico_brawa_01: poodkurzałam pomylam wszedzie podłogi, umylam okno (narazie jedno w ramach swiatecznego mycia okien) pranko zrobiłam i ogolnie posprzatalam a teraz musze jeszcze z tego okna zaslonke wyprac :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ach jak milo nie byc leniem :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-12-03, 13:37 ]
Malgoska ten pierwszy Twój cytat to nie mój :-) nie wiem z kąd to wziełaś. Bo ja nic takiego nie powiedziałam :ico_noniewiem:
mi sie kiedys tez tak zrobilo jak kogos cytowalam nie wiem do dzis dlaczego!!!

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

03 gru 2008, 15:23

Basiu a mozesz napisac co ta lekarka powiedziala, zeby zaczely dzieci raczkowac?? Super Zuza ma pozycje, daje jej kilka dni i raczkuje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

03 gru 2008, 15:26

co do tych marketów: w realu nie wiem jak to jest z przewijakami, ale na pewno ich nie ma w trójmiejskim auchan, tesco, carrefourze, a nawet w nowych centrach handlowych (pewno w niektórych są). Ale za to w mcdonaldzie jest :-D przynajmniejn w tym na krajowej "siódemce" kolo Ostródy
basia24 napisał/a:
a oto zuzia i jej nowy postep


od pozycji raczkujacej do raczkowania to tylko jeden krok za kilka dni bedzie ci podloge kolankami zamiatac
basia24, brawa dla Zuzi, moja przyjmuje tęsamą pozycję , szurnir dwa raz i pada znów do pełzania

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości