Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

17 mar 2008, 18:46

ech, zdjęcia naprwdę świetne.
Gratulacje dla Patryka, za siedzenie.
widzę, że Tosia siedzi tak jak moja Amelcia, najlepiej na buddę.
No a my od dzisiaj do środy same i pies. Tak więc na space będę wychodzić na spacer będziemy 3 raz dziennie, mimo pogody. Muszę Amelkę też zabierać.
A u nas na wielkanoc nic nie robię, bo jadę na gotowe. ale za to po świętach szykuję się do chrzcin.
Karolinko współczuje bólu oczu.
Ja też bym mojego Wrocławia nie zamieniła na inne miasto.
Ale popisałyście.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

17 mar 2008, 18:55

fajne przepisy, spojrzalam sobie na kilka :) znalazlam kilka salatek ktore moga byc dobre a nie spotkalam wczesniej :ico_haha_01:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

17 mar 2008, 21:10

Karolinach dawaj ta salatke pieczarkowa i jajka faszerowane ja dlatego pytam bo lepiej cos sprawdzonego zrobic ... my niby jedziemy do rodzicow ale ja zawsze musze miec cos w loduwce a pozatym to taka tradycja zeby sie narobic jak osioł przed swietami :ico_oczko:
Preudence nie zalamoj mnie z ta 30-stka :ico_szoking: ja za rok :ico_szoking:
Ywone widze ze ty tez ten sam problem ja tez czesto zostaje sama i mam wtedy na glowie na dokladke psa... tyle ze ja czasem wykorzystuje kuzyna a chrzestnego Kacpra jak narazie miewa czasem dla nas czas ale jak i on wyjedzie to juz przerabane.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

17 mar 2008, 21:29

79anita pisze:to taka tradycja zeby sie narobic jak osioł przed swietami


:ico_smiechbig: no to dobre z tym sprzataniem, no wie pisze kilka pzepisow ale odrazu zanzaczma ze to nie sa zadne wykwintne przepisy:
Salatka pieczarkowa
ugotowac duzo pieczarek (bo sie kurcza) wiec wedlug uznania, ale tak kilo, puszka groszku konserwowego, jajka tez tak sporo kolo 6-7, ogorek konserwowy (mozna kiszony ale bedzie taka kwasnawa) i przede wszystkim szczypiorek, majonez sol, pieprz. pieczarki myjemy, gotujemy i odcedzamy (na wywarze mozna jeszcze cos zrobic, dodac kilka pieczarek i zupke albo jakis sosik), ostudzone kroimy w kostke, i reszte skaldnikow i mieszamy, wkladamy do lodowki i juz, jest calkiem smaczna

Jajka to ja robilam na kilka sposobow, podstawa sa ladne jajka, obrane, ugotowane na twardo wczesniej, przecinamy na polowe i zoltko to zawsze baza farszu, ja robilam kiedys przesmazone pieczarki, strate wczesniej na tartce grube oczka, przesmazone ostudzone, do tego szczypioerek swiezy, majonez, sol, pieprz, mieszamy razem i faszerujemy, mozna zmaiast pieczarek dodac szyneczke, mozna dodac troche ketchupu to bedzie pomidorowo, mozna co kto lubi,

bardzo efektowne sa takie ruloniki z szynki nadziewane salatka jarzynowa i np. zalalne na polmisku galareta,

kiedys pracowalam w zakladzie gdzie robili salatki i robilismy salatke meksykanska nie wiem czy to na swieta ale jest banalna i calkiem dobra:
po jednej papryce czerwonej i zielonej (kroimy w podluzne paseczki), kukurudza puszka, fasola czerwona puszka, mieszamy wszystko i dodajemy majonez sojowy (mozna zmieszac bardzo gesty majonez z sosem sojowym), wymieszac calosc, pychotka

no i krolewska z ananasem :
jajka, seler (taki w paseczkach ze sloika), seler, kukurydza, ananas, majonez, mieszamy razem i tez pyszna, musze leciec nie wiem czy wsyzstko napsialam potem sprawdze

[ Dodano: 2008-03-17, 20:47 ]
por do krolewskiej, Amelka plakala i musialam leciec, poza tym chyba przepisy ok, jak cos to psizcie

[ Dodano: 2008-03-17, 20:50 ]
matko pomieszalam :ico_olaboga: , do krolewskiej:ananas, jajko, kukurydza z puszki, seler ze sloika, por, szynka, najlpepiej konserwowa, i majonez, pieprz i sol, i wszystko kroimy w takie paseczki, mieszamy i juz, dosc dobra tylko taka slodkawa

[ Dodano: 2008-03-17, 20:56 ]
mozna dodac natke pietruszki do tych jaj faszerowanych, albo tez mozna inny wariant z tunczykiem, no co kto juz lubi :-D

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

18 mar 2008, 10:23

U mnie Anitko to problem, bo nie mam z kim zostawić amelci ani z kim wypuscić psa i musze zabierać obie na spacer. Na szczęście pies już wie, że jak idziemy razem z rana i wieczorem to jest szybki sik, szybka kupa i do domu. ale na początku bywalo ciężko.
U nas pięknie, ale wieje, że glowy obrywa. Najgorzej przy tych wyjściach to ubieranie dziecka i znoszenie na dół i dopiero w wózek. Zajmuje bardzo dużo czasu. czekam na lato, bo wówczas Amelcia w chustę i pa.

Marta27
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 54
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

18 mar 2008, 13:42

Czesc dziewczynki :ico_prezent:

Wiecie co ja juz chce WIOSNY :ico_placzek:
Ja znowu jestem chora!!! juz mam dosyc tej pogody , tak sie staram trzymac malego zdaleka od siebie , ale to nie idzie jak siedze sama z nim w domku, normalnie ryczec mi sie chce, pogoda jest taka paskudna , ze glowa mnie juz od tygodnia boli :ico_olaboga:
u nas wczoraj snieg padal , i na swieta mowia ze bedzie pelno sniegu wszystko sie popierniczylo, na wielkanoc bedziemy niedlugo choinke ubierac :ico_szoking:

No i jak to ze mna bywa..... nie jestem osoba konsekwentna :ico_wstydzioch:
kupilismy Maddoxowi chodzik :ico_haha_02:
nie bylam zwolenniczka i w dodatku sie zarzekalam ze nigdy nie kupie i stalo sie!!
Madoniu juz tak rwal sie do chodzenia ze nie szlo go utrzymac , a prowadzac za rece nie dalam rady bo moj kregoslup odmowil mi posluszenstwa :ico_chory:

Ale wiecie co nie zaluje ..... maly ma taka radoche ze jak nam ucieka to az piszczy z radosci ze jest sam sobie panem i idzie tam gdzie chce :ico_haha_01: Nie dajemy go na dlugo, ale jak widzi chodzik to sam sie ciagnie ze chce chodzic!!

Dziewczynki zdiecia super , nasze maluchy to juz nie takie maluchy!!! Maddox wczoraj skonczyl siedem miesiecy :ico_szoking: :ico_tort: nie wiem kiedy to zlecialo :ico_olaboga:

i ja wstawie fotki maluszka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

18 mar 2008, 14:18

Sliczny chlopczyk Marta :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i jak ladnie zabki widac :ico_brawa_01:
ja tez mam chodzik ale nie wiem kiedy zaczac w nim sadzac Amelke tez na troche nie na dlugo, ona poki co sie nie rwie do chodzenie, mamy taki malutki i tak niski stolik w salonie ze ona jak lezy na brzuchu to sobie potrafi cos tam sciagnac :-)

Ja tez chce ciepla i chyba wszystkie narzekamy bo siedziemy z dziecmi w domu, mezowie w pracy i roznie to bywa zalezy od humorkow naszych bobasow :)

Wczoraj kupilam Amelce deserek od 7 miesiaca cos jak budyn czekoladowy, tak wcinala, a jak dalam jej zupke od 7 to plula ale rzeczywiscie byla wstretna :ico_noniewiem: ona jednak polubila moja kuchnia no i dobrze

dla Maddoxa na 7 miesiecy :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :509:

juz niedlugo u nas tez stuknie 7 miesiaczkow, szok :ico_szoking:

Marta wracaj do zdrowia :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2008-03-18, 13:22 ]
no Amelka pospala cale 15 minut i juz szaleje :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

18 mar 2008, 14:56

Marta fajowe zdjęcia, najlepsze jest To jak Maddox siedzi z piłką :) taki mini sportowiec :-D

My własnie wróciłyśmy ze spaceru, wygwizdało mnie jak jasna cholera, mała spała więc rozłozyłam jej spacerówke i budke i nawet tego nie zauważyła.

U nas dzisiaj kolejny dzień z serii nie będe jeść, normalnie czasmi mam ochote sie powiesić bo nie wiem od czego to. BYło juz tak dobrze, a teraz znów walka o każda łyżeczkę, zaciska buzie i wrzask i nie wciśniesz zupki. Najchętniej to by cały dzien ciagneła kaszke z butelki :ico_placzek:

Ja sie podpisuje pod apelem że chcemy już WIOSNE, a tu u nas rzynajmniej zapowiada się śnieg na święta, paskuda, a kupiliśmy Tosi ładny koszyczek i chcielismy iść na rynek święcić, wrrr.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

18 mar 2008, 16:01

u nas zimno ze nawet nie mysle sie ruszac z domku, ale chetnie bym sie tez gdzies przeszla :ico_olaboga: :ico_olaboga:

czy ta wiosna to wogole przyjdzie :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ivkaJ
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 115
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:56

18 mar 2008, 21:25

Dla Maddoxa :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: z okazji 7 miesięcy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja musze sie pochwalic: Patryk dzis pierwsze raz przekrecil sie z brzuszka na plecki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: bez mojej pomocy :-D

ale teraz dostal jakiegos swira, taki placzliwy i kaprysny i nic nie pomaga :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

U nas pogoda dzis piekna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: cieplutko i slonecznie :ico_haha_01:

zaraz mo glowa pęknie od tego placzu :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość