antynorma
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:16

28 sty 2009, 09:50

Cześć dziewczynki...
Odpoczywam troche od prac fizycznych domowych, mimo że je bardzo lubie. A jeszcze jak ktos się zajmuje dziećmi to już w ogóle rewelacja :-D

Mój średni oszalał, budzi się w nocy jak wściekły, ciągle coś mu nie pasuje i bidaczek nie może spać, a co za tym idzie, ja też nie!! :-D Chyba idą mu piątki, to duże zębiska i myślę że to dlatego, bo innego powodu jakoś znaleźć nie mogę. Zsiniałam z lekka, bo ostatnio mam ok 8 pobudek w nocy, jak nie do niego, to do małej. Masakra.
Teraz siedzę sobie przy kompie i myślę czy coś zrobić w domku czy jeszcze trochę posiedzieć :-D :-D
Chyba posiedzę.......

Co do wychowawczego, to te przepisy się ciągle zmieniają wiec trzeba się dowiedzieć. Kiedyś załatwiało sie to w zusie, potem w mopsach, a teraz nie mam pojęcia :ico_haha_01: Faktem jest że ewentualny zasiłek na urlopie wychowawczym można dostać jesli dochody na rodzinę są niewielkie, ale 504 zł (ktoraś podawała tyle) to liczyli dobre 6-7 lat temu, więc może ta kwota poszła w górę. Trzeba by chyba zadzwonić do zusu i podpytać, bo w necie jest pełno informacji, ale wiele z nich jest sprzed kilku lat, więc pewnie są nieakutalne.

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

28 sty 2009, 11:24

Justynka- w takim razie przysluguje Ci zasilek dla samotnych mam, nawet jesli zyjesz w niefromalnym zwiazku.

Maja tez ciagle rączki zjada.

A ja na polu walki. Mam dzis powera. Nie spimy od 7.30. A ja rozebralam posciel i juz sie ona wietrzy na balkonie. Brudaki juz wygotowane i sie krochmalą , zaraz powiesze, poza tym wyszorowalam juz całą łazienkę i zlew w kuchni. Kibelek az błyszczy. Mam malego hopla na punkcie czystej łazienki a szczegolnie kibelka. No i wczorajsze pranie juz śpi grzecznie w szafie.

Jutro przyjezdzają psispisuly ze studiow do nas pierwszy raz od czasu porodu. Zrobie pyszny obiadek :ico_brawa_01: A w piatek przyjezdza inna psiapsila z LO z mezem na wódeczkę, ona w ciązy wiec my we dwie bedziemy ily wode hhihihihi, Zrobie kielbaski w ciescie francuskim i slatke grecką.

Zaraz maly szpechelek na mordeczke wrzuce i szykujemy sie na spacerek. A mrozik dzis.

A jak nasza koalicja chudziakow. Ja zubilam 0,5 kg. Zawsze to cos. Nie jem slodyczy i kolacja najpoznoej kolo 19. Jem male i w miare regularne posilki. Wga pomalutku schodzi. A i duzo pije, woda, zielona herbatak.

My nadal samiutenke. Maz dzis w koncu wroci z trasy. Bedzie nam razniej. Bo to Maja i kota domagają sie czulosci jednoczesnie. Jedną ręką trzymam Maję, a Vega na k0lanach siedzi jest glaskana drugą ręką.

Pędzę na drugie śniadanie.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

28 sty 2009, 11:43

Ania fajne te zaproszenia a szczegolnie mi sie podoba to drugie weselne- takie całkiem inne :-D
A twoja dzidzia no ładnie rosnie, a co powiesz na to ze moj dzisiaj jak go wazyli miał 7120 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: oj jaki on jest ciezki :-) nadal przybiera przeszło kilo na miesiac :-)
Dostał dzisiaj pierwsza szczepionke oj biedactwo plakało. A jak wasze dzieci reagowały na szczepienia, byly jakies kaprysne miały goraczke???

antynorma, masz racje w necie tego pełno bo wczoraj sprwawdzałam, ale nie wiadomo co jest prawda, wiec lepiej samemu sie dowiedizec :-)

blumek, to czeka cie rozrywka ze znajomymi :-D a dobrze, w koncu nalezy nam sie troszke relaksu a jak :-D

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

28 sty 2009, 12:34

blumek, jak ja bym chciała mieć takiego nonono, u mnie wręcz przeciwnie łazienke sprzątam jak musze, czyli średnio raz na tydzień, moge sprzątać wszędzie, ale łazienka mnie przeraża zwyczajnie:-)

wiolka to niezła bestia z Filipka, nasz Bąbel to maleńki przy nim, chociaż jak się urodził to miał 3200, a jak wychodziliśmy to równe 3000 więc i tak nie źle, średnio od 500-700g na tydzień..

My jesteśmy na etapie kołysanek, śpiewam mu od rana aż padł, a teraz leci Monika i kulfon, Majka Jeżowska i domowe przedszkole..:-) Jak włączyłam, to aż mi łezka się w oku zakręciła jak usłyszałam domowe przedszkole:-)) kiedyś to fajne piosenki były dla dzieciaczków..

My dzisiaj sami, P pojechał ze znajomym w trase, wróćą koło 14, fajnie nam samym i o dzwi dajemy sobie rade:-) Junior mi się uspał, więc mam czas na obiadek, zrobiłam barszczyk na wędzonych kościach, jak pachnie.. normalnie cudo.. do tego ziemniaczki ze skwareczkami:-)

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

28 sty 2009, 16:53

wiola85, ale kluseczek z Waszego maluszka :ico_brawa_01: Maja teraz ma 5 kg a skonczyla 3 miechy. najwazniejsze ze jest zdrowy i zdrowo rosnie.

#ania#, zazwyczaj takiego powera mam jal jestem wyspana i wypoczeta :)

napeklowalam kurczaka na jutro, upieke w piekarniku. do tego pieczone ziemniaczki i salatka grecka. chyba wystarczy.

czekamy na mezusia teraz, dzis to tylko pyzy beda na obiadek :)

[ Dodano: 2009-01-28, 18:18 ]
dziewczynki, mozecie mi polecis jakis puder muneralny? Loreal albo mxfactor, moze revlon. Uzywacie?? Fanjne??

[ Dodano: 2009-01-28, 18:18 ]
puder MINERALNY mialo byc :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

28 sty 2009, 19:28

Kasiu, ja niestety nie używam, więc nie pomoge, w ogóle teraz to mam nie wiele czasu na makijaż, najważniejsze przy wyjściuk, to żeby spakować pieluchy:-) a wielkich imprez jeszcze nie było u nas.. chociaż powiem, że troche mi brakuje, ale z drugiej sreony to nie bardzo mam czas rano, a później to już się nie chce.. leniwiec ze mnie troche:-)

Dzisiaj mi też się włączył mototrk w dupce :-) Zrobiłam dwa prania, wyprasowałam suszarke ubrań w tym z 15 pieluch tetrowych, zrobiłam obiadek, barszczyk pierwsza klasa:-))

Jutro pojedziemy zamówić obrączki wybraliśmy takie http://www.yes.pl/obraczki_slubne/obrac ... 00-OBR-511

Nagorsze, że nie mam pojęcia jaką sukienke kupić.. nie chcę typowej białej sukni ślubnej, bo nie będe odwalać popeliny :-) Jakoś nie bardzo mi pasuje na ślub i chrzest, wiec zostałam z niczym, jedno co wiem, to to że nie będzie czarna i że ma być raczej długa..

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

28 sty 2009, 19:39

blumek, kochana z tym pudrem to ja ci raczej tez nie pomoge, stosuje taki z rimel bez specjalnych atrakcji :-) i nakladam go tylko na jakies lepsze wyjscia, jak ide tylko do sklepu to sie nie pudruje :-)
#ania#, obraczki ładne, ale jesli moge cos doradzic to takie matowe z czasem sie wycieraja i robia sie gładkie, jest tez trudnosc z pomniejszeniem lub powiekszeniem takiej obraczki :-) (pisze to z doswiadczenia bo pracuje u jubilera)
Ja mam takie zwykłe proste całe złote http://www.yes.pl/obraczki_slubne/obrac ... 00-OBR-252 taki fason tylko gladkie :-) naprawde sa super i mozna je bez przeszkod powiekszac i pomniejszac :-)
A sukienke kurcze nie wiem co ci doradzic, ciezko tak na dwie okazje cos dobrac :-D

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

28 sty 2009, 20:11

Wiolka zapomniałam, że Ty u jubilera pracujesz:-)) fajnie trafiłam, mąż kuzynki pracuje w Yes więc będziemy mieć zniżke :-)

A sukienke to myślałam o czymś w tym stylu
http://www.allegro.pl/item537264123_k_a ... ar_48.html

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

28 sty 2009, 20:30

:ico_tort: od Oliwierka dla wszystkich dzieciaczkow a dla mam :ico_kawa:

Ania sukienka pierwsza klasa!!!!!!!!!!!!! piekna!!! :-)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

28 sty 2009, 22:14

betka, to już dwa miesiące, Boziu jak ten czas leci.. ale co się dziwić, nasz za 2 tygodnie będzie miał 3 miesiące już tak ładnie główke trzyma, jeszcze troszeczke się chwieje, ale już minimalnie :-))

A co so sukienki, to się zastanawiam bo nie mam bladego pojęcia jak się ubrać, tak jak pisałam nie chcę typowej sukni ślubnej, a zupełnie nie mam pomysłu.. Jutro jedziemy oglądać obrączki, zaproszenia też już mamy zaklepane, wydrukują nam na jedny, ślubne i na chrzest za 2zł za sztuke, więc myśle że niewiele..

Nasz Bąbel już śpi w swoim łóżeczku, dzisiaj Babcia zapakowała mu w rączke grzechotke i po pierwsze utrzymał ją w rączce, nawet dwie :-) i tak się świetnie nimi bawił, że aż mi szczęka opadła normalnie taaakie oczy zrobiłam :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

Zmykam zaraz spać, bo po tych dzisijszych porządkach to mi nogi wlazły głęboko w du.. Kęgosłup mnie potwornie boli, normalnie ledwo chpdze momentami, ostatnio oglądałam Dzień Dobry TVN i tam się jakiś lekarz ginekolog wypowiadał o kręgosłupie po ciąży, podobno może boleć do pół roku od porodu.. Boziu ja chyba nie wytrwam..

Właśnie sobie uświadomiłam, że mamy jeszcze jeden kłopot.. nie mam niani dla Jasia na wesele, a przecież nie będzie z nami całą noc.. najgorsze jest to, że wszystkie osoby ktróe ewentualnie by się nadawały, to będą się z nami bawić.. Przecież jnie zostawie go z byle kim buuuuu..

No nic lece do wanny, bo już mi się oczy kleją, miałam coś jeszcze napisać ale mi wyleciało dobrej nocki.. chyba że ożyje po kąpieli to zajrze jeszcze:-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości