Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

Mycie rąk - jak uczycie dzieci higieny?????

01 lut 2009, 20:37

Witam, mam małe pytanie. W jaki sposób uczycie swoje dzieci, by pamiętały o zachowywaniu czystości, myciu rąk itd? Kiedy dziecko jest małe, można go pilnować. Mój syn nadal pcha ręce do buzi, zdarza mu się podnosić i zjadać upuszczone ciastka, chlebek. O myciu rąk pamięta tylko, gdy mu przypomnę (lub kiedy go widzę), gdy jest sam, lub tak mu się wydaje - nie myje rąk, podnosi i zjada z podłogi. Chyba nie rozumie, dlaczego nie wolno tak robić, bagatelizuje to... Jak Wy uczulacie dzieci na takie kwestie?

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

01 lut 2009, 20:39

Liliana, moj dwulatek niestety tez ma tendencje doj edzenia z podlogi. jak zauwaze to zabraniam ale... co do mycia t o myjemy po posilkach i spacerkach. ale tylko jak sami przypomnimy. jeszcze nie ma nawyku. jesli twoj synek jest satrszy to moze poczytaj mu ksaizeczki dla dzieci o brudzie i zarazkach? no mniejsze dzieci niestety trzeba pilnowac...

Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

01 lut 2009, 21:33

noo, bez przesady, a co mu sie stanie, jesli zje takie ciastko (pod warunkiem ze nie wpadło w psią kupe)?? nie morzesz trzymac dziecka pod kloszem, i tak i tak przeciez z jakimiś bakteriami musi się stykać... nawet jak go całujesz albo dotykasz jego rąk a on je potem oblizuje, to on przyjmuje te bakterie. tak musi byc. myj mu ręce, z czasem sam się przyzwyczai/

Awatar użytkownika
Panna_Joanna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2008, 10:01

01 lut 2009, 22:05

Chyba nie wiesz, co to są choroby brudnych rąk, dziecko może dostać przez coś takiego owsików, miliona innych chorób, biegunki, duru... To bardzo ważne uczulać dziecko na kwestie mycia rąk! Liliana, postrasz może dziecko, że jeśli nie będzie myć rąk, to przyjdzie pan doktor i zrobi zastrzyk?

Awatar użytkownika
Crazy
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2008, 15:58

02 lut 2009, 13:19

dorotaczekolada pisze:Liliana, moj dwulatek niestety tez ma tendencje doj edzenia z podlogi. jak zauwaze to zabraniam ale... co do mycia t o myjemy po posilkach i spacerkach. ale tylko jak sami przypomnimy. jeszcze nie ma nawyku. jesli twoj synek jest satrszy to moze poczytaj mu ksaizeczki dla dzieci o brudzie i zarazkach? no mniejsze dzieci niestety trzeba pilnowac...


Hmm, lepiej zwracaj na to uwagę. Moja starsza córka zachowywała się podobnie... w koncu zaraziła się Helicobacter Pylorii, leczylismy ja Polprazolem i miała dietę, na szczęście szybko jej przeszło (córka koleżanki trafiła na lekarza który jej zafundował jakieś autorskie, eksperymentalne leczenie, zamiast po prostu zapisać leki na H.Pylori, wszystko trwalo dłużej). Okazało się, że ta bakteria to wlasnie choroba brudnych rąk... Dlatego od razu młodszą zaczęłam uczyć czystości, Dobrze działają pochwały i wspólne rodzinne myci rąk przed jedzeniem.

lilo

02 lut 2009, 13:41

Gabi pisze:No nie wiem, czy straszenie czymś dziecka może go do czegoś zachęcić?

Też jestem przeciw - lekarz też nie powinien się kojarzyć dziecku z czymś złym.

Nie ma chyba innej metody jak powtarzać, powtarzać i powtarzać. Jakieś książeczki o higienie też nie są złe - dzieci czasem bardziej pamiętają coś z bajki czy książeczki niż od mamy choć mama powtarza to 100 razy dziennie :ico_oczko: Poza tym - dobry przykład rodziców :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

02 lut 2009, 14:44

Ale niestety wspólne mycie działa tylko jak jestesmy z małym ;( I bardziej chodzi o to podnoszenie z ziemii...

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

02 lut 2009, 16:57

Mojej Córci na początku bardzo często przypominałam o myciu rączek, po każdym spacerku, po każdej wizycie w ubikacji...i teraz już sama wie, kiedy trzeba umyć rączki... te przypominanie trwało u nas kilka dni i załapała, kiedy trzeba myć ręce ... a z podłogi jak jej coś spadnie, to podnosi i wyrzuca do kosza, bo wie, że jest bebe :)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość