malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

03 lut 2009, 13:51

kurcze ja bym tak nie potrafiła. Przeciez takie małe dzieciaczki potrzebują bliskości rodziców. Ja swoją do zasypiania trzymam za raczkę lub myziam i śpiewam kołysanki i tak sobioe słodko zasypia. Chyba nie potrafila bym wyjść z pokoju i zostawic ją samą :ico_noniewiem:
na samym początku wszyscy mnie krytykowali za podejście do dziecka - że samą zostawiam w łóżeczku do zaśnięcia, że nie brałam na ręce jak tylko zakwiliła i od początku uczyłam samodzielnego bawienia się. A teraz dużo osóbek nie może się nadziwić, że Tosia taka samodzielna i grzeczna i że nie jest rozpieszczona. Przytulam ją, całuję, bawię się z nią, śpiewam jej. Nie szczędzę jej miłości, czułości i opieki. Ale dbam też o swoje zdrowie psychiczne i nie uzależniam małej od siebie. Wiem - może się to wydawać nieludzkie i wstrętne. Ale ja czasem potrzebuję wytchnienia, chwili samotności. A takie wychowywanie dziecka od samego początku mi to daje.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 lut 2009, 14:08

Wiem - może się to wydawać nieludzkie i wstrętne. Ale ja czasem potrzebuję wytchnienia, chwili samotności.
Każda przecież postępuje ze swoim dzieckiem jak chce. Ja tylko mówie że do zasypiania tak szkoda mi dziecko zostawić. Przeciez ja swojej ani nie bujam ani nie noszę i nie jest ode mnie uzależniona i jest tez samodzielna ale usypia w mojej obecności

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

03 lut 2009, 14:12

co do tego zasypiania w luzeczku... zostawianie dziecka samego zeby zasnelo jest wg mnie ok jezeli dziecko to akceptuje. niepodoba mi sie za to BARDZO jak sie daje dziecku wieczorem butle i sie wychodzi i zostawia dziecko samo przeciez karmienie to taka chwila kiedy maluch moze sie do mamy przytulic i sobie jesc(bo przeciez normalnie sie nie przytuli i kilkanascie min na tylku nie usiedzi) mysle ze dziecko tego potrzebuje. przeciez prawidlowo to do roku powinno sie karmic piersia( rozumiem ze wczesniej sie czasem odstawia zeby dziecko pozniej mniej przezywalo... to jest ok) i wtedy dziecko przeciez musi byc przy mamie i jest mu tak dobrze wiec czemu nie dosc ze cyca nie ma to jeszcze zabiera mu sie ta bliskosc podczas karmienia ktora mozna dziecku zapewnic nawet karmiac butelka?? kto by chcial zeby ktos podal komus kolacje i sobie wyszedl? ja nie lubie samotnie jesc i nie rozumiem dlaczego dziecko mialabym skazywać na samotne jedzenie?? to moje zdanie na ten temat.

[ Dodano: 2009-02-03, 13:16 ]
jak wasze dzici "robia porzadki" w szafkach to kupcie zabezpieczenia! sa nie takie drogie a jak zycie umilaja :-D ja mam takie i jestem bardzo zadowolona! naprawde warto! chyba bym oszalala jakby mi jeszcze wyzucal wszystko z szafek :ico_olaboga:
Obrazek
Obrazek
a takie na szuflady
Obrazek

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

03 lut 2009, 14:35

chyba musze kupic te blokady ale sie zebrac nie moge,narozniki na lawe kupilam tydzien temu i jeszcze nie zalozone
a ja wlasnie zkonczylam prasowanie
zuzanka spi
moja zasypia w lozeczku ale ja jestem zawsze przy niej dopuki nie zasnie nie odzywam sie czasami poglaszcze a zazwyczaj klade sie na lozku kolo niej i udaje ze spie ona troche sie pokreci ze swoim kroliczkiem i zasypia wtedy ja nakrywam i wychodze

[ Dodano: 2009-02-03, 13:37 ]
a z tymi szufladmi to nie chodzi mi o to ze ona te rzeczy powyrzuca bo od czego jest mam a jak nie od sprzatania po swoim skarbie :ico_oczko: ale ze czesto sobie wtedy palce przycina tymi szufladami

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

03 lut 2009, 14:38

Tosia taka samodzielna i grzeczna i że nie jest rozpieszczona.
a ja zuze przytulam jest samodziela tez w miare i bardzooooooo grzeczna, a rozpiszczam ja jak moge, wiec mysle ze on poprostu bardzo potrzebuje teraz ciebie :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-02-03, 13:42 ]
niepodoba mi sie za to BARDZO jak sie daje dziecku wieczorem butle i sie wychodzi i zostawia dziecko samo
mi tez bardzo nie, i nie chodzi juz o Ciebie malgosiu i o Tosie, ale ja bym sie bala przeciez moze sie zaczac krztusic i co???? przeciez ona to je jak lezy, ja wiem jak ja bym sie zachowla pijac na plasko butelke sorry.

[ Dodano: 2009-02-03, 13:44 ]
mika85,a te blokady sa na magnez??

[ Dodano: 2009-02-03, 13:50 ]
Tosia sama zasypiała w łóżeczku. Strasznie płakała, chciała się przytulić, żeby ją ktoś pogłaskał. A P. siłą mnie trzymał i nie pozwolił wziąć małej
:ico_olaboga: nie wiem ja bym nie wytrzymała

[ Dodano: 2009-02-03, 13:52 ]
czy któraś z Was ma przepis na sałatkę z makaronu z zupek chińskich? jadłam kiedyś u kuzynki i bardzo mi smakowała.
ja wiem o jaka ci chodzi ale nie mam niestety przepisu.

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

03 lut 2009, 14:52

mika85,a te blokady sa na magnez??
nie na przylepce takie.

[ Dodano: 2009-02-03, 13:56 ]
Tosia sama zasypiała w łóżeczku. Strasznie płakała, chciała się przytulić, żeby ją ktoś pogłaskał. A P. siłą mnie trzymał i nie pozwolił wziąć małej
:ico_olaboga: nie wiem ja bym nie wytrzymała
ja pare razy próbowałam go przetrzymac i plakal biedny i zawsze mieklam po chwili a jakby mnie chlop na sile trzymal to by plombe dostal :-D

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

03 lut 2009, 15:09

moj brzedac usnal :ico_oczko:

a te salatke to sie robi z tego makaronu z zupek, papryki, kukurydzy i ogorka zielonego

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

03 lut 2009, 15:19

Moja pchełka śpi już 1,5 godziny i powoli się budzi.

Pisałyście o danonkach - ja Tosi daję teraz "Gismo" - to taki danonek made in biedronka :-D Wielkościowo to samo, tańszy i nawet lepszy w smaku. I się nie rozwarstwia. Daję jej też monte i nasze dorosłe jogurty.
Mleko krowie? Cóż - mamy dostęp do ekologicznego, prosto od krowy, ale Tosia i tak pije Nan3 a teraz Nestle Junior waniliowe, bo w ogóle mleka nie chciała :ico_szoking: A tak to chociaż trochę wyciągnie. Krowiego na razie jej nie podam, bo ma po nim biegunki. Nawet jak jest rozcieńczone wodą.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 lut 2009, 15:28

a te salatke to sie robi z tego makaronu z zupek, papryki, kukurydzy i ogorka zielonego
i pewnie jakiś majonez co??

[ Dodano: 2009-02-03, 14:28 ]
a te makarony to sie kruszy czy co się z nimi robi??

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

03 lut 2009, 15:33

pewnie jakiś majonez co??
tak majonez troche wymieszany ze smietana...

tak, makaron sie kruszy, no i dodaje sie jeszcze jedna przyprawe z tych zupek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość