Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

06 lut 2009, 16:59

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dora to super, że wychodzicie :) i , że wszystko jest już dobrze :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

06 lut 2009, 17:22

Dora, no to super :ico_brawa_01: Ciesze się bardzo że wszystko już jest OK :-)

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

06 lut 2009, 18:08

hej Mamusie :-D
Dora, super ze wszytko ok , jescze tylko 8 tyg i bedzie po wszytkim :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ejustysia, witamy ponownie na kwietniowkach dawno Cie nie bylo :ico_nienie: :ico_nienie:

nastka, mi tez twardnieje ale podobno jezeli nie zdarza sie to zbyt czeto w cigu dnia to wszytko jest w porzadku, ja sobie radzilam tak ze masowalalm brzuch ale podobno jest to najgorszy z mozliwych sposobow :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
terza poprostu sie klade i po chwili :ico_sorki: przechodzi :ico_sorki:

dzisiaj bylam na zakupach kupilam proszek lovele 1,8 kg za 16,p zl i dwa plyny do prania lovela kolor za 16.9 zl chyba tanio?

do tego w 5, 10 , 15 byly przeceny i kupilam jednego pajacyka i dwa pajacyki bez stopek :-D :-D

[ Dodano: 2009-02-06, 17:14 ]
taa, wspolczuje choroby ja dopiero skonczylam brac antybiotyk i jakos sie juz czuje :ico_sorki: :ico_sorki: ale kaszel mnie meczy straszny nadal :ico_zly: a do tego przezten cholerny antybotyk "swedzawka " mnie zlapala , dobrze chociaz ze odrazu gin przepisal mi globulki :ico_sorki:
taa, kuruj sie i uwazaj na goraczke bo to bardzo niebezpieczne dla Dzidzi , ja jak milam goraczke cala nac to sie Lenka strasznie krecila i do tego serducho jej za szybko zaczelo bic

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

06 lut 2009, 22:16

Dziewczynki, Lekarz mi w szpitalu powiedział ze na tym etapie NIE WOLNO głaskać brzucha bo to wywołuje skórcze :ico_nienie:

Twardnienie brzuszka i wypinanie dzidzi to jest skórcz , takie skórcze są normalne po 30 tygodniu o ile nie sa regularne i nie powtarzają sie kilkanascie razy dziennie. Macica po prostu sie przygotowuje do porodu.

Na tym etapie powinno sie łykac codzinnie magnez po 1 - 2 tabl 3 razy dzinnie to rozluźnia macice i likwiduje skórcze, ja mam łykać 3 razy dziennie po 2 tabletki.
Ja biore ASPARGIN to jest magnez z potasem magnez rozluźnia a potas likwiduje kurcze nóg.

Serio, aby sie rozwarcie nie robiło a mnie sie zrobiło na 1 cm co jest niebezpieczne :ico_noniewiem: .

Tyłek mnie boli od zastrzyków progesteronu ( na podtrzymanie ciązy) ale generlanie czujemy sie z Zosią oki, idziemy sie przytulic do naszego tatusia :ico_ciezarowka: kupił nam dzis róze na imieniny.

Buziaki i dużo zdrówka - dla Taa i Agusi szczególnie :-D

[ Dodano: 2009-02-06, 21:17 ]
Aha lekarz obliczył ze jestem juz w 32 tygodniu, z usg rózniez, termin na około 9 kwietnia.

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

06 lut 2009, 22:47

Dora super, że u Ciebie w porządku i, że czujecie sie dobrze z Zosią :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
no i fajnie, że już jesteś z powrotem :-D

Ja dziś miałam Internetowe Seminarium w Szkole Rodzenia i dowidziałam się, że najlepiej nie karmić dziecka butelka a ni nie podawać mu smoczków uspokajających ponieważ to może ( choć nie musi) zaburzyć laktację i prawidłowy odruch ssania u dziecka. Jeśli już trzeba dziecko nakarmić czymś to proponuję produkty firmy Medela tam są specjalne kubki, łyżeczki i systemy wspomagające laktację :ico_oczko:
Poza tym najlepiej nie smarować piersi żadnymi maściami, często wietrzyć a najlepiej wmasowywać w nie swoje mleko po karmieniu.

Mój mąż właśnie składa komodę :ico_brawa_01: dziś przywieźli. Poza tym dziś był śliczny, słoneczny dzień i już tak wiosennie, byliśmy w mieście na zakupach i trochę pospacerowaliśmy :-D

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

07 lut 2009, 10:17

Hej!

Agnieszka Was pozdrawia gorąco , musi jeszcze pobyć w szpitalu bo czeka na wyniki badań .

Ja leze bo mi lekarz zalecił.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

07 lut 2009, 11:14

dora ja nie wytrzymam bez glaskania mojego skarba :(

no, ale trudno jak mus to mus, mi wczoraj przywieźli lóżeczko i otwieralam karton nożem i troche materacyk przecielam :ico_placzek: gula ze mnie :(


adka ja też mam kaszel straszny, ale na szczęście nic poza tym,

w środe bylam u gina, wyniki mam książkowe, malego czuje srednio 10 razy na godzine więc lekarz też zadowolony, tylko waga nie tak bo SCHUDLAM 2 kg, ale to od basenu i masaży no, ale nie zmiena to faktu, że żadko spotykane w ciąży :)

Co do spania dziewczyny jak któraś ma jakąś super recepte to blagam dajcie, bo dla mnie sen to męczarnia a najgorzej jak sie mam z boku na bok przekręcić to sie czuje jakbym miala tone kamieni do udzwignięcia

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

07 lut 2009, 11:36

a najgorzej jak sie mam z boku na bok przekręcić to sie czuje jakbym miala tone kamieni do udzwignięcia
ejustysia ja mam tak samo dlatego wstaje z łóżka ide do łazienki a jak wracam to kłade sie na drugim boku. Ale to tak z raz albo dwa razy w nocy a częściej musze się przekręcać bo po prostu niewygodnie mi sie robi leżeć długo w jednej pozycji. Poza tym ja tom mam kilka poduszek jedną między kolana, pod brzuch, pod kręgosłup i gdzie się tylko da aby było mi wygodnie spać. Czasem włączam sobie taką spokojną muzykę i dzięki temu też szybciej zasypiam.

A Ty teraz w ciązy na masaże chodzisz :ico_noniewiem: z tego co wiem to nie wolno no chyba jakiś specjalny :ico_oczko:

Dzis jest taka piękna pogoda że zaraz wstawiam pranie :ico_duzepranko: no i biorę się za porządki :ico_odkurzanie:

To do potem dziewczyny, miłego dnia :-D

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

07 lut 2009, 11:57

forfioletowa ani ja jestem fizjoterapeutką (znaczy jeszcze nie narazie na dziekańskim, ale pomalu kończe kierunek) więc o masaże sie nie martwie bo wiem do jakiego stopnia moge sie posunąc i na jaki masaż iść, więc jeśli o to chodzi to masują mi tylko nogi, pośladeczki i rączki, mimo, że zbawieniem byloby dla mnie masowanie lędźwi :) No, ale dla maluszka pocierpie jeszcze troszke. Co do spania to ja też mam pelno poduszek - obowiązkowo jedna pomiędzy nogami i 2 dookola mnie na brzuszek sam, ale i tak przechodze koszmar w nocy, do ubikacji to wstaje tylko raz., ale ciągle chodze niewyspana bo tak mi niewygodnie i źle :ico_placzek: a potem wiktorek mi placzem spać nie da - to teraz tak za 18 lat pewnie sie wyśpie :)

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

07 lut 2009, 15:41

Hej , Ja tak samo jak Wy czuje jakbym miała kamienie w brzuchu i mała strasznie kopie mnie po żebrach aż boli, kłade poduszki pod brzuch i między nogi kołdre, ale i tak sie kece wierce i wstaje sioku teraz czesciej bo ta infekcja jeszcze nie wleczona.
Przez to chodze od paru dni troche zła i podirytowana :ico_zly:

EJUSTYSIA _ POMOCY !!! potrzebuje Twojego wsparcia, wczoraj miałam imieniny i dzisiaj ma wpasc moja krowa z wizyta i mi tu poewnie bedzie pomagac co wiążę sie z pogorszeniem mojej aury, wiem że Ja ci zawsze pisze nie przejmuj sie itd ale teraz ja potrzebuje twojego słowa bo reaguje na nia jak Klepatra z reklamy Ikei - widziałyście???
Do Kleopatry wpada wscibska tesciowa i jej sie rządzi - własnie tak wygląda moja mina jak wpada moja....... :ico_zly:
Mam ochotę czasem srtąd zwiac i mieszkac sama aby nas nie odwiedzała ...wrrrrrrr :502:

[ Dodano: 2009-02-07, 14:43 ]
Wysłałabym ja najchętniej na marsa aby jej nie oglądać

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość