Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

Pączki-najprościejszy przepis

17 lut 2009, 22:23

Pączki drożdżowe

1/2 kostki drożdży
1 szkl. mleka
2 łyżki cukru z tego robimy rozczyn
1 szkl.mąki



na ciasto

2 jaja -całe
3 żółtka
łyżeczka octu
sól(szczypta)
10 dag.margaryny
ok. 1 kg. mąki
i szczypta cukru do poprawienia klarowności ciasta
1 litr oleju
+ ziemniak obrany w plastry
marmolada twarda
cukier puder

na rozczyn:
mleko zagrzać tak aby nie było gorące -ciepłe-bardzo ważna rzecz jest to podstawa kolejność jest też podstawą(dla początkujacych) ,potem dodać cukier,a na końcu drożdze rostopić i wymieszać ,a na końcu wsypujemy mąke i energicznie pare sekund mieszamy ,w miare dokładnie zeby rozprowadzić dobrze.ODSTAWIAMY DO GARY-wyrośnięcia w ciepłe miejsce najlepiej przy grzejniuku ,a nie na :ico_nienie: przykrywając ściereczką -drożdze szybko rosną wiec radze patrzeć ,żeby nie wyszły z garka :ico_haha_01: ,muszą podwoić swoją objętość.

na ciasto:
do miski dużej ,wsypujemy mąke,jaja całe + żółtka,ocet,sól ,cukier,margaryne rozstapiamy, ostudzoną wlać na końcu dodać przygotowany rozczyn drożdżowy i wyrabiać ,dobrze wyrobione ciasto nie klei sie do ręki ,wyrobione odstawiamy do garowania-wyrośnięcia :-) przykrywając ściereczką ,przy kaloryferku .ciasto musi podwoić swoją objętość rośnie od 1-1,5 h.

Formować placki małe dodająć ok. łyżeczki marmolady, sklejać jak pierogi i formować kulki ,kładąc na gołym blacie -tacy ,nie sypać mąki :ico_nienie: .Położyć przy kaloryferku przykryte sciereczką i czekać aż wyrosną pare min.
Garnek wysoki dosyć i w miare szeroki na 3-4 pączki ,jak olej sie rozgrzeje wrzucić talarki ze 2-3 ziemniaczka i kłaść pączki ,pączek bedzie dobry jak pojawi sie taki żółty paseczek wkoło potem odwracamy na druga strone , smażyć na małym ogniu ,za kazdym razem wkłądamy nowe plastry ziemniaka do kazdej porcji pączków, ostrudzić ,posypać pudrem iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????????????????????

jemy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

dla niewtajemniczonych wkładam plastry ziemniaka dlatego ,że wtedy pączki nie piją oleju ciasto jest puszyste i bardzo smaczne :-)

życze smacznego




proces robienia ciasta moze sie wydawać komuś długi i żmudny ,ale chciałam jak najwiecej przekazać waznych wskazówek, ale w rzeczywistości robi sie szybciutko to tylko tak wygląda -niestety lae to ciasto drożdzowe


potem wkleje fotke z tłustego czwartku :-)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2009, 18:32 przez Duszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

18 lut 2009, 10:09

w tym roku wykorzystam twoj przepis Duszka :-D
i jak wyjda i nie zapomne to tez sie pochwale :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

18 lut 2009, 12:00

o nie ja nie robie pączków przepis mnie zabił :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

18 lut 2009, 13:09

izunia bez paniki to tylko sie tak wydaje straszne :ico_haha_01: , nie jest to tak jak wygląda ,ja chciałam tylko przekazać jaknajwiecej informacji ważnych ,żeby przy obróbce nie popełnić gafy , fakt proces zawsze bedzie żmudny tego ciasta ,ale tego nie mozna przeskoczyć, ciasto potrzebuje czasu do wyrosnięcia ,ale reszte sie robi szybko

pączków z tej porcji wychodzi 15-16 takiej średnicy jak miejwiecej z cukierni ,robimy większy bo lepiej je sie formuje

[ Dodano: 2009-02-18, 20:40 ]
ahhhhhhh jeśli ktoś ma ochote na serowe pączusie-takie malutkie to proponuje zmielić twaróg zmieszać przy wyrabianiu ciasta ,a po wyrośnięciu formowac malutkie kuleczki -pyyyyyyyyyychaaaaaaaaaaa :-P

Awatar użytkownika
Mama Lenki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 70
Rejestracja: 02 lut 2009, 23:40

18 lut 2009, 21:54

Duszka, super gosposia z Ciebie:) Ja - odkąd pojawiła się Lenka w naszym domu nie mam ani czasu ani siły na robienie takich smakowitości:(. Z czasem jak się już lepiej zorganizuję to pewnie wykorzystam Twój przepisik:)

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

18 lut 2009, 22:47

mama_lenki to moje powołanie :-D no i zawód

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

19 lut 2009, 10:53

Iza wcale takie trudne to nie jest , ciasto predko rosnie a satysfakcja z upieczenia wlasnych paczkow duzo wieksza niz z zakupu :ico_oczko:

wlasnie zabieram sie za przepis Duszki :-D

[ Dodano: 2009-02-19, 10:22 ]
ja będę robic paczki z dzemikami, budyniem waniliowym z dodatkiem ajrkoniaku i z czekoladą :ico_haha_02:
w zeszłym roku robilam z tymi nadzieniami, co prawda z innego przepisu ale i tak wyszly smaczne :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

19 lut 2009, 12:26

Boshe czemu żadna z was kuchareczki nie jest moja sąsiadką :(((

igula
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2009, 10:45

19 lut 2009, 16:17

Natashka, i co jak te pączki wyszły smaczne Ja piekłam raz w zyciu ale nie mam zapału idę na łatwiznę i kupuję :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

19 lut 2009, 18:30

PROSZE swierzutkie dziś upieczone :-D objecałam wkleić foto

Obrazek

[ Dodano: 2009-02-19, 17:34 ]
natashka ,kurcze jak twoje pączki bo dopiero sie zorientowałam ,ze piepsznełam sie na zaczynie :ico_olaboga: napisałam 2 łyżeczki zamiast 2 łyżki ,jak to wyszło????? bo ja dałam normalnie 2 łyżki , tylko tu spiepszyłam zapis przepisu, jestem ciekawa???????

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość