Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 mar 2009, 18:05

No dobra ja mam male pytanie :) bo zaczelam czytac o jedzeniu a poki co robilam to intuicyjnie. Od kiedy poszlam do pracy zaczela jesc wiecej butli, i to doprowadzilo do tego, ze teraz ma 2 posilki (butla okolo 120ml) 2 posilki piers, jeden posilek - kaszka
Achh no i noc co godzine piers :PPP

No i zaczelam sobie czytac o wprowadzaniu stalych pokarmow - i ciezko mi sie zakwalifikowac ale chyba bardziej podchodzi to pod sztuczne karmienie - a skoro tak to od 5 miesiaca zalecaja wprowadzanie zupki, od 6 wprowadzenie zupki z kurczakiem, a oprocz tego jeszcze jabluszko lub sok - ja jablko dawalam sporadycznie, zadnych zupek, jedziemy na samych butlach i kaszce i teraz sie zastanawiam czy ona cos przez to traci? :/
A druga kwestia - witamina D3 - nam lekarz kazal dawac do konca 3 imiesiaca..poszlam teraz do mojej lekarki tu w kraku a ona do mnie - ozywiscie wit Dmala dostaje :O - a ja mowie ze nie juz od 2 miesiecy - no i kazala dawac 1 krople, czytam i zalecaja do 2 roku zycias ja vrac - a wiec o co chodzi????? No i sztuczne mleko zawiera witD i gdzieniegdzie pisze zeby nie podawac wiecej.. a jak Wy dajecie??

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

14 mar 2009, 18:09

yoanna, my cały czas jestesmy na butli i daje witamine D3 cały czas po 2 krople na lyzeczke mleka.

A jedzenie, no my dajemy juz zupke raz dziennie, zamiast jednego karmienia butla :-) jakies deserki, kaszki itd. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
celin
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 24 gru 2008, 23:48

14 mar 2009, 19:13

my cały czas jestesmy na butli i daje witamine D3 cały czas po 2 krople na lyzeczke mleka
My też od dawna na samej butli i podaję wit D3 jedną kroplę bezpośrednio do dzioba :-)
Raz dziennie je zupkę i czasami deserek pić wogóle nie pije więc soczków nie podaję
tak sie nauczył kulać z brzucha na plecy z pleców na brzuch że caly czas fika
Zuzka niestety się nie przekręca :ico_placzek: muszę zapytać o to pediatrę przy szczepieni. Nie wiem leniwiec jakiś czy dupsko za ciężkie? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

14 mar 2009, 19:27

adia26, mi ksiadz nie chce ochrzcic dziecka bonie mam koscielnego slubu
ja tez ani kościelnego ani cywilnego i powiem ci że nie wiadomo jak to bedzie :ico_noniewiem: bo Piotr coś mi nosem kręci na te chrzciny teraz nie mamy chrzesnego z jego storony u mnie ma być siora :ico_noniewiem: ale jak moja mama rozmawiala wczesniej z ksiedzem to raczej to nie bedzie problem dla niego...
My też od dawna na samej butli i podaję wit D3 jedną kroplę bezpośrednio do dzioba
u mnie też butla sama i podaje witamine d caly czas

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 mar 2009, 20:11

ja cyc i daje jedna krople d3 od urodzenia i 3krople cebionmultiwitamina
Zuzka niestety się nie przekręca muszę zapytać o to pediatrę przy szczepieni. Nie wiem leniwiec jakiś czy dupsko za ciężkie?
moim zdaniem nie masz sie co denerwowc na maxa 2tyg i bedzie sie kulac zobaczysz :ico_sorki: kazde dziecko w swoim czasie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 mar 2009, 21:51

Co do przekrecania to ksiazkowo ma czas do konca 6 miesiaca, wiec chyba nie ma sie co martwic. A moze i waga tez na to wplywa - mi powiedzieli, ze Nina moze szybko sie przekrecac, raczkowac i chodzic bo jest malutka i drobniutka. Pokaze Wam zatem co moja mala wyprawia - pozycje do raczkowania juz ma - nie wiem czy udalo mi sie ja uchwycic, podnosi pupe i normalnie na czworaka stoi :D zamieszcze zdjecie jak w filmiku nie bedzie. No i narazie obkreca sie na boki, przod tyl tylko na sliskim podlozu..

http://geegee.wrzuta.pl/film/wqmlTD5bbE/

[ Dodano: 2009-03-14, 21:59 ]
zapomnialam dodac ze kamienieje przed kamera wiec pierwsze sekundy sie nie rusza :D

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 mar 2009, 22:28

yoanna :ico_brawa_01: brawa dla Ninki :ico_brawa_01: ale fika i super dpke podnosi :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 mar 2009, 22:36

http://geegee.wrzuta.pl/film/iSWcXa3UZt/

[ Dodano: 2009-03-14, 22:37 ]
tu jeszcze taki krotki :D kurde a najlepsze jest to ze wczoraj nie umiala podnosic tylka a dzis juz fika z nim do gory! I tak z dnia na dzien nowe rewolucje :O niedlugo sie obudze i zobacze ja raczkujaca po lozku...

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

14 mar 2009, 22:54

kurde a najlepsze jest to ze wczoraj nie umiala podnosic tylka a dzis juz fika z nim do gory! I tak z dnia na dzien nowe rewolucje :O niedlugo sie obudze i zobacze ja raczkujaca po lozku...
no wlasnie Igol tez tak wszystko z dnia na dzien...dlatego sie boje ja gdzies zostawiac juz sama :ico_olaboga:
ale dupki ak nie podnosi jak Ninka ale ona jest slodka :ico_brawa_01: i ruchliwa na maxa :-D nabiegasz sie za nia :ico_brawa_01: :ico_haha_01: :-D jeszcze troszke :-D

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

14 mar 2009, 23:07

yoanna, ale z niej wiercipietka :-D

ja sie relaksuje przy drinasku :-D ale jestem tak padnieta że jeden łyk mnie chyba załatwi :ico_haha_01:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość