Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

wrócić do pracy czy nie ?

30 mar 2009, 11:13

witajcie dziewczyny
jestem w 19tc od stycznia jestem na L-4 gdyż pierwszy trymestr ciąży przechodziłam strasznie wymioty omdlenia ciąża zagrożona teraz od 2-3 tyg jest juz lepiej męczą mnie jedynie bóle wieczorami brzucha wymioty mam teraz zadko raz w tyg średnio
rozmawiałam z moim ginekologiem i zapytał mnie czy chce wrócić do pracy czy zostać nadal na zwolnieniu bo sa do tego podstawy przez te bóle a ja nie wiem co robić
pracuje w sklepie wiadomo tam trzeba dokładać towar stać 8godz na nogach czasem nie ma szans na przerwe ale co mnie jedynie przeraża to fakt iz mam do pracy daleko bo jade ponad godz a spowrotem srednio 1,5 przez korki :ico_noniewiem:
powiem tak ze chce wrocic tylko dlatego ze boje sie ze strace ta prace ze moga mnie wyrzucic gdy bede chciala wrocic i wtedy zostane bez niczego :ico_placzek: chce pokazac ze mi zalezy tym powrotem tylko czy warto :ico_noniewiem:
czy pracodawca ma jakies zobowiazania wzgledem mnie jako :ico_ciezarowka: bede miec jakies inne prawa? i czy jest mozliwosc ze pracodawca zwolni mnie gdy urodze i bede chciala wrocic?
dodam jeszcze ze kilka razy dostalam pochwaly od dyrektora szybko awansowalam na wyzsze stanowisko dostalam podwyzke wiec wiem ze pracodawca mnie docenia ale czy doceni za jakis czas ah

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

30 mar 2009, 16:46

betina, a do kiedy masz umowe? nie moga cie zwolnic przed porodem. nawet jesli teraz nie masz umowy do konca porodu to musza ci ja tak przedluzyc. jesli masz dluzsza umowe to masz normalnie prawo do urlopu macierzynskiego

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

30 mar 2009, 16:53

umowe mam jeszcze na ponad 2 lata

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 mar 2009, 17:22

betina, nie powinnas miec dylematu skoro ciaza jest zagrozona ,najwyzej po maciezynskim wrocisz do pracy ...

pamietaj on zawsze cie moze zwolnic nawet jak masz umowe na czas okreslony ,wystaczy dwa tyg wypowiedzenia i nie masz pracy ...a tak dopoki jestes w ciazy potem na maciezynskim to nic nie zrobi bo jestes pod ochrona ....

lilo

30 mar 2009, 18:34

betina, dzidzia jest najważniejsza - bez dwóch zdań!!!! Pracodawca zrobi i tak co będzie chciał - Twoje poświęcenie tego nie zmieni - przecież i tak parę miesięcy spędzisz na macierzyńskim. Piszę z własnego doświadczenia - bardzo żałuję że mimo wskazań do zwolnienia chodziłam do pracy - i tak nie miałam gdzie wracać a tylko narażałam własne dziecko na niebezpieczeństwo.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość