Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

13 kwie 2009, 20:21

mi puchna bardzo dłonie ....... nogi praktycznie wcale ........twardnieje mi brzuszek .....sama zauważyłam a teraz jeszcze potwierdził mezus ......bylismy na spacerze i myslałam ze nie dojde z powrotem........
fortunata_fofa ta wydzielina sie nie przejmuj ja czasem tez tak mam ......nawet dzisiaj rano ....

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

13 kwie 2009, 21:03

:-)Witam was melduje sie w dwupaku i oznajmiam ze jeszcze zyje. Moja Olenka zrobiła sie tak ruchliwa ze mausia nie nadąża do porodu corazbliżej a ja w prezygotowaniach jestem daleko z tyłu . Na szczeście mama zjedzie do mnie to moze ciut nadgonie.
Zola jak ci tylko iine elementy wożka pasują to nie słuchaj rodzinki w wrzesniu i pazdzierniku czsem jest tak zimno a nasze maluchy beda mieć dopiero 4-5miesiacy i siedzieć jeszcze nie beda to gondola sie przyda a takie okrycie ze spacerówki to słabo chroni przed zimnem

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

13 kwie 2009, 21:09

Obrazek

to ja z dzisiaj reszta bedzie jutro

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

13 kwie 2009, 21:12

zoola27,

cytuje z gazety , którą dziś czytałam :-D :
"skurcze braxtona-hicksa występują po 20 tyg. ciąży. Mogą pojawiać się dość regularnie przez kilka godzin, po czym nagle zniknąć. Pod koniec ciąży stają sie częste , bardziej bolesne. Są normalne w ciąży,mogą być trudne do odróżnienia od przedwczesnej czynności skurczowej macicy. Dlatego jeśli przed 36 tyg. ciąży występują częściej niż co godzinę, skontaktuj sie z ginekologiem.
są wyraźne dość dokuczliwe, trwają od 15 do 30 sekund, ale niekiedy też kilka minut. Możesz odczuwać też ból krzyża i mieć złe samopoczucie. Zmień pozycję. Jeśli stałeś - połóż się, jeżeli siedziałaś- wstań i pochodz troche. Oddychaj spokojnie "

:-D mi lekarz kazał na to brać no-spe 3 razy dziennie, ale ja nie chciałąm nadużywać więc brałam tylko wtedy kiedy brzuszek twardniał a przy ostatniej wizyty 2 tyg. temu lekarz kazał wszystko odstawić :)

[ Dodano: 2009-04-13, 21:18 ]
barbara123, witaj kochana, fajnie, ze jeszcze 2 w 1:)


Sabcia, ale ten Twój pasior ciążowy fajniuchyyyy!!!!!

fortunata_fofa
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 kwie 2007, 16:53

13 kwie 2009, 21:28

Ejustysia fajnie, że dołączyłąś do nas puchnących bo byłąś chyba jedyna , której to nie męczyło. Ja już też odstawiłąm no-spę bo lakarz kazał. 21 mam wizytę, ktg to zobaczymy czy mam jakieś skurcze bo może nie czuję. Po akcji z kwietniówkami jak wszystkie się przed terminem posypały to u nas chyba też lekka panika czy mi sie wydaje?Ja jestem coraz bliższa zgodzenia sie na poród rodzinny bo chyba nie chcę sama być z obcymi ludzmi jak się będzie mój bobasek rodził.

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

13 kwie 2009, 21:41

fajnie, że dołączyłąś do nas puchnących bo byłąś chyba jedyna , której to nie męczyło
No, ale za to jestem też jedyna, która ma milion rozstępów i wierzcie mi, że widziałyście takich dużych u nikogo:) Więc te puchnięcie mogłoby mnie chociaz ominąć
to zobaczymy czy mam jakieś skurcze bo może nie czuję
No właśnie często tak jest, że kobitki wcale nie czują skurczy, mi to nie grozi, moje skurcze przepowiadające są juz tak silne, że wyć moge z bólu, nie chce myśleć co by było gdybym musiała naturalnie rodzić, byłam twarda, ale z daleka :)
jak wszystkie się przed terminem posypały
misiunia fortunko przenosiła juz - miała termin na dziś i meldowała sie chwilke temu :) a no i aga została z terminem za 4 dni :), ale mi sie wydaje, że dzieci rodza sie szybciej bo jest ciepło a nagrzanie organizmu ma duże znaczenie na akcje porodową tak samo jak ciepła kąpiel ( choć moje opalanie nic nie daje :ico_noniewiem: )

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

14 kwie 2009, 05:28

dzien dobry mam przerywnik we snie wiec pomyslalam ze sie przywitam :-D (nadal 2w1) :ico_oczko:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

14 kwie 2009, 07:26

i ja sie witam 2 w 1
piję herbatke z cytrynka :ico_kawa:
a mnie coś od rana brzuszek pobolewa :ico_noniewiem:

Sabcia, slicznie wyglądasz :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

barbara123, fajnie że do nas zajrzałąś szkoda ze tak rzadko :ico_oczko:

mi też troszke puchną nogi ale w czwartek mam wizytę u gina wiec zobaczymy co powie :-)

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

14 kwie 2009, 07:38

hej majóweczki!!!
wrewszcie normalny dzien płynacy normalnym rytmem :ico_brawa_01: mezus własnie pobiegł po pieczywo :ico_brawa_01:
wiecie co ja w nocy zdrobiłam ......prawie z łozka spadłam .......mam wielkie łoze małzenskie wyspały by sie 4 osoby a ja bym spadła :ico_olaboga: ślubny stwierdził ze niedołęznieje :ico_szoking:

ciekawe jak to u nas bedzie z tymi terminami ????chyba bym sie złamała gdybym miała przenosic :ico_szoking: .....ja chce na spacer z dzidzia :ico_sorki: znowu słoneczko swieci az miło

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

14 kwie 2009, 07:53

ciekawe jak to u nas bedzie z tymi terminami ????chyba bym sie złamała gdybym miała przenosic .....ja chce na spacer z dzidzia znowu słoneczko swieci az miło
też sie zastanawiam jak to bedzie bo to juz coraz blizej :-)
u nas też dziś śliczne słoneczko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość