Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

16 kwie 2009, 22:23

Duszka alantanu nie powinno się stosowac u dziewczynek\Gabi ja tez słyszałam o linomagu że super jest

lilo

17 kwie 2009, 10:18

Lalka pisze:Gabi ja tez słyszałam o linomagu że super jest

No właśnie ciężko jest doradzić coś w takich sprawach bo każde dziecko reaguje inaczej - u nas Sudokrem i Linomag to była tragedia...

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

17 kwie 2009, 10:23

Lalka pisze:Duszka alantanu nie powinno się stosowac u dziewczynek\Gabi ja tez słyszałam o linomagu że super jest


ale widze ,że zirafki to jest chłopczyk :-) ja tam swojej stosowałam , nie słyszałam ,że alantan nie jest wskazany dla dziewczynek

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

18 kwie 2009, 23:25

Duszka pisze:
Lalka pisze:Duszka alantanu nie powinno się stosowac u dziewczynek\Gabi ja tez słyszałam o linomagu że super jest


ale widze ,że zirafki to jest chłopczyk :-) ja tam swojej stosowałam , nie słyszałam ,że alantan nie jest wskazany dla dziewczynek

ja tez kiedys stosowałam ,po depilacji,ale czytałam że nie jest wskazany,ale niesttey nie powiem Ci dokładnie co i jak,wiem tylko że po tym jak przeczytałam przestałam stosować
lilo a czemu piszesz że tragedia?nie pomagały? czy szkodziły?

lilo

19 kwie 2009, 06:29

Lalka pisze:lilo a czemu piszesz że tragedia?

Po Sudokremie było gorzej, po Linomagu żadnej reakcji :ico_noniewiem:

NICOLA_1985

19 kwie 2009, 13:10

zirafka ja Ci powiem tak, najlepsze co możesz zrobic to zacząc uczyć młodego siadania na nocnik a jeśli nie chcesz jeszcze zacząć uczyć bo uwazasz że jest za wcześnie to musisz bardzo pilnować i często zmieniać pampersy, po kazdej kupie dobrze umyć pupe i krocze ciepłą wodą osuszyć dokładnie i posmarować kremem. ja od początku używam sudocremu i nigdy moja Karolina nie miała odparzenia na pupie.. no z tym , ze ona od kąd skonczyło 4 miesiące nie robiła kupy do pampersa. odparzenia robią się w skutek zbyt długiego kontaktu skóry z moczem lub/i kałem, widocznie twój synek ma bardzo delikatna skórę wiec musisz jeszcze bardziej o nią dbać. dobrze tez jest pozostawiac dziecko bez pampersa kilka razy dziennie zeby skóra miała szanse na "oddychanie świeżym powietrzem" - wierz mi jakbys była 24h/dobe w pampersie tez twoja skora by zrobiła sie taka delikatna i wrazliwa.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

20 kwie 2009, 15:43

ja polecam mąkę ziemniaczną, chyba lepsza od wszytskich kremów. Natomiast w celi zapobiegnięcia odparzeniom spróbuj najzwyklejszej maści ochronnej z witaminą A. u nas sprawdza się świetnie. Ja stosuję ją od Urodzenia Oli. nie wysusza a natłuszcza pupkę no i chroni .

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

20 kwie 2009, 15:55

delicja pisze:ja polecam mąkę ziemniaczną

Uzywalam maki i naprawde dziala :ico_sorki: stosowalam tez sudocrem, linomag takze dzialaly na moja Zuzie. to wszystko zalezy tez od rodzaju skóry.

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

20 kwie 2009, 21:27

delicja pisze:ja polecam mąkę ziemniaczną, chyba lepsza od wszytskich kremów
też tak sądzę. I jest neutralna zupełnie dla każdego ciałka :ico_noniewiem: I co najważniejsze- nie trzeba bezpośrednio dotykać podrażnionej skórki dziecka, tylko lekko oprószyć chore miejsca. Alantan nam się zupełnie nie sprawdził :ico_noniewiem:

Jula jak miała tak straszną biegunkę to kładłam ją na golaska na zwykłych tetrowych pieluszkach. Nie W a NA. I w desperacji chuchałam :ico_haha_02: Ale widziałam, że Jej to ulgę przynosiło. :ico_noniewiem: Niedługo będzie już bardzo cieplutko to maluchy spokojnie będą mogły śmigać z gołymi pupami. I skorka na pewno odetchnie.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

24 kwie 2009, 13:53

Ja stosowałam PENAEN krem bardzo tłusty i w dodatku nie dało się go całkiem zmyć. Był w puszce niebieskiej kolor kremu nie biały a kremowy. Super sprawa ten krem, ale niemiecki ciotka mi go przysłała wtedy
Obrazek

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości