misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

26 maja 2009, 17:44

Witam. Ja też 5 lat temu przeszłam rozwód, który dostałam na pierwszej sprawie. Miałam adwokata, który kazał się zgodzić bez orzekania o jego winie i do dzisiaj żałuję że się zgodziłam, bo w razie jakiejś biedy to musiałby płacić alimenty także na mnie. Ale za późno teraz na to. A na dwoje dzieci sąd przyznał mi 400 zł alimentów i taką kwotę płaci do dziś. Masakra. We wrześniu zakładam znowu sprawę o powiększenie alimentów, ale pewnie znowu nie podniosą.

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

26 maja 2009, 20:09

misiunia_29 pisze:bo w razie jakiejś biedy to musiałby płacić alimenty także na mnie

no z tym nie jest tak latwo w sumie..
musialabyś udowodnić, że Twój status materialny jest niższy niż podczas malżeństwa...
ale fakt, że jeśli wina jest definitywnie po jego stronie i można to udowodnić to warto walczyć..
tylko trzeba się uzboić w cierpliwość bo to może potrwać :ico_noniewiem:

misiunia_29
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 663
Rejestracja: 06 sie 2008, 15:21

26 maja 2009, 21:35

Akurat nie w tej chwili, bo moje życie wygląda inaczej. Ale np rok po rozwodzie musiałam wynająć mieszkanie, opłacić przedszkole i myślę że w tamtym czasie mogłabym się o to starać, ale teraz to nawet nie wierzę, że podniosą alimenty.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

26 maja 2009, 22:30

Witam :ico_sorki:

agnieszka01.04 pisze:spisz sobie już pomalutku wszystko co CI przyjdzie do glowy o nim, o Waszym wspólnym życiu, co może CI pomoc....

Tak wlasnie tez robie mam nadzieje ze bedzie dobrze, powiem cala prawde jak bylo. Nie bede nic ukrywać...

agnieszka01.04 pisze:a co do córeczki to niestety to nie będzie takie proste by odebrać mu te prawa...
musi tak...nie placić alimentów i nie interesować się dzieckiem wogóle

On odkąd sie rozstalismy nie placi mi ani grosika a do tego ma mala w d*pie. Ostatnio jak dzwonilam to powiedzial; ze juz nie ma zadnego obowiązku wobec Zuzanny. Wszystko mowi samo za siebie :ico_sorki:

aniulek pisze:przed pochopnym podpisywaniem czegokolwiek w sądzie.

Dziekuje za rade napewno zapamietam :ico_sorki: :ico_oczko:

Dzieki kochane za rady jezeli macie jakies jeszcze to napewno przeczytam i zapamietam :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 maja 2009, 08:25

On odkąd sie rozstalismy nie placi mi ani grosika a do tego ma mala w d*pie. Ostatnio jak dzwonilam to powiedzial; ze juz nie ma zadnego obowiązku wobec Zuzanny. Wszystko mowi samo za siebie
Asiu a komornika masz ?,moze jeszcze warto teraz zachaczyc o komornika ,dla sadu to tez bedzie wiarygodny punkt ze nie placi ..wogole ezeli masz jakies rachunki na wszystko co kupujesz dziecku to warto to przedstawic sadowi np zakup rzeczy ,pkole ,lekarstwa,poradnie specjalistyczne... to moze miec wplyw na wysokosc alimentow....

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

27 maja 2009, 10:43

mal pisze:
..wogole ezeli masz jakies rachunki na wszystko co kupujesz dziecku to warto to przedstawic sadowi np zakup rzeczy ,pkole ,lekarstwa,poradnie specjalistyczne... to moze miec wplyw na wysokosc alimentow....


Dokładnie. Zbierz jak najwięcej... przedszkole, jakieś zajęcia itp...

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

12 cze 2009, 16:23

Witam babeczki :-D
Nowe wiesci mam otóż..... wysylalam 2 tyg temu odpowiedz na pozew, podalam dwoch świadkow i juz jeden z nich czyli moja mama dostala wezwanie na przesłuchanie w sprawie ale na kiedy?? na 20 lipca :ico_puknij: a gdzie jeszcze jeden swiadek?? :ico_puknij: rozprawa chyba kurde w grudniu bedzie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

12 cze 2009, 18:08

AsiaNL, niestety to troszke trwa :ico_noniewiem: wiadomo ze co urzedowe to musi nabrac wszelkiej mocy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

12 cze 2009, 21:46

mal pisze:wiadomo ze co urzedowe to musi nabrac wszelkiej mocy

No kurcze dla mnie te moce ich to beznadzieja :ico_sorki:
Najwarzniejsze ze juz sie cos ruszylo :-D
oby szybko sie skonczylo :-D

Plasterek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2009, 11:33

01 lut 2010, 12:42

Cześć, zastanawiam się jak Twoja sytuacja się rozwinęła. Jak poszło? Rozwód i wszystko co z nim związane musi być bardzo stresujące..

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość