Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 kwie 2008, 09:18

CleoShe pisze:A już myślałam.. :ico_zly:

heheheheehehehe :-D :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

08 kwie 2008, 09:20

robak, to nie ma tak że raz wypije herbatkę i odrazu, musisz ją przez dzień przynajmniej podawać, ja daję między karmieniami i robi codzień lub co drugi.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 kwie 2008, 09:28

robak pisze:u nas dziewczyny sniegu po kostki i pada jeszcze deszcz takze chyba ze spacerku nici dzis,a ja usypiam na siedzaco :ico_szoking:

Gdzie tak śnieżnie jest? Wspołczuję, we Wrocławiu na razie nie pada nic :-) i nawet czasem tak nieśmiało słonko wychodzi.

U nas problem kolek już chyba zniknął, czasem jeszcze Ule pobolewa brzuszek, ale już nie tak jak miesiąc temu, wtedy był straszny płacz i nic nie pomagało, a z kupkami nie miałyśmy nigdy problemu, w ciągu dnia są 4-5 razy :-)
Robak musisz się uzbroić w cierpliwość i spokoj, podawaj kropelki i herbatkę, na pewno w pewnym momencie zauważysz poprawę :-) Są jeszcze kropelki sab simplex, ktore są podobno najlepsze, ja też je na początku stosowałam i pomagały, więc może tego sprobuj. Tych kropelek jednak nie kupisz w polskiej aptece, ja kupowałam przez internet.

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

08 kwie 2008, 09:42

czesc Dziewczyny,

U nas nocka jak wszystkie inne, czyli jedna pobudka ok. 3.00.... cycek, butelka i do spania :-) , ja na poczatku kolysalam, bujalam do spania, ale juz teraz nie. Odkladam do lozeczka i sam zasypia, nawet jak troche kweka czy poplakuje to nie wyciagam.
Moj maluch juz wyrosl z gondoli i juz jezdzimy bez od jakiegos czasu. Duzo wygodniej mu jest.
Wczoraj bylismy na kontroli. Spytalam o dokarmianie i moge zaczac podawac jarzynki, zaczniemy od marchewki gotowanej potem zupka jarzynowa a potem deserek jablkowy.... zobaczymy jak to bedzie. Zadnych kaszek mam mu nie dawac bo nie ma potrzeby, jak dziecko ladnie przybiera na wadze, bo ma co go niepotrzebnie "zapychac". Ale zanim poodam mu cos nowego musze odczekac tydzien od szczepienia.

Ja tez ubieram spiochy tylko do spania. W dzien spodnie, dresy, koszule, bluzy....wszystkie ciuszki kupuje w szmateksach za grosze, prawie nowe i bardzo dobrej jakosci.

Sabi, tez wspolczuje straty przyjaciela kotka. Tez przezylam juz uspienie moich kochanych 2 suczek :ico_placzek: .

.... czyli wychodzi na to ze pieluchy z Rosmanna sa tansze, bo jest ich 68 szt. za ta sama cene :-)

Ja od porodu jeszcze nie mialam okresu i mysle ze to normalne jest przy karmieniu piersia.
u nas sloneczko, wiec pewnie wybierzemy sie na spacer.

ale sie rozpisalam...uffff

buziaczki

P.S. Stawiamy torcik z okazji 3 miesiaczka :ico_tort:

[ Dodano: 2008-04-08, 09:48 ]
Ja tez na kolke daje espunisan, u nas pomogly, ale efekt dopiero po kilku dniach regularnego stosowania. Trzeba byc cierpliwym.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

08 kwie 2008, 09:56

Cześć dziewczyny... :ico_brawa_01: dla Pawełka na trzeci miesiączek
Gabriel dalej kicha i pokasłuje, ale nie jest ani lepiej ani gorzej :ico_noniewiem: i ciągle się zastanawiam czy lecieć do lekarza... Kuba Wrócił o 3, o 3.30 położył się spać i godzinę temu znowu wybył do pracy :ico_olaboga: Gabriel śpi obok w leżaczku-jakiś taki śnięty jest, a nie wiem czy to dobrze, bo ostatnio jak tak w dzień pospał to później od 15 do 23 harcował i w nocy na 2.5h się obudził i musiałam z nim siedzieć... no, ale przecież nie zabronię dziecku spać jak ma ochotę :ico_noniewiem: zwłaszcza, że podziębiony jest

sabi_k77
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 347
Rejestracja: 09 lut 2008, 13:15

08 kwie 2008, 10:12

Witajcie dziewczyny :-)
:ico_prezent: dla Pawełka!
u nas dziś piekne słoneczko,tylko troche zimno narazie,ale mam nadzieję,że się nie popsuje i jakiś miły spacerek zaliczymy.Narazie jade na zakupy,muszę małej jakiś ciuszek kupić,bo w niedziele chrzciny,a ja nic nie mam :ico_olaboga:,nie wiem nawet jak ją ubrać,bo wszystko zalezy od pogody,a to taki głupi czas,że może być cieplutko,ale równie dobrze sniegiem może sypnąć...
Dziewczyny,ja mimo,że karmię piersia miałam w zeszłym tygodniu okres,tak przynajmniej myslę,bo tak to wyglądało,tyle,że brzuchol mnie nie bolał,ale wyczytałam,że wystarczy kilka dłuższych niż zwykle przerw między karmieniami,a może wystąpić jajeczkowanie i miesiączka,a moja żabka swego czasu przespała kilka nocek bez karmienia.Zresztą jutro ide do ginki,to się wszystkiego dowiem.
Uciekam kobietki,wpadne pewnie wieczorkiem.Miłego dnia i dużo słonka dla wszystkich :-)

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

08 kwie 2008, 11:19

Witam.
U nas nocka normalna że tak powiem, czyli 2 pobudki 0 23 i ok.5. A wstaliśmy o 6.30 bo musiałam z Pawłem do laboratrium jechac na pobranie krwi. Teraz Niusia śpi ale pwenie nie na długo.

Sto lat sto lat dla Pawełka na 3 miesiące :ico_brawa_01: :-D
Widzicie na wszystkich słoiczkach jest napisane po 4 miesiącu a lekarka sama mówi żeby Gosia już dawała, mimo że Pawełek dopiero 3 skończył :ico_olaboga: Więc pewnie wszystko zależy od dziecka. Jak nic mu nie jest to można dawac.

Jeśli chodzi o ubieranie to my też w dzień nosimy dresiki, bluzeczki, spodenki, a tylko na noc cieniutkie pajacyki. Śpioszków już w ogóle nie używam.

Sabi przykro mi z powodu Twojej kici :ico_placzek:

U nas pogoda do d... delikatnie mówiąc. Wieje, leje, więc my na pewno siedzimy dziś w domku :ico_zly: Ale od jutra Kochane ma byc wiosna :ico_haha_01: Oby im się sprawdziło :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

08 kwie 2008, 11:26

Czytam i juz nic nie pamietam co mialam kazdej odpisac Napewno zyczenia dla Pawełka :ico_tort: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
Co do kupek to pamietam że Julce podawałam bobotic byl super i ostatnio o nim gdzies na forum czytalam ze to jest to samo co jakis niemiecki special.Klaudia moja Amelka ma dopiero 56 cm i wazy 5kg a to i tak super lekarka twierdzi ze fajnie rosnie i przybiera na wadze.Iwona juz pewnie sie pakuje bo tu nie zaglada chyba ze cos z internetem ma bo pisala.Co do ubierania to ja roznie spiochy na noc a tak to dresiki albo sukienki albo spodnie i sweterek...Okresu tez nie mam ale z Jula dostałam dopiero dwa miesiace po tym jak ja przestalam karmic a karmilam chyba 9mc.No ale uwazajcie sasiadka karmila okresu nie miala a zaszala w ciaze.Noc okropna bo Mela cisla kupe i ja to meczylo budzila sie co 2 godziny ale zadnela o 9 i do teraz spi.Uciekam ale sie rozpisalam

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

08 kwie 2008, 11:38

Hej hej!!!!
Wszystkiego najlepszego dla Pawełka :-D :ico_brawa_01: Śliczne to nowe zdjęcie w opisie. Cleo te nowe fotki też piękne. Norbercik jest cudny i już się wydaje taaaki dorosły. :-) No i "zielona żabka" też śliczna. W ogółe te nasze dzieciaczki to możnaby schrupać, takie są miluśkie :-D
U nas nocka oki, 2 pobudki. Co do okresu też jeszcze nie mam, ale pewnie dlatego że Karolek na cycusiu i w sumie nadal często je.
Zastanawiam się nad tymi jarzynkami, ale Synuś mi pieknie przybiera na samym mleczku, więc może nie ma potrzeby. Za tydzień idziemy na szczepienie to zapytam pediatry. Mnie się wydaje, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi i to zależy od dzidziusia, czy mu już coś dawać czy nie. Cieszę się, że ja mogę jeść coraz więcej i Karolkowi nic nie szkodzi. Jeszcze nie jem mleka, wołowiny i cytrusów, no i ukochanej czekolady ... ale jem już prawie normalnie :-) Koleczki się skończyły. My dawaliśmy wodę koperkową i debridat na początku, a potem to tylko herbatkę koperkową z Hippa.
Sabi współczuję kociczki :ico_placzek: , ja też jestem "kocia mama" to wiem co to znaczy. Miałam kilka lat temu kocicę, to jeszcze mi za nią tęskno, Uwielbiałam jak były małe kociaki i całe stado ocierało mi się o nogi. :-)
Co do ubierania, to ja mam wariant "mieszany" :ico_oczko: ze sklepu i ze szmateksów. Mam taki jeden co są tylko ciuchy z Anglii, są boskie i jak nowe. Do spania ostatnio ubieram Karola w body z długim rękawkiem i skarpetki i nic więcej bo jest dobrze przykryty więc mu cieplutko. Śpiochy w ciągu dnia nosił jak go przykrywałam kocykiem. Teraz uwielbia się kręcić i kopać, więc ubieram go w bluzy, spodenki. No po prostu cieplej, żeby go nie przykrywać.
Pogoda u nas paskudna, wieje, czasem słonko, czasem deszcz. Miłego dzionka! pa!

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

08 kwie 2008, 11:54

ja ide 14 kwietnia na szczepienie to tez zapytam o dokarmianie.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość