Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

29 maja 2009, 19:31

czesc dziewczyny musze sie cos o was zapytac bo wy macie juz wieksze doswiadczenie mam problem z Klaudeczką a mianowicie
za tydzien bedzie miala 5 miesiecy i do tej pory placz
sie nie skonczył... bylismy juz wszedzie u lekarza... i kazdy nie wie co jej
dolega, pije juz bebilon pepti 2 pbo lekarz mowil ze jest za duza i jej
jedynka nie starczy ma 8 kg wagi i 70 cm
kolki nas niestety nie ominely ale juz sie skonczyly i od 12 tyg dziecko
zmienilo sie bardzo ciagle placze wszystko jej nie pasuje nie moge z nia
wyjsc spokojnie na dwor... i najgorsze ejest to ze w dzien prawie wogole nie
spi, ma 3-4 drzemki po 20 min;/ i caly dzien trze oczka i placze aby ją tylko
odlozyc i jest ryk.. myslalam ze sie przyzwyczajila na rekach ale to nie to..
choc sie uspokaja na nich...ale mala nam od urodzenia ulewa... wiem ze to
niby normalnie bo przybywa na wadze ale ona potrafi nawet ulac po godzinie
choc wczesniej juz sie ulalo... ja podejrzewam ze to refluks i mala dlatego
tak lacze i nic ją nie zajmie tylko rączki.... podejrzewamy roniez zeby bo
widac na dole rozbudowane dziasla i 2 zabki ktore nie chca sie
wyrznac...dostalam skierowanie do poradnii patologii niemowlecej... mam
nadzieje ze corce nic nie jest bo juz mi to sen zabiera... w nocy mielismy
jedna pobudke a teraz potrafi sie budzi co 2h ... ostatnio stawalam co godzine
i od 5 juz nie ma zamiaru spac... i kreci sie z boku na bok wydaje mi sie ze
wogole nie spi bo ma potem worki pod oczami... nie wiem juz co robic bo to jest frustrujące i bardzo mećzace napewno jest manipulatorką... ale nie wierze zeby az tak...

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

29 maja 2009, 19:47

milutka204, ciezka sprawa, ale przypomina mi to troszke mojego Filipka. On w wieku 3 miesiecy wazył 7kg, teraz ma 10.600 (widac na zdjeciu jak wyglada) jest wysoki, ale to po nas ma, a z waga juz lepiej bo przestał tak przybierac, jest bardziej ruchliwy i dostaje inne posiłki a nie tylko mleko.
JEst jeszcze taka opcja, ze ma to po nas bo zarowno ja jak i moj maz bylismy puchaci w jego wieku, wiec to rodzinne :-)

Z ulewaniem miałam to samo, i nie tylko po jedzeniu,, czasem do 2 godzinach tez sie zdarzało, ale teraz jak juz pije mleko tylko 3 razy dziennie i dostaje tez inne pokarmy, wiec prawie ulewanie mineło.

Ze spaniem tez mielismy super, całe nocki przespane, a od prawie poltora miesiaca ciagłe budzenie w nocy, co godzinke, dwie, lekarz powiedzial ze to na zabki i miał racje, juz prawie je widac, ale jeszcze sie nie przebiły.

Mam nadzieje ze to nic powaznego u Was, ale najlepiej zbadac wszystko. Dziwnie ze tak ciagle płacze, bedzie dobrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 maja 2009, 19:48

milutka204, moim zdanie z Twoja corka jest wszystko ok :ico_sorki:
duzo wazy :ico_szoking: i moze od tego mleka ma ciagle kolki-one moga trwac do 9 miesiaca :ico_olaboga:
ale ja bym obstawiala zabki :ico_sorki: ale moze byc to co Iga miala
ja przy Igi pierwszych zabkach jak bylam w Polsce to wstawalam w nocy co 30 minut :-D wiec co 2 h to nie jest zle :ico_sorki:
a w dzien Iga tez niewiele spala potrafila 2 razy po 20 minut spac
generalnie wszytko sie poprawila po wizytach u osteopaty :ico_sorki:
niestety nie wiem czy w Polsce cos takiego jest

Slonko ale synia slicznego wychodowalas :-D

yoanna co powiedziec masz pecha :-D ewidentnie Nina woli sie z Toba bawic a spac jak jest z tata :-D

dobra to na tyle ide wyrko powlec zagladne wieczorkiem

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

29 maja 2009, 19:50

milutka204, ciezka sprawa, ale przypomina mi to troszke mojego Filipka. On w wieku 3 miesiecy wazył 7kg, teraz ma 10.600 (widac na zdjeciu jak wyglada) jest wysoki, ale to po nas ma, a z waga juz lepiej bo przestał tak przybierac, jest bardziej ruchliwy i dostaje inne posiłki a nie tylko mleko.
JEst jeszcze taka opcja, ze ma to po nas bo zarowno ja jak i moj maz bylismy puchaci w jego wieku, wiec to rodzinne :-)

Z ulewaniem miałam to samo, i nie tylko po jedzeniu,, czasem do 2 godzinach tez sie zdarzało, ale teraz jak juz pije mleko tylko 3 razy dziennie i dostaje tez inne pokarmy, wiec prawie ulewanie mineło.

Ze spaniem tez mielismy super, całe nocki przespane, a od prawie poltora miesiaca ciagłe budzenie w nocy, co godzinke, dwie, lekarz powiedzial ze to na zabki i miał racje, juz prawie je widac, ale jeszcze sie nie przebiły.

Mam nadzieje ze to nic powaznego u Was, ale najlepiej zbadac wszystko. Dziwnie ze tak ciagle płacze, bedzie dobrze :ico_oczko:
filipek to duzy chlopak i sliczny Klaudia tez to ma po mnie napewno nie po tatusiu! :) dziekuje za wypowiedz wole porobic badania i wszystko sprawdzic... bo musze wykluczyc ten refluks jesli to nie on to znaczy ze albo zeby jej tak dają w kosc albo ona niezle manipuluje.... a to trwa 8 tyg! kupilam dzis syrop jej hemopatyczny na spanie jest od 1 r. ale farmecuta mowil ze mozna dawac po pol lyzeczki jesli ona sie tak mecyz z tym spaniem ehh normalnie uwierzcie zwariowac mozna nawet do wc nie mozna wyjsc :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-05-29, 19:52 ]
milutka204, moim zdanie z Twoja corka jest wszystko ok :ico_sorki:
duzo wazy :ico_szoking: i moze od tego mleka ma ciagle kolki-one moga trwac do 9 miesiaca :ico_olaboga:
nie strasz mnie :ico_szoking: nie no z tego co wiemy kolki minely i lekarze tez mowia ze to nie kolki chyba ze to jakies dziwne kolki by byly... bo jak ją wezme na rece to myk i spokoj... juz kupilam chuste bo nie mam sil jej nosic a i naczej krzyk... tylko ze w nocy spi ale przebudza sie z krzykiem i to dosc czestoa od 5 nie ma juz spania :ico_sorki: :ico_sorki: oby to minelo

dziekuje dziewcyzny kochane jestescie :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-05-29, 19:53 ]
osteopaty :ico_sorki:
a kto to bo nie wiem? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 maja 2009, 19:56

milutka204, mysle ze dobrze robisz ze idziesz sprawdzic co jest do tej poradni ale na Twoim miejscu bym sie wstrzymala z podawaniem tego syropu do czasu konsultacji :ico_sorki: Ona jest jeszcze mala dziewczynka :ico_sorki: wszystkie takie wynalazki moga jej zaszkodzic i lepiej z tym uwazac.

[ Dodano: 2009-05-29, 19:59 ]
milutka204, http://www.amamed.pl/data/osteopatia.htm
dosc czestoa od 5 nie ma juz spania
u mnie by tez tak bylo ale karmie piersia wiec o 6 Iga jest u mnie w wyrku i spimy do 8-9

[ Dodano: 2009-05-29, 20:01 ]
Ia mialam porod kleszczowy i u Igi niby po tym porodzie bylo cos nie tak :ico_olaboga:
kosci glowy jej nachodzily dlatego tak latwo sie wybudzala i byla marudna nie mogla spac przez to ze je to bolalo :ico_placzek:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

29 maja 2009, 20:03

Ia mialam porod kleszczowy i u Igi niby po tym porodzie bylo cos nie tak :ico_olaboga:
kosci glowy jej nachodzily dlatego tak latwo sie wybudzala i byla marudna nie mogla spac przez to ze je to bolalo :ico_placzek:
biedulkka ale najwazniejsze ze wszystko jest juz ok
milutka204, mysle ze dobrze robisz ze idziesz sprawdzic co jest do tej poradni ale na Twoim miejscu bym sie wstrzymala z podawaniem tego syropu do czasu konsultacji :ico_sorki: Ona jest jeszcze mala dziewczynka :ico_sorki: wszystkie takie wynalazki moga jej zaszkodzic i lepiej z tym uwazac.
wies zpodalam pol lyzeczki ale to i tak nie dziala wiec narazie sie wstrzymam do konsultacji i rowniez uwazam ze warto zrobic te padania w srode mamy wizyte jesli wszystko wyjdzie ok to znaczy ze mam dziecko krzykacza :ico_oczko:


a ja juz nie karmie piersia i bardzo zaluje tego :ico_placzek:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 maja 2009, 20:05

jesli wszystko wyjdzie ok to znaczy ze mam dziecko krzykacza
a i tak moze byc :ico_olaboga:
ale moze to zabki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

29 maja 2009, 20:09

ale moze to zabki :ico_sorki:
wole by byly to zabki bo z taką marudą na dłuzszy etap to masakra.... ale niby matki mają anielską cierpliwosc...nonono\;0

ok dziewczynki zbijam do domu bo Maz wraca a ja zapomnialam kluczy i u mamy jestem a mala juz spi zaraz ja musze zbudzic :ico_placzek:

dobrej nocy

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

29 maja 2009, 21:26

milutka204, ja uwazam ze z nia wszystko ok i moze byc poprostu taka m,ala szantarzystka a im bardziej sie staracie ja zadowolic tym bardziej ona sama nie wie jak chce zeby z nia postepowac musicie jej twarde rytulaly powproadzac czyli jedzenie karmienie i zabawy o scislych porach i tak samo branie na rece tez musi odbywac sie wedlug pewnych zasad zeby czula ze wy rzadzicie i zeona wszystkiego placzem nie wymusi bo powiem ci ze sa wlasnie takie dzieci ktore musza miec idealnie ulozony rozklad dnia bo jesli nawet sie cos zmieni w danym dniu to im jakby wszystko przeszkadzalo i same nie wiedza co z soba poczac i placza z byle powodu a jak jeszcze dochadza jakies bolesci to jest masakra a ze spaniem w nocyto normalka ze ci zaczela sie budzic czesciej bo chyba wiekrzosc dzieciaczkow tak ma Moja tez spala super calenoce a teraz potrafi budzic sie co 2h bo dzieci potrzebuja wiecej bliskosci z rodzicami Fakt szkoda ze nooc sobuie na to wybieraja ale niestety tak jest zostaje nam czekc az z tego wyrosna ale napewno rytmu trzeba sie trzymac Mojej kolezanki dziecko takie bylo latala po lekarzach bo myslala ze cos z dzieckiem nie tak bo ilez moze byc takie darcie i okazalo sie ze dziecko nie moglo sie odnalesc ze wszystko wokol niego nie bylo o schematycznych porach i musialo miec wszystko poukladane i z czaesem wszystko sie uspokoilo no czasem takie maluchy ta wola ja moge mojej czasem dac unaczej jesc i czasem inaczej polozyc spac a moja kupela do dzis mala kladzie o tej samej pozrze bo jak tego nie zrobi to kolejny dzien ma okropny bo tak jej mala nie cierpi malych zmian he he he takie male poukladne dziecko



Dziewczynki super fotki Igunia jakigo krolicorka dopadla slicznego werka tez lubi swojego czarnucha i ona tez ja lubi ale z dalek na chwile podbiegnie do niej ale nie da sie tak starmosic Filmik tez super pienie ninius stoi

Ide kapac ta lobuziare bo mi tu plakaty starszej targa bedzie jazda :-D :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

29 maja 2009, 21:47

milutka204, wspolczuje Ci kochana, ze masz tak ciezko, ale nie wydaje mi sie, ze cos jej jest, moze to faktycznie zabki,a z tym ulewaniem to ja mam do teraz z Erikiem, on potrafi kilka godzin po jedzemiu jeszcze ulac co bardzo doprowadza mnie do nerwowo, bo nei nadazam go przebierac, juz mam dosc tego ulewania, lekarka powiedziala, ze skoro dziecko przybiera na wadze to o refluksie nie ma mowy, a ja ciagle sie przy tym upieralam.
Porob badania, bedziesz spokojniejsza.ZYcze cierpliwosci i wytrwalosci, na pewno to minie i wszystko sie unormuje.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości