Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

czy moje dziecko jest cofnięte w rozwoju???

16 lip 2009, 12:40

Witam, mam dwójke dzieci- młodsza córka – Ewelinka- zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać. Od kilku dni nie mogę jej zrozumieć- dosłownie- wróciła do gaworzenia!!!!!- mimo, że składała już całe, poprawne zdania- czy ona cofa się w rozwoju???Kiedy jest zdziwiona albo przestraszona to nawet nie gaworzy ale wydaje z siebie niezrozumiałe, bełkotliwe dzwięki….Jakby tego było mało znowu się moczy- chociaż od 3 miesięcy nie było tego problemu, byłam taka dumna a teraz moja córeczka znowu przez to przechodzi, czy to jest normalne? Przeszło mi przez głowę, że może jest upośledzona umysłowo, ale nie chcę dopuszczać tego do myśli na poważnie- boję się iśc do poradni…..

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

16 lip 2009, 12:53

riki_miki, nie mam pojęcia co mogło sie stać może lepiej idz to poradni....

kruszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2008, 17:55

16 lip 2009, 13:10

.hej, to może być jakis problem psychiczny- może nawet sama to wywołałas, w kazdym razie porozmawiaj z dzieckiem zanim zaprowadzisz je do lekarza lub poradni- zwłaszcza jeśli się tego boisz. Jeśli rozmowa nic nie da- to już moim zdaniem konieczny psycholog, ale nie martw sie jeśli to reakcja na jakis negatywny bodziec to jest zupełnie odwracalna, buźka i uszy do góry! Pamiętaj też, że jeśli takie dziwne zachowania nie ustaną- będziesz musiała iść do poradni- niech twój strach nie wpływa negatywnie na twoją córeczkę!

Awatar użytkownika
Gosiaczek79
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:47

16 lip 2009, 13:22

Witam- ja miałam podobne doświadczenia- na szczęście dziwne zachowania mojego Maćka(moczył się w nocy, mimo że wcześniej już nie było tego problemu) ustały zanim zaczęłam poważnie rozważać wizytę u psychologa. W desperacji szukałam rozwiązań w sieci, znalazłam dyskusję na podobny temat:
link został usunięty przez administratora ze względu na reklame
i tam były też opinie psychoterapeuty- to mnie trochę uspokoiło. Myślę, że trzeba uważnie obserwować nasze dzieci, ale nie możemy też zawsze zakładac najgorszego wariantu- to odbiera tym wspaniałym chwilom radość, więc nie martw się na zapas i rozamawiaj z córką- może po prostu ostatnio miałas dla niej mniej czasu i ona tak właśnie na to reaguje?
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, 15:14 przez Gosiaczek79, łącznie zmieniany 1 raz.

NICOLA_1985

16 lip 2009, 16:50

byc moze zachowanie twojej córki jest spowodowane jakims cieżkim dla niej przezyciem a ty nawet o tym nie wiesz... albo po prostu dziecko ma za mało twojej uwagi i przechodzi taki jakby regres w swoim rozwoju gdy "cofa" się bo chce byc znowu malutkie i skupic na sobie cała uwage rodzica...
są też choroby takie jak np zespół Retta na ktore zapadaja przewaznie dziewczynki i w pewnym momencie choroby zaczynaja sie cofac, zanika umiejetnosc werbalnego porozumiewania sie, zdobyte umiejetnosci motoryczne z czasem zaczynają rowniez zanikac.
ja bym nie lekcewazyla takich objawow u dziecka bo na pewno to nie jest nic nie niepokojacego.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość