lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

05 sie 2009, 13:02

dziewczyny,
przepraszam za cisze w eterze ale doslownie brak czasu na cokolwiek.
mam nadzieje ze u was tez mozna je kupic bo ja klikam z Anglii

lekarstwo to movicol-half,maly dostal na recepte.sa to saszetki,daje raz dziennie z woda albo sokiem,kupka miekka ale maly nadal pamieta jak to bylo jak mial zatwardzenia i sie prezy i placze.w nastepnym tyg mamy wizyte na sprawdzenie.
probowalam wszystkiego z Marie,sliwek,soczkow,herbatek.jej samo przeszlo okolo 2.5 roku zycia ale sie oboje nacierpialysmy-ona robiac kupke a ja bedac bezsilna.miala syropek ktory pomogl takze mnie jak ja cierpialam na zaparcia po porodzie i bylo troche lepiej.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

08 sie 2009, 11:18

lusia, movicolu u nas nie ma. Ja już się dowiadywałam, jest u nas forlax ma ten sam składnik co movicol, ale on jest tylko w dawkach dla dorosłych. movicol dostępny jest w anglii i niemczech, koszt na nasze to 100 zł. Ale podobno świetny, nie znam dziecka któremu nie pomógł movicol.Problem w tym, że moje dizecko chyba by tego nie wypiło, bo rozpuszcza sie to w pół szklanki w ody, a to jest słone :(:(:( przez te wszystkie środki jakie wypróbowałam na niej jest strasznie przewrażliwiona,no i się wstrzymałam na razie, póki co sytuację mamy chyba opanowaną. Ale w październiku minie rok jak się męczymy z zaparciami, też liczę, że wyrośnie z tego, póki co kupy są miękkie, tyle że rzadko, ale robi sama, bez płaczu dzięki Bogu!!!

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

08 sie 2009, 22:29

kurcze,szkoda ze nie ma tego w PL,swietna sprawa.moj maly tez nie chcial pic ale zaczelam rozpuszczac w wodzie i dodawalam mu sok pomaranczowy do smaku-nawet sie nie skrzywil i pije do tej pory.
Marie dostawala baaardzo slodki syrop co tez jest dla doroslych ale za diabla nie moge sobie przypomniec nazwy.sama to bralam po porodzie.jak sobie przypomne to napisze

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 sie 2009, 12:07

Marie dostawala baaardzo slodki syrop co tez jest dla doroslych ale za diabla nie moge sobie przypomniec nazwy.sama to bralam po porodzie.jak sobie przypomne to napisze
będę ci bardzo wdzięczna :ico_sorki:

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

11 sie 2009, 13:36

moj malzonek mi przypomnial -Laktuloza(polska nazwa chyba jest taka)

mala dostawala na poczatku 2 lyzeczki rano i wieczorem a po jakims czasie sie unormowalo i zeszlam do jednej rano i jednej wieczorem.sama to bralam.mala to lubiala bo jest dobre,dla mnie nawet za slodkie.
mam nadzieje ze da sie dostac cos takiego w polsce.przepraszam,ale nie jestem na czasie z polskimi lekami dla maluchow.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

12 sie 2009, 16:00

Dzięki :-) za pomoc własnie kupilam mojej Juleczce

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

12 sie 2009, 20:47

i co działa juz?

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

13 sie 2009, 15:38

fajna sprawa Jula ładnie robi kupki do nocniczka :-)

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

17 sie 2009, 18:24

witajcie

Widzę, że cisza tutaj. Pewnie wszyscy korzystają z pieknej pogody i siedzą na dworze.

A ja spieszę, żeby pochwalić się postępami mojej córeczki. Od kilku dni chodzi bez pieluchy i nawet woła :-D :-D :-D Co prawda na razie nie zawołała jeszcze , że chce siku ( chyba nie dałam jej po prostu szansy), ale kupę zawsze woła. Nie siada na nocnik, tylko na kibelek i to zawsze z kimś, ale to i tak wielki sukces.

A co ja widzę ........ Jagódko24 gratuluję :ico_ciezarowka: . Planowana?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

17 sie 2009, 20:24

urmajo, oczywiscie że planowana
a dlaczego miałaby nie?

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości